לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2012, 17:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "השארת שבת בגלל בוחן מסלול"

זה לאו דווקא "עונש". כלומר זה בהחלט מרגיש כמו עונש למי שלא יוצא שבת- אבל זה לא מגיע ממקום של לרצות להעניש את החייל.

יכולות להיות הרבה סיבות להשאיר שבת (וזה בהחלט קורה וזה חוקי לחלוטין ואין שום עילה לקבילה)- בד"כ זה על מנת לאפשר תרגול, אימון או אפילו ביצוע של בחנים נוספים במוצ"ש ו/או ראשון על הבוקר.

זה קורה בד"כ לקראת סוף המסלול, כשמתחיל להיות מורגש הלחץ של מי שלא עבר את הבוחן ועלול להיות לא מוסמך- אז מנסים לנצל כל הזדמנות אפשרית להעביר את הנכשלים ועל כן מבצעים יותר בחנים.

לפעמים זה גם מונע מהעובדה כי דמות בכירה כלשהי לא תהיה נוכחת, או שבדיוק המד"סניקית שבקשרים טובים עם הסגל סוגרת שבת וככה קל יותר "להחליק" נכשלים.

אל תשכח שאין שום חוק שמחייב להוציא אותך 4 פעמים בחודש, אלא אם אתה ת"שניק, ולכן אין שום עילה שבעולם לקבול.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2012, 12:24
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]זה נקרא..."

זה עניין של פרשנות.
אני בהחלט יכול לראות איך מכניסים את זה תחת סעיף קטן (ב)(2) כאן:
ציטוט:
מרידה
46.
(א)
חייל שהשתתף במרידה או עורר מרידה או קשר קשר עם אדם לעורר מרידה, דינו – מאסר חמש עשרה שנה; ואם נעברה העבירה בזמן לחימה או תוך כדי שימוש בנשק או איום בו, דינו – מאסר עולם.
(ב)
"מרידה" לענין חוק זה, היא כאשר שלושה חיילים או יותר עושים אחת מאלה –
(1)
תוך כדי אי ציות בצוותה לפקודות הם תופסים בנשק או משתמשים בנשק שברשותם, או משתמשים באמצעי כפיה כלפי מפקד;
(2)
מסרבים בצוותה למלא פקודה בזמן פעולה צבאית או פקודה הנוגעת לפעולה כזאת.

אבל כנראה שזה באמת הכי מתאים ל"הסתה למרי" עליה מקבלים שבע שנים בכלא.
אני לא יודע לגביך, אבל בסטנדרטים שלי, שבע שנים מחבוש זה די הרבה.

אגב, איך בדיוק אני מסית?

ישן 09-02-2012, 12:47
  jefferson82 jefferson82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.11
זה לא מה שמנסים ללמד במסלול ??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "השארת שבת בגלל בוחן מסלול"

להפוך אתכם מילדים תיכוניסטים סמרטוטים ללוחמים? ללמד אתכם על רעות, אחווה, גיבוש, על לדאוג לחברים שלכם לפני שאתם דואגים לעצמכם? על להאמין בעצמכם ולא לפחד?

אם נראה לכם לא הוגן, ואם אתם פלוגה מגובשת וכולכם חברים (אם לא זה הזמן להבין שרק מאוחדים תשרדו), תעשו משהו ביחד כולכם בשביל החלשים מבינכם. זה לא מרד ולא הסתה לא נעליים ולא גרביים. לא התחצפתם, לא סירבתם פקודה, לא מרדתם ולא דפקתם נפקדות, שלא יפחידו אותך על פאדי. המפקד יכול לחלק פקודות החיילים קובעים אם ואיך הם יתבצעו, תבינו את הכוח שלכם ותממששו אותו. אתה חושב שתעביר שלוש שנים בקרבי בלי תאקלים עם בעלי סמכות ומפקדים? גם אם אתה החייל הכי טוב בעולם זה יקרה לך.

אתה עוד במסלול, זה הכל עדיין סוג של בדיחה, תגיע לשירות האמיתי ושם תגלה שיש לך שלוש שנים להעביר במשחקי כוח כאלה, עדיף להתחיל להתאמן מוקדם !

נערך לאחרונה ע"י jefferson82 בתאריך 09-02-2012 בשעה 12:52.
ישן 09-02-2012, 19:52
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "כן, למה החיילים אחראים על הכושר הגופני שלהם ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jefferson82
אני מקווה שהם לא חירניקים כי אפילו אצלנו כולם עברו בוחן מסלול, אבל מסלול לוחם הצבא מעביר והמפקדים אחראיים על ההכנה של החיילים. זה שמגיע סוף מסלול ויש חיילים שלא עוברים בוחן מסלול אולי מעיד על מ"פ שלא תיכנן את הגרף שלו כמו שצריך, לא נתן מספיק דגש על מדסים וכושר, ועכשיו שהוא צריך לתת קבלות נכנס לפאניקה ומנפנף בשבתות. אבל מהכיוון הזה בטח לא חשבת על זה.

לא רואה איך זה שייך?
זה שני דיונים נפרדים:
דיון אחד הוא איך נכון שהצבא ינהל נושא כזה או אחר והצעות לשיפור של גפרסון או כל אחד אחר..
נושא אחר שעליו דיברנו עד עכשיו: מה עושים כשנותנים לך פקודות חוקיות שלא מוצאות חן בעיניך...כאן התשובות שנתת היו לא חוקיות, לא חכמות וילדותיות...
רוצה לפתוח לדיון את הנושא הראשון? אין בעיה, פתח אשכול בנושא..

ישן 09-02-2012, 19:35
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "שמור על הפה שלך"

נפגעת ילדה?

סה"כ קראתי לילד בשמו. אתה סמרטוט ילדותי כי כל מה שאתה מסוגל לראות זה את טובתך, מה מגיע לך, איך לעבר ולסובב את המערכת בשביל שאתה תקבל את כל מה שמגיע לך וגם מה שלא וחלילה לא לחצות במ"מ את מה שאתה מחוייב לתת.

חייל שלא מבין שעדיף לו לעשות את המקסימום ולעבור עכשיו את הבוחן מסלול, ישאר עוד שבת ועוד שבת ואם צריך גם יישאר בבא"ח כשכל החברים שלו באל"ל ובקו ואולי אפילו יישאר שם לכל השירות שלו, רק בגלל שהוא היה ג2ר ג2ר ונכנס עם המפקדים שלו ראש בראש.

ואולי עדיף ככה, אלו לא אנשים שצריכים להיות לוחמים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-02-2012, 19:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "מי זה הגבר הזה"

ילד, זה היה לפני 5 שנים.

יש לי כל זכות לזלזל בך על סמך הדיבור שלך ולא מעניין אותי אם היית טייס בשייטת מטכ"ל 14 שנים.

להיות לוחם לא מזכה אותך בכרטיס חינם של כבוד, בשביל זה צריך להיות ראוי. אחד המדדים של להיות ראוי זה להתנהג כמו בנאדם בוגר שמבין את טובת המערכת ולא רק את טובתו, מהמלל שאתה שופך פה ובכל הזדמנות אחרת הוכחת שזה ההיפך הגמור ממי שאתה ולכן לא מעניין אותי איפה היית ומה עשית.

כולי תקווה שכשתהיה כמוני, שנים אחרי הסדיר שלך ותסכל אחורה על איזה פוץ היית, תחוש את הבושה שאתה אמור לחוש עכשיו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-02-2012, 14:44
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
לא להאמין עד לאן הפינוק הגיע..

בוא אספר לך סיפור מיד ראשונה (לא חבר של חבר של חבר סיפר לי אלא שלי אישית)..
כשהייתי סמל של פלוגת טירונים, אמנם של "יחידה" ולא של "הגדודים", אבל זה כלל לא רלוונטי, היה חייל די טוב ומשקיען אבל בוחן מסלול הוא לא עבר (שם החייל שמור במערכת), ושוב לא עבר, ושוב ושוב כך שכבר היה ברור שהחייל פשוט נתקף חרדה בכל פעם שעושים מקצה בוחן מסלול ובכלל לא נמצא במצב מנטלי של לעבור (למרות שבסטנדרטים של הבא"ח, לפחות אז, היה די קל לעבור).
בסופו של דבר, הוא חטף שבת (ממני - רואה מה זה, פעם סמלים יכלו לתת שבת בגיבוי מלא של המ"מ והמ"פ) לצורך השלמת הבוחן מסלול ובאותה הזדמנות אמרתי לו שאני נותן גם לעצמי שבת עקב כך שהוא חייל שלי והוא לא עבר. בשישי שלאחר מכן, זה היה אני והוא רצים בוחן מסלול, והמד"סניקית לוקחת זמנים. בשישי - עד קבלת שבת הוא לא הצליח לעבור. במוצ"ש, על המקצה הראשון הוא עבר ואפילו בזמן די טוב.

מוסר ההשכל הוא - לא עברת בוחן מסלול? לא נורא, אולי אתה בלחץ שחברים שלך עוברים את הקיר בקלות, או שאולי אתה בלחץ שאתה לא רץ מהר כמוהם מה שגורם לך לפשל בחבל. קח את השבת (בתקווה עם מפקד משקיען ) ותעבור את הבוחן מסלול בראש שקט ואולי אפילו תלמד משהו על עצמך (בתור לוחם, אתה תלמד עוד הרבה על עצמך..)

יואב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר