לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2009, 20:40
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
כהמשך לאשכול של ספירת העומר ויום העצמאות

מובאים המקורות של הרבנים, הן הציוניים והן החרדים לבחור "ב'" בבחירות הראשונות לכנסת.
הם ראו את המדינה כ"אתחלתא דגאולה".
משם הכל החל להדרדר, בשל קנאים חרדים.
המטרה, שלדעתי עדיין עומדת בעינה, היא להפוך את המדינה שתלך בדרכי התורה.
המטרה לדעתי ביא ברת השגה. כאשר כל החרדים יעלו לארץ ויבחרו בבחירות לכנסת.
המדינה תהיה בעל אופי דתי.
ואז נשיג עוד אבן דרך בדרך להבאת משיח צדקינו.

אז נכון שהמדינה חילונית והרבה דברים רקובים, אבל החרדים יכולים לשנות את זה ברגע שיהפכו את החשיבה הגלותית. ("אפשר להוציא את היהודי מהגלות אבל קשה להוציא את הגלות מהיהודי..")

שכל אחד ימצא את הרב החרדי החביב עליו:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מדהים

חזרה לפורום
ישן 03-05-2009, 00:03
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "יפה. שמחתי שהבאת את זה."

תן שם של אחד.
אין היום אפילו רב חרדי אחד שאומר אפילו תפילה לשלום המדינה. לא הלל, לא שעשה לי נס, לא שהחיינו ולא כלום.

אז איך מודה? מודה כמו הפלסטינאים? מודה שזו עובדה קיימת?

3.אם הוא אמר איני יודע. הגרש"ז ראה במדינת ישראל נס גלוי והוא כתב את זה בהרבה מהתשובות שלו (שאגב בניו ובני בניו מנסים לצנזר את דבריו בהוצאות המחודשות).
השאלה היא, שכשאתה אומר את המילים "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה..", לאיזה זמן מדובר?
מה זה הזמן הזה? מה יש בזמן הזה שלא היה לסבי סבינו?
מדינה
צבא
וישיבות אינספור שיכולות למות באוהלה של תורה מהבוקר עד הערב.

תלמידי ר"ע שלא נהגו כבוד זה בזה היו ת"ח. אבל הם מתו במלחמה, הם מתו במרד בר כוכבא, הם היו חיילים.

חזרה לפורום
ישן 03-05-2009, 10:12
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
הנקודה היא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "תן שם של אחד. אין היום אפילו..."

שכן, גם בלי להגיד הלל/לתקן חג אפשר להודות לה'.

הסוגיא אם לומר הלל או לא ואם לתקן יום חג או לא - זה סוגיא הלכתית-תורנית.
החתם סופר אומר שאין היום סמכות (ואת זה הוא אמר עוד בזמנו) לתקן דבר כזה.
אתה יכול להודות ולכוון במודים על הניסים, אתה יכול להודות בשומע תפילה, היכן שתרצה.
אבל לתקן יום חג, לומר הלל בברכה, זה כבר מחלוקת הלכתית-תורנית.

אני חושב שאתה מדבר על החרדים מחוסר ידיעה, או שאתה מדבר על קבוצה מסויימת שאכן השקפתם אולי מעוותת ואתה מכליל את כל החרדים בקבוצה הזו.

בכל מקרה, לדוגמא קח רב חרדי מובהק, הרב אלישיב, שלא אומר הלל ביום העצמאות.
אתה חושב שבחור דת"ל, שרואה סרטים, שומע גלגל"צ, לא מקפיד על שלוש תפילות ביום (במנין לפחות), לא לובש ציצית (לפעמים כן לפעמים לא), ואומר הלל ביום העצמאות.
(למרות שהשמחה שלו על זכית מכבי ת"א בגביע אירופה בכדורסל הרבה יותר גדולה מהשמחה שלו כשהוא אומר הלל ביום העצמאות)
אתה חושב שהוא מודה לה' יותר מהרב אלישיב?

ד"א אל תכניס עכשיו את תלמידי רבי עקיבא שאתה אומר שהם היו חיילים.
בוא לא נכנס למס' דיונים בבת אחת.
הדיון כרגע הוא האם מי שלא אומר הלל ביום העצמאות לא מודה לה'.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 03-05-2009 בשעה 10:16.
חזרה לפורום
ישן 03-05-2009, 10:30
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "הנקודה היא"

לא אמרת מי החרדים האלו שרואים את מדינת ישראל כאתחלתא דגאולה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
שכן, גם בלי להגיד הלל/לתקן חג אפשר להודות לה'.
הסוגיא אם לומר הלל או לא ואם לתקן יום חג או לא - זה סוגיא הלכתית-תורנית.
החתם סופר אומר שאין היום סמכות (ואת זה הוא אמר עוד בזמנו) לתקן דבר כזה.
אתה יכול להודות ולכוון במודים על הניסים, אתה יכול להודות בשומע תפילה, היכן שתרצה.
אבל לתקן יום חג, לומר הלל בברכה, זה כבר מחלוקת הלכתית-תורנית.

יש נוסחים ספציפיים מאוד להודייה בעל הניסים, ובשומע תפילה. אם היה דבר כזה מתפרסם לכלל החרדים שמונעים עצמם מלהגיד הלל ביום העצמאות, ודאי הייתי שומע על כך.
אם ישנו, אשמח לקבל את הנוסח.
אך מכיוון שאין וזו הטעייה דמגוגית מצידך, הטיעון שלך נמוג.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אני חושב שאתה מדבר על החרדים מחוסר ידיעה, או שאתה מדבר על קבוצה מסויימת שאכן השקפתם אולי מעוותת ואתה מכליל את כל החרדים בקבוצה הזו.

בכל מקרה, לדוגמא קח רב חרדי מובהק, הרב אלישיב, שלא אומר הלל ביום העצמאות.
אתה חושב שבחור דת"ל, שרואה סרטים, שומע גלגל"צ, לא מקפיד על שלוש תפילות ביום (במנין לפחות), לא לובש ציצית (לפעמים כן לפעמים לא), ואומר הלל ביום העצמאות.
אתה חושב שהוא מודה לה' יותר מהרב אלישיב?

שוב, הזילזול שמוטמע בכלל הציבור החרדי.
וחרדי שנכנס לאינטרנט? בניגוד גמור לפסקי הרב אלישיב? משנה אח"כ מה הוא עושה? האם הוא חרדי?
אין לי דתומטר, אבל אני בטוח שכן.
הרב אלישיב מתנגד למדינת ישראל כמדינת היהודים. הוא חושב שהמדינה היא תקלה חמורה במארג המרחב החלל והזמן.
וגם אם להגיד הלל לא היה בעיה הלכתית- הוא לא היה אומר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
ד"א אל תכניס עכשיו את תלמידי רבי עקיבא שאתה אומר שהם היו חיילים.
בוא לא נכנס למס' דיונים בבת אחת.
הדיון כרגע הוא האם מי שלא אומר הלל ביום העצמאות לא מודה לה'.

אתה מפספס את הנקודה (בין אם במודע ובין אם שלא)
הדיון הוא האם החרדים מאמינים במדינת ישראל כראשית צמיחת גאולתינו, סיום הגלות וכינון בית חדש לישראל.
אמירת ההלל היא רק תוצאה של אמונה זו, ולכן החרדים לא אומרים, ולא בשל בעיה פסאודו-הלכתית.
כמו שאתה בטח מצאת לך רב שיתיר לך גלישה בינטרנט למרות פסקיו של הרב אלישיב, בטוח שתמצא מישהו שיתיר לך להגיד הלל.
אל תהיה דמגוג על חשבונם של אלו שלא מבינים את מהות החרדים.

חזרה לפורום
ישן 03-05-2009, 22:49
  maguse maguse אינו מחובר  

המשך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "[QUOTE] לא אמרת מי החרדים..."

ציטוט:
יש נוסחים ספציפיים מאוד להודייה בעל הניסים, ובשומע תפילה. אם היה דבר כזה מתפרסם לכלל החרדים שמונעים עצמם מלהגיד הלל ביום העצמאות, ודאי הייתי שומע על כך.
אם ישנו, אשמח לקבל את הנוסח.
אך מכיוון שאין וזו הטעייה דמגוגית מצידך, הטיעון שלך נמוג.

אני לא בטוח שאני מבין מה אתה רוצה לומר פה.

ציטוט:
שוב, הזילזול שמוטמע בכלל הציבור החרדי

לא היה בדברי שום זלזול - דמיינת את זה כמדומני.

ציטוט:
הרב אלישיב מתנגד למדינת ישראל כמדינת היהודים. הוא חושב שהמדינה היא תקלה חמורה במארג המרחב החלל והזמן.

לא עצם זה שקמה פה מדינה יהודית, לא עצם זה שב"ה יש לנו את הזכות להיות מסוגלים לשוב לארצנו.
אלא העובדה שאחרי 2000 שנות גלות המדינה שקמה פה היא חילונית - כן, זה עוד צריך תיקון.
(ולא, זה לא תקלה חמורה, כי מאת ה' ית' לא יוצאת שום תקלה, כמו שגם השואה לא היתה תקלה, אבל אנחנו צריכים להסתכל מצד עצמנו מה צריך לעשות ומה צריך להיות)

ציטוט:
וגם אם להגיד הלל לא היה בעיה הלכתית- הוא לא היה אומר.

פה אתה טועה טעות חמורה - וזה לדעתי הבדל בין חרדים לדת"ל.
הרבנים החרדים - כל ההשקפה שלהם נובעת מתוך התורה וההלכה, כך שאם ההלכה אומרת משהו, זה חלק מההשקפה שלהם.
בניגוד, לדעתי, לרבנים הדת"ל, שיש להם השקפה מסוימת עוד קודם שדעת התורה התנחלה בתוכם, ואח"כ כשהם לומדים תורה, הם מנסים להתאים את התורה עם ההשקפה שכבר קיימת אצלם.
אל תיקח את זה כזלזול, ואל תיעלב, זו דעתי ואתן שתי דוגמאות להמחשה:
שאלו רב דת"ל בנוגע לעמידה בצפירה.
אז הוא ענה כך:
1) הוא לא יודע מה מנהגי הגויים לא ידוע לו שזה לקוח ממנהגי הגוים.
2) הוא שמע על בחור שחשב שזה כבוד לנופלים שעומדים בצפירה, ולאחר מכן אותו בחור מת, ולכן אנחנו צריכים לעמוד כדי לכבד.
3) אנחנו רואים גם בתורה שתוקעים בשופר ושתקעו בחצוצרות וזה כמו הצפירה..

אז בוא נראה:
1) מה זה לא ידוע לי אם זה לקוח ממנהגי הגויים או לא? תבדוק!
2) איזה מן ראיה זה שצריך לעמוד בצפירה? הרי מה זה משנה מה הוא חשב לפני שמת? נגיד שמישהו היה אומר שהוא רוצה שישמיעו את השיר פלוני של זמר אלמוני, אז זה אומר שזה באמת נכון? האם זה אומר שלאחר המיתה הוא יראה בזה כבוד?
3) איפה באמת הקשר בין תקיעת השופר או החצוצרות בתורה לבין הצפירה?
4) הוא עוד קורא לצפירה - מצווה. באמת, לפחות בוא נדייק בהגדרות, מצווה זה ודאי לא יכול להיות.

שאלה נוספת ששאלו רב נוסף:
בחור שטח באוזני הרב שבלימודים באוניברסיטה קיימת פריצות איומה ונוראה ואין להימלט מראיות אסורות, הירהורי עבירה, ושלא לדבר על נגיעות אסורות וכו'.
והרב ענה לו שאכן זה חמור אבל ערך לימוד המדעים חשוב כ"כ שזה לא דוחה את זה, ובתנאי שיידע האדם שהוא ישאר דבוק בתורה ומצוות.

שתי הדומאות הללו אני אישית ראיתי בהם זלזול בתורה, וראיה שלא תמיד דעת התורה מנחה את השקפת עולמו של אותו הרב אלא השקפת עולמו היא זו שמכוונת ומנחה את התורה.

ציטוט:
הדיון הוא האם החרדים מאמינים במדינת ישראל כראשית צמיחת גאולתינו, סיום הגלות וכינון בית חדש לישראל

מי שאני מכיר - אומר חד משמעית שאנחנו נמצאים בתקופת אתחלתא דגאולה.
(הם ראשי ישיבות ורבנים חשובים)
וזה בכל זאת לא מונע מהם לצאת בנחרצות כנגד סטיה מדרך התורה.

ציטוט:
אמירת ההלל היא רק תוצאה של אמונה זו, ולכן החרדים לא אומרים, ולא בשל בעיה פסאודו-הלכתית

אולי אצלך הכל נובע מתוך השקפה זו או אחרת, בלי קשר לדעת תורה, אבל אצל הרבנים החרדים ההשקפה נובעת מתוך דעת תורה.

ציטוט:
כמו שאתה בטח מצאת לך רב שיתיר לך גלישה בינטרנט למרות פסקיו של הרב אלישיב, בטוח שתמצא מישהו שיתיר לך להגיד הלל.

אתה לא מכיר אותי, לא יודע מי אני ומאיפה אני בא אז תעשה לי טובה, לפחות בנושא הזה תפסיק לבלבל (סליחה על הביטוי) את המוח.
ובאותו הקשר, אני בטוח שהרב שהתיר לך לדבר בצורה מנוגדת לגמרי לרצון ה' יתיר לך לא להגיד הלל.

ציטוט:
אל תהיה דמגוג על חשבונם של אלו שלא מבינים את מהות החרדים.

אתה בטח מבין...

תענה לי רק על השאלה הבאה:
ה"חזון איש", הרב אברמסקי, הגרש"ז והרב דסלר (אתה יכול להוסיף אדמורי"ם ורבנים כרצונך) - אתה אומר שהם כופרים, כפויי טובה, עלוקות, מוצצי דם ושאר ירקות?
אם התשובה היא כן - הדיון הסתיים כי ממילא אין לנו על מה לדבר. (כמו שלא אטרח לדבר עם רפורמי..)
ואם התשובה היא לא - אז גם ממילא הדיון הסתיים... (חלק אחד לפחות)

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 03-05-2009 בשעה 23:10.
חזרה לפורום
ישן 04-05-2009, 00:01
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "המשך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אני לא בטוח שאני מבין מה אתה רוצה לומר פה.

שזה סוג של שקר. אף חרדי לא אומר סוג של תפילת הודייה כל שהיא. אני מקווה שזה ברור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
לא היה בדברי שום זלזול - דמיינת את זה כמדומני.

"אתה חושב שבחור דת"ל, שרואה סרטים, שומע גלגל"צ, לא מקפיד על שלוש תפילות ביום (במנין לפחות), לא לובש ציצית (לפעמים כן לפעמים לא), ואומר הלל ביום העצמאות.
אתה חושב שהוא מודה לה' יותר מהרב אלישיב?"
ציטוט מדוייק מדברייך.
כך אתה רואה את הציבור הדת"ל.
הדחייה והזילזול שלך כלפינו הוא מוטציוני- מובנה בדנ"א.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
לא עצם זה שקמה פה מדינה יהודית, לא עצם זה שב"ה יש לנו את הזכות להיות מסוגלים לשוב לארצנו.
אלא העובדה שאחרי 2000 שנות גלות המדינה שקמה פה היא חילונית - כן, זה עוד צריך תיקון.
(ולא, זה לא תקלה חמורה, כי מאת ה' ית' לא יוצאת שום תקלה, כמו שגם השואה לא היתה תקלה, אבל אנחנו צריכים להסתכל מצד עצמנו מה צריך לעשות ומה צריך להיות)

עזובותך פילפולי פילפולים. הרב אלישיב מאמין שלא הייתה צריכה לקום המדינה מלכתחילה.
המדינה צריכה להיות פה רק אם היא תקום בצורה ניסית (תרד באש מן השמים?) והמשיח יבוא ויגאל את כולנו ויקבץ נידחנו.

הדבר היחיד שהחרדים לא מסתכלים זה על עצמם. לבקר ולזלזל בכולם, אבל פנימה (למעט קידוש הצניעות) אין.
אין ביקורת עצמית, הכל זה בגלל החילוניים, וכולם יודעים את החשבונות של הקב"ה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
פה אתה טועה טעות חמורה - וזה לדעתי הבדל בין חרדים לדת"ל.
הרבנים החרדים - כל ההשקפה שלהם נובעת מתוך התורה וההלכה, כך שאם ההלכה אומרת משהו, זה חלק מההשקפה שלהם.
בניגוד, לדעתי, לרבנים הדת"ל, שיש להם השקפה מסוימת עוד קודם שדעת התורה התנחלה בתוכם, ואח"כ כשהם לומדים תורה, הם מנסים להתאים את התורה עם ההשקפה שכבר קיימת אצלם.
אל תיקח את זה כזלזול, ואל תיעלב, זו דעתי ואתן שתי דוגמאות להמחשה:
שאלו רב דת"ל בנוגע לעמידה בצפירה.
אז הוא ענה כך:
1) הוא לא יודע מה מנהגי הגויים לא ידוע לו שזה לקוח ממנהגי הגוים.
2) הוא שמע על בחור שחשב שזה כבוד לנופלים שעומדים בצפירה, ולאחר מכן אותו בחור מת, ולכן אנחנו צריכים לעמוד כדי לכבד.
3) אנחנו רואים גם בתורה שתוקעים בשופר ושתקעו בחצוצרות וזה כמו הצפירה..

אוי, באמת. שמעתי את הטיעון הנלוז הזה מאות פעמים.
הרבנים פועלים ממניעים אינטרסנטיים ו\או של אינטרסנטיים. לא מדעת תורה (ע"ע שביעית. חרדים רבים "עושים קופה" ענקית, ולכן פוסקים את שפוסקים, למשל.)
דעת תורה זה הדעה האישית של הרב ומקורביו באיצטלה של הלכה.
אצלינו זו אידיאולוגיה שמשתלבת בהלכה ולהיפך, אתם קוראים לזה דעת תורה.
מכיוון שסיפחתם את התורה אליכם כל מי שלא אתם אינו מורשה ללומדה, ובמידה ומוציא פסקים- הם ללעג ולקלס בעיניכם.

1. תביא את המקור ותתן את שם הרב (עד כה כשלת מלעמוד במשימה זו ועל כך בהמשך).
ואם אתה כבר מצוטט, הוא אמר שאין מנהג בגויים, ולכן המנהג הוא כולו של היהודים. כך שאין זו דרכי גויים.
2. שטות גמורה, אני לא מאמין עד שלא תביא את המקור, הסימוכין והאסמכתאות.
3. זו ניגזרת של הראשונה. מכיוון שכל יהודי טמוע בו הזיכרון ע"י תקיעת השופר, כאן בצורה רוחנית-דתית וכאן הצפירה היא זיכרון אבל-לאומי. אך נכון הדבר שיאמצו את מנהגי היהודים ויעוררו אצלם חיבור נפשי לצדיקי עולם, שמסרו נפשם בעד העם, המדינה והארץ ע"י הרכנת ראש, מלמול פרקי תהילים ועמידה בצפירה, פעמים בשנה למשך שלוש דקות סה"כ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אז בוא נראה:
1) מה זה לא ידוע לי אם זה לקוח ממנהגי הגויים או לא? תבדוק!
2) איזה מן ראיה זה שצריך לעמוד בצפירה? הרי מה זה משנה מה הוא חשב לפני שמת? נגיד שמישהו היה אומר שהוא רוצה שישמיעו את השיר פלוני של זמר אלמוני, אז זה אומר שזה באמת נכון? האם זה אומר שלאחר המיתה הוא יראה בזה כבוד?
3) איפה באמת הקשר בין תקיעת השופר או החצוצרות בתורה לבין הצפירה?
4) הוא עוד קורא לצפירה - מצווה. באמת, לפחות בוא נדייק בהגדרות, מצווה זה ודאי לא יכול להיות.

1. כנ"ל.
2.כנ"ל
3. טכנית או רוחנית?
טכנית מושמע קול רם, באותו הזמן כשכולם שומעים.
רוחנית, אני מתאר לעצמי שיש איזשהו עניין בכך שכל עם ישראל עוצרים לרגע מהלך יומם ומתיחדים עם זכר הנופלים.
כל אחד שייקח את זה לאן שהוא רוצה, יגיד תהילים, יזכר באחיו\אביו\דודו שנפל וכו'.
4. תביא את המקורות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
שאלה נוספת ששאלו רב נוסף:
בחור שטח באוזני הרב שבלימודים באוניברסיטה קיימת פריצות איומה ונוראה ואין להימלט מראיות אסורות, הירהורי עבירה, ושלא לדבר על נגיעות אסורות וכו'.
והרב ענה לו שאכן זה חמור אבל ערך לימוד המדעים חשוב כ"כ שזה לא דוחה את זה, ובתנאי שיידע האדם שהוא ישאר דבוק בתורה ומצוות.

שתי הדומאות הללו אני אישית ראיתי בהם זלזול בתורה, וראיה שלא תמיד דעת התורה מנחה את השקפת עולמו של אותו הרב אלא השקפת עולמו היא זו שמכוונת ומנחה את התורה.

שוב, תביא את המקורות, עד אז אין ראיות אלו עומדות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
מי שאני מכיר - אומר חד משמעית שאנחנו נמצאים בתקופת אתחלתא דגאולה.
(הם ראשי ישיבות ורבנים חשובים)
וזה בכל זאת לא מונע מהם לצאת בנחרצות כנגד סטיה מדרך התורה.

אתה מתחמק ומתחמק, תגיד מי!
שמות, שמות משפחה ותפקידם בכח. איזה ישיבות?, באיזה מקום?, אילו מאמרים הם פירסמו בנושא? האם הם מחנכים את התלמידים שלהם גם בדרך זו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אולי אצלך הכל נובע מתוך השקפה זו או אחרת, בלי קשר לדעת תורה, אבל אצל הרבנים החרדים ההשקפה נובעת מתוך דעת תורה.

שוב, אינטרסים, אדיאולוגיות באיצטלה של תורה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אתה לא מכיר אותי, לא יודע מי אני ומאיפה אני בא אז תעשה לי טובה, לפחות בנושא הזה תפסיק לבלבל (סליחה על הביטוי) את המוח.
ובאותו הקשר, אני בטוח שהרב שהתיר לך לדבר בצורה מנוגדת לגמרי לרצון ה' יתיר לך לא להגיד הלל.

אז תשים את הקלפים על השולחן, ונראה.
אני אור רייכרט, 25, דתי לאומי, קירקטוריסט גרפיקאי ומאייר, נשוי+1.5, קצת משיגנע, 17 שנות לימוד מתוכן 16 בישיבות (תיכוניות והסדר)
חינכו אותי לחשיבה עצמאית, לקוגניצה מערכתית ולהבנה מרחבית.(להבדיל)

ואני בטוח שהרב שהרשה לך לגלוש באינטרנט, ימצא לך את השידוך המתאים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אתה בטח מבין...

מבין גם מבין

חזרה לפורום
ישן 04-05-2009, 15:16
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

הו-הא
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "מי שאומר על הראי"ה קוק שהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
מי שאומר על הראי"ה קוק שהיה נוכל זו בעיה חמורה מאוד ואין לי שום שיג ושיח עמו.

ואתה שאומר על הנצי"ב מוולוזי'ן, הרדב"ז, הרב דסלר, הרב מבריסק, ועוד אין ספור צדיקים ותלמידי חכמים, שהם היו נוכלים - אתה אפיקורס גמור, ואם אחד כזה אין על מה לדון.

שיהיה לך חיים טובים.

ידעתי שאני מדבר עם חרדי אוטומט, לא ידעתי שאתה דמגוג-על.
בזמנם, הויכוח ההלכתי, באמת היה אדיאולוגי (האם ימותו החקלאים מרעב? האם הברון יתן כסף להמשך ההתישבות? האם הכסף מכספי החלוקה מספיק לחיות?) , ולא כספי-פרופר. ועדיין יכולת לבחור את הפסיקה לכאן (הראי") או לכאן (הנצי"ב).

כיום, מאות מליוני הדולרים שעוברים לידיים חרדיות מפקיעים את האדיאולוגיה (וכסף יעוור)
ברור מה אתה מנסה לעשות, ע"י דה-לגיטימציה, אבל זה לא מי יודע כמה.
תרד מאוטומט, תענה לעניין.
גם אני רואה אותך כאחראי לכל הרעות החולות הבאות על עמ"י, אך עדיין אני בדיאלוג איתך.

חשוב שיבינו שהגזל העצום המתרחש מדי יום ע"י החרדים וביטול התורה הקולוסאלי ע"י אלו שאימצו את התורה ככלי עבודה, מוריד אותנו ביגון שאולה.

חזרה לפורום
ישן 09-05-2009, 23:39
  maguse maguse אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "כמדומני,שאתה עשית אותו דבר..."

הרב דסלר, החזון איש, הציץ אליעזר, ועוד גדולים אחרים - אין שום מחלוקת בנוגע לגדלותם.
ולבוא ולהגיד עליהם שהם עלוקות, מוצצי דם, כופרים, אינטרסנטים ועוד השמצות - זה ממש להיות אפיקורס.

אני לעומת זה טענתי שאדם שמקיים אירוע כשנשים וגברים יושבים בצוותא חדא - זה אומר דרשני גדול מאוד, גם אם אותו אחד הוא ראש ישיבה מסוימת.

כמו שראש ישיבה מסוימת טוען שנשות קולך הם ראויות לשבח.
אני מאמין שהוא לא בדיוק מכיר אותן ואת פועלן. אבל, אם הוא מכיר ועדיין אומר זאת אז גם זה אומר עליו דרשני גדול מאוד.
וזה מוצדק וראוי וכדאי לחלוטין לטעון אחרי מי שאומר או עושה דברים שכאלו.

עכשיו,
בנוגע לדיון הנקודתי בנושא אמירת ההלל ביום העצמאות.
אתם מנסים לטעון שמי שלא אומר הלל ביום העצמאות - הוא כופר בטובה שה' עשה לנו והוא לא מודה לה' על כל הניסים שעשה לנו.

על כך כבר עניתי באופן פשוט ביותר שאין קשר בין הדברים

1) אי אמירת הלל אין משמעותה כפיות טובה. (בשביל לתקן הלל צריך שתנאים מסויימים ימולאו, ולא אני ולא אתם יודעים)
והראיה: שהיו ניסים רבים לעם ישראל במשך כל ההיסטוריה כולה, שלא תיקנו לומר עליהם הלל, (הקמת מדינת ישראל הראשונה עם כל הניסים שאירעו אז, הקמת מדינת ישראל השניה, הקמת מלכות שאול ובית דוד, ועוד ועוד ניסים של כלל עם ישראל שלא תקנו לומר עליהם הלל) ואל תאמר לי שאתה חושד בחז"ל על היותם כפויי טובה או כופרים ח"ו.

2) אם אי אמירת הלל משמעותה כפיות טובה - אז גם אי אמירת הלל על הניסים במלחמת יום כיפור -שמדינת ישראל היתה על סף חורבן ובניסים נצחנו במלחמה ושבה התקומה למדינה - משמעותה כפיות טובה וכפירה בה', ואם כן מה לכם ללין על החרדים, הרי אתם כופרים וכפויי טובה באותה מידה.

על כך איש מכם לא ענה תשובה עניינית.
(עד שמדברים על גופו של עניין....)

ואם הדיון הוא עמוק יותר ומהותי יותר כדברי האומר
ציטוט:
אתה מפספס את הנקודה (בין אם במודע ובין אם שלא)
הדיון הוא האם החרדים מאמינים במדינת ישראל כראשית צמיחת גאולתינו, סיום הגלות וכינון בית חדש לישראל.
אמירת ההלל היא רק תוצאה של אמונה זו, ולכן החרדים לא אומרים, ולא בשל בעיה פסאודו-הלכתית

הרי הוא בעצמו הביא את הסריקה בתחילת האשכול וכתוב שם המשפט הבא:
"נודה לה' על שזכינו ברוב רחמיו וחסדיו לראות את הניצנים הראשונים של האתחלתא דגאולה עם הקמתה של מדינת ישראל"
וחתומים עליה רבנים חרדים שלא אמרו הלל ביום בעצמאות.
אז הוא בעצמו סותר את דבריו.
ומה לי להוסיף שכל דבריו הבל ורעות רוח?

ד"א מגיעה לך חסימה מהפורום...

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 10-05-2009 בשעה 00:08.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2009, 03:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "אין תשובה עניינית יותר מזאת."

כשאין מה לטעון לגופו של עניין - טוען לגופו של אדם....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

חזרה לפורום
ישן 10-05-2009, 01:19
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

מכיוון שאני לא מגיב לעוכר ישראל ישירות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "כהמשך לאשכול של ספירת העומר ויום העצמאות"

אביא את הדברים ואגיב עליהם:

"הרב דסלר, החזון איש, הציץ אליעזר, ועוד גדולים אחרים - אין שום מחלוקת בנוגע לגדלותם.
ולבוא ולהגיד עליהם שהם עלוקות, מוצצי דם, כופרים, אינטרסנטים ועוד השמצות - זה ממש להיות אפיקורס"

לא אמרתי על אף אחד מהם. שקר וכזב.
הוא לא ממש מבין את מה שאני כותב, וחבל, כי הייתי מעדיף לדבר עם חרדי אמיתי, ולא אחד שיושב מול האינטרנט בניגוד להוראות מורי ההלכה שלו.

"...אני לעומת זה טענתי שאדם שמקיים אירוע כשנשים וגברים יושבים בצוותא חדא - זה אומר דרשני גדול מאוד, גם אם אותו אחד הוא ראש ישיבה מסוימת.
כמו שראש ישיבה מסוימת טוען שנשות קולך הם ראויות לשבח.
אני מאמין שהוא לא בדיוק מכיר אותן ואת פועלן. אבל, אם הוא מכיר ועדיין אומר זאת אז גם זה אומר עליו דרשני גדול מאוד.
וזה מוצדק וראוי וכדאי לחלוטין לטעון אחרי מי שאומר או עושה דברים שכאלו..."

ההוא יכול לדרוש על הרבנים שלנו, ואנחנו ח"ו לא יכולים.
כי הרבנים שלו קדושים יותר מדוד המלך, שלמה המלך ומשה רבינו גם יחד..
הם אפילו אוסרים להיות באינטרנט, דבר שההוא מיישם כהלכתו.

"עכשיו,בנוגע לדיון הנקודתי בנושא אמירת ההלל ביום העצמאות.
אתם מנסים לטעון שמי שלא אומר הלל ביום העצמאות - הוא כופר בטובה שה' עשה לנו והוא לא מודה לה' על כל הניסים שעשה לנו..
על כך כבר עניתי באופן פשוט ביותר שאין קשר בין הדברים
1) אי אמירת הלל אין משמעותה כפיות טובה. (בשביל לתקן הלל צריך שתנאים מסויימים ימולאו, ולא אני ולא אתם יודעים)
והראיה: שהיו ניסים רבים לעם ישראל במשך כל ההיסטוריה כולה, שלא תיקנו לומר עליהם הלל, (הקמת מדינת ישראל הראשונה עם כל הניסים שאירעו אז, הקמת מדינת ישראל השניה, הקמת מלכות שאול ובית דוד, ועוד ועוד ניסים של כלל עם ישראל שלא תקנו לומר עליהם הלל) ואל תאמר לי שאתה חושד בחז"ל על היותם כפויי טובה או כופרים ח"ו.
2) אם אי אמירת הלל משמעותה כפיות טובה - אז גם אי אמירת הלל על הניסים במלחמת יום כיפור -שמדינת ישראל היתה על סף חורבן ובניסים נצחנו במלחמה ושבה התקומה למדינה - משמעותה כפיות טובה וכפירה בה', ואם כן מה לכם ללין על החרדים, הרי אתם כופרים וכפויי טובה באותה מידה.

על כך איש מכם לא ענה תשובה עניינית.
(עד שמדברים על גופו של עניין....)""

1) ועל כך ההוא האוויל עדיין מאמין כי בטיעונים הדמגוגיים שלו הוא עובד על מישהו.
לפני דוד המלך לא היה הלל. גם לא הרבה אחריו. הקריבו קרבנות.
נכון שבמקביל התפללו, אבל לא בנוסח המוכר לנו כיום שמיוחס לרשב"ג דיבנה.
וגם הרבה אחריו הותקנה והוסדרה תפילת ההלל (אבודרהם)
אז זהו עוד שקר (שקר שני), כזב ואחיזת עיניים דמגוגית מתחמקת.
2) גם על השואה אני לא אומר הלל. על אסון אני לא אומר הלל. בכל דור ודור קמים עלינו. אבל לא על כל הצלה אומרים הלל.

על נס בגודל של 2000 שנים נראה לי הגיוני יותר.
פשוט שישראל חזרו לארצם. אבל לא כל כך פשוט שהקימו מדינה- על ולמרות.
2000 שנים ערגו לה
2000 שנים מתו בשמה
2000 שנים חיכו
2000 שנים צעקו "לשנה הבאה בירושלים"
2000 שנים רצחו אותנו בנכר
2000 שנים לקחו את נשותינו לשפחות ואת ילדינו לעבדים
2000 שנים שרו לה שירים, פייטו לה פיוטים
2000 שנים מבר כוכבא לצה"ל
2000 שנים שלא יכולנו לעמוד
אז כן, הלל נראה לי במקום.

מוסרים, קטני אמונה, עוורים לנס, הוזים בשם ה', משיחי שקר וענוותנים תמיד היו לעם ישראל לרוב.
ההוא לא כל כך שונה

חזרה לפורום
ישן 12-05-2009, 13:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "אפשר לדעת מי אמר את המשפט..."

האמת היא שזה הוציא לי יותר אסוציאציות של סיקריים וקנאים, אבל יכול להיות שאני מושפע יותר מדי מיוספוס פלאביוס...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

חזרה לפורום
ישן 13-05-2009, 19:52
  תכלית תכלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "כהמשך לאשכול של ספירת העומר ויום העצמאות"

רשימת הרבנים המכובדת,לא משקפת,את כל כלל קהילות עמ"י בתפוצה בתקופה המדוברת.
יש לעניות דעתי לעשות הפרדה מוחלטת בין ישוב וקיום א"י על ידי יהודים,תחת שלטון יהודי,
לבין המסיון החילוני התרבותי שכוון על ידי דמויות וגורמים אנטרסנטים,כוחנים ומשפיעים במערכות השלטון דאז,תו"כ ליפני ואחרי הקמת מדינתנו ( ראשית צמיחת גאולתנו ),לכאורה בשם "היהודי החדש המתחדש בארצו..."

שוחחתי רבות עם יהודים ממגוון רחב של תפוצות שעלו בגילאים שונים בקום המדינה.
כולם מתארים תיאורים רבים שכולנו מכירים-גאולה,שליחות,קדושה,דף חדש וכו'.
עובדה-רוב היהודים אז קיימו מסורות יהודיות כחלק מהווי יום יומי בארצות שהם שכנו בהם.
את רובם זה לא הפתיע שיש קוזאק צמא דם או שייח' קיצוני תאב לרצח שמציק להם כיראות עיניו,יש לזה שם-
-קוראים לזה גלות.וכיהודים מסורתיים מי יותר מי פחות,אף אחד לא ציפה שבמדינת היהודים יצטרכו ללמוד בסתר.כן כן קראתם נכון !
אמנם היום ,לא כך הדברים.
אלו דברים שהיו, וזה כלל גזירת פאות וזקנים והעברתם של ילדים למסגרות חינוך ,בכוח, (בלי לערב את ההורים בד"כ) שלא תאמו ואף לא חינכו,לכבד לפחות, את העושר התרבותי שילדים אלו הביאו איתם מארות מוצאם המגוונות.
נישמע לכם ליברלי נאור מתקדם או "מתחדש"...

לא מן הראוי שנחשוב על מנהיגים רבניים אלו,שלכך הייתה כוונתם (או שידעו על כך מראש)בעידוד העלייה לא"י.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר