לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2008, 23:29
  עדמתיעדמרץ09 עדמתיעדמרץ09 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
צבאי פעולות פנימיות בצה"ל נגד חירות האדם בנושא השתמטות

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=424891

באשכול זה אשר נפתח בפורום מילואים ניתן למצוא מספר דעות של מפקדים בצה"ל לגבי משתמטים, חלקן נכונות או לא כל כך. אבל חלקן מסוכנות ביותר לחירות וחופש הפרט במדינה.

ידוע כי כמו בכל מדינה עם גיוס חובה(ואצלנו הוא ארוך ואינטיסבי לעומת בחו"'ל), ישנם גם בארצנו משתמטים משירות צבאי. תוצאות ההשתמטות מעיקות על מערכת הבטחון. אמנם יש להבין היטב את סיבות ההשתמטות ולמצוא פתרון נכון וזאת במסגרת הדמוקרטיה ומערכת המשפט בארץ.

לאחרונה מפקדים שלא מרוצים מחיילים משתמטים הן בסדיר ובמילואים נוקטים צעדים לא מתקבלים על הדעת שמעידים כי הם אינם מודעים כלל לסיבות להשתמטות(או להגיון אנושי בכלל). הרעיון שלהם הוא(ראה משפטים מודגשים):

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
לא מוותרים: יוצרים קשר עם כל אחד ואחד לפני התע"מ, ביום הגיוס ו(במקרה של נפקדים)במהלך התע"מ. בתעסוקה האחרונה הוצאנו חיילים, מלווים במ"צ, עם פקודת מעצר חתומה ע"י המג"ד. הבאנו ככה חלק מהנפקדים, אשר נשפטו (במפקדת הגדוד שבקו) ונשלחו לתקופת מאסר ארוכה מתקופת השירות שהיו עושים ממילא, בזמן שחבריהם עדיין מגוייסים.

אחרי השחרור מהתע"מ - המשיך נדנוד לנפקדים ומתן הזדמנות אחרונה למשפט בגדוד לפני הכרזה על עריקות (הגוררת עימה רישום פלילי בימינו). אלה שהגיעו - נשפטו ונכלאו.

צודק, ולכן חשוב להבהיר לכל חייל שנכלא שהוא חוזר לשירות. יש חייל או שניים אצלי שכבר שמעו ממני שמבחינתי הם יכולים להיות ה"דוגמה הגדודית" ולהיכנס כל שנה כלא ל-28 יום עד לגיל 40 - אני לא אגרע אותם מהסד"כ...

לגבי תחמנים למיניהם, ביטיס ציין את אחת השיטות היעילות ביותר: תע"מ חליפי, רצוי במסגרת גועלית ככל האפשר. חוץ מזה, צריך לדעת איך להפעיל את הקרפ"ג: רוב הגימלים, הניתנים ע"י מי שאינו רופא היחידה, הם ברי ביטול או כפופים לאישור מחדש של הקרפ"ג.

מלבד זאת, אני גם בעד ה"גזר": כמ"פ, הקפדתי להענות לבקשות שחרור של חיילים טובים, המשרתים כל שנה כנדרש בלי להתלונן, גם בלי לשמוע את הסיבה לבקשה.

ממש מלחמה, כאילו מדובר פה על פלסטינים בשטחים(ואכן הם טוענים שמדובר ב"אויבים"). אותה שיטה בשטחים שאומרת שאני יעשה להם את המוות והם לא יעיזו לעשות את זה יותר עכשיו מיישמים אותה עלינו, על האזרחים. זה לא מעניין אותם למה, הם משוכנעים שהם צודקים שהם מבינים את כולם, שהצבא צודק והחיילים סתם בכיינים או אגואיסטים.

אדם שחי במדינה דמוקרטית ולא מוכן לשרת במילואים צריך להישפט בהתאם. ואילו המפקדים האלה משחקים משחקים של להוציא ולהחזיר בני אדם מהכלא שנה אחרי שנה בזכות הבירוקרטיה. הם פשוט מרשים לעצמם לעשות מה שבה להם שהם לא יודעים איך לפצור בעיה. יש דרכים לפתור בעיות. רוצים לפתור את ההשתמטות, בהצלחה יש דרכים אחרות לעשות את זה במדינה דמוקרטית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2008, 10:02
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עדמתיעדמרץ09 שמתחילה ב "פעולות פנימיות בצה"ל נגד חירות האדם בנושא השתמטות"

פשוט נורא שמפקדים מקפידים ואוכפים את חוקי המדינה וצה"ל. אולי באמת צריך להתחיל לשפוט בבתי-דין על עבירות עריקות במקום העדרות, ואולי כדאי לגזור את העונש המלא במקום עשרה-עשרים אחוז ממנו.
אז אולי תרגיש מה זה "להישפט בהתאם".

עריקה
92. חייל שערק מן הצבא, דינו – מאסר חמש עשרה שנה. "עריקה" לענין סעיף זה – העדר מן השירות בצבא מתוך כוונה שלא לחזור לצבא. חזקת כוונה שלא לחזור
[תיקון: תשכ"ד] 93. חייל שנעדר משירות בצבא עשרים ואחד ימים רצופים, שלא ברשות, רואים אותו כמי שנעדר מן השירות מתוך כוונה שלא לחזור, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר. העדר מן השירות שלא ברשות
[תיקון: תשכ"ד] 94. חייל שנעדר משירותו בצבא, או מהמקום שהוא חייב כדין להימצא בו אותה שעה, דינו – מאסר שלוש שנים, אלא אם הוכח כי היה לו היתר או הצדק סביר אחר לכך. איבוד קשר
[תיקון: תשס"ד-4] 94א. איש מילואים אשר לא יצר קשר עם יחידתו, בהתאם להוראות שקבע שר הביטחון, לפי סעיף 33 לחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986, דינו – מאסר שישה חודשים.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 09-10-2008, 18:31
  עדמתיעדמרץ09 עדמתיעדמרץ09 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
את זה לא הכרתי.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "פשוט נורא שמפקדים מקפידים..."

את החוק הזה צריך להגביל, המצב היחיד שאני מסוגל לדמיין שיצדיק לכלוא לתקופות של שנים זה במקרה של מלחמה כוללת בה יש מחסור מובהק בחיילים ובכל זאת יסרב החייל להתגייס/מילואים. אחרת חוק כזה מתאים יותר למדינה פאשיסטית. יותר הגיוני פשוט להגלות/לשלול אזרחות.
נראה לי שאני ילמד את הנושא יותר בחופשה הבאה. בכל אופן תפסת אותי עם המכנסיים למטה. פכם הבאה אני יבדוק יותר ולא יניח שההגיון חופף למציאות.

עדיף לחיות במדינה שלא כולאת אנשים טובים. כן, סרבן יכול להיות אדם טוב שנשבר(הסיבות זה נושא בפני עצמו) לו מהמצב/מהצבא. סרבן גם יכול להיות אגואיסט אבל הוא לא פושע. יש גם אנשים שכן ממלאים את חובת השירות והם מסוכנים/רעים ופוגעים בבמדינה הרבה יותר. לא ייתכן שסרבן יישב בכלא כמו פושע, שפגע פגיעה חמורה בחפים מפשע. אם בכלל, לדעתי יש לשלול/להגלות את המקרים הקשים ביותר של סרבנים כי הסיבה היחידה לכלוא לשנים הוא פשע כמו גניבה,שוחד ,רצח... וזה מגוכך להשוות ביניהם.
כנראה שפשוט עדיף לחיות במדינה אחרת שיש לה חוקים יותר מתחשבים בפרט.
ישן 11-10-2008, 14:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עדמתיעדמרץ09 שמתחילה ב "את זה לא הכרתי."

" אני לא פושע, אני פשוט לא חושב שאני צריך לשלם מיסים....", "אני לא פושע, אני בסה"כ חושב שלא יתכן שלעשירים יש הכל, אז לקחתי קצת", "אני לא פושע, גם ככה בהולנד סמים קלים הם חוקיים..."

קיצר, ההתבכיינות שלך היא פשוט מדהימה. לא בא לך לעשות מילואים הבנו. אתה עוד עושה אידיאולוגיה שלמה מזה.
השתמטות זה פשע בדין הפלילי. כמו אי תשלום מיסים, מכירת סמים או תקיפה. לא טוב לך? לך תוציא דרכון לפינלנד, או אולי עדיף לאפגניסטן או מדינה אנרכית אחרת, שלא תמצא בטעות עוד איזה חוק שלא מתאים לך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-10-2008, 14:34
  rtasjugythh rtasjugythh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
טענה חמורה מאוד, בכל כך הרבה צורות, שקשה לפרט.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "זה הרעיון הכללי של חוק,..."

אז בנקודות קצרות:
  • ישנם חוקים שהתקבלו בצורה דמוקרטית, ואינם מקובלים באופן גורף בתרבות הדמוקרטית-מערבית. את הדוגמאות אשאיר לך למצוא לבד.
    • בהקשר הזה ראה דיון קודם שלי עם קגנס על כך שדמוקרטיה היא יותר מ"שלטון הרוב".
    • שים לב לדוגמה לכך שאין לציית לחוק שאומר ש-rtas תמיד צודק ו-high_hopes תמיד טועה, לדוגמה, גם הם הצביעו בעדו 119 חברי כנסת ואחד שכח להגיע בזמן להצבעה...
  • במקרים של מרי אזרחי, האדם מקבל את זה שהוא עשוי לגמור בכלא, אבל הוא לא אמור "לקבל את ההשלכות" במובן של להתנדב להגיע לכלא. אם יתפסו אותו ויעצרו אותו וישפטו אותו וירשיעו אותו ויאסרו אותו זה יקרה, אבל הוא לא צריך לההתלונן על עצמו במשטרה, להסגיר את עצמו ולהעיד נגד עצמו.
    אז בעצם, מה שאמרת לא ממש מעניין ו/או קשור.
ישן 14-10-2008, 03:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "טענה חמורה מאוד, בכל כך הרבה צורות, שקשה לפרט."

חוקים שהתקבלו באורח דמוקרטי אבל אינם תואמים את רוח הדמוקרטיה (חוקי יסוד/חוקה) יפלו בבימ"ש. זה עד כדי כך פשוט.
אדם המשתמט ממילוי חובתו האזרחית, כפי שנקבעה בחוק, הוא עבריין. מי שלא טוב לו מוזמן לנסות לשנות, או שילך. לעבור על החוק ואח"כ שאתה נענש זה פשוט מגוחך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-10-2008, 22:56
  BlowMe BlowMe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "" אני לא פושע, אני פשוט לא..."

בקצב הזה, ביטיס, לא יישארו לנו אזרחים במדינה.
לא רק זה כמו שאתה אומר אם אתה אכן מעדיף שהם יוציאו למדינות אנרכיות לדוגמא אירן לוב וכו' אני בספק עד כמה בטחון המדינה ייגדל, כן אולי יישארו פה איזה 20% מהאוכלוסיה הכללית אבל לא נראה לי שזה ייעבוד.

די לחיות בסרט, לא לעשות מילואים זה לא פשע, לאנשים יש חיים לחיות משפחה לדאוג לה ולפרנסה יש להם עסקים שהם חייבים להריץ, עיסקאות שחייבות טיפול.

אז כן בשבילך הכל על ה"זין", מילואים זה יותר חשוב מהכל, אבל אל תשכח שבמדינה הזאת יש די והותר דברים שזקוקים לטיפול.
כל פעם שאני קורא את התגובות שלך ובכלל של ימנים קיצוניים אחרים בפורום שדוגלים בסירוס פטורי שירות בלי שהם בכלל יודעים מה עובר\עבר עליהם בשביל שהם ייצטרכו להוציא פטור זה פשוט מגעיל אותי מחדש.
ישן 15-10-2008, 23:08
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מה הקשר לדעות פוליטיות?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי BlowMe שמתחילה ב "בקצב הזה, ביטיס, לא יישארו..."

מדובר כאן במילוי חובה שלך כאזרח למדינה.
איך אתה חושב שהסתדרו כאן לפני 20 שנה? שיעור ההשתמטות משירות סדיר+מילואים לא היה גבוה כמו היום, אנשים יצאו למילואים ומשפחות לא התפרקו, עסקים לא קרסו.
איך הגענו למצב שמי שמצליח להתחמק ממילואים הוא ג2ר ג2ר, ומי שיוצא לתעסוקה של חודש בדרום הר חברון הוא אבא של הפראיירים?

בנוסף, מה זאת הקביעה הזאת שאנחנו, הגולשים בפורומים הבטחוניים, נמצאים בצד כזה או אחר של המפה הפוליטית, ועוד בקצה שלה? אתה יודע למי ביטיס הצביע בבחירות? אתה יודע למי אני הצבעתי בבחירות? למי יוסיפון הצביע?
התנדבות למילואים אינה נחלתם הבלעדית של מצביעי ימין/שמאל/מרכז, היא כוללת אנשים מכל שכבות החברה.

לגבי המשפט שבו בחרת לסיים את תגובתך- עזוב, זה לא שווה התייחסות, אולי רחמים.

ישן 16-10-2008, 01:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי BlowMe שמתחילה ב "בקצב הזה, ביטיס, לא יישארו..."

אני מציע שתתחיל בהבנת הנקרא:
לא לעשות מילואים - זה לא פשע.
להשתמט ממילואים - זה פשע בריבוע בסדר הדין הפלילי. אם זה לא מתאים לך - תתחיל לפעול בנושא במקום להתבכיין.
שארית הכתיבה שלך לא ראויה לתגובה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר