לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2011, 20:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "על נאצים זה ידוע, כמו מקרה..."

העתקתי מחוק העונשין

סימן ב': בגידה

פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה

97.
[ד/7]

(א)
מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.

(ב)
מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו כדי להביא לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.

גרם למלחמה

98.
[ד/8]
מי שעשה, בכוונה להביא לידי פעולה צבאית נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי להביא לכך, דינו – מאסר חמש עשרה שנה; התכוון לסייע לאויב, דינו – מיתה או מאסר עולם.

סיוע לאויב במלחמה

99.
[ד/9]

(א)
מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.

(ב)
לענין סעיף זה, "סיוע" – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2011, 00:24
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אנחנו יכולים רק לנחש..."

אתה לא חייב להיות ציני...

שאלתי את זה כדי לקבל תשובה רצינית, אבל אתה לא מסוגל לתת לי אותה, אז אני אשתדל לעשות את זה. אני משער שפשוט התגבשה מדיניות כזאת לאורך השנים בהיסטוריה של המדינה, וזה לאו דווקא קשור לשמאלנות הלאומית של בג"ץ. הרי גם הפרשה של יגאל עמיר יכולה להתפרש כבגידה במדינה. ומשום מה הוא לא קיבל עונש מוות על המעשה שלו. לפחות לפי מה שקראתי במסמך הזה, יגאל עמיר הוא מועמד מושלם לעונש מוות, והוא אויב מושבע של השמאל בישראל ובכל זאת בית המשפט לא גזר עליו גזר דין מוות.

כאשר עונש המוות היחידי, שנגזר בכל ההיסטוריה של המדינה בדין אזרחי, הוא במשפט אייכמן, זה מציב רף מאוד גבוהה למועמדים לעונש מהסוג הזה. אין תקדימים נוספים מלבד המקרה הזה לעונש מוות, לכן למערכת המשפט קשה לגזור גזר דין שכזה.

אני מצטט מהמסמך הנ"ל קטע שמחזק את ההשערה שלי, שזאת פשוט המדיניות שהתגבשה במדינה:
ציטוט:
נוכח מהותה של העבירה וחומרתה המופלגת בהיותה עבירה אשר העונש הקבוע לצידה הוא מיתה
או מאסר עולם (אף כי המדיניות היא שלא לבקש עונש מוות), ראוי כי העמדה לדין בעבירה זו
תיעשה מתוך שיקול דעת, על פי פרשנות תכליתית של הוראת החיקוק הרלוונטית, ומתוך מגמה
ליישמה בהתאם לצרכי הביטחון המשתנים של החברה בישראל ולערך המוגן העומד בבסיסה

אני לא חושב שיש קשר ישיר בין השמאל הלאומי ששולט בבג"ץ לבין גזר דין מוות בישראל. לדעתי זה יותר תפיסה שמאלנית כלל עולמית שמשתדלת למעט בגזר הדין הזה, כמו ארגוני השמאל בארה"ב שעושים הכל בשביל למגר או לפחות למזער את התופעה בארה"ב.

כאמור, אם היה מדובר בהכרח בשמאל לאומי, שמקבל החלטות פוליטיות לא הגיוניות, כבר מזמן יגאל עמיר לא היה בין החיים.
ישן 22-10-2011, 21:35
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רגע רגע, אין קשר בין יגאל..."

ברור שרצח בפני עצמו אינו מזכה בעונש מוות, אבל לפי חוק העונשין בגידה במדינה כן מזכה.
אתה מתייחס לבגידה במדינה פשוטה כמשמעה, שת"פ ישיר עם האויב.

במסמך שקישרתי אליו יש המון התייחסויות וניואנסים שבקלות מעמידים את יגאל עמיר במעמד של בוגד. למשל, כתוב שם באופן כזה או אחר שבגידה לא חייבת לבוא לידי ביטוי בשת"פ ישיר ומודע עם האויב. גם אקט שיש בו תרומה עקיפה לאויב נגדנו זה בעצם בגידה. אני חושב שרצח של רה"מ בהחלט תורם לאויב וזה לא משנה מה היו השקפותיו ואם היה טוב או רע לערבים.

בנוסף לזה, פגיעה בריבונות של המדינה גם כן מתפרשת כבגידה לפי המסמך הנ"ל. האם יש ויכוח על כך שרצח של ראש ממשלה זה פגיעה בריבונות המדינה? לא רק שזה פוגע בריבונות זה גם בגידה בדמוקרטיה וכל מה שהיא מייצגת, פגיעה בחוסן הלאומי של העם ועוד סיסמאות נבובות שאני יכול לזרוק פה. זה חד וחלק בגידה במדינה.

באמת מצטער שאין לי כוח כרגע להביא ציטוטים מהמסמך כדי לחזק את מה שאמרתי, אבל אם תקרא בעיון ובסבלנות תראה שהוא מועמד מושלם לעונש מוות. יש שם עוד הרבה ניואנסים שלא התייחסתי אליהם.

חוץ מזה, התעלמת מהעיקר. ציינתי בהודעה הקודמת שזו המדיניות שהתגבשה במדינה ולא נהוג לבקש גזר דין מוות. אז איך בדיוק בג"ץ אשם בכך שטרורסטים לא מוצאים להורג בדין אזרחי? אתה לא חושב שלפרקליטות יש יד בעניין? וזה עוד לפני שציינתי בכלל את מדיניות החיסולים של צה"ל, שבית המשפט העליון כמעט ולא תוקע לה מקלות בגלגלים. ויש מספיק סיבות לעשות את זה עם כמות הבלתי מעורבים שנהרגו עד היום במסגרת מדיניות החיסולים. הרי יכלו לשפוט כל כך הרבה קצינים ובכירים בממשלה על פקודות בלתי חוקיות או בלתי חוקיות בעליל. גם אם לא היו מרשיעים אותם, לפחות היו ממררים להם את החיים ומדיחים אותם מתפקידם (שלא יובן לא נכון. אני לא תומך בלשפוט אותם חלילה. אני רק אומר שאם הם היו כאלה אנטי ציונים, הם יכלו לעשות את זה די בקלות).

מאוד קל לתפוס שעיר לעזאזל ולהאשים אותו בכל הצרות שלך.
ישן 21-10-2011, 19:41
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "להם לא. הם הפגינו, הם לא..."

הדרך שבה הם השתחררו מהכלא היא חוקית לגמרי, ויש עוד הרבה אסירים לא לאומנים שהשתחררו כך מהכלא (באמצעות חנינה). משום מה אף אחד לא אמר שחוקי מדינת ישראל לא חלים עליהם ואף אחד לא טען שצריך לשלול להם את האזרחות.

לא שאני מתנגד לרעיון של לשלול אזרחות לטרוריסטים לאומניים. אני דווקא לגמרי בעד. פשוט זה לא יעבור את מבחן בג"ץ, ולא בגלל שהם שמאלנים, אלא סתם כי זה צעד לא חוקי.
מדהים אותי איך שאתם אוהבים להציע ענישה, שלא מעוגנת בחוק ואז נדהמים שבג"ץ פוסל דברים מהסוג הזה.

במידה ואתם כל כך רוצים בזה, אתם מוזמנים להציע לאחד מהח"כים להגיש הצעת חוק מסודרת, שלפיה צריך לשלול אזרחות לפעילי טרור. רק אל תתפלאו שלא ישללו לכל המשוחררים הנוכחים את האזרחות, אם החוק יעבור, כי ענישה רטרואקטיבית על סמך חוקים חדשים אינה חוקית (בטוח יהיו כמה שיהיו בהלם מזה ויאשימו את בג"ץ השמאלנים האלה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר