לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2008, 11:36
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
איני מבין בהלכה לכן אני רק מצטט:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שעת מבחן לציונות הדתית: סכנת ביטול מרחפת מעל גיורי הרב דרוקמן"

עפ"י הרב יואל בן נון: כתב הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה, פרק י"ג הלכה י"ז: "גר שלא בדקו אחריו, או שלא הודיעוהו המצוות המצוות ועונשן, ומל וטבל בפני שלושה הדיוטות (=אפילו בפני שלושה יהודים פשוטים), הרי זה גר, ואפילו נודע שבשביל דבר הוא מתגייר (=טובת הנאה), הואיל ומל וטבל יצא מכלל הגויים, וחוששין לו עד שיתבאר צדקותו. ואפילו חזר ועבד עבודה זרה, הרי הוא כישראל מומר (=כיהודי שהמיר דתו), שקידושיו קידושין ומצווה להחזיר אבידתו – מאחר שטבל נעשה כישראל...".

בדיוק כך פסק מרן ר' יוסף קארו בשולחן ערוך יורה דעה, סימן רס"ח סעיף י"ב, והרמ"א חיזק את דבריו. לפיכך, ביטול גיור למפרע סותר את התורה ואת ההלכה, בהיותו מנוגד לפסק הרמב"ם והשולחן ערוך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2008, 12:04
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "איני מבין בהלכה לכן אני רק מצטט:"

הייתי מנחש שבית הדין פסק שהגיור עצמו הוא "גיור למפרע" ולכן לא תוקף, בלי קשר למידה של שמירת המצוות של האנשים שעברו את הגיור. אבל הכתבה של יינט מבולבלת למדי כדי להבין בדיוק על מה מסתמך פסק הדין.

ציטוט:
בפסק-דין בן כ-50 עמודים

זה כנראה מספר רב מדי של עמודים לכתב של יינט לקרוא.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

ישן 02-05-2008, 13:26
  poli1 poli1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.02
יהדות כן צריכה להיות תנאי לאזרחות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הדרישה לגיור כתנאי הכרחי לקבלת אזרחות ישראלית הוא פסול מעיקרו"

אבל הגיור לא יכול להיות בידיים דתיות בלבד.
היהדות היא לא של הדתיים בלבד.

לא יכול להיות מצב,בו בחורה צעירה ומקסימה שאני מכירה היטב,תלמד 3 שנים עלמנת להתגייר,תעשה כל מה שדרוש,בליבה היא יהודיה,במעשיה היא יהודיה אבל הרבנות תסרב להעניק את הגיור המיוחל לאחר 3 שנים כי בעלה לא מוכן לחזור בתשובה.
אגב,מי יפסיד מזה?
רק המדינה,כי היא תמשיך לגור פה,היא ילדה ותלד פה ילדים,שיתערו בחברה,הבת שלה סביר להניח תתחתן בבוא היום לבחור חילוני וילידהם לא יהיו יהודים...וכן הלאה והלאה ילדי ילדיהם וכו'.

וכל זה למה? כי הרבנות חשבה שבסחיטה תשיג חזרה בתשובה

ישן 02-05-2008, 17:40
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
גיור הוא הליך רציני ואינו כסת"ח לקבלת אזרחות ישראלית
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שעת מבחן למערכת הפוליטית כולה. שוחד הבחירות של מינויי דיינים חרדים, חוזר כמו בומרנג"

מי שחפץ באמת ובתמים לשנות את דתו ולהאמין באלוהי ישראל, חייב גם לקיים את כל מצוות הדת.

מי שמתייחס לגיור "כאילו" אך ורק על מנת לקבל אזרחות ישראלית - הוא בחזקת נוכל ומשלם מס שפתיים/שוחד רגשי לכאורה ואין לגיירו בשום פנים ואופן, ביחוד לא גיור על פי המשנה האוטודוקסית.

גיור יכול לעשות אך ורק לאלו המסוגלים לעמוד בכל חוקי המגייר - אורטודוקסי על פי הכללים האורטודוקסיים, קונסרוטיבים על פי הכללים שלהם ורפורמים על פי שלהם.

עובדה זו מחזקת את דעתי שתנאי הגיור כהלכה ו/או תנאי חוק השבות איננו סביר כתנאי בלעדי לקבלת אזרחות ישראלית מלאה.
ישן 02-05-2008, 18:12

האם קיימים ב'שולחן הפוך', ספר ההלכה של בני דת השלום - כללים להליך הגיור?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צודק. ץנאי לקבלת אזרחות ישראלית הוא הסכמה לכך שאין עם יהודי..."

כלומר, אם גוי מוחלט לדת השלום, נאמר מישהו שזיהה עצמו עד כה כיהודי ציוני בעל זכות על א"י והבנה כי יש לשמר את הכח היהודי בכדי לקיים את קיר הברזל - רוצה לשפר את תנאי השרות ולהתחכך בחוג הסילון.
כיצד ישנה דתו? כיצד 'ישתלם'?

הגאון דראושה מאור גולת לבנון גורס כי יעשה זאת בפני שני קאדים ושופט עליון אחד. המלומדת גלאון בעלת החיבור 'זהבה ולשלשת הדובים' גורסת כי יאות לקבל מכספי האיחוד ובכך יעבור על דתו. האם קיימות עוד גרסאות?

ישן 02-05-2008, 18:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בדומה לנצרות ולאסלאם, ובשונה מהיהדות, השלומיזם היא דת מיסיונרית...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם קיימים ב'שולחן הפוך', ספר ההלכה של בני דת השלום - כללים להליך הגיור?"

כל החפץ להצטרף אל המדת יכול לעשות זאת באמצעות נקיטת אחת מכמה פעולות פשוטות (וכל המרבה
הרי זה משובח) :
1. במקום להגיד משפט עדות בנוסח האסלאמי (אין אללה בלעדי אללה ומחמד שליח אללה), יכול
ה"משתלם" להגיד משפט העוסק ברעה חולה כלשהי - ולהסביר את קיומה ב"כיבוש". מהדרין יוסיפו
מלים קשות על שלטון על עם זר, על כך שהימין לא למד את הלקח, וכן הלאה וכן הלאה.
2. משתלם חייב לדעת להגות את המשפטים הנכונים (הזכרתי מחלק בסעיף 1, אבל יש מהם רבים למדי,
וככל שהבקיאות בהם תהיה גבוהה יותר - כך יוכל המשתלם להוכיח שאמונתו החדשה אכן כנה), ומעל
לכל להקפיד להגיד בכל דיון ודיון עם הכופרים, לפחות פעם אחת את הביטוי "אל תתלהם". השורש ל.ה.מ
נחשב למקודש בשלומיזם ויש שלומיסטים מיסטיים הגורסים שיש בו כוחות המחזקים את המשתמש בביטוי
בעומדו מול כוחות הכפירה מנסים לבלבל אותו באמצעות מספרים, והנורא מכל - באמצעות ההיסטוריה,
אותו שיקוץ נוראי ממנו מנסה זקן השלומיסטים ש. פרס, להיפטר...
3. בעקרון, השלומיסטים הם אנשים תמימים ונכונים לקבל אדם על סמך מעשיו, ולכן אדם שהיה כל
ימיו יהודי ציוני, ואפילו ימני ר"ל, יכול להוכיח במעשים שאכן המרתו היא בלב שלם: פוליטיקאי שעשה
את המהלך יכול להוכיח כנות מעברו באמצעות "פעולה למען השלום", שם קוד כללי לניסיון לפרק
יישובים במקומות שהשלומיזם רואה אותם כ"לא שלנו" (אין להם אפיון מדוייק והשלומיסטים עצמם
חלוקים לגבי מקומות אלה, כאשר שלומיסט אורתודוכסי טוען שהקו הירוק מפריד בין שלנו לבין לא
שלנו, בעוד שהקונסרבטיבי יטען לגבי גבולות החלוקה, בעוד שהרפורמי יזדעק למען זכות השיבה
הפלסטינית לכל פיסת קרקע שגרו עליה ערבים טרם כ"ט בנובמבר 1947...). למשתלם זוטר יותר,
קשה להוכיח במעשים גדולים את כנותו, ולכן ממנו יש לצפות להפגין המרתו באמצעות השתתפות
בפולמוסים פומביים (כפי שעשה פבלו כריסטיאני שהתעמת עם הרמב"ן, שנותר יהודי קשה עורף...),
הפגנות וסתם ויכוחים אינטרנטיים...
4 שלומיסט אמיתי מקבל באהבה כל משתלם חדש, ולא מדקדק לגבי מניעיו להצטרף לדת האמת.
אחרי הכל, המרת הדת מטהרת ומנקה מעוון - וכל חטאיו כשלג ילבינו עם המרתו. אמר רבנו פקפק
לגבי רבו-שלו, הלא הוא חשודי, שכעת יש ללכת למהלך עם סוריה ועם הפלסטינים, אמר וצדק: מהלך
שכזה ילמד שחשודי הוא שלומיסט טהור לבב, ולכן גם אם עשה דברים לא יפים בעבר, הרי שמעשים
אלה נעשו בטרם המיר דתו (רבי אמנון מכנה את המשתלמים בכינוי מתאתרגים, אבל הוא שייך
לקבוצת מיעוט שתוך הפוסקים השלומיסטים - קבוצת ה"משתינים מהמקפצה", אשר פוסק הדור נחום
ברנע אינו נמנה על תומכיה, למשל...).

ראוי לציין:
שלומיסט אמיתי לעולם יתמוך ב"פשרות מכאיבות", שכולן מאופיינות בכך שהן ממש לא מכאיבות לו
באמת. משתלם אמיתי לעולם לא יחוש צער על עקירת יישובים למען "השלום" (אחרי הכל, ביישובים אלה
שוכן האנטיכרייסט - המתנחלים). פרט זה חשוב מאוד שכן ברגע שכואב לך - הרי שנחשפת במלוא
קלונך כמתחזה לשלומיסט, ואלה גרועים יותר מהמתנחלים עצמם...
ישן 02-05-2008, 18:51

חן חן, החכמתי.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדומה לנצרות ולאסלאם, ובשונה מהיהדות, השלומיזם היא דת מיסיונרית..."

אציין כי זיהיתי קווים מקבילים דווקא לנצרות ולא לאיסלאם בעיקרי דת השלומיזם.
עם זאת, השלומיזם אינו ממש דת מונותאיסטית שכן עדיין מתקיים בה מרכיב עבודת האלילים והעלאת קורבנות אדם כחלק מרכזי מן הפולחן [זכורה למשל העלאת זבח 'יוסי שריד' ע"י חבריו וקדם לו 'זבח שולה'].
בדומה למיתולוגיה היוונית גם אלילי השלומיזם יכולים לתעב האחד את השני אך סופם שישכנו בפנתאון האלים [עד שיוחזר בנסיגה הבאה כמובן].

הרבפ"ק [רבנו פקפק] שנה בנושא וחיבר תפילות מרובות לשלום האליל הנוכחי. מומלץ בחום לעיין בספרו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-05-2008 בשעה 18:55.
ישן 02-05-2008, 21:25
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

קל לרצות את מאמיני השלום.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם קיימים ב'שולחן הפוך', ספר ההלכה של בני דת השלום - כללים להליך הגיור?"

מקובלני ששמעתי מפי האדמו"ר מראב"דה (רבינו אהרון ברק הדיין הגדול) שאפשר להחשב לשלומיסט ללא טקס כלל! ובלבד שאתה מקיים אחת מהמצוות דלקמן

א. ידוע על החוזר בשלום ששמעוהו שני עדים כשרים אומר שהוא שייך לציבור הנאור

ב.אומר בלחש את התפילה "יתגדל ויתקדש שמי רבין, בשלומא די עשה לרעותיה יתגדל משיחיה"

ג. מברך בליל הסדר "לשנה הבאה בירושלים חצויה" ו" כל המרבה לספר בנסיגה ממצרים הרי זה מפוקח"

ד. כל שהמילים הבאות שגורות בפיו "משיחסטים" , "פאשיסטים" , "מתלהמים", "סהרוריים"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-05-2008, 07:35
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
ייתכן שצריכים לבטל את הגיור כליל, אבל רק מכאן ואילך...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שעת מבחן למערכת הפוליטית כולה. שוחד הבחירות של מינויי דיינים חרדים, חוזר כמו בומרנג"

כתוב שבזמן המשיח יפסיקו לקבל גרים, בגלל שאז כולם ירצו להיות יהודים, בגלל שמשתלם. אבל עכשיו כבר הגיע כזה זמן. אם יתנו לכל הרוצה להתגייר, חצי אפריקה יתגיירו, וגם יקיימו מצוות. מזל שהם לא יודעים שיש אפשרות כזו.

תקדימים: ישנם כבר עדות בישראל שבשום אופן אינם מקבלים גרים: העדה הסורית, העדה הגרוזינית. הרבנים (האורטודוקסיים) שלהם אינם מרשים נישואין עם גרים. הסיבה: אם ירשו להם גרים, המון יהודים יזרקו את הנשים שלהם היהודיות ויקחו גויות. הרבנים של הקהילות האלו הגיעו לידי מסקנה שיש לאסור - עבור העדות שלהם - גרים.

אבל הביטול הרטרואקטיבי הגורף משנת 99 נראה אבסורדי והזוי. וכבר נאמר בתלמוד שמשפחה שנטמעה - נטמעה, ואין לחפור יותר מדי בעבר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 03-05-2008, 19:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טוב מאוד! חדשות משמחות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שעת מבחן לציונות הדתית: סכנת ביטול מרחפת מעל גיורי הרב דרוקמן"

הקץ על ההגמוניה החרדית על אחרוני התחומים (ברמת הפרט) בהם הלא חרדים מקבלים את "עליונותם" המחשבתית, מגיע במהירות.

החרדים, כיאה לעדה שמאובנות וחוסר כולת להבחין בניואנסים של תהליכים הם אבני יסוד שלה, לא מבינים כי מה שעבד יפה בימי ש"ס הראשונים, לא מדגדג ממש ליותר מדי בימינו. אני לא צפוני ובשכונה שלי אין אופרים: לא חסרים אנשים מכל עם ישראל בין שכני, ומה שברור לי הוא כי ברמה האישית כלל עם ישראל קץ לחלוטין במאובנות הזאת. אנשים רוצים מסורת, אבל לא דקדקנות מנוונת שנלקחה מנאומי הרב עובדיה: "יידישקייט" זה מה רוצים המתונים שבחילונים - לא "מותר לחטט באף, אבל רק בזווית 30-40 מעלות".

הילדים שלי גדלים בסביבה הומוגנית הרבה פחות מזו שבה אני גדלתי - שגם היא כבר לא הייתה אחידה במיוחד. איש לא בודק, ואי אפשר לבדוק, מה ה DNA של הילדה שבאה לשחק עם הבן שלך. איש לא בודק את ברית המילה של סבא של זו שהיא "אמא שבת" ביום שישי. נוצר יהודי חדש "זה שרואה עצמו כיהודי" וזהו! הוא יכול (ויהיה) קצינת חינוך, הוא יכול (ויהיה) זה שיספר על הכוהנים בבית המקדש בטכס שבועות - ובעיקר: לא מעניין ת'אפחד לבדוק האם מרינוצ'קה בת החמש היא יהודיה לפי הלכות המאה השלישית, או לאו.

אם הבן שלי, כשיגיע לגיל המתאים, יכיר לי את הרצינית הראשונה ששם אמה אילונה, או שאמה הקיבוצניקית היא סנדרה מנורווגיה, שיקפצו לי הבד"צ, אבל אני לא אתעניין יותר מדי בנושא הזה. אם ירצו להתחתן, ואשמח שיהיה כדת משה וישראל, אז או שנמצא להם את הרב הכי "רבני" שיסכים, ואם לא, אז לא... לא אלמן ישראל וכפי שבעבר לא הצליחו למנוע ממי שהרגישו יהודים להקים בית, גם עסקני הבד"צ לא יצליחו. בסך הכל: הפסד שלהם. גם החלון הצר והלא נח שנתנו לאלה שמשום מה רצו להתגייר "כהלכה" נסגר עכשיו. נראה להם כנראה שמישהו ילך עכשיו לענות עצמו עוד יותר. ובכן, טעות בידם: מה שיקרה בפועל הוא שכל מי שאינו חרדי יגיד: שיקפצו לי. הנכדים שלי יהודים בעיני, ואם הם חושבים אחרת, אז שיחשבו.

ישן 03-05-2008, 19:59
  זוהי יונה זוהי יונה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב מאוד! חדשות משמחות."

גם תנועת ההשכלה, ולהבדיל, "יהודים למען ישו", והנוצרים ה"רגילים" טענו שהם היהודים ה"אמיתיים" (או ה"חדשים", או איך שלא תקרא לזה), ועדיין היהודים הם היהודים. גם הקראים בטוחים שהם היהודים ה"נכונים", ועדיין הם נקראים קראים ואנחנו נקראים יהודים. לפני כמה אלפי שנים הייתה קבוצה שהיום מכונה הצדוקים, שגם היו בטוחים שהגרסה שלהם ליהדות טובה יותר, ועדיין הם נעלמו, ואילו הפרושים (שעינו ופתחו חלונות צרים והשד יודע מה) הם אלו ששמרו את היהדות בחיים.

אתה יכול להגיד "שיקפצו לי" ככל שרק תרצה, אבל עדיין, הבן שלך יתחתן על מרינצ'קה, והבת שלו תתחתן עם מחמוד, והבן שלו יתחתן עם הילדה, והם כבר לא יזכרו שסבא-רבא המצחיק שלהם אמר שהם יהודים.

יש הבדל בין זווית החיטוט באף בשבת לתנאים להכרה בלא יהודי כיהודי.

צא מהסרט.
ישן 03-05-2008, 20:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הקפיצה הלוגית בין מרינוצ'קה לבין מוחמד, מגלמת את כל השיבוש בתפיסה החרדית...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "[right]גם תנועת ההשכלה,..."

אתה מספר לנו על הצדוקים שנעלמו, ואנטי מספר לך על אדומים והיטורים שגויירו בכפייה בדיוק באותה
עת (הורקנוס הראשון ובנו אריסטובולוס הראשון), בנוהל מקוצר בהרבה מזה שמצפה לו ביה"ד הרבני
הגדול, ולמרות שאני מניח שגם אז היו זעקות מרמור מצד הפרושים, הרי שהתעלמו מדעתם - והיום
היטורים והאדומים הם חלק מאיתנו באופן שלאיש אין מושג מיהו צאצא של "יהודי טהור", ומיהו
צאצא של אדומים מרושעים...

חתונה עם בנם של עולים מבריה"מ-לשעבר שגוייר ע"י המכון לגיור, הם נישואין יהודיים לחלוטין, גם אם
אנשים שמוסיפים להסתכל על ישראל כעל סוג של פריץ זר, לא מתלהבים מחתונה כזו. אתם רשאים
להחליט שיש לכם מונופול על היהדות, אבל האמת היא שהיחידים שיינזקו מזה לטווח הארוך, זה אתם.
תופעה חולנית כמו שינוי, קיבלה 15 מנדטים אך ורק בגלל התנלות הזוייה כמו זו של ביה"ד הרבני הגדול.

הרב דרוקמן הוא בר סמכא בהלכה לא פחות מכל אלה שמעזים לפקפק בכשרות גיוריו. הניסיון לפסול את
גיוריו אינו תלוי בכשרות הגיור אלא מהווה סוג של הכרזה שהציונות הדתית אינה "מקפידה מספיק". זהו
ציון-דרך נוסף במלחמה האווילית של הנהגת היהדות החרדית על ה"מזרוחניקים". המלחמה הזו לא
יכולה להסתיים בנצחון, כיוון שהדרך שלכם מאלצת את רוב הציבור הלא-דתי לנקוט עמדה - שלא יכולה
להלום את זה שלכם...
אתם מיעוט קטן בעם היהודי, ולא אתם תקבעו מי רשאי להכנס לתוכו - גם אם קונסטלציות פוליטיות
מסויימות גורמות לפוליטיקאים חילוניים לא נבונים, לתת לנבחריכם עמדות כוחות זמניות.
ישן 03-05-2008, 20:49

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הקפיצה הלוגית בין מרינוצ'קה לבין מוחמד, מגלמת את כל השיבוש בתפיסה החרדית..."

ציטוט:
ולמרות שאני מניח שגם אז היו זעקות מרמור מצד הפרושים

אתה מניח על סמך מה? אין שום ביסוס להנחה הזאת. לא תמצא במקורות ההיסטוריים שום רמז לכך שהפרושים\חז"ל פקפקו ביהדותם של האדומים ועמים אחרים שכנראה גויירו בכפייה על ידי החשמונאים.

בן גוריון הכיר שלאורתודוקסים תהיה הסמכות לקבוע בעיניינים דתיים, וההצטרפות לעם היהודי זה עניין דתי וישאר דתי כי לחילונים אין תחליף. אינני יודע את הפרטים של פסק הדין, אבל אם זה באמת מכוון נגד התופעה של יוצאי ברית המועצות שעוברים גיור ונשארים חילוניים לחלוטין כי הם שקרו והעמידו פנים כאשר הם אמרו שהם מאמינים בה' -- אז בצדק.

גויים ישארו גויים, גם אם הם מניפים דגל עם מגן דוד ביום העצמאות, משרתים בצה"ל ויודעים רק עברית כשפת האם.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

ישן 03-05-2008, 21:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני צחקתי - הפרושים ידעו יפה מאוד להרכין הראש מול החשמונאים הצדוקים...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE] ולמרות שאני מניח שגם..."

כאשר החליטו להרים הראש, הדבר הביא למלחמת אחים מול אלכסנדר ינאי - והם הובסו בה...

ההתנשאות הזו על "גויים שיישארו גויים", לא עומדת בשום מבחן של המציאות. עם ישראל ספח לתוכו
הרבה הרבה גויים, וההבדלים במראה החיצוני של העדות השונות מלמדים על כך באופן מובהק.
ב"ג נתן לאורתודוכסים מונופול על הגיור - אבל הוא לא נתן אותו לחרדים. הציונות הדתית גם היא
אורתודוכסית, והקביעה ההזוייה שגיורו של אדם פסול רטרואקטיבית אם אחרי שגוייר הוא לא שומר מצוות,
היא פוליטיקה צינית, על גבם של אנשים שקשרו גורלם עם עם ישראל. עם ישראל לא מתחיל בחסידות
בעלז ונגמר בויז'ניץ...
משפחות של סובוטניקים הגיעו לכאן בעלייה הראשונה, ומעולם לא גויירו כהלכה. משפחה כזו היא משפחת
קורקין, שבניה תרמו לתקומת עם ישראל בארצו יותר מאשר כל חברי ביה"ד הרבני הגדול, הרב עובדיה
ולא הרב אלישיב ולא הרב שטיינמן יקבעו שאנשים אלה אינם יהודים.
ישן 03-05-2008, 21:19

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני צחקתי - הפרושים ידעו יפה מאוד להרכין הראש מול החשמונאים הצדוקים..."

ציטוט:

עם ישראל ספח לתוכו הרבה הרבה גויים, וההבדלים במראה החיצוני של העדות השונות מלמדים על כך באופן מובהק.

בהחלט. הם נספחו אלינו דרך גיור או לפחות איזשהו סוג של סינקרטיזם דתי.

ציטוט:

ב"ג נתן לאורתודוכסים מונופול על הגיור - אבל הוא לא נתן אותו לחרדים. הציונות הדתית גם היא
אורתודוכסית, והקביעה ההזוייה שגיורו של אדם פסול רטרואקטיבית אם אחרי שגוייר הוא לא שומר מצוות,
היא פוליטיקה צינית

אני לא חושב שבית הדין קבע שהגיור פסול כי האדם לא שומר מצוות אלא שהגיור נעשה למפרע כי האדם לא נבחן כמו שצריך. ואם הוא יצא מהגיור חילוני לגמרי, אז בית הדין כנראה צודק. אני גם לא חושב שזה מלחמה של החרדים נגד הדתיים הלאומים. גם בין הד"לים יש אלה שמחמירים. צריך להתעניין בפסק הדין כדי להבין על מה בית הדין הסתמך, אבל לדעתי זה ברור שהוא לא הכיר את הגיור של הרב דרוקמן כגיור תוקף כי אי אפשר לפסול גיור כהלכה.

לגבי האנשים ש"קשרו את גורלם עם עם ישראל" -- כל הכבוד להם. שירבו כמותם כי אנחנו ממש זקוקים להם. שיבואו לארץ בהמוניהם ואם אנחנו באמת לא מסוגלים לקיים כאן מדינה יהודית -- שאפילו ישלטו בנו. אבל הם לא יהודים. כי "יהודי" זה לא תואר כבוד.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 03-05-2008 בשעה 21:22.
ישן 03-05-2008, 22:29

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יהודי זה לא תואר כבוד - אלא שההגדרה של יהודי היא לא מונופול של מו"מ קואליציוני עם ש"ס"

ציטוט:
יהדות לא מחייבת אמונה דתית.

אבל גיור כן מחייב אמונה דתית! המתגייר חייב להכריז על אמונתו בה'. אם אדם יצא מהגיור חילוני אז הוא שיקר והתחזה. ולא יתכן שרב יסייע להמונים לעבור גיור מזוייף ולמעשה יאפשר "גיור חילוני" לעולים מברית המועצות שמתגיירים כי הם חושבים שזה יעזור להם להשתלב בחברה הישראלית. אינני טוען שככה היה במקרה הנדון, אבל זה בהחלט תופעה שקיימת.

אינני חרדי אבל אני לא רוצה שהמדינה יתן יד לזלזול בהלכה. את הגיור שישאירו לאורתודוקסים. ואם החרדים גוברים על הד"לים במערכת המשפט ומחמירים את התהליך של הגיור - אני לא רואה דבר רע בכך. למי שבאמת מאמין באלהים ומוכן ללמוד ולשמור מצוות השערים תמיד פתוחים גם אצל החרדים.

ישן 03-05-2008, 22:55

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מדוע אמונה מחייבת אורח חיים..."

שוב, העניין כאן הוא גיור ולא אורח חיים.

גיור זה תהליך בו המתגייר לומד את העקרונות של היהדות, ומכריז על אמונה באלהים ועל הנכונות לשמור את המצוות. בתהליך הזה התפקיד של הרבנים הוא לבחון את המתגייר כדי ללמד אותו וגם כדי לוודא שהמתגייר אינו מתחזה. אדם שמאמין אך לא שומר מצוות לא יוכל לעבור גיור.

זה לא אומר שאדם שנולד יהודי או שכבר התגייר יהיה פחות יהודי או פחות בן אדם אם הוא לא ישמור מצוות או לא יאמין באלהים.

הטענה שלי (ושל בית הדין הרבני) היא נגד הרבנים שפיקחו על הגיורים ולא נגד המתגיירים עצמם.

ישן 04-05-2008, 08:31

ישנם אנשים, שבעיני החילוני הם בכלל ישראל
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "שוב, העניין כאן הוא [b]גיור..."

שרוצים שילדיהם יהיו יהודים: זה הכל. הם רוצים שהילדים שלהם יגדלו כיהודים, בין יהודים ויוכלו לבחור בבגרותם כמה יהודים הם (מבחינת עוצמת הדתיות). ההתלות בשרשאות של DNA, ביציות וזרעונים כקביעה הבלעדית ל"מיהו יהודי" מתאימה ככל הנראה לחרדים - לא מתאימה (בימינו) לרוב החילונים. המצב הנותר הוא שבפועל אנשים חיים עם זה, כמו במגוון נושאים אחרים בארץ הזאת, בכל מיני קומבינות. החילוני כבר יודע שיש בין החברים של ילדיו מגוון ילדודס שאינם יהודים לפי ההלכה החרדית - והוא חי עם זה בשלום: לא מעט בשל הפער העצום בין רמת המוסריות הנגזרת מהתנהגות הממסד החרדי (שיש אפילו מתנשא ולגלגן המגיב כאן ברוח אותו ממסד, ומייצג יפה את הסיבה שבגינה רוב החילוני מאסו בכל מה שיש בו חרדיות) וזו שהוא מכיר אצל השכנים שלו: אלה שהאמא אצלם, אפעס, לא ממש נראית יהודיה.

הדיקטטורה הפול-פוטית הבד"צית היא האחראית לשקיעת מעמד ההלכה היהודית בקרב רוב רובם של היהודים (היהודים בבריטניה, ארה"ב, דרא"פ וצרפת ממילא לא סופרים אותה ממטר): בעולם של בחירה, היא מתעקשת למכור לאנשים חופשיים פתרונות בלתי אפשריים.

ישן 04-05-2008, 08:11

אין בעיה!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE]יהדות לא מחייבת אמונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashoichet
אבל גיור כן מחייב אמונה דתית! המתגייר חייב להכריז על אמונתו בה'. אם אדם יצא מהגיור חילוני אז הוא שיקר והתחזה. ולא יתכן שרב יסייע להמונים לעבור גיור מזוייף ולמעשה יאפשר "גיור חילוני" לעולים מברית המועצות שמתגיירים כי הם חושבים שזה יעזור להם להשתלב בחברה הישראלית. אינני טוען שככה היה במקרה הנדון, אבל זה בהחלט תופעה שקיימת.

אינני חרדי אבל אני לא רוצה שהמדינה יתן יד לזלזול בהלכה. את הגיור שישאירו לאורתודוקסים. ואם החרדים גוברים על הד"לים במערכת המשפט ומחמירים את התהליך של הגיור - אני לא רואה דבר רע בכך. למי שבאמת מאמין באלהים ומוכן ללמוד ולשמור מצוות השערים תמיד פתוחים גם אצל החרדים.

אז אני, ואני לא מצפה מאף אחד אחר לקבל את דעתי, לא מעוניין בגיור החרדי, או המסגרת החרדית לקביעת מי הוא יהודי ומי לא. בניגוד לאחרים כאן (בפורום ובארץ) שרואים בחרדים סוג של יריב עד אוייב, אני רואה בהם לא יותר מאשר ראקציה (יענו "תגובה") לזרימת יהודים, החל מהמאה ה-19, לכוונים שלא תאמו את מה שראו השמרנים כדרך היחידה להיות יהודי ולהשאר יהודי. החרדיות (פרט למקרים כמו חסידות סאטמר ההונגרית, שבהחלט אינה דוגמא לדרך בה חיו רוב יהודי אשכנז) לא הייתה דרך החיים היהודית: היא נולדה פחות או יותר יחד עם הציונות החילונית ולכן הטיעון כאילו החילונים הם "זמניים" בעוד החרדים הם "העם היהודי שנמצא כאן 3000 שנה" לא מחזיק מים (בעיני חילוני כמוני, כמובן).

אני (=יהודי לא חרדי) רואה בעצמי את "היהודי האמיתי" - אם מתעקשים להכנס לאבחנות כאלה, שלהם רק תשובה אפשרית אחת - אני היהודי שיודע לשלב חיוניות של חיים עם מסורת. לחרדים יש תפקיד חשוב של שימור יסודי של המסורות היהודיות האשכנזיות (ההתחרדות של חלקים מיהודי עדות המזרח והספרדים היא ממילא מוטציה שיש לה קיום שמשכו שליש מחיי התנועה הרפורמית. בכל מקרה הטיית היהדות הדתית הספרדית/מזרחית הפרמטיית ומלאת החיים לכוון הש"סי זה נושא לדיון אחר) אבל מאז ימי בן גוריון והחזון איש, מנהיגיה מובילים אותה למקום שבו היא מהווה איום על הזרם המרכזי של היהדות: איום לא משום שיש ביכולתה לצמצם את זרם היהדות שלא חרדית, אלא איום משום שבמונופול שהיא שואפת לקבל על היהדות, היא דוחפת את כל השאר לפסילה גורפת של כל מה שמזוהה עם יהדות דתית.

אמנם הזילזול הגמור מצד חרדים/תומכי העניין הנדון כאן בי ובאחרים, אינו חדש, אבל מבחינתי אינו בעייתי: הוא הרי שורש התנועה של רוב היהודים הרחק הרחק מהרעיון הבג"צי. קם לו בבוקר חילוני, או חילוני למחצה, ומגלה שמה שהיה נכון ל 1864 לא נכון ל 2008. הוא מביט אחורה כמה דורות ורואה איך הוא , ושכניו, מתקיימים כיהודים בלי שלחרדים יש חלק בשימור זה - אחורה כמה דורות עד לזמן שבכלל קמה החרדיות המודרנית.

אה... ובדיוק כמו ספרטה, גם "1864" מעולם לא הייתה כזאת. יהדות בלתי מתפשרת מעולם לא התקיימה כיותר מאנקדוטה אקראית וקצרת חיים. כל עוד הקהילה תלוייה הייתה ביגיע כפיים לקיומה, הפלא ופלא ידעו חבריה ומנהיגיה להתפשר. הצרות התחילו כאשר הקהילה התחילה להתקיים שלא מיגיע כפיה: אז בא ההיבריס של המנהיגים החושבים כי ביכולתם לקיים דיקטטורה בלתי מתפשרת על כל ציצית וציצית בחייו של כל יהודי.

אני לא אומר שיהודי הוא מי שאומר שהוא יהודי: אני אומר שמי שמרצון חי כאן, חי את התרבות שלי, רוצה להיות חלק ממנה ובפועל הוא כמוני: מבחינתי הוא ואני באותה סירה. תקרא לזה איך שאתה רוצה: מבחינתי אם אמצא דרך שנכדי ירשמו כיהודים, או יחשבו יהודים, בלי השטיקים של הבד"צ, אני אעשה את זה, בדיוק כפי שעשו את זה עשרות אלפי יהודים שעלו לארץ מאז סוף המאה ה -19. כל עוד הדיקטטורה הבג"צית לא תתן לי פתרון מניח את הדעת לקיים ערך יהודי אוניברסלי - "לחיות" - אני גם אתעלם ממנה ומבחינתי כל עקיפה או קומבינה המתגברת על הדיקטטורה הקטנונית והאינטרסנטית הזאת, מבורכת. בעוד כשלושה דורות יתעוררו שם בבד"צ ויגלו שבארץ ישראל חיים יהודים חילונים, בדיוק כמו השכנים שלי (אני הרי יהודי פסול בשל דעותי) שאין ביכולתם "לעכל" אותם ואת ילדיהם ולמעשה כולם בחזקת "חשודים" שממש לא ששים לשתף פעולה עם החקירה הבד"צית.

או שימצאו את הדרך ללכת לקראתם (ירצו:יופי. לא ירצו: בעיה שלהם) או שיהפכו ללא רלוונטיים בעיני כלל היהודים החילוניים: כולל העאמחה ישראל שכיום נוטים עדיין לייחס לחרדיות איזו מין קדושה, ובעיקר משום חשש ללשון הרע, ולא בגלל שמסכימים במשהו עם דרכם.

המציאות תנצח: זה גם נצחון של היהדות ההיסטורית שההסתגלות למציאות היא שהביאה לשרידתה: לא בדצ"ים קנאיים.

ישן 03-05-2008, 22:02

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "[QUOTE] עם ישראל ספח לתוכו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashoichet

לגבי האנשים ש"קשרו את גורלם עם עם ישראל" -- כל הכבוד להם. שירבו כמותם כי אנחנו ממש זקוקים להם. שיבואו לארץ בהמוניהם ואם אנחנו באמת לא מסוגלים לקיים כאן מדינה יהודית -- שאפילו ישלטו בנו. אבל הם לא יהודים. כי "יהודי" זה לא תואר כבוד.

ומי קבע בהב"צ החרדי הוא הוא חותמת הכשרות לגיור מושלם? לך לשורש: תשאל שאלה כזאת. אני לא אומר שיהודי זה מי שאומר "אין עוד מלבדו", אבל אם הברירה היחידה היא המעשיגאסן של הבד"צ - שאין לו שום דבר עם אורח החיים של רוב רובם של היהודים בארץ - הוא הדרך היחידה, אז חייבים למצוא דרך אחרת.

מזכיר לי איך כשהלכתי להוציא "תעודת רווקות" ברבנות, ישב לו שם רב אחד שלא מצא חן בעיניו איך שאני נראה (צבעי עינים, צבע שיער וכו'). אחי שהיה בחוץ, לא ממש עזר משום שגם הוא לא נראה אי-אי-אי (היה עובד יופי במאה שערים, שם יש מלא חברי אבבא למראה, אבל לחילוני אסור). הוא עשה לי כל מיני דחיות וקונצים וביקש דברים אלה או אחרים (בימים ההם לא הייתי כלל דעתן אנטי בג"צ, כך שאין לי ספק שלא התרגז אלי בגלל דעותי, מה עוד שלא דיברתי בכלל).

ואז אמא שלי, שגרה לא רחוק, באה. נו מה? חתם לי מייד! (אמא שלי 1.55, שיער שחור מקורזל ועיניים שחורות כמו זיתים מפיראוס).

פשוט התביישתי בשביל דורות של יהודים שהגענו לנקודה כזאת... מילא שהיה מבקש ממני להביא תעודות לידה של סבתא מלודז', אבל האף של אמא שלי? זה מה שמספק אותו?

ישן 03-05-2008, 21:27

למה אתה הולך רחוק?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני צחקתי - הפרושים ידעו יפה מאוד להרכין הראש מול החשמונאים הצדוקים..."

מה, לקוצ'ינים בשנות ה-50 לא עשו כמעט חיסול לגיטימציה? שכחו את הפרשה הזאת, אבל לא כולם. חבורה של שחורי עור שאין ביניהם ולו כהן אחד, לא הסתדרה לחכמי הדת שלנו... אז הקוצ'ינים עלו לירושלים ועשו הפגנה... נו, בסוף וויתרו להם...

אין לי התנגדות לכללים לגבי גיור (אותי אישית אינם מעניינים, אבל רק בהיבט האישי שלי) אלא למצג השווא של כמה אנשים כאן כאילו הבד"צ כאן "עלה" על בעיה שמעולם לא הייתה ומעולם התפשרו אתה.

החטטנות בפרטי הפרטים הגיע לרמה קצת מופרזת: עכו"ם לכל דבר... אנשים שקיבלו מהפריץ לפני 250 שנה את השם "כץ" - בדיוק כמו השכן הגוי הגמור שלהם - פתאום נהיו לי כהן ולא יכולים לשאת גרושה... זה בזיון של הדת: עשיית צחוק לכל דבר ומשהו שחילוני לא יכול לקבל. כל סוחרי הרכילות של הבד"צ לא ימכרו עוד שטויות לחילונים: בשביל זה יש את ערוץ "טבע הדברים". גם עולה פחות.

ישן 03-05-2008, 21:04

כה הרבה "אתם" ו"שלכם" שקובעים שאני חרדי ותומך בפסיקה מראים שאצלך השיבוש בתפישה הוא...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הקפיצה הלוגית בין מרינוצ'קה לבין מוחמד, מגלמת את כל השיבוש בתפיסה החרדית..."

תקרא שוב את מה שכתב glsh ואולי תבין שמה שאתה אמרת לא קשור לשם בשום צורה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
הילדים שלי גדלים בסביבה הומוגנית הרבה פחות מזו שבה אני גדלתי - שגם היא כבר לא הייתה אחידה במיוחד. איש לא בודק, ואי אפשר לבדוק, מה ה DNA של הילדה שבאה לשחק עם הבן שלך. איש לא בודק את ברית המילה של סבא של זו שהיא "אמא שבת" ביום שישי. נוצר יהודי חדש "זה שרואה עצמו כיהודי" וזהו! הוא יכול (ויהיה) קצינת חינוך, הוא יכול (ויהיה) זה שיספר על הכוהנים בבית המקדש בטכס שבועות - ובעיקר: לא מעניין ת'אפחד לבדוק האם מרינוצ'קה בת החמש היא יהודיה לפי הלכות המאה השלישית, או לאו.

אם הבן שלי, כשיגיע לגיל המתאים, יכיר לי את הרצינית הראשונה ששם אמה אילונה, או שאמה הקיבוצניקית היא סנדרה מנורווגיה, שיקפצו לי הבד"צ, אבל אני לא אתעניין יותר מדי בנושא הזה. אם ירצו להתחתן, ואשמח שיהיה כדת משה וישראל, אז או שנמצא להם את הרב הכי "רבני" שיסכים, ואם לא, אז לא... לא אלמן ישראל וכפי שבעבר לא הצליחו למנוע ממי שהרגישו יהודים להקים בית, גם עסקני הבד"צ לא יצליחו. בסך הכל: הפסד שלהם. גם החלון הצר והלא נח שנתנו לאלה שמשום מה רצו להתגייר "כהלכה" נסגר עכשיו. נראה להם כנראה שמישהו ילך עכשיו לענות עצמו עוד יותר. ובכן, טעות בידם: מה שיקרה בפועל הוא שכל מי שאינו חרדי יגיד: שיקפצו לי. הנכדים שלי יהודים בעיני, ואם הם חושבים אחרת, אז שיחשבו.

הגיורים שאתה מדבר עליהם לא נעשו בתקופה רחוקה כל-כך, ולא עם הלכות שונות כל כך מאלו של המאה השלישית לספירה - זו ש-glsh כל-כך מתנגד להן. אצלו לגיור אין שום משמעות דתית, אלא אולי משמעות חוקית - נגדיר שמישהו יהודי בצורה מסוימת, וזה מספיק. כך מי ש"רואה עצמו יהודי" הוא יהודי, ולא צריך יותר מזה. ואם הגיור האורתודוקסי (לאו דווקא חרדי) לא יקבל את החברה של בנו, הוא יתגייר גיור קונסרבטיבי או רפורמי, וזה עדיין מספיק. הנכדים שלו יהיו יהודים בעיניו, וזה מספיק. אז מה אם הרפורמים הם פיקציה דומה לפיקציות ההיסטוריות שהזכרתי?

האורתודוקסיה היהודית היא אולי מיעוט בעם היהודי, אבל היא החזיקה את היהדות אלפי שנים, ותחזיק אותו עוד אלפי שנים - לא Jews 4 Jesus ולא הרפורמים. אתה יודע את זה בדיוק כמוני.
ישן 03-05-2008, 21:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצטער לבשר לך, אבל הניסיון שלך להפוך את החרדים לאורתודוכסים היחדים בעולם, לא יצליח
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "כה הרבה "אתם" ו"שלכם" שקובעים שאני חרדי ותומך בפסיקה מראים שאצלך השיבוש בתפישה הוא..."

ישיבה של הציונות הדתית היא אורתודוכסית לא פחות מכל ישיבה חסידית או ליטאית...
כחילוני גם אני נוטה לפירוש של גל את היהדות כסוג של זהות עצמית - ואדם שרואה עצמו כיהודי ומוכן
לקשור גורלו עימנו, תהיה לו עימי שפה משותפת רבה יותר ממי שחושב שהיהדות מסתכמת בדיונים על
תנורו של עכנאי...
לי ממש לא מפריעים גיורים קונסרבטיבים או רפורמיים. אתה אולי לא מתלהב מהם, כי החלטת שלך יש
את הפטנט על היהדות, אבל יהודי רפורמי אינו יהודי פחות ממך, גם אם אתה חושב שכן...

האורתודוכסיה החזיקה את היהודים ב-ג-ו-ל-ה במשך אלפי שנים. במדינה שרוב-רובה יהודית, אין יותר
מדי משמעות להחמרות שרק גדלות והולכות בקרב החרדים, בכל הנוגע לשמירה על יהדות. את החרדות
מפני היהודים למען ישו רצוי לשמור לרגע שבו הם יהיו קצת יותר מאשר פסיק חסר משמעות. אנחנו
ילדים גדולים, ודי קשה להפחיד אותנו עם סיפורי אימים על המיסיון ושאיפותיו לנצר את כולנו מחר בבוקר...
ישן 03-05-2008, 21:20

אני מבין שאתה קורא מחשבות?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "כה הרבה "אתם" ו"שלכם" שקובעים שאני חרדי ותומך בפסיקה מראים שאצלך השיבוש בתפישה הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זוהי יונה
ואם הגיור האורתודוקסי (לאו דווקא חרדי) לא יקבל את החברה של בנו, הוא יתגייר גיור קונסרבטיבי או רפורמי, וזה עדיין מספיק. הנכדים שלו יהיו יהודים בעיניו, וזה מספיק. אז מה אם הרפורמים הם פיקציה דומה לפיקציות ההיסטוריות שהזכרתי?
לא אמרתי בשום מקום שתעשה (או תתבקש לעשות) דיור רפורמי!

היא לא תעשה גיור כלל! התנועה הרפורמית בישראל הנה תשובה לבעיה שאינה קיימת, ולא רלוונטית למקרה "שלי". יהודי, כמו שאני מכיר מ"בית סבא" הוא קודם כל "מענטש", אחרי זה נחשב לפי כמה גילגולים עשה במקווה.

מה שכן אתה צודק: אנחנו לא שייכים לאותו זרם - זו הייתה מלכתחילה מטרת ההודעה שלי: ההפרדות של הממסד החרדי מעל העולם החילוני הנה מבורכת - אם עד עכשיו יכלו לגרום לאנשים לעבור גיור שאינו תואם את אורח חייהם, משום שההקרבה הייתה נראית כשווה את ה"לב שקט", הרי שעכשיו ההיבריס הוביל אותם לנקודת האל חזור:

ואם השוואות היסטוריות חובבים כאן (לא ממש מקובלות עלי משום שחברות בעבר נשענו הרבה על מסגרת חברתית לוחצת - אין היום דבר כזה) הרי שהבד"צ מזכיר מאוד את הקנאים בשנת 70: גם אלה וגם אלה חשבו שיורידו את הרוב על הבירכיים. חבל שהרוב (כפי שיתגלה בארץ בתוך עשור לכל היותר) לא שמע על כך שהוא אמור להכנע...

ישן 03-05-2008, 21:30

אני מבין שקצת קשה לך הקריאה: אם יש לך בעיות עם דיור פנה לעמיגור, אבל זה לא העניין פה.
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני מבין שאתה קורא מחשבות?"

כמו שאמרתי, אתה יכול ללמד את הנכדים שלך מה שבא לך על יהדיות, בדיוק כמו שסבא שלך לימד אותך מה שהתחשק לו (או שלמדת מה שהתחשק לך...), וזה עדיין לא מעניין.

קורא מחשבות אני לא, ולכן קשה לי לדעת אם כתבת כל כך הרבה טקסט מודגש כי חשבת שזה יחזק את מה שאמרת, אבל במקרה וזוהי הסיבה - דע לך שזה לא ממש עוזר לך. יהדות היא לא רק דת, אלא גם לאום, ובאותה מידה יהדות איננה רק לאום אלא גם דת.

לא הבנתי מה אתה צופה שיקרה לחרדים בעוד עשור, אבל ברור לי מה יקרה לצאצאיך בעוד ארבעה דורות - יהודים הם לא יהיו אם ילכו בדרך שאתה מתווה.
ישן 03-05-2008, 21:50

אתה נתלה בשגיאות כתיב, הדפסה וצבע פונטים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "אני מבין שקצת קשה לך הקריאה: אם יש לך בעיות עם דיור פנה לעמיגור, אבל זה לא העניין פה."

נו.. שיהיה. ממש כתבי הקודש כתבתי שמתפלפלים על התחביר.

מה שאמרתי ברור לך מאוד: אתה מטיל עלי את הקללה הלא מפחידה, בלשון הגשש "תלך, תתנצר ותגדל את הילדים באיזה מסיון" ולא מבין בכלל מאיפה אני בא.

בשום מקום לא דיברתי על גיור רפורמי: את זה אתה יכול לקרוא לבד.
בכל מקום אני מדבר על יהודת כלאום - הסכמנו, יופי.

אני שייך ללאום של יהודי חילוני - יש כאלה יותר מאשר דתיים, יש כאלה כבר הרבה שנים ומאז שקיים היהודי החילוני (או הדתי המתון) אין להתכחש להישגיו ולכך שהוא יכול לשרוד.

אני לא יודע מה יקרה לחרדים בעוד עשורף לא חזיתי את זה ואני לא יודע - הכי חשוב: זה לא מעניין אותי (לא מתעסק בחייו של מי שגר מעבר לחומה וטוב לו עם זה. חומות גבוהות, שכנים טובים).

אני מדבר, בניגוד לכל מיני שונאי דת וחרדים ("אחרים" יוסיפו לעצמם בטח כמה), רק על החילונים והלא חרדים. אלה, בעוד עשור, יהיו במצב בו לא יוכלו לחיות עוד עם הכפיה התרבותית החרדית. ההימור הבטוח שלי הוא שרוב רובם (וזה ברור כבר היום) יבחרו בחבילת ה"מגרעות" הנלווית למי שלא הולך עם החרדים, ולא לחבילת המגרעות הנלווית למי שהולך אתם. זו לא שאיפה אישית שלי: זו מציאות חיי כבר היום.

בדיוק כפי שהסושי שבר את שמירת הכשרות אצל מאות אלפים (וכמי שלא אוכל סושי, או לא כשר בכלל, אין לי שום ביקורת חיובית או שלילית להגיד) כך גם עשרות אלפי ישראלים, מבחינתי יהודים, שאינם מגיורים כהלכה אבל חיים עם החילוני, בניגוד לחרדים שלא, יביאו את אותם מאות אלפים לאותו מקום.

אני לא מצפה שהחרדים יגלו גמישות בגלל שבהן שלי מתאהב במי שמבחינתם היא שיקסע. זו זכותם. אני פשוט בוחר לוותר על חותמת הכשרות שלהם.

מה שמזכיר לי: הייתי במלון מצפה הימים לפני כמה זמן והתפלאתי לראות בערב שישי שני משפחות של דתיים (כיפה סרוגה. אלה לא היו חילוניים ששמים כיפה גדולה ולבנה רק בבתי מלון) בחדר האוכל. המנהלת התורנית אמרה לי שזה רגיל לגמרי אצלם. מסתבר שמחוץ לאור הזרקורים והלחץ הסביבתי, גם דתיים יודעים שיש הבדל בין מה שמרגיש את אלוהים ובין מה שמרגיז את החרדים...

ישן 03-05-2008, 22:12

אתה מטיל את הקללה הזאת על עצמך, בחוסר היכולת לקרוא את מה שאני אומר
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה נתלה בשגיאות כתיב, הדפסה וצבע פונטים"

(ובחוסר היכולת לזכור מה כתבת: "אז או שנמצא להם את הרב הכי "רבני" שיסכים, ואם לא, אז לא..."; לא אני אמרתי שתחפש את אותו הרב מאותו הסוג שיסכים, אלא דווקא אתה, חביבי).

אני אומר משהו פשוט הרבה יותר: אתה יכול להתנתק מה"כפייה האורתודוקסית" (כי תנאים קשים לגיור קיימים בגיור האורתודוקסי עפ"י הגדרה, הויכוח הפוליטי פה לא מעניין אותי), אבל מהר מאוד, זה גם יגרור התנתקות מהיהדות באופן כולל.

זה שאתה מופתיע מזה שדתיים אוכלים גם בערב שבת (בניגוד לצום של 25 שעות? לא ממש ברורה לי החלופה) אומר עליך יותר מאשר עליהם. בעצם, זה אומר עליך הרבה מאוד, ועליהם שגם הם בני אדם ומעדיפים לאכול ולא לרעוב.

(אגב, שתי משפחות ולא שני משפחות, אם כבר אנחנו בקטע של תיקון שגיאות)
ישן 03-05-2008, 21:36

אתה מתעקש לסלף את דברי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "ודחיפת השאלה מי אימא טובה יותר כשמדברים על גיור הוא מעשה רציני מאוד..."

האם נכדי יהודים או לא בעיניך זו שאלה שלא מעניינת אותי. אתה יכול לקרוא להם "עובדי חיפושיות וחצבים" מבחינתי. הדעה שלך אינה רלוונטית בעולם שלי, בדיוק כמו "ירקות גוש קטיף" ושאר הלכות הקשורות אך ורק לעולם הסגור החרדי. סבא שלי, איש צדיק שלא ימצא מי שיערער על עובדה זו, לא הכיר את השטויות האלה בעולם שלו, ובכל זאת היה יהודי לא פחות ממך. בעולם שלו לא היו בעיות כאלה ועם כל הכבוד, הוא שרד (ויהדותו) קצת יותר ממה שצריך "לשרוד" האברך שמרוב שאין לו שום בדל של סיכון לחייו, פרנסתו, חיי הרוח והקהילה שלו, יש לו זמן להתעסק בשטויות.

ושוב: לי אין בעיה שבד"צ יכריז על מי שהוא רוצה כיהודי או לא: יכול גם להכריז עלי כלא יהודי, ואם זה יבוא כעיסקת חבילה יחד עם הכרזה על שכונת מגורי כמשוחררת מכבלי כפיה דתית, אני מוכן אפילו להביא את כל המשפחה לטכס הנידוי. זה לא כמובן שאני לא יהודי, מתבייש או לא איכפת לי: זה שמהבד"צ החרדי לא איכפת לי... אלה אנשי האתמול: אלעזר בן יאיר וחבר מרעיו... הם יכולים הלילה לשרוף את עין גדי אבל העולם שלהם, אפעס, פתות....

ישן 03-05-2008, 21:58

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "ודחיפת השאלה מי אימא טובה יותר כשמדברים על גיור הוא מעשה רציני מאוד..."

בעיניך וזהו שורש כל הענין.

במשך דורות קמו גדולים בישראל אשר התפתלו וסיכנו את ראשם על מנת לשמור על שלמות משפחות, על יכולת מחיה באזורים מסויימים בארץ, על יכולת קיום משק כלכלי יהודי, על התרת עגונות, , מניעת ממזרות על ספק פיקוח נפש ועוד. מטרתם הייתה קודם כל לאפשר חיים על פי ההלכה ורק אחר כך להדר ולדקדק.

לא מדובר בגלוחות ראש ממוצא כותי שלכדו בעלים יהודים תמימים. מדובר באלפי אנשים שעברו תחת ידיו של רב אורתודוכסי ידוע ומכובד בישראל. למדו, שנו ונבחנו בתהליך שבסופו נאמר עמך עמי.
הנסיון חסר התקדים להטיל קולקטיבית ספק בגיוריו של רב מבלי שהועלו אפילו לדיון גיורים אלו באופן פרטני בפני הדיינים ומבלי שניתן לרב או לגרים לטעון את טענתם הינו חילול שם שמיים. כפי שידוע לך פרסמו חלק מן הדיינים קטעים מהחלטתם [בנושא כוללני שלא הועלה בפניהם] ודיברו סרה ברב דרוקמן קודם לפרסום הפסק. זו אינה יהדות וזה אינו דין. זו פוליטיקה קטנונית המתאכזרת לאלפי יהודים.

הזברות של תולדות אהרון גם הן רואות עצמן כשריד היהדות האוטונטי עושי דבר השם האחרון עלי אדמות. גם הן לא מהססות להתאכזר, לעלוב, להתנכר ולהתבדל והכל בשם השם [וגם קצת למען פוליטיקה של גיוס כספים...]. השתגעתם? להם אתם רוצים להדמות?
חיפשתם קבר בשדה? מצאתם קבר בשדה! יש גיור חתום ע"י רב שהוא חלק משרשרת ההסמכה ואין מילה אחרת למעט שפיכת דמים למורא שהוטל על אלפי הגרים ולבזוי שמו של תלמיד חכם.

הרב דרוקמן עבריין לדעתכם? זמנו אותו לדין תורה, שימעו אותו ושמעו את עדיו. יתכן והוא ועוד אילו רבנים לא קטנים מכם יגרמו לכם למצוא בכתובים כי עברינותכם גדולה משלו.
יש לכם הוכחות כי אחד מן הגרים הינו עובד אלילים - דונו בנושא הפרטי שלו לפי תקדימי עבר.
מעשיכם אינם מעשי יראי שמיים כי אם עשיית דין בסגנון עתונאי צהבת.

בית הכנסת אליו לא הולך החילוני הוא אומנם ביכ"נ אורתודוכסי - אך בהחלט לא ביכנ"ס של פלג חרדי קיצוני ואכזרי. איני בטוח כלל כי הרב עובדיה, הרב עמאר ואפילו הרב אלישיב היו נותנים ידם להחלטה גורפת ורטרואקטיבית שכזו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 03-05-2008 בשעה 22:03.
ישן 03-05-2008, 23:05

[1] האם הרב דרוקמן אינו חלק משרשרת ההסמכה הלגיטימית?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "איך מה שאמרת קשור לעניין?"

[2] השמות שהוזכרו היו בהקשרו של ביטול כוללני, המוני ובדיעבד של גיור.

[3] שאלתך 'איך כל זה קשור' [כמו גם עיסוקך בפונטים של glsh] - נשמעת תלושה ונראית יותר כרצון לווכחנות לשם ווכחנות. הייתי שמח לנסות לשכנע או להשתכנע בדיון עניני. אם ברצונך להתייחס להבטים שהעלתי: *פסילת פועלו של רב ונטילת סמכותו מבלי תת לו מעמד בדין *קביעת ביטול גיור בדיעבד ובאופן גורף ליהודים שלא נטענה כנגדם באופן פרטני כל טענה ולא הועמדה כל עדות *שימוש בפלפול בכדי להרע ולא בכדי להקל בגבולות שהותרו * מראית עין פוליטית מובהקת באופן התנהלות הדברים.

[אם בכוונתך חלילה לטעון כי הרב דרוקמן אינו בגדר תלמיד חכם וכבודו מותר - חסוך את זמנך וזמני, ציין זאת בפתח דבריך ונסיים את הדיון בנקודה זו].
ישן 03-05-2008, 23:25

[1] אין לי ידע אישי בנושא, אבל אני מאמין שכן.
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] האם הרב דרוקמן אינו חלק משרשרת ההסמכה הלגיטימית?"

[2] ואליו, כמו שאתה אמרת, הם כנראה יתנגדו, בדיוק כמו של"גיור" בידי רב רפורמי, או כל רק פיקטיבי אחר, כמו שאני אמרתי, הם גם כנראה יתנגדו.

[3] דברים נוספים מצידף אודות ביטולי גיור המוניים ופונטים של אנשים אחרים מראים שאין לך שום כוונה לנהל דיון ענייני, וכל דבריך בנושא הם לא יותר מפרובוקציה הדברים שעליהם אני דיברתי (ואתה הגבת אלי ולא אני אליך), הוא עמדתו של glsh שמי שאומר שהוא יהודי הוא יהודי, וכל גיור וכל חיתון בידי כל רב, יהיה מי שיהיה, מכל זרם שהוא, מוסמך או לא, הוא לגיטימי. אתה מוזמן להתייחס לדברים הללו: האם אתה מסכים איתם? לא? אתה גם חושב שלמצוא איזשהו רב לא קראי שיאשר כל דבר שהוא מספיק?

אם אתה רוצה להמשיך לעסוק בכבודו של הרב דרוקמן (שיכול לדאוג לעצמו, כמו glsh והפונטים שלו), אמור נא זאת עכשיוף וחסוך ממני את הטרחה שבקריאת דבריך בעלי העיצוב הבלתי-רגיל.
ישן 04-05-2008, 07:50

חן חן על נכונותך 'להניח' כי הרב דרוקמן [כמו גם הרב שרלו והרב בן נון] הם חלק מן השרשרת
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי זוהי יונה שמתחילה ב "[1] אין לי ידע אישי בנושא, אבל אני מאמין שכן."

איני מסכים עם גישתו הגורפת של ידידי glsh בענין זה אך גם לא עם השאננות והזחיחות שאתה מפגין. כפי שידוע לך - הרב דרוקמן לא ניסה להכשיר גיורים רפורמים אלא למצוא פתרון לבעיה קשה.

תשובותיך לכל אורך האשכול הינן לגופם של כותבים ולא לגופו של נושא. מאחר ולא נכנסת לאשכול בכדי להועיל לנושא אותו אתה לכאורה מייצג - אני מניח כי כלל לא אכפת לך על שאתה מזיק לענין. אפנה שימת לבך למענה של הרב שרלו בנושא זה.

ואכן כתוב במסכת 'טרולין' ל"ב - כי 'בין הזמנים רבו מזיקין במקלדות ישראל'.
שם גם נכתב 'אין מאכילין את הטרול שזו דרכו - לבלוע ולהקיא' ולכן אותירך להתווכח עם עצמך.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 04-05-2008 בשעה 07:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:35

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר