לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2008, 17:51
צלמית המשתמש של ארי 13
  משתמש זכר ארי 13 ארי 13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
Facebook profile
שונאי ישראל, נמאסתם!!!

אני נסער!

קראתי בוואלה איזה טור תחת הכותרת: "חרדים נמאסתם!"

לפני שאתיחס לגוף הכתבה, מתי לאחרונה ראינו כותרת בעיתון "אתיופים, נמאסתם!" או "רוסים, נמאסתם!" ? מתי? למה רק כשזה מגיע לחרדים הכל מותר? דמינו הפקר??? ואח"כ מדברים על "הרבנים המסיתים"! (שאגב, עדין מחפשים אותם. שהרי אם היו מוצאים הם כבר היו בכלא ) וזה מה? אה?

לגוף הענין -
הכתבה מתיחסת לאיזה גיור שבוטל. אין לי מושג מה היה שם וזה גם לא מענין אותי, אני רוצה להתיחס לסגנון הכתבה. כיון שאדם יכול להגיד את דעתו, אבל השאלה היא - איך.

הוא מונה את הסיבות מה החרדים נמאסו -

צבא- למה חרדים לא מתגיסים? מישהו יודע באמת למה? מישהו יודע מה הסיבה האמיתית? מישהו נתן פעם לאיש הסברה חרדי להציג את עמדתו מבלי שיקטעו אותו 300 פעמים באמצע? או שכולם רק ניזונים מהתשקורת המגמתית שמסלפת דברים?
אחרי שידע את הסיבה האמיתית הוא יכול לבוא, להתווכח ולראות מי צודק.

עבודה- החרדים לא עובדים ונופלים על כולנו נטל! באמת? ביררת את זה סטטיסטית? זו אחת מהעלילות השפלות ביותר! הכליל ציבור שם שנופל נטל על הכלל, בשעה שזה כלל לא נכון!
המשפחה שלי, מתוך 9 זוגות נשואים רק אחד, כן רק אחד! אברך כולל שיושב כל היום ולומד! כל השאר מה עושים? אתן לכם רמז - עובדים! וכן, גם משלמים מיסים! מדהים אה?
אז בקיצור, קודם לדעת עובדות, אח"כ לדבר.

יש לי לכם חידה - יש אדם, שמאות אלפי אנשים ברחבי העולם כולו שומעים למוצא פיו. מה הוא נקרא אם לא מנהיג הדור? כתב בהארץ ח"ו?
אז בגלל שלא נאה לך מה שהוא אמר, אתה מעז לזלזל בו? הרי אתה עצמך כתבת ש"דרך ארץ קדמה לתורה"!
ובכלל הוא כותב שם על הפסק שהרב אלישיב נתן לר' דן סגל שלא להתאבל על אחיו. מה הוא מבין בכלל בהלכה? וכי מתעסקים כאן ברגשות? מתי בפעם האחרונה פתח הכתב שולחן ערוך?
( לידע כללי הסגל ההוא חירף וגידף את החברה ממנה יצא, וגם כאשר מתנדבי 'הצלה' הצילו את חייו כשנפצע בתאונת דרכים, לא, הוא לא הכיר להם טובה, הוא כתב טור הלועג להם.)

כפיה דתית - בנינו, כמה מהחילונים באמת מרגישים מוגבלים מהחרדים? בשבת עושים מה שרוצים? כן. מי שחייב לחם בפסח, יש לו! אז מה הבעיה?
ולמי שבכל זאת יש בעיה, מה לעשות, בן גוריון הכריז: "מתוקף זכותינו הטבעית וההיסטורית, ומתוקף הכרזת עצרת האומות המאוחדות, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל".
מה לעשות?

ודי! אנשים אחים אנחנו.
ערב טוב.

חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 18:58
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "שונאי ישראל, נמאסתם!!!"

לדעתי אתה צודק.

אבל מצד שני יש כלכך הרבה טעויות חברתיות שהחברה החרדית עושה..(גם בפן התדמיתי)

מכל מקום, זה לא סוד שצוות אתר וואלה (ובמיוחד במדור חדשות) מורכב מהרבה חבר'ה שנוטים שמאלה.
גם אני התעצבנתי הרבה עליהם (החל מכותרות מעצבנות ואהדה שמאלנית וערבית מובהקת..יפי נפש אוהבי הזולת עד שזה מגיע לאהבת הסביבה הקרובה)

ואני ממעיט בכניסה לאתר הנילזה הזה.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 20:35
צלמית המשתמש של ארי 13
  משתמש זכר ארי 13 ארי 13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
Facebook profile
ערב טוב!
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כדי שתבין על מה הסערה -..."

מחלוקות היו בעם ישראל מאז ומעולם, כל עוד זה לשם שמים זה מה שמחזיק אותנו, שכל אחד ישמור בקנאות על מסורת אבותיו.
עם מי הצדק במקרה הזה? אין לי מושג. אני לא מתמצא בהלכות ולכן איני יכול להתיחס לעצם הדבר.

לגבי הפוליטיזציה -
זה לא נכון לקחת מספר אנשים, או אפילו עיתון מסוים ולהכליל לפי זה ציבור שלם.
בכל מקום יש זבל, גם אצל החרדים. אבל זה בהחלט לא כולם, ומי שבכל זאת רוצה לחשוב כך, שיהנה.

כשבני ישראל חצו את הים, ה' חצה אותו ל- 12 שבילים שבניהם היו מחיצות שקופות. אומרים על זה שהקב"ה בא להראות לנו שכל אחד צריך ללכת בדרך שלו, אבל מותר לראות גם את השני.
לאמת יש דרך אחת וכמה מסלולים. כדי להיות צריך להוולד לאמא יהודיה (או להתגייר כמובן). כל מי שרוצה להמציא לו דרך חדשה - שיבושם לו! מבחן התוצאה הוא הקובע. והחרדים שבקום המדינה אמרו שיעלמו תוך כמה שנים, "קצת" גדלו מאז.

ושוב אין לי בעיה עם זה שפלוני חושב משהו על אלמוני, אבל יש לי בעיה עם איך שהוא מבטא את זה.

חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 20:06
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02

במקרה הספציפי הזה גם הדתיים אומרים את זה (אמנם במילים אחרות אבל...)

הבוקר גילה גם הרב הראשי, שלמה עמאר, המכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול, בפגישה שקיים עם יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, כי הוא פועל יחד עם יועציו המשפטיים להפוך את החלטת הדיינים שרמן, איזירר ושיינפלד. הרב הראשי נפגש עם אורלב בעקבות הפרסום ב-ynet על הצעת החוק שהוא יוזם לשלילת סמכות בתי הדין הרבניים לדון בענייני גיור.

בפגישה בין השניים תקף הרב עמאר את פסק הדין התקדימי והודיע כי בכוונתו לאייש מעתה בעצמו כל הרכב דיינים שידון בענייני גיור. בתגובה אמר אורלב ל-ynet כי ימשיך בגיבוש הצעת החוק שיזם בעניין. "המבחן הוא מבחן הביצוע", אמר יו"ר המפד"ל, "המטרה היא שבתי הדין יהיו ידידותיים, ויפסקו הלכות בהתאם לרוח הממלכתית והציונית".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3539845,00.html

אם זה לא להגיד נמאסתם אני לא יודע מה זה כן.

It's Never Lupus

חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 22:19
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "יש לי גם הצעת חוק!"

איפה ראית קשר ולו קלוש לבג"ץ?
כרגע המחלוקת היא בעיקר בין הממסד החרדי בראשות הרב אלישיב לממסד הדתי-לאומי. בית דין בהרכב של שלושה דיינים חרדים ביטל בצעד תקדימי גיור שנערך ע"י רב אורתודוכסי ששייך לזרם הציונות הדתית.
כדי לחסוך לך את קריאת המאמר - ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל) מגבש בימים אלו הצעת חוק שתוציא את סוגיות הגיור מבתי הדין הרבניים אל בתי דין ייחודיים, ואני מניחה שבהם יהיו גם דיינים דתיים-לאומיים. בנוסף - הרב עמאר שוקל להפוך את החלטת הדיינים ובנוסף אמר כי מעכשיו יהיה נוכח בדיונים העוסקים בגיור.

אישית - אני חושבת שהמניע להחלטה בנוגע לגיורי הרב דרוקרמן נגועה בפוליטיזציה של מוסד בתי הדין הרבניים. בעיני יש בזה טעם לפגם - ביטול סמכות של רב אורתודוכסי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 07-05-2008, 09:07
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
החרדים מפילים אותנו.

(זהירות חפירה)
מצד אחד, והוא צד חשוב שאל לנו לשכוח- הם אחים שלנו.

הבעיה שהם, ואני מתכוון לכל החרדים באשר הם, גם הנחמדים וה"לייט" למינייהם, נגד הציונות בעליל, נגד מדינת ישראל במתכונתה הנוכחית ונגד הממשלה החילונית היושבת בראשה.
"אז שלא יעשקו אותנו הפרזיטים!" יגידו המתלהמים.
אנחנו במדינה דמוקרטית הפועלת על פי חוק. והם לא עושים שום דבר כנגד החוק.
אז מי שהוא בא ביציאות כדוגמת הנזכר לעייל, הוא לא דמוקרטי.

אז מה הבעיה שלנו עם החרדים? שהם לא עושים צבא? נו שויין. שחררו עכשיו 40,000 ג'ובניקים משירות מילואים.
צבא זו לא הבעיה. ואפילו עלינו לזכור שצריך משהו שילמד תורה כשאנו נלחמים (גם אם מדובר באחוז קטן מאוד, על זה-בויכוח אחר).
הדעות שלהם, כנגד הציונות מחד, וההשתלטות שלהם על מוסדותינו מאידך, שמות מקל בגלגלי הציונות הדתית בפרט והמדינה בכלל (גיור, שביעית, כשרות וכו'). נכון שתמיד יש מי שמרוויח מזה, ולפעמים ההסתכלות הצרה מוליכה אותנו אל כיוון המשכורות המשולמות מהמדינה אל המתנגדים לה, אך זה לא העניין (זה גם אבל אנחנו אנשים גדולים יותר).
העניין אדיאולוגי גרידא. האם אנ"ש צריכים לאייש את משרות המדינה או החרדים?

היה לי ויכוח על העניין עם חמי, לגבי רב העיר בו הוא גר.
הרב, איש מקסים, חכם עצום, נעים הליכות, חייכן, מאיר פנים, צנוע, וחרדי- רב עיר גדולה בישראל שאחוז גדול מתושבייה סרוגים.
בזמן בחירת רב העיר, חמי היה בדילמה, האם לבחרו את אותו הרב המכהן והחרדי עם המעלות המשובחות או סרוג אך לא מוכר. בתמימותו הברורה בחר בראשון.

אך עניין זה נוגד את עקרונותינו. כמו שאני לא יבחר בביילין לראשות הממשלה, כך זה לא היה אמור לקרות.
החרדים תופשים משרות מפתח על גב הציונות הדתית, שעקרונותיה הולכים בד בבד עם מדינת ישראל. הגיור, השביעית (שב"ה נעצר בבג"צ הרצון החרדי להציף את הארץ ביבול חו"ל) הגירושין, הנישואין, הכשרות, למרות ששנינו דתיים, פסיקת ההלכה שונה הנובעת מאידיאולוגיה ציונית\אנטי ציונית.

אסור לתת להם להשתלט על מוסדות המדינה, ולו בשל הכפייה האדיאולוגית האנטי מדינתית, אנטי ציונית (כולם! חב"ד, בעלז, נתורי קרטא, הליטאים, סטמאר, מכל גווני השחור- לידיעה מיהו ציוני שואלים "האם אתה מאמין שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתינו" שום דבר אחר כגון: הייתי בצבא, אני בעד המדינה וכד' איננו עניין ציוני, הוא קיים גם בגולה)

אסור אסור אסור.

חזרה לפורום
ישן 20-05-2008, 21:29
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
כמה דברים

אני כן אתייחס דווקא לסוגיה עם הגיור, וגם לכותרת שלך, ונראה לי שזה חלק מאותה בעיה.
חשוב לי להדגיש כי אני לא תוקף אותך אישית, ואין לי כוונה לפגוע באיש.
לעניין:
מה שעצבן את הדתיים הלאומיים בכל הפרשה הוא לא הויכוח ההלכתי, ולא הטעמים שהובילו לפסילת הגיור של הרב דרוקרמן, אלא העובדה כי בי"ד החרדי, תוך חריגה מסמכותו, פסל רטרואטקיבית גיור של רב חשוב ואף קרא לו אפיקורס ורשע, וזאת מבלי לטרוח לפגוש את האיש ולשמוע מה בפיו.
אני חושב שזה קשור לכותרת שלך, כי כתבת: "שונאי ישראל נמאסתם"- וזה דבר שרואים הרבה: כל תקיפה על החרדים לא נתפסת בעיניהם כתקיפה על הציבור שלהם, אלא כתקיפה על היהדות, שהם מייצגיה הבלעדיים.
והדברים מכוונים כלפי הטענה הבאה: החרדים מכירים רק ביהדות אחת, ולטענתם יש ליהדות רק צבע אחד (שחור). התפיסה הזאת היא המונעת מהם לקבל את ההלכה של הדתיים הלאומיים, ומונעת מהם מראש את מעט הפתיחות שהם היו אולי יכולים להשיג.
הבעיה הזאת רחבה בהרבה, כי כיום ישנו מצב מעוות בו כל העמדות הציבוריות הדתיות, שפסיקותיהם של העומדים בראשן משפיעים על הציבור כולו, נתונות בידי קהל שלא מעניין אותו איש חוץ מהציבור שלו עצמו.
דוגמה: הסיפור שהיה עם היתר המכירה. החרדים החליטו לפסול את היתר המכירה, וזאת מבלי לחשוב על ההשלכות החמורות שיהיו לדבר- בין אם העובדה שהמחירים הגבוהים שיהיו ימנעו מרוב הציבור החילוני שמוכר ירקות לשמור כשרות, ובין אם זו העובדה שמדובר על ללכת ולפרנס ערבים.
ההלכה הדתית לאומית מקילה בהרבה מההלכה החרדית, משום שהד"ל מתמודדים עם מציאות מורכבת ורבת השלכות, בעוד שכשהמציאות החרדית נעשית מורכבת מידי לטעמם הם פשוט דוחפים אותה החוצה ע"י הסתגרות וחומרות הלכתיות נוספות, והדבר קשור גם לפסק הדין בנוגע לגירות.
וזהו, הייתי צריך לפרוק את זה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר