לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2009, 09:04
  os1414 os1414 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
צבאי מיגרנות, זקן וכו'...

בס"ד

אז ככה:
לפני חודש וחצי בערך הורידו לי פרופיל ל72 כתוצאה ממיגרנות ומס' גבוה במשקפיים(מה שמצחיק זה שבהתחלה היא חשבה על לתת לי 64 בגלל המיגרנות, אבל הסברתי לה שלהיות ג'ובניק אני לא מוכן!)

לא נורא! בסוף אני מתגייס לאן שרציתי, 22.03.09 שריון הנה אני בא!
1)הבנתי שהמיגרנה מקנה לי זכאות מסויימת!? אם אפשר לדעת מהי? (המיגרנה היא בדרגה 2/3 כזאת שמורידה ל- 72 לא ל- 64)ואיך אני דואג לקבל אותה?
2)אני מטופל בריזאלט, כדור שדי עוזר לי! איך אני דואג לקבל אותו בצבא? אם אפשר לפרט את כל הפרוצדורה, אודה מאוד!

גילוח תמיד גורם לי פצעים(דמוי אקנה...) ככה שאין סיכוי שאתגלח על בסיס יומיומי! אז החלטתי להוציא פטור, היות ואני אדם דתי אבקש זאת מטעמי דת מבלי להיכנס לצד הרפואי שבדבר כלל..
3)איך עושים אתזה?! כאילו מתי? ביום הגיוס או כבר מעכשיו? ואין בעיה לבוא עם זקן, נכון?!

4)לדתיים שבינינו: יש לי התלבטות האם עדיף להתגייס עם הסדרניקים או שזה לא משנה?!
אני התחלתי חודש בישיבה, והחלטתי שלא מתאים לי ואני רוצה להתגייס...
וזה לא שאני חצי דתל"ש כזה, אני בחור רציני...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2009, 11:27
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי os1414 שמתחילה ב "מיגרנות, זקן וכו'..."

1. תהיה לכם קליטה רפואית בטרום טירונות,כלומר כל אחד מכם יבוא ויראה רופא בבסיס הטירונות עוד לפני תחילת הטירונות עצמה. הרופא מסתכל על הסעיפים בפרופיל,ונותן אוטומטית פטורים בהתאם. אם תרגיש שזה לא מספיק,אתה יכול לפנות לחופ"ל במהלך הטירונות.

2.הפרוצדורה היא כזו: תביא איתך לטירונות מרשם מנוירולוג שממליץ על ריזאלט,לך איתו לקליטה הרפואית,תסביר לרופא שאתה לוקח את הכדורים באופן קבוע,ומן הסתם תקבל מרשם במקום.את התרופה ניתן לקחת בהצגת המרשם ובלי תשלום בכל בתי המרקחת הצבאיים בארץ. חשוב להביא את המרשם מהנוירולוג,אחרת תצטרך קודם הפניה לנוירולוג צבאי.אם לרופא בקליטה לא היה זמן או משהו כזה,פנה לחופ"ל שיפנה אותך שוב לרופא לצורך קבלת המרשם.

בכל מקרה,מומלץ ביותר להכין כבר מעכשיו מלאי קטן של הכדורים שיספיק לך לחודש-חודשיים הראשונים,כי כל דבר בצבא נסחב קצת.

3.אתה דתי? נהדר,פתרת לעצמך הרבה בעיות בנושא זקן. תתחיל לגדל אותו כבר מעכשיו,בוא איתו לבקו"מ ולא תצטרך יותר להסביר כלום. בטירונות כשישאלו אותך,תגיד שאתה מגדל זקן מסיבה דתית וזהו. לא צריך לבקש אישורים מראש.

4.אם אני זוכר נכון,אתה יכול לבקש לעבור למחלקת בייני"ש בטירונות.כמובן שתישאר בצבא שנה וחצי אחרי שהם ישתחררו........לי אישית הציעו בטירונות לעבור למחלקת ביני"ש,ולא רציתי.

מעבר לזה,זו סוגיה מאד אינדיבידואלית. אין ספק שיותר קל להיות במחלקת ביני"ש מבחינת זמני תפילות מסודרים,מד"סים נפרדים,וכו',ובמחלקה רגילה תצטרך להבריז לכולם לתפילה בזמן מסדר בוקר,לקום חצי שעה מוקדם יותר כדי לסדר את הציוד שלך,להתפלל ערבית בשעת ט"ש,ולבצע משימות שהיו בתפילה,על זמנך החופשי. הצד השני הוא,שהגיע הזמן סוף סוף לצאת מהבועה אם תשאל אותי,חוויה מעצבת וחשובה. מה היתה ההחלטה שלי-כבר ראית קודם,ואני לא מתחרט עליה.

ישן 24-02-2009, 12:33
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "1. תהיה לכם קליטה רפואית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן

מעבר לזה,זו סוגיה מאד אינדיבידואלית. אין ספק שיותר קל להיות במחלקת ביני"ש מבחינת זמני תפילות מסודרים,מד"סים נפרדים,וכו',ובמחלקה רגילה תצטרך להבריז לכולם לתפילה בזמן מסדר בוקר,לקום חצי שעה מוקדם יותר כדי לסדר את הציוד שלך,להתפלל ערבית בשעת ט"ש,ולבצע משימות שהיו בתפילה,על זמנך החופשי. הצד השני הוא,שהגיע הזמן סוף סוף לצאת מהבועה אם תשאל אותי,חוויה מעצבת וחשובה. מה היתה ההחלטה שלי-כבר ראית קודם,ואני לא מתחרט עליה.

אבל זה בעייתי. בגלל אופי של הלו"ז בהכשרות, הוא עלול למצוא את עצמו במחלקה עם פנים חמוצות מאוד כלפיו (מנסיון). לצאת מהבועה הוא יוכל במבצעית. מהבחינה הזאת דווקא, עדיף לעשות הכשרה במחלקת בניש"ים. במבצעית זה כבר פחות בעיה, כי אנשים מתבגרים (חלקם). בהכשרה תמיד "יפתחו עיניים", על כל דבר.
ישן 24-02-2009, 12:30
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03

ציטוט:
במקור נכתב על ידי os1414
בס"ד

אז ככה:
לפני חודש וחצי בערך הורידו לי פרופיל ל72 כתוצאה ממיגרנות ומס' גבוה במשקפיים(מה שמצחיק זה שבהתחלה היא חשבה על לתת לי 64 בגלל המיגרנות, אבל הסברתי לה שלהיות ג'ובניק אני לא מוכן!)

1)הבנתי שהמיגרנה מקנה לי זכאות מסויימת!? אם אפשר לדעת מהי? (המיגרנה היא בדרגה 2/3 כזאת שמורידה ל- 72 לא ל- 64)ואיך אני דואג לקבל אותה?
2)אני מטופל בריזאלט, כדור שדי עוזר לי! איך אני דואג לקבל אותו בצבא? אם אפשר לפרט את כל הפרוצדורה, אודה מאוד!

גילוח תמיד גורם לי פצעים(דמוי אקנה...) ככה שאין סיכוי שאתגלח על בסיס יומיומי! אז החלטתי להוציא פטור, היות ואני אדם דתי אבקש זאת מטעמי דת מבלי להיכנס לצד הרפואי שבדבר כלל..
3)איך עושים אתזה?! כאילו מתי? ביום הגיוס או כבר מעכשיו? ואין בעיה לבוא עם זקן, נכון?!

תראה,
1) אין לי מושג. זה משהו שתעביר דרך מפקדים ורופא יחידה (תגיע עם צילומים של כל המסמכים הרפואיים שלך)
2)אין שום בעיה לבוא עם זקן. כשאתה בבקו"מ ויגידו לך משהו (אם יש לך כיפה על הראש אז מן הסתם לא) תגיד שזה מטעמי דת. כנ"ל כשתגיע לבסיס. רק לפני היציאה תזכיר לפקדים שלך שיתנו לך אישור במידה וצריך.
3)ביום הגיוס / הגעה לבסיס שריון
4) תלוי. אם אתה רציני, לא תהיה לך בעיה. מצד שני, בשביל תפילות ומניינים אולי תסתבך קצת, ולכן יהיה לך עדיף עם בניש"ים. כשאני התגייסתי, הינו 4 דתיים במחלקה, מתוכם 2 עברו לפלוגה של מכיניסטים. היה בעייתי להשיג מניין עד שהבני"שים הגיעו.
ישן 24-02-2009, 18:56
  DVM DVM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09

ציטוט:
במקור נכתב על ידי os1414
בס"ד

אז ככה:

1. איזה זכאות בדיוק אתה רוצה? זה מביא בד"כ אוטומטית 7 שעות שינה רצופות [מדובר על פרופיל 64, אבל אני מניח שגם 72 אפשר לקבל, למרות שזה קצת בעייתי בקרבי לישון 7 שעות רצופות].
2. אתה בא לנוירולוג ואומר לו שבאזרחות אתה מטופל בריזאלט. אתה תקבל כל חודש מרשם ל6 כדורים על חשבון הצבא.

שאר השאלות ענו לך כבר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר