לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2006, 12:08
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אינני מומחה - אני כותב מנסיון אישי בשטח
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "אולי אתה תוכל להסביר לי ....."

כל הפצצות הורגות ואני מדגיש שמלחמת לבנון השניה לא הייתה פורצת אילמלא החיזבאללה הפרו כל חוק וחטפו חיילים ישראלים, שפעלו בתוך גבולות מדינת ישראל, כפי שהתוו אותם האומות המאוחדות.

ה"פצצות הסוריות" נדמה לי שגם הן אסורות בשימוש. פגיעתם קשה במועד פגיעתם. ראש הנפץ מתפוצץ ומפזר סביבו מאות או אלפי כדויות קטנות קטלניות. אבל לאחר הפיצוף והפזור אין כל סכון מאותן כדוריות.

פצצות מצרר, מפזרות פצצות פעילות קטנות, בשטח עליהן הן מוטלות. פצצות אלו "ממתינות" לפעולה ופועלות כאשר משהו מזיז אותן או דורך עליהן. הן מהוות סכנה ארוכת טווח. פצצות מצרר אינן מסכנות רק את האויב אלא גם את חיילי הכוח שהטיל אותן אם הוא מתקדם אל שטח האויב בעת הלחימה. לא מעט חיילי צה"ל נפגעו מפצצות מצרר שלנו בעת מלחמת יום כיפור ואולי גם באחרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2006, 13:23
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
עדיין לא הבנתי ממך .....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אינני מומחה - אני כותב מנסיון אישי בשטח"

אהלן

עדיין לא הבנתי ממך, מהו ההבדל בין השימוש בפצצות מיצרר לבין ירי 'טילים סוריים' אשר נשלחים לעבר כוחותינו / ישובינו , ללא התרעה 'ובצרורות ' ? חשוב מהו קצב הפיצוצים ? הם מוגבלים בזמני שיגור או פיצוץ ? יש חוק בסוגייה הזו ? יש בכלל חוקים למלחמה ? מי שומר אותם ?

הרגשת הבטן שלי אומרת , שהפרטנרים שלנו למלחמות הארורות אינם מבחינים ובוחלים בכלום .
לא רואים חוק מסנטימטר .

ברגע שיהיה חוק, שיאסור הריגת תינוקות , נשים וזקנים , יהיה אפשר להתחיל ללמוד : " מלחמה וחוקיה " .

שניקח פסק זמן מעיסוק במלחמות עד לסיום סוף השבוע ? למען השבת ומצב הרוח הכללי .

בברכה

illi
ישן 01-09-2006, 15:33
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
בו ונחסוך לכולנו את הצביעות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אינני מומחה - אני כותב מנסיון אישי בשטח"

אין דבר כזה "טוהר הנשק", נשק נועד להרוג ולפגוע כך שמטבע הדברים השימוש בו אינו יכול להיות "טהור".
מלחמה זה דבר מלוכלך ורע, אך נגד אלו הבוחרים לישם את רצונם בכוח הזרוע אין ברירה מאשר
להפעיל את מלוא הכוח הנדרש בכדי למנוע זאת, כל האמצעים כשרים.
מידתיות היא מילה ריקה מתוכן למציאות שאינה כפופה לכל מיני תאוריות הומניסטיות.
לא היו ולא יהיו מלחמות שבהן לא נפגעו ויפגעו אזרחים אלא אם אתה חושב שצבא א' יכול להגיד לצבא ב':
"נראה אותך גבר, תצא בחוץ", או שאולמרט יקרא לנסראללה לקרב סטירות. זה רק קורה בסרטים
הוליוודים דרגה ז'.
הכנעת האויב משמעה גם פגיעה באמצעים הלוגיסטים שלו ולא רק ביחידות טנקים וחי"ר בשדות קרב
רייקים מאזרחים, כלאמר, תשתיות אספקה ויצור אמל"ח, אמצעי הובלתם כמו גם הפעלת לחץ על
אוכלוסיית האויב. לא סתם דיברו אצלנו כל המלחמה הזאת על "עורף חזק".
מי שרוצה לשחק אותה ב"חסיד אומות העולם" משלם מחיר יקר מאוד ולא פעם גורם גם ל"חפים מפשע"
בצד השני לשלם מחיר יקר. במלחמת עירק איראן היו כמיליון אבדות לצדדים כי היא נמשכה שמונה שנים,
ברגע שהטילים החלו לפגוע באזרחים בערים הגדולות ובתשתיות הלוגיסטיות, הם הגיעו לשולחן שביתת
הנשק במהירות הבזק. תסיק את המסקנות.
ישן 01-09-2006, 16:14

ואני מפקפק בעובדה שאת אישה הגונה ולא.... ואסתפק בזאת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "אז זה בסדר מבחינתך"

אני מאמין שמדינת ישראל עושה ככל יכולתה ואפילו מעבר ליכולתה על מנת לשחרר את החטופים.

אינני מאמין שלעולם איכפת מאיתנו - העולם פועל על פי אינטרסים. לעיתים מקרב ולעיתים דוחף.

אינני רוצה לשחרר מחבלים, שנתפסו, הועמדו לדין, נשפטו ונכלאו. אני רק ראלי ומודע לעובדה, שאם קיימת כוונה אמיתית לשחרר את החטופים, בני עמי (אינני יודע לאיזה עם את שייכת - לבטח שלא לאותו חלק מפוכח שבו), בעודם בחיים לא יהיה מנוס מעסקה בה עשויים לשחרר רוצחים עם דם על הידים וכבר היו דברים מעולם. אני רק מקווה שהמחיר לא יהיה גבוה מדי.

לידיעתך העולם דרש ודורש שחרור מידי ללא כל תמורה - אבל גם הוא איננו עוור. כלומר התנאי שלך לגלוי המפות התקיים - העולם דרש מהמחבלים ודרש גם מאיתנו.

באשר למפות - ישראל חייבת לציית לקו מצפונה. המלחמה נסתיימה וכל מי שיפגע היום מפצצות המצרר הם אזרחים, במיוחד ילדים חפים מכל פשע. מדיניות מדינת ישראל איננה מדיניות של הרג חפים מפשע, אלא אם הדבר נעשה בשגגה או בחוסר ברירה אחרת. המצב כיום עם פצצות המצרר המפוזרות בשטח איננו בקטגוריות של המדיניות הישראלית.

גם אני מאמין שאת ....................ולא אוסיף בדיוק כפי שאת מפקפקת בישראליותי.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 01-09-2006 בשעה 16:17.
ישן 01-09-2006, 06:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הדדיות היא לא מילה גסה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "LOL: אמנסטי לישראל: תעבירו לנו מפות אזורים שהותקפו בפצצות מצרר"

וכפי שהשכם והערב דורשים מישראל צעדים מקטן ועד גדול, יד לדרוש את אלה מהערבים...

כאשר הלבנונים יתירו ביקור של נציגי הצלב האדום אצל שני חיילי צה"ל השבויים בידי הלבנונים, ניתן יהיה להעביר לאחרונים משהו בתמורה לכך.

ואגב, כל מי שעוקב אחרי פרסומים אודות ערבים שנפגעים מנפלים/מוקשים/תחמושת נטושה, יודע ששום מפה לא תעזור להם, בדיוק כפי ששום קורס נהיגה מונעת לא יגרום להם להתחיל ולקשור ילדים לבוסטר/סל קל ברכב שלהם - זו פשוט מנטליות של זילות בחיי אדם וגילגול עיניים לשמיים בחיפוש אחרי "אללה". נגד מנטליות זאת שום מפה לא תושיע.

ישן 02-09-2006, 10:08
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

שוב שאלת הביצה והתרנגולת
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "החיזבאללה לא ירה על מדינת ישראל פצצות מצרר"

אמנסטי ושאר ה"חבר'ה" התרעמו על כך שהשתמשנו בפצצות מצרר, כביכול,
באזורים שבהם מתגוררת אוכלוסיה "אזרחית".
בנקודה זו אנו שוב חוזרים לנקודת ה-0, עמדות החיזבאללה ומשגרי הרקטות שכנו
ברובם הגדול בתוככי האזורים המיושבים, רק לרענן את זיכרונך, רקטות אלו נורו
ברובן הגדול אל עבר אוכלוסיית ישראל.
אז למה ציפתה מקהלת הצבועים הזאת? שנפציץ אותם בחומוס פלאפל וחמוצים?
נדמה לי שגם אז היו נמצאים כאלו שהיו מאשימים אותנו "בפשע נגד האנושות".
אגב: החיזבאללה עצמו טען שכל ישראל צבא ולפיכך אינו מבדיל בין אזרחי ישראל
לבין חיילי צה"ל, במו פיו והתנהלותו במלחמה (וגם לפני כן) הכניס את האוכלוסיה
האזרחית למעגל הלוחמה. רק רעי לב ושונאי ישראל טוענים שישראל פגעה בכוונת
מכוון, באופן גורף כנגד אוכלוסיה "חפה מפשע" כביכול.
ניתן להשוות את האשמות חסרות השחר הללו, למצב בו יכולות ראשויות החוק להביא
בפני שופט מתאגרף אחד מזירת האיגרוף ולהאשימו בתקיפה חבלנית.
אין לזה בסיס משפטי ירוק ובודאי שלא בסיס מוסרי.
עובדתית: למרות תעמולת החיזבאללה, למעלה משבעים אחוז מהנפגעים "האזרחיים"
בלבנון היו אנשי חיזבאללה שלא ניתן להגדירם בשום אופן כ"חפים מפשע" אלא אם
אתה איש חיזבאללה, איראני, ,סורי או תועמלן מטעמם.
ישן 02-09-2006, 11:07

אתה מעביר את הדיון לנושא אחר
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "שוב שאלת הביצה והתרנגולת"

הדיון ותגובתי הייתה לנושא השימוש בפצצות מצרר, שפגיעתן רעה גם לאחר שוך הקרבות.

התגובה על ירי מתוך שטח מאוכלס היא תגובה ראויה ואין לי כל מחלוקת עליה. הפצצות בתים בהם ידוע כמשמשים למחסני "פצצות למיניהן" או שמחצרותיהן יורים - היא חיובית ביותר.

אינני יודע למה ציפתה מקהלת הצבועים בעיניך? אני ציפיתי לתגובה, במקום ובזמן, שתביא להפסקת יכולת הירי ולירי עצמו.

עם כל מה שאתה כותב בהקשר לחיזבאללה, מטרותיהם ושיטות פעולתן אין לי מחלוקת. גם כלפי תגובת צה"ל אין לי מחלוקת - צה"ל פעל באופן שימנע עד כמה שאפשר הרג אוכלוסיה אזרחית.

מענין מהוא מקור העובדות שאתה מציין. אם אכן כן זה מוכיח את זהירותו של צה"ל.

מענין גם מהן המהקורות שלך בהתייחסותך אל פעילותי . אם אלו אותם המקורות - אז אני מתחיל להיות מודאג באמינותם.
ישן 02-09-2006, 12:05
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

פעילותך???
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה מעביר את הדיון לנושא אחר"

הייתה לך כנראה אי הבנה באשר לכוונתי, או שלא ניסחתי את עצמי מספיק טוב.

באשר לנושא פצצות המצרר איני רואה כל פסול בשימוש בהם ככל נשק טקטי אחר,
עניין המידתיות לדידי אומר: שימוש בכוח בכדי לשתק את אש האוייב המסכנת את
אזרחיך ולוחמיך, עובדה היא שעד סיום הלחימה הנוכחי לא שותקה האש מלבנון.

לגבי מספר הנפגעים: למרות שהפרסומים אינם מדוייקים לחלוטין, פורסם כי כ 700
מלוחמי החיזבאללה נפגעו (פורסם באמצעי התקשורת בלבנון), וקרוב לארבע מאות בלתי מעורבים,
את המספרים המדוייקים יתכן שלעולם לא נדע, מכיוון לשחיזבאללה יש אינטרס להוכיח שישראל
דוקא פגעה באזרחים ולא בלוחמים. להזכירך שבתחילת המערכה הם טענו על לוחמים בודדים
שנפגעו ומאות אזרחים, טענה מופרכת מיסודה.
העובדות הם מתמטיקה פשוטה, אילו הפגזים ההפצצות ושאר האמצעים היו מופעלים ללא הבחנה,
בכמויות שעליהם מדובר, מספר הנפגעים היה גדול בהרבה הרבה יותר, אני חושב שאתה יודע זאת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר