לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2008, 14:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shir fisher 5 שמתחילה ב "האחים אמנון וגדעון גלעדי ז"ל, והקרב בצומת טרטור"

נראה לי שכדאי שתדברי עם דני קריאף. דני שירת עם גדעון, אחיו של אמנון שנהרג בסיני במלחמת יו"כ. בנוסף נדמה לי שהוא כתב משהו על אמנון אך איני מצליח למצוא את זה.
על גדעון נכתב ששירת בחטיבה שבה שירת אמנון, גדעון נהרג במסגרת חטיבה 600 וזה לא לגמרי מסתדר, מכיוון שחטיבה 600 הוקמה ב1971.
את יכולה להיכנס לדף סיפור החיים של אמנון גלעדי באתר יזכור, לבחור בתחתית העמוד לדפדף על פי תאריך נפילה ולהתחיל לחפש נופלים עם סיפור דומה או שאולי אפילו גלעדי מוזכר בסיפור שלהם. זה יגזול מזמנך כמה דקות ארוכות, אך כנראה שיתן לך את התשובה המבוקשת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 21:40
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
את אמנון גלעדי ז"ל לא היכרתי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shir fisher 5 שמתחילה ב "אכן כן זהו שמי אני חושב..."

אך ידוע לי שנפל במלחמת ששת הימים כמ"פ טנקים בחטיבה שבע.

לאחר מותו ,החליט אחיו רס"ן גדעון גלעדי ז"ל להמשיך בדרכו של אחיו ,ועבר מן הצנחנים לחיל

השיריון.הוא התגייס לצבע הקבע ,סיים קורס קציני שיריון וקורס מפי"ם.

הוא היה מ"פ פלוגה ב " בסין " בגדוד 407 שבחטיבה 600 שבאוגדה 143 ,בפיקודו של אריק שרון .

חטיבת שיריון מילואים שצוידה בטנקי פאטון M-60 ,החדישים ביותר ,בזמנו ,בחיל השיריון.

האוגדה לחמה ב1973 בחזית התעלה. הזיכרון האחרון שלי מגדעון ז"ל הינו מן ה14 לאוקטובר 1973.

בעת שנערכנו בחניון ובהתארגנות לקרב לפריצה אל מערב התעלה.

גדעון החזיק בידו צנצנת זכוכית ובתוכה נחש ארסי ,שלכד כנראה בחולות.

הוא הזהיר אותנו מפני הנחשים וביקש מאיתנו לשכב לישון על סיפון הטנקים.

למחרת בליילה הנורא בין ה15 ל16 באוקטובר נפל גדעון בקרב הנורא באיזור צומת

"טרטור - לקסיקון ".עד כמה שהבנתי , מקריאה חוזרת בספר חטיבה 600, הצוות של הטנק

האחרון שעליו עלה ופיקד גדעון גלעדי , נהרג כולו . ( אני בטוח שידידי דני קריאף

יודע יותר טוב ממני וכדאי לפנות אליו לפרטים נוספים.)

לאחר מותו עוטר רס"ן גדעון גלעדי בעיטור הגבורה.

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 17-03-2008 בשעה 21:58. סיבה: תוספות
ישן 19-03-2008, 22:13
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע הבהרות על אמנון וגדעון גלעדי ממקור ראשון האמת ללא כחל ושרק ..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "המידע עליו מתוך האתר "יזכור""

סגן אמנון גלעדי היה המ"פ שלי בטירונות של חטיבה 7 במחנה חסה ליד ג'וליס.
איש נחמד יפה טוהר טיפה קשוח אבל בכל זאת בן אדם.
אמנון שהיה מ"פ טנקים בפרוץ מלחמת ששת הימים בחטיבה 7 אכן היה ההרוג הראשון במלחמה - ביש מזל -לאחותו התאומה דרך אגב קראו תמר השילוב של אמנון ותמר נותן -צמח עונתי מרהיב עיו שגדל בחודשי החורף.
גדעון אחיו שהיה מבוגר ממנו ולא היה שיריונר החליט לנקום את נקמת מות אחיו עשה הסבה לשריון ובסופו של דבר שובץ כמפקד פלוגה ב' [ בסין] בגדוד 407 חטיבה 600 חטיבת העלית של צה"ל במלחמת יום הכיפורים.
במהלך אימון ההקמה השליט גדעון משמעת אימים בקרב לוחמיו שלמרות שהם היו אנשי מילואים ולא טירונים שפחדו ממנו פחד מוות.
הקטע שמתאר בני הרטמן עם הנחש שהתרחש בציר מבדיל ציר הרוחב בין קנטרה לבין המיתלה ליד טסה ביום שישי12.10 בשעה 20:00בעת שגדוד 407 היה בהתארגנות , הוא אמת לאמיתה בעת שקיבלנו אספקה טריה וסוף סוף הורכבו לטנקים החדישים ביותר בצה"ל שלחמו במשך 9 ימים ללא מקלעים מחוסר התאמה, כנות מקלעים ומקלעים.
לוחמי פלוגה א' אהבה שמפקדה היה אהוד גרוס "שמחו " שמפקדם המקורי אבי שאול שמואל הי"ד שהיה בשליחות בחו"ל לא פיקד על הפלוגה משום שהיה ברור לכולם שבמידה והוא היה המ"פ גורל פלוגה א' היה כגורל פלוגה ב' .
לעצם העיניין :
פלוגות גרוס ופלוגת גלעדי קיבלו את המשימה הקשה ביותר במבצע אבירי הלב - המבצע הצבאי הקשה המסובך והמסוכן ביותר בתולדות צה"ל.
פלוגה א' לאחר מעבר בציר החולות מדרום לעכביש תטהר את ציר עכביש תגיע למתג 55 ותוביל את חטיבות 421 [ ארז] ואת חטיבה 55 [ מט] עד למפגש לקקן לקסיקון ולאחר מכן תגן לכיוון דרום מול ארמיה 3.
פלוגה ב' בסין בפיקוד גדעון תנוע לאחר גדוד 184 [ סדיר] תטהר את ציר טירטור - הציר שבו אמורים כוחות צה"ל להוביל את גשר הגלילים שצה"ל בכל התיכנונים שלו סבר שזו הדרך היחידה לחצות את התעלה..
למזלנו היו תמסחים שאיש לא ספר אותם שהכריעו את גורל הלחימה ..
בניגוד לגרוס שלא התקשה לאתר את הפניה לעכביש משום שהיה מדובר בדרך סלולה , גדעון התקשה מאד לאתר את הפניה לטירטור משום שהיה מדובר בדרך עפר לא מסומנת.
עקב קבוצת הפקודות החפוזה , והכמות האדירה של כוחות שאמנון רשף מח"ט 14 פיקד עליהם נוצר מצב שכולם ירו על כולם..
פלוגה ב' של גדעון נמחקה מהמצבה כנ"ל גדוד סיור 87 ,כנ"ל פלוגת יוחאי גלעד מחטיבה 421 שנשלחה ללא תיאום עם רשף " לעשות סדר" בצומת המוות טירטור לקסיקון והיא חוסלה על פי הערכתי הסובייקטבית על ידי כוחותינו בדו"צ הגדול ביותר בתולדות צה"ל מבצע אבירי הלב.
מי שסבור שאני טועה שינמק...
סמ"ר בעת המלחמה
דני קריאף.
כיום סא"ל [ מי"ל ] בהתנדבות
ישן 21-03-2008, 21:01
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע הדוצ'ים במבצע אבירי הלב.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "דני. מהיכרות עם תגובותיך..."

לדוד שלום רב.
באתר "רוטר" ובגלובל ריפורט כתבתי סדרת מאמרים כולל ניתוחים מפורטים עם הוכחות חותכות איך מתפתח דו"צ ושרוב הלוחמים שנהרגו במבצע " אבירי הלב" נהרגו מאש כוחותינו.
ואף מפקד בכיר במבצע זה לא הצליח לסתור את טענותי .
שתי דוגמאות " קטנות".
1. פלוגת יוחאי גלעד שהיה חייל שלי בסדיר מ"פ בחטיבה 421 סופח לחטיבה 55 של דני מט ,בשלב מסויים באזור ציר נחלה כשדני מט לא היה זקוק לפלוגה אבל שמע ברשת הרשת האוגדתית של 143 על " הסמוטכה" בצומת טירטור לקסיקון הוא שלח את הפלוגה "להציל את המולדת ".
וזאת מבלי לתאם עם מפקד 14 אמנון רשף שהגזרה הייתה באחריותו.
צוותי הטנקים של 184 גדוד סיור 87 שרידי פלוגה ב' של גדעון גלעדי מגדוד 407 שסופח ערב הצליחה לחטיבה 14 לא קיבלו שום מידע על כך משום שבטבלת כוחות ומשימות לא היה אמור להגיע כוח טנקים מדרום .. ואז התרחשה הקטסטרופה כולם ירו על כולם והתוצאה ידועה .. צריך לזכור שמדובר ב1973 טנקים ללא אמצעי ראיית לילה , מהומת אלוהם וכולם יורים לכל מי שזז.....
2. אני מפנה אותך לספר אבירי הלב של גדוד 184 עמוד 258 ולציטוט של המג"ד אברהם אלמוג.
שדה הקרב היה בלגן אימים אחד לא יודע מהשני .. מי אויב ומי ידיד ..
אני יכול להעיד כמי שלחם שם והכיר כל שיח ועמוד חשמל משרותי במקום במלחמת ההתשה אני יכול לקבוע שהתיאור של אלמוג הוא אנמי..המצב היה הרבה יותר גרוע .
הברדק היה גדול באלף מונים..
למרות שכל התחקירים על הדוצ'ים נמצאים בידי , בכדי לכבד את זכר הנופלים שרבים מהם היו החברים שלי והמשפחות השכולות אני לא מעוניין להרחיב..
כדאי שתקנה את הספר של 184 ותקרא את כל מה שכתוב בעמודים 249- עד 280 ותבין הכל.
אני בטוח שהעדויות ידהימו אותך אך הם כ10% מהחומר שנמצא ברשותי ..
עצוב כואב אבל במלחמה זה מה שקורה
ישן 23-09-2010, 21:16
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
הקפצה לאחר למעלה משנתיים וחצי לטובת האמת ההסטורית.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "הדוצ'ים במבצע אבירי הלב."

טענתו של דני קריאף נחקרה ביסודיות על ידי מח"ט 14, האלןף (דהיום, אז אל"מ) אמנון רשף. הדברים פורסמו בחוברת "שריון" - גליון 35 מחודש יוני האחרון. בניגוד לקריאף, הנסמך על אינפורמציה בלתי בדוקה ותחושות בטן, בדק רשף את התיעוד ההיסטורי האובייקטיבי (מקורות מרמה א' , כלשונו) והביא ראיות חותכות לכך שהוא וקצין האגם עדכנו את היחידות הרלוונטיות, שהיו באיזור הצומת על הגעת הפלוגה, השייכת לגדוד 599/421 ,מדרום וכי בפועל נוצרה חבירה בין הפלוגה האמורה לכוח שהיה בשטח (פלוגה ב' מגדוד 407/600). רשף מוכיח, עפ"י ניתוח תמונת הקרב הנכונה, כי גדוד 184 היה רחוק מהצומת, מרחק של כ-4 ק"מ, ולא יכול היה פיזית להשתתף בדו"צ כלשהו שנערך לכאורה בצומת. עפ"י הראיות שנאספו , נורתה על הפלוגה אש ממגנן הנ"ט המצרי, שהיה פרוס מצפון מערב לצומת. הדברים נמסרו הן ע"י שרידי הפלוגה והן ע"י מג"ד גד' סיור- נ"ט 582, נתן שונרי.
וכן מסכם האלוף רשף את תגובתו:

"נושא ירי דו-צדדי הינו נושא רגיש וכאוב. מן הראוי לחקור את האמת, אך לבצע זאת ביתר רגישות, ולו רק מפאת כבוד חברינו החללים ומשפחותיהם. ליל הדמים גבה מחיר יקר של מיטב לוחמינו. מלחמת הגבורה של הלוחמים- רעיי הלוחמים- מחייבת שנכבד זה את זה"

אכן, דברים נכוחים היוצאים מן הלב. ראיתי צורך לעשות צדק הסטורי, ולא להותיר את האשכול העתיק הזה ללא מענה, שעה שנעשה מחקר הסותר את הדברים הקשים שהופרחו בו.
אני מקוה כי מנהלי האתר יסלחו על ההפצה ארוכת הטווח, ערב יום השנה ה-37 לקרב הקשה ההוא שנערך בחוה"מ סוכות תשל"ד.

ישן 24-09-2010, 10:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "הקפצה לאחר למעלה משנתיים וחצי לטובת האמת ההסטורית."

ראו כאן (קובץ PDF) מעמוד 50 ועד עמוד 53, מתוך גליון 34 פרואר 2010 של "שריון".
מאמר של עודד מגידו והערה חשובה (אני הייתי קרא לה מאמר) של עמיעד ברזנר.
בגליון 35, יוני 2010 הופיע המאמר של אמנון רשף ותגובה של דני קריאף.
הגליון עדיין לא עלה לרשת.

הדברים שדני קריאף כתב כאן ובמקומות אחרים חמורים ולפיכך ההאשמות כלפיו חמורות.
אנשי חטיבה 14 מגבים את ההאשמות בההוכחות מוצקות (ומתבססים גם על אנשי חטיבה 421).

ישן 24-09-2010, 09:36
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "אני אעיז ואשאל שאלה קשה....כאחד מהכחולים שאין לו מושג"

אמנם השאלה אינה מופנית אלי, אבל בכל זאת אעז ואעיר.
השאלה מה עדיף פיקוד מתוך טנק או נגמ"ש הינה שאלה עתיקת יומין בצה"ל. צה"ל העמיד לרשות המפקדים בשריון , מרמת מג"ד, את שתי האופציות- פיקוד מתוך נגמ"ש או מתוך טנק. היו מח"טים כמו יאנוש ואורי אור, שהעדיפו פיקוד מתוך נגמ"ש, והיו כאלה, כמו אמנון רשף וחיים ארז, שהעדיפו את הטנק. כיוון שלי יש נסיון כלשהוא בשימוש בשני האמצעים, אומר ששניהם אינם כיף גדול בלחימה ניידת. פיקוד מעל סיפון נגמ"ש אמנם מאפשר שימוש יותר נוח ונרחב כאמצעי שליטה וקשר (מקמ"ש אחד נוסף- בכלים של 73) וכן היעזרות במספר גדול יותר של קציני מטה (מבין : ק. אג"ם, קמ"ן, קשר"ח) אלחוטן או שניים להאזנות וסמב"ץ אחד או שניים. מנגד, השרידות של הנגמ"ש פחותה בהרבה. על כן, נראה, כי בצדק בחר רשף בטנק, אשר איפשר לו ניידות רבה והגנה מירבית בקרב כה קשה, בלב מתחם האוייב. יש לציין, כי אחרי הטנק שלו הזדנב כל העת נגמ"ש המס"ח, ובו המס"ח בן דוד, על מטהו.
פיקוד מתוך טנק אינו נוח. בדרך כלל המח"ט אינו יכול להיעזר בקציני המטה. מפקדים רבים בחרו להוסיף לטנק ק. קשר- שאינו שריונאי, כאיש צוות חמישי, או קצין אג"ם כטען קשר. עבודת המטה בקונסטלציה כזאת כמעט ובלתי אפשרית. לי יצא פעם אחת לשבת בטנק מס"ח, כקשר"ג שעבר הכשרה של רבע שעה בתותחנות טנקים (שוט קל). עבודת המטה הייתה כמעט בלתי אפשרית.

נחזור לאמנון רשף- איני יודע אם מישהוא רשאי לשפוט אותו על כך שבחר בטנק בקרב כה סבוך. הביקורת שלי , באשכולות אחרים, אינה מופנית כלפיו, אלא כלפי הדרגים שמעליו, אשר הפקידו תחד פיקודו משימה כה מורכבת- משימה אשר לטעמי הולמת אוגדה על המטה שלה ושלושת המח"טים. האזנה לרשתות הקשר תלמד עד כמה התמודד רשף בקור רוח, ללא אבדו עשתונות, עם המשימה הכבדה הזאת. על אישיותו של מפקד זה ואנושיותו, ניתן ללמוד מכך שבעיצומו של הלילה הקשה ההוא, עת פונע מיצנע הפצוע- מג"ד 79- מתוך הטנק שלו, הוא ניגש אליו ונשק על מיצחו.

ישן 19-03-2008, 23:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "הבהרות על אמנון וגדעון גלעדי ממקור ראשון האמת ללא כחל ושרק .."

הערונת: אמנון ותמר, הפרח קרוי על שם האחים אמנון ותמר (בני דוד). אמנון היה מאוהב בתמר אחותו ואנס אותה.
אני מכיר עוד כמה זוגות תאומים שקרויים אמנון ותמר (ואחיות שקרואות מיכל ומירב)

ישן 23-04-2008, 12:22
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מידע נוסף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shir fisher 5 שמתחילה ב "האחים אמנון וגדעון גלעדי ז"ל, והקרב בצומת טרטור"

על אמנון גלעדי ז"ל.שמצאתי בחוברת "שיריון "בגיליון 26 ,עמודים 48- 49 מיולי 2007.

אני מצטט ממאמר של תא"ל (מיל ) איתן קינן ואל"מ (מיל.)שאול נגר : " סרן אמנון גלעדי , שהיה

מ"פ בגדוד המגחים 79 ,סייע

לצנחנים עם הזחל"מים שלהם וטנק סטלין פגע בטנק שלו והוא נהרג. הוא היה ההרוג

הראשון של אוגדת הפלדה" . מידע נוסף קיבלתי בשיחה עם תא"ל (מיל.) יואל גונן שהיה קצין האג"ם

של חטיבה 7 במלחמה וכן מעיון בספר "חשופים בצריח "בעמודים 198 - 208 .

מסתבר כי פלוגתו של גלעדי הועברה בטרם המלחמה מחטיבה 7 לסייע לחטיבת הצנחנים

בפיקודו של רפול. גדוד השיריון היה בפיקודו של סא"ל אורי בראון.

בקרב שהתפתח השמידו הפטונים את 30 טנקי הסטלין בעלי השיריון העבה והתותח בן 122

מ"מ. לא מצאתי מידע על אנשי הצוות שהיו איתו בטנק בעת שנפגע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר