לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2008, 09:27
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
אל דאגה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "אנחנו מדברים על ספרים..."

התחלתי לקרוא את הספר הזה והבנתי מהר מאוד שהוא לא בשבילי...

ואחד הספרים הטובים ביותר שקראתי בשנה האחרונה: "ג'נטלמנים ושחקנים" של ג'ואן האריס (הוצאת כנרת). זה סיפור נקמה עם סוף מפתיע (אז אל תקראו את הסוף, וגם לא את המאחורה של הספר ).

בקשר לספרים של דתיים, ובכן, היחיד שקראתי השנה הוא "מקימי" של נועה ירון-דיין. אני מניחה שרוב האנשים פה כבר קראו אותו, אבל ממליצה למי שלא קרא. בשונה מרבי מכר אחרים, הספר הזה מצדיק את עצמו.

אה, וכמובן - מדריך הטרמפיסט לגלקסיה

עריכה: נזכרתי בעוד אחד - "גשר ציפורים" של בארי יוגארט - סיפור אגדה שמתרחש ב"סין העתיקה שלא הייתה מעולם". גם פה, כל החלקים מתחברים בסוף. ספר נהדר

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 04-06-2008 בשעה 09:42.
חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 11:29
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "ספרים,רבותי,ספרים!"

יו, אני ממש עשירה בספרים עכשיו! אתמול הייתי בשבוע הספר, וקניתי ספרים כל כך כיפים!!
רומי - תקנאי ותקנאי, קניתי אתמול את שלושת הספינות ב-120 שקל (לשלושתן ביחד) !!!!1 ווהווווו!!!!!1
למי שלא יודע: טרילוגיית סוחרי הספינות החיות היא הטרילוגיה השניה בטרילוגיית-הטרילוגיות של רובין הוב: טרילוגיית הרואים למרחק, טרילוגיית סוחרי הספינות החיות, והטרילוגיה על הליצן שאני לא זוכרת איך קוראים לה, אבל אם תחפשו בגוגל בטח תמצאו. טוב, בדקתי וזה נקרא טרילוגיית האיש המוזהב.
קראתי רק את שתי הטרילוגיות הראשונות, אבל אני כבר לא זוכרת מה מסופר בהן אז אני לא יכולה להמשיך לליצן. עכשיו קניתי את השניה, ובבית כבר יש את הראשונה, אז זה אומר שבקרוב אני אוכל להגיע לקרוא סופסוף את השלישית, שמאחדת בין שתי הראשונות וסוגרת את כל הקצוות. ישישיש.
הטרילוגיות מומלצות מאוד מאוד לכל חובבי הפנטזיה, וגם לאלו שלא. מה שכן, מי שמחפש ספר נקי לחלוטין - זה לא זה. אבל הם גם לא מלוכלכים וזה ממש לא העיקר בהם.

בנוסף, קניתי את טימבוקטו של פול אוסטר. קראתי בעבר ספרים שלו (מוזיקת המקרה ומר ורטיגו) והם היו יפים, אבל על טימבוקטו אמרו לי שהוא מדהים וספר חובה. רשמים בהמשך.

ואחרון: כלום במתנה של פטריק מקדונל, ספר ילדים/אולפניסטיות חמוד, שפשוט נותנים במתנה.

בנוסף, אני ממליצה מאוד על שתהיי לי הסכין ועל בגוף אני מבינה של דוד גרוסמן, אבל צריך שיהיה לך אופי די שירי כדי שתוכל לקרוא אותם (במיוחד אם אתה בן).
וגם על על העיוורון של ז'וזה סאראמאגו. ספר עמוס מאוד, שאני נוטה לתאר כ"בוטה", על כל המובנים של המילה (גם מבחינת צניעות יש לו פרק לא משהו משהו..., גם מבחינת תיאורי העולם שבו כולם עיוורים <לא מתאים לאיסטניסטים>, וגם מבחינת חריפות הביקורת שלו על דיירי העולם האנושיים).
יש עוד המון המון ספרים טובים, אבל... בהזדמנות אחרת.
חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 14:30
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
עכשיו הבנתי למה אף אחד לא קורא את הספרים האלה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "יו, אני ממש עשירה בספרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
למי שלא יודע: טרילוגיית סוחרי הספינות החיות היא הטרילוגיה השניה בטרילוגיית-הטרילוגיות של רובין הוב: טרילוגיית הרואים למרחק, טרילוגיית סוחרי הספינות החיות, והטרילוגיה על הליצן שאני לא זוכרת איך קוראים לה, אבל אם תחפשו בגוגל בטח תמצאו. טוב, בדקתי וזה נקרא טרילוגיית האיש המוזהב.

השמות שלהם נשמעים ממש רע בעברית.
באנגלית השמות הם:
The Farseer Trilogy
The Liveship Traders Trilogy
The Tawny Man Trilogy
גם השמות של הדמויות בספר נשמעים יותר טוב באנגלית (אבל מה ההבדל? ממ, את זה תצטרכו לגלות לבד )
ובכלל - למי שאין בעיה עם אנגלית, אני חושבת שעדיף לקרוא את הספרים האלה בשפת המקור

איזה בעסה, לא הספקתי להיות בשבוע הספר. אתמול אחה"צ נסעתי ליריד בירושלים, אבל הוא נפתח רק בשש בערב, ובשמונה הייתי צריכה להיות במקום אחר אז במקום זה טיילתי במשכנות שאננים. היה נחמד

חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 15:06
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
זהירות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "ואני לא אוהבת את שר..."

שלא תעיזי להעליב את טולקין קשישא... הוא עיצב את עולם הפנטזיה כמו שהוא מוכר היום.
הוא אומנם מפרט והסיפור מעורב בהרבה היסטוריה ושירים ודברים טכניים אחרים (ואני מת על זה), אבל הוא באמת התאמץ ליצור עולם עשיר וחי, ואני חושב ששום סופר לא הגיע לרמתו בדבר הזה,
בטח שלא ג'ורדן ושות' עם העלילה בשקל והדמויות קרטון שלהם. הסריאוטיפים שיש לסופרים האלה חוצפה לקרוא להם דמויות היו הדבר שהכי עיצבן אותי בספרים האלה. בנוסף, גם העלילה בבאליגראד ובמלוריאן מאוד, אבל מאוד, חוזרת על עצמה.
ועל ארגון אני לא רוצה אפילו להתחיל לדבר...

אבל כמובן שבסופו של דבר זה עניין של טעם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 15:47
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
יקירתי החביבה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "גם אני מיצית את הבלגריאד לפני..."

אני בהחלט מחזק את הקטע על משי. אפשר לסכם את כל ההתרחשות וההתפתחות של הדמויות בבאליגראד במשפט הבא: משי מצחיק (למרות שהוא לא), גאריון גברי (למרות שהוא לא), בלגארת' חכם ונודניק (והוא כן נודניק), פולאגרה אמהית (נו טוב, היא כן) ואשתו של גאריון מעצבנת.
שלא לדבר על כך שהעלילה בבאליגראד ובמלוריאן זהה כמעט לחלוטין, ולסופר יש עוד חוצפה לעשות מזה אידיאל- נבואה שחוזרת על עצמה... נו באמת.
את הדמויות במחזור כישור הזמן אפשר לסכם אפילו יותר בקלות: גברים טפשים ובנות חצופות ומפונקות.
לגבי טולקין: כמו שאמרתי, זה עניין של טעם. בתור חובב גדול של תפאורה, אני מאוד התחברתי לספרים המפורטים של טולקין, ומעבר לעובדה שהוא ייסד את עולם הפנטזיה כפי שאנו מכירים אותו, אני חושב שיש לתת לו קרדיט על המאמץ הגדול שהוא השקיע ליצור עולם חי ואמין כל כך (ושוב, אני לא חושב שיש סופר פנטזיה שהגיע אפילו קרוב לרמה של טולקין בכך. היו כמה שיצרו עולם פוליטי מעניין, אבל לא מקיף ומגוון כמו טולקין).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 17:41
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "ספרים,רבותי,ספרים!"

ממליץ על מדאם של אנטוני ליברה.
ספר מרתק, שכותבו עסוק בלספר סיפורי רקע והסטוריה מסביב לקו העלילה. הספר תמיד מפתיע, ולא בוחר בהמשך סיפור צפוי מראש כמו ברוב הספרים בסגנון הזה. ספר מדהים בעיני. אילו אני הייתי כותב ספר (ויש לי כוונות...) זה מה שהיה יוצא. אם נתעלם מהנושאים כמובן, ונתרכז בסגנון.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ybook.co.il/Media/Uploads/mdem(1).jpg]

תקציר:
יום אחד חודרת לחייו המשעממים והאפורים של גיבור הספר, תלמיד תיכון בפולין הקומוניסטית, מורה חדשה לצרפתית. זוהי אשה "מבוגרת" (היא בת 32) ואלגנטית, המכשפת אותו ביופיה הקפוא ובתבונתה החדה. כולם,בנים ובנות כאחד, אינם עומדים בפני קסמי הקרח של המדאם. אך הגיבור שלנו גומל בליבו להיות יותר מאשר מעריץ עלוב, והוא מתחיל במסע שנועד לכבוש את ליבה. בסדרה של תמרונים מצחיקים להפליא, אך גם מחכימים ומבגרים, הוא לומד הרבה יותר משציפה - על פוליטיקה, על פולין, על מלחמת האזרחים הספרדית ועל תשוקתו שלו לתיאטרון ולאמנות-כל זאת בזמן שאהובתו ממשיכה לחמוק ממנו. עם זאת, המאמצים שהוא משקיע בלכידתה של מלכת הקרח הם הצעדים הראשונים שהוא צועד בדרכו לעצמאות כאמן. מדאם הוא רומן מרגש ומרתק על כוח וחולשה, על אהבה ראשונה ועל המאמצים שאנחנו עושים כדי להשכין שלום באמצעות האמנות בין הכוחות המנוגדים של התבונה והתשוקה.

מקור http://simania.co.il/bookdetails.php?itemId=1301

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 04-06-2008 בשעה 17:48.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר