לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2013, 08:07
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
שעון הקיץ חוזר - היום בלילה מזיזים את השעון שעה אחת קדימה.

בשעה 2:00 לפנות בוקר (בלילה שבין יום חמישי ליום שישי) מזיזים את מחוגי השעון שעה אחת קדימה.

הווווו, כמה חיכיתי לרגע בו שוב יהיה אור יום גם בשעה 19:00. מי שהכי צרכים להיות מרוצים מזה הם תושבי דרום ת"א שמרוויחים בכל יום עוד שעה של אור בה הם יוכלו להסתובב ברחוב עם פחות חשש מאפשרות שפולש מאפריקה ישדוד, יאנוס או ירצח אותם. פינוק!

אני מזכיר לכם שבימים הקרובים כולם צרכים לעשות מאמץ מיוחד לא להיכנס עם שרוקי לריבים אז בבקשה בלי עקיצות מפגרות על זה שיש לו פינה חמה בלב לאליאנה ובלי הפגנה פומבית של תמיכה ברעיונות סוציאליסטים. השילוב של זה שהוא עצבני בזמן האחרון + זה שהוא שונא את השעון קיץ יכול להוליד סיטואציות לא נעימות.

איך אפשר לשנוא תוספת של אור יום? זה כמו לשנוא תינוקות. זה לא הגיוני

חג שעון קיץ שמח לכולם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2013, 16:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "איך לא קריטי אם יהיה חושך..."

וזה שאת בעונש וצריכה לסיים מאוחר לא אומר שכולם צריכים... מבינה?

לגבי הטור- בכיינות צרופה. אני שונא אימהות בכייניות שחושבות שהעולם צריך לרקוד לחלילן, או כי הילדים המלאכים שלהם צריכים XYZ, או כי הן מפחדות פחד מוות מאשכרה לשבת עם הילד בבית ולבלות איתו. קל הרבה יותר לשחרר אותו לשחק בגן המשחקים ולרכל עם האמא הפרחה/נובורישית האחרת שיושבת שם. חלילה שיהיה להן קשר עם הילדים, הן עוד עשויות לגלות שהן לא יודעות מה לעשות עם הילד (כמו שהן לא עושות איתו כלום, הרי גם ככה הן זורקות אותו על המטפלת כל ילדותו). ואחרי כמה שנים הם מגלות שהילד שלהן מסומם/אנס, ומה פתאום, הוא הרי בן טובים ומלאך.

ואה, אין קשר לצום או לחרדים. אני לא צם ולא חרדים, הסברתי מה השיקול שלי.

ישן 28-03-2013, 16:41
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "וזה שאת בעונש וצריכה לסיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וזה שאת בעונש וצריכה לסיים מאוחר לא אומר שכולם צריכים... מבינה

אתה מבין שהממוצע בישראל הוא התחלת עבודה בין 7 וחצי ל9, נכון?
אתה זה שמתחיל עבודה בשעה שהיא נחשבת חריגה. אתה מנסה בעצם לכפות את מעט על הרוב..
ובאיזו שעה אתה מסיים שאתה כל כך שמח שאתה מסיים מוקדם? 1?
בחורף כשנהיה חשוך כל כך מוקדם, גם בימים שאני מסיימת לעבוד ממש מוקדם לא מספיקים כלום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לגבי הטור- בכיינות צרופה. אני שונא אימהות בכייניות שחושבות שהעולם צריך לרקוד לחלילן, או כי הילדים המלאכים שלהם צריכים XYZ, או כי הן מפחדות פחד מוות מאשכרה לשבת עם הילד בבית ולבלות איתו. קל הרבה יותר לשחרר אותו לשחק בגן המשחקים ולרכל עם האמא הפרחה/נובורישית האחרת שיושבת שם. חלילה שיהיה להן קשר עם הילדים, הן עוד עשויות לגלות שהן לא יודעות מה לעשות עם הילד (כמו שהן לא עושות איתו כלום, הרי גם ככה הן זורקות אותו על המטפלת כל ילדותו). ואחרי כמה שנים הם מגלות שהילד שלהן מסומם/אנס, ומה פתאום, הוא הרי בן טובים ומלאך.

נו באמת שרוקי, כזה סלט לא ראיתי כבר הרבה זמן
אני ממש לא מדברת על מה הורים צריכים לעשות עם הילדים שלהם או מה הילדים יעשו בעתיד או אם מישהו מהם ירצח את חבר שלו וגם ממש לא אכפת לי.
אני מנסה להראות לך דעה שמציגה עוד אוכלוסייה שמעט שעות היום פוגעת בה.
שמרתי כבר על המון ילדים, ונכון- הם משגעים ת'שכל בלי קשר (וההורים שלהם גם משוגעים), אבל הם בעיקר משגעים ת'שכל לצאת ולשחק בגינה (זה כמו כלבים, רוצים את מנת הטיול היומית).
וכשהצהרון שלהם נגמר באיזה 4 וחצי, לך תסביר לילד בוכה שב5 בערב צריך לחזור הביתה כי כבר חושך מצריים בחוץ.

אני מבינה שלא אכפת לך מאף אחד חוץ מעצמך- ובסדר- זה אתה, אבל אפשר גם להבין אנשים אחרים ולהתחשב.

09.07.00-16.07.12

ישן 28-03-2013, 20:44
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "איך לא קריטי אם יהיה חושך..."

כבר הסברתי לך פעם, חורף = פחות שעות אור, כלומר שתמיד יוחשך מוקדם יותר בחורף, אלא אם תעוותי לחלוטין את זמני הזריחה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
זה לא ממש משנה מתי נסיים את שעון הקיץ, בסופו של דבר תמיד נגיע למצב שבו באמצע החורף (בתקופת נובמבר–דצמבר), השקיעה היא ב־4 וחצי אחה״צ, והחשכה מעט לאחר־מכן. זה המצב הטבעי בחורף לאזור־הזמן שלנו.
אין מה לעשות עם זה. להבדיל ממה שאנשים נוטים לחשוב, שעון קיץ אינו קסם, הוא לא יכול לשנות את תנועת גורמי השמיים.
אפשר להעביר את כל המדינה אזור־זמן אחד הצידה, ואז הערב יאוחר בחורף, אך בעקבות זאת גם הבוקר יאוחר ויתחיל כמעט בשמונה.
אי־אפשר לרקוד על שתי החתונות.

השיקול בקביעת שעון הקיץ הוא לגבי הבקרים, לנסות לגרום בהם לאחידות כלשהי על פני השנה.
אילו השיקול היה לגבי הערבים, אז היה צריך לעשות בדיוק הפוך, להשאיר בקיץ את השעון הרגיל, ובחורף להקדים שעה..
באופן כזה, השקיעה תהיה פחות או יותר אחידה לאורך השנה, אבל זמני הזריחה ישתנו באופן ניכר בין התקופות.

בגלל זה כל טיעון שמתייחס לשעות הערב כקריטריון לשעון הקיץ הוא עקר מיסודו.
הגברת לפיד מדברת על אור בחורף ב־7 בערב כי היא מטומטמת. בשביל שזה יקרה היא צריכה להוסיף שעתיים לשעון בחורף (כי במצב הנורמלי השקיעה המוקדמת ביותר בחורף היא בערך בעשרים לחמש+כחצי שעה של דמדומי־ערב).
אם תקראי טוב את דבריה, תראי שהיא רוצה לעשות בדיוק את מה שנכתב בסיפא, הפוך מכל העולם, להקדים את השעון דווקא בחורף רק בשביל הנוחות שלה
והמצחיק שעוד קוראת לנו "מדינת הכל-הפוך"..

ישן 29-03-2013, 14:33
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "כבר הסברתי לך פעם, חורף =..."

מה זה כבר הסברת לי פעם? אתה יכול לרשום בפורום דברים 40 פעם, זה לא יהפוך אותם ליותר או פחות נכונים.

ציטוט:
בגלל זה כל טיעון שמתייחס לשעות הערב כקריטריון לשעון הקיץ הוא עקר מיסודו.
הגברת לפיד מדברת על אור בחורף ב־7 בערב כי היא מטומטמת. בשביל שזה יקרה היא צריכה להוסיף שעתיים לשעון בחורף (כי במצב הנורמלי השקיעה המוקדמת ביותר בחורף היא בערך בעשרים לחמש+כחצי שעה של דמדומי־ערב)

אני ממש לא מבינה מאיפה הקטנוניות הזו. דווקא לא תפסתי מאנשים פה ככאלה שנטפלים לתפל.
למי אכפת איזו שעה היא רושמת שם? גם אם היא רושמת אור ב9 בלילה, מה זה משנה? אני הבאתי לכם את זה כדוגמה לאוכלוסיה נוספת שנפגעת מההזזה המוקדמת,
ואתם מדברים איתי על ילדים כשהם יגדלו או על חצי שעה לפה או לשם \: (ואם הייתי מביאה פוסט אחר הייתם מעירים על הפיסוק החסר?)
אם היה לי באותו הרגע פוסט אחר של אמא אחרת שפורקת את התסכול שלה על מיעוט שעות היום (מותר לה לפרוק, זה הבלוג שלה.)
הייתי מביאה אותו. ולא חסרים כאלה.

נורא נוח לכולם לשכוח שהזזת השעון משפיעה יותר מרק על שעות האור.
שעות הפעילות של חנויות ועסקים ואפילו תחבורה ציבורית מתקצרות, וזה משפיע על הרבה אנשים גם אם בצורה עקיפה או מינורית.
בכל מקרה הרי נזיז, למה צריך ששבועות נוספים נשב בחושך סתם?

אם יש סטנדרט עולמי (בערך, אל תתקטננו לזה גם) ואנחנו חורגים מהסטנדרט בשביל נוחות של מיעוט, לדעתי משהו פה לא בסדר.

שיהיה חג שמח וזה.

09.07.00-16.07.12

ישן 31-03-2013, 02:57
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "מה זה כבר הסברת [b]לי[/b]..."

הסברתי לך, כי התגובה בציטוט נכתבה אלייך בפעם הקודמת שהעלית את הנושא, ומספיק שאכתוב פעם אחת כדי שיהיה נכון.
אם את חושבת שמדובר בקטנוניות אז כנראה שלא הבנת את דבריי (קטנוניות הייתה להתייחס לכך שהיא בכלל התבלבלה בין "להזיז קדימה" ל־"להזיז אחורה" את השעון, דבר שלא עשיתי). אני שולל את דבריה מן השורש, השעה שציינה רק ממחישה עד כמה היא לא מבינה בקביעת זמנים ובמהותו של שעון הקיץ.

שעות הפעילות של החנויות והעסקים מתחילה מהבוקר, למקרה שלא ידעת, ושוב, בדיוק בשביל זה נקבע שעון הקיץ, בשביל שזמן פתיחת העסקים יתאים פחות או יותר לתחילת שעות האור.
כשאת מדברת על עסקים את למעשה מכניסה לעצמך מקלות בגלגלים. האם זה נשמע לך הגיוני שבשביל שלך יהיה אור לשופינג בערב בימי החורף, או שללפיד יהיה זמן לטייל בפארק עם הילדים, שבתי עסק יצטרכו לפתוח כשעדיין חשוך?

מכיוון שבכל מקרה בחורף עצמו מחשיך מוקדם (אלא אם תגרמי לכך שבשיאו, השעה 7 תהיה לפנות בוקר), דווקא ההתעסקות בשבועיים וחצי לפה או לשם של תקופת המעבר זו הקטנוניות.. :\
הרי את לא מדברת על עקרון, על כן/לא, שחור/לבן. את מדברת על לשים את הקו מעט יותר קדימה או אחורה כי.. ככה.
מלבד זאת, שמי לב שכלל לא טענתי לטובת או לרעת קיצורו/הארכתו של שעון הקיץ, ומעולם לא הצדקתי "חריגות" לטובת נוחות של מיעוט (אדרבא, ציינתי לא פעם עד כמה זה אווילי לדעתי להתאים את שעון הקיץ השמשי לחודשים עבריים הירחיים), אני רק טוען שזמן ירידת הערב אינו שיקול בעניין.
בהחלט יש מצב שיש מקום להאריך את שעון הקיץ, אבל זה צריך להיעשות ע״י בדיקת הזמן בו האדם הפשוט קם בבוקר לעבודתו, ולהתאים את השעון כך שהזריחות תיפולנה בתחום הזמן הראוי.
אי־אפשר לקחת את הערבים בחשבון, כי אז בהכרח נקבל החלטה שרירותית.

דרך אגב, זה מצחיק שמצד אחד את מדברת על "סטנדרט עולמי" שלא ממש קיים, ודורשת שלא נתקטנן על העובדה הזו למרות שאת משתמשת בה בטיעון.
מעבר לכך, את מצדדת באחת שדורשת לעשות בדיוק הפוך מאותו "סטנדרט עולמי", באחת ששואפת להקדים דווקא את השעון בחורף כדי להפוך ערבים למוארים לשם הנוחות שלה (ולעזאזל עם הבקרים!).

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 31-03-2013 בשעה 03:06.
ישן 31-03-2013, 03:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הסברתי [B]לך[/B], כי התגובה..."

ציטוט:
שעות הפעילות של החנויות והעסקים מתחילה מהבוקר, למקרה שלא ידעת, ושוב, בדיוק בשביל זה נקבע שעון הקיץ, בשביל שזמן פתיחת העסקים יתאים פחות או יותר לתחילת שעות האור.
כשאת מדברת על עסקים את למעשה מכניסה לעצמך מקלות בגלגלים. האם זה נשמע לך הגיוני שבשביל שלך יהיה אור לשופינג בערב בימי החורף, או שללפיד יהיה זמן לטייל בפארק עם הילדים, שבתי עסק יצטרכו לפתוח כשעדיין חשוך?
סבבה. מי אמר שזה מוצדק? חוק זה חוק?
מי אמר שטוב להתיישר לפי בוקר ולא לפי ערב?
מי שצריך לקום ב-6 בבוקר יקום ב-6 בבוקר כמו ניגר בכל מקרה, בין אם מואר, קצת חשוך או חשוך חושילינג (כמו שקורה בחורף). אבל אחרי חצי יום עבודה+ אם מחשיך ב-16:30, קשה להמשיך לעבוד. בקיץ אתה יכול להמשיך לעבוד עד שבע/שמונה בכיף. בחורף אתה מתחיל לפהק ב-16:30 כי חשוך טילים. למה שלא ניישר את זה ככה שיהיה מואר עד 19:30 לכל הפחות?

ציטוט:
מכיוון שבכל מקרה בחורף עצמו מחשיך מוקדם (אלא אם תגרמי לכך שבשיאו, השעה 7 תהיה לפנות בוקר)
מה רע, אחי?

ציטוט:
הרי את לא מדברת על עקרון, על כן/לא, שחור/לבן. את מדברת על לשים את הקו מעט יותר קדימה או אחורה כי.. ככה.
ג2ר, יש לך סיבה יותר טובה לקבוע את הקו דווקא כאן ולא במקום אחר? ההחלטות האלה נוטות להיות שרירותיות כי... העיקרון לא יכול להכריע בנקודה הזאת. סתם נקודה למחשבה, ג2ר.

ציטוט:
מלבד זאת, שמי לב שכלל לא טענתי לטובת או לרעת קיצורו/הארכתו של שעון הקיץ, ומעולם לא הצדקתי "חריגות" לטובת נוחות של מיעוט (אדרבא, ציינתי לא פעם עד כמה זה אווילי לדעתי להתאים את שעון הקיץ השמשי לחודשים עבריים הירחיים), אני רק טוען שזמן ירידת הערב אינו שיקול בעניין.
מה אווילי בזה? בעצם, מה הקשר בין התאמה של שעון כזה או אחר ללוח העברי לבין חריגות לטובת נוחות של מיעוט? הלוח העברי הוא לוח שנה רשמי במדינת ישראל. התאריך העברי מופיע לפי חוק (נדמה לי, שלח את חפרני המשפטים פה לבדוק אם אתה לא מאמין) על פרסומים רשמיים של מדינת ישראל, וכו'. איך זה קשור לנוחות של מיעוט?
אה, והלוח העברי איננו ירחי. הוא שמשי-ירחי. יש אפילו מושג לדבר הזה: http://en.wikipedia.org/wiki/Lunisolar_calendar

ציטוט:
בהחלט יש מצב שיש מקום להאריך את שעון הקיץ, אבל זה צריך להיעשות ע״י בדיקת הזמן בו האדם הפשוט קם בבוקר לעבודתו, ולהתאים את השעון כך שהזריחות תיפולנה בתחום הזמן הראוי.
אי־אפשר לקחת את הערבים בחשבון, כי אז בהכרח נקבל החלטה שרירותית.
ג2ר,

מה רע בליישר את השקיעה בשעה קבועה? לפי הזמן בו "האדם הפשוט" מסיים את עבודתו?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-04-2013, 23:57
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]שעות הפעילות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
סבבה. מי אמר שזה מוצדק? חוק זה חוק?
מי אמר שטוב להתיישר לפי בוקר ולא לפי ערב?
...
מה רע בליישר את השקיעה בשעה קבועה? לפי הזמן בו "האדם הפשוט" מסיים את עבודתו?

מספר דברים: האפקט הפסיכולוגי. אנשים לרוב מעדיפים לקום עם עלות השחר ולעבוד עד מאוחר מאשר להתחיל לעבוד כשעוד לילה. אם לדוגמא תיצור מצב שהחשיכה יורדת לאורך השנה ב־8 בערב, ואז בחורף הבוקר יתחיל ב־10, בתי עסק בסופו של דבר יעדיפו לפתוח בשעה 11–12 ב־"בוקר", והשעון יאבד מן המשמעות שלו.
יישומיות. להבדיל משעות פתיחת העסקים בבוקר, שהם עוד איכשהו פחות או יותר אחידים, זמני סיום העבודה שונים באופן ניכר ממקום למקום. אין ממש אפשרות לקבוע קו אחיד, אז לפי מה תחליט באיזו שעה ראוי להוריד את הלילה?
מעבר לכך, מי שבאמת רוצה להתיישר לפי הערב, לא יכול לקחת את ה־"סטנדרט העולמי" כטיעון, כי הוא הרי עושה בדיוק הפוך.
הרשה לי לשאול אותך, לעומת כל המדינות שמנהיגות שעון קיץ מוקדם, השמעת על אחת כלשהי שעושה את ההפך? אתה יכול להסביר מדוע זה כך?
ענה לי ותענה לעצמך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ג2ר, יש לך סיבה יותר טובה לקבוע את הקו דווקא כאן ולא במקום אחר? ההחלטות האלה נוטות להיות שרירותיות כי... העיקרון לא יכול להכריע בנקודה הזאת. סתם נקודה למחשבה, ג2ר.
אילו היית ממשיך לקרוא, היית רואה שהסברתי איך ניתן להפוך את ההחלטה לפחות שרירותית.
במקום להחליט לפי גחמות אישיות מתי אתה רוצה לשים קפיצה בירידה שבכל מקרה מתרחשת בערבים, אתה בוחר איפה לתחום זריחות בהתאם לנתונים אובייקטיביים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מה אווילי בזה? בעצם, מה הקשר בין התאמה של שעון כזה או אחר ללוח העברי לבין חריגות לטובת נוחות של מיעוט? הלוח העברי הוא לוח שנה רשמי במדינת ישראל. התאריך העברי מופיע לפי חוק (נדמה לי, שלח את חפרני המשפטים פה לבדוק אם אתה לא מאמין) על פרסומים רשמיים של מדינת ישראל, וכו'. איך זה קשור לנוחות של מיעוט?
אה, והלוח העברי איננו ירחי. הוא שמשי-ירחי. יש אפילו מושג לדבר הזה: http://en.wikipedia.org/wiki/Lunisolar_calendar
הקשר הוא שעד השנה הנוכחית, סוף שעון הקיץ נקבע לפי התאריך העברי (להבדיל מתחילתו) בגלל נוחות כביכול של מיעוט.

הלוח העברי הוא לוח שנה רשמי במדינה בדיוק כמו הלוח האזרחי (והאזרחי אף משמש יותר ככזה), אך איך זה קשור לענייננו?

אם תקרא את דבריי היטב, תראה שדיברתי על החודשים העבריים שהם ירחיים, ולא על הלוח עצמו. זה להבדיל מהשנה העברית שהיא שמשית בממוצע של 19 שנה (למרות שישנו אי־דיוק קטן באורכה לפי הלוח הקבוע של הלל השני, ולכן במשך השנים נוצרה סטייה של כשבוע ומשהו. כמו שקרה בלוח היוליאני, רק במידה פחותה).

ישן 31-03-2013, 09:41
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הסברתי [B]לך[/B], כי התגובה..."

ציטוט:
אם את חושבת שמדובר בקטנוניות אז כנראה שלא הבנת את דבריי (קטנוניות הייתה להתייחס לכך שהיא בכלל התבלבלה בין "להזיז קדימה" ל־"להזיז אחורה" את השעון, דבר שלא עשיתי). אני שולל את דבריה מן השורש, השעה שציינה רק ממחישה עד כמה היא לא מבינה בקביעת זמנים ובמהותו של שעון הקיץ.

אתה שולל את כל הצורך שלה (ושל הרבה כמוה) בכמה שבועות של עוד אור רק כי היא לא יודעת לנסח פוסט? באמת?
זה כמו לבטל דייט עם בחורה כי היא שמה את האייליינר שלה עקום.
ציטוט:

כמובן שאני יודעת. וכמה עסקים נפתחים בשעה כה מוקדמת שעובדיהם צריכים לקום ב4 וחצי- 5 כשיש אור?
רוב העסקים נפתחים בין 7 וחצי ל8 וחצי ולעיתים אפילו 9, (וזה כשאני לא מחשיבה את המיעוט יותר שאלו העובדים מ10 כגון עובדי הקניונים ודומיהם)

איך שלושה שבועות זו קטנוניות?? אפשר לחשוב שיש 300 שבועות בשנה ש3 זה זניח!

ציטוט:

מה... בטח שאני מדברת על עקרון. עקרון שלדעתי ולדעת רבים המדינה לא נוהגת כשורה בכך שהיא מאפשרת למיעוט לכפות על הכלל.
ובשביל זה נועדה מחאה ציבורית- לשנות מה שמפריע (זה שבמדינה שלנו זה אף פעם לא מצליח זה כבר נושא אחר)
ציטוט:
דרך אגב, זה מצחיק שמצד אחד את מדברת על "סטנדרט עולמי" שלא ממש קיים, ודורשת שלא נתקטנן על העובדה הזו למרות שאת משתמשת בה בטיעון.
מעבר לכך, את מצדדת באחת שדורשת לעשות בדיוק הפוך מאותו "סטנדרט עולמי", באחת ששואפת להקדים דווקא את השעון בחורף כדי להפוך ערבים למוארים לשם הנוחות שלה (ולעזאזל עם הבקרים!).

כי יש טווח שהוא הסטנדרט המקובל וביקשתי שלא תהיו קטנוניים כי זה טווח ולא יום אחד ספציפי.
הרוב מזיזים בסביבות סוף אוקטובר ורק אצלנו מזיזים בסביבות הראשון לאוקטובר (והנה, רואה למה אמרתי אל תהיו קטנוניים? כי אנחנו עושים הכל בהתאם
לתאריך העברי וכל שנה זה יוצא בתאריך אחר- כמו שאתה בטוח יודע)

ומי אמר "לעזאזל עם הבקרים"? ברור שהבקרים חשובים, אבל שוב- כמה מהאוכלוסיה ערה וצריכה אור בשעות כאלו?
וכן, צודק. חשמל זה באמת הנוחות שלי.
למה אני צריכה לשלם שעה נוספת של חשמל ביום במשך שלושה שבועות?
גם אם נשנה את המציאות ונעשה ש100 אחוז מהמדינה צריכה לקום כל יום ב5 בבוקר, האם דינה של שעה ב5 בבוקר דינה של שעה ב5 בערב?
כמה אנשים יושבים בבוקר, מדליקים אורות בכל הבית, פותחים מספר טלוויזיות וכמה מחשבים וכו' וכו'- והכל לשעה שלמה?
אנחנו מדינה שגם ככה בקושי ישנה- כל מי שיצא לי לדבר איתו מתכנן את הבוקר שלו על השניה- העיקר שהוא לא יצטרך לקום 5 דקות מוקדם יותר סתם.
(ובכלל! יש לי חברות שצוחקות עליי שאני קמה 10 דקות מוקדם יותר להתאפר, כי הן עושות את זה תוך כדי נהיגה... העיקר לא לקום מוקדם יותר!!!)

שים לב להתפלגות שעות העומס:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tashtiot.co.il/wp-content/uploads/2011/11/taoz.jpg]

כן, בחורף השעות הכי צורכות חשמל זה לא ב4-5 בבוקר, אלא בערב אחרי שחוזרים מהעבודה.
בעצם העובדות שגם אנשים צריכים לבלות בחוץ שעה פחות וגם צריכים להשתמש בשעה נוספת של חשמל, גורם לבזבוז לי, לך ולכולנו.
(וזה בלי הפנינה שכמובן בשעות פסגה התעריפים גבוהים יותר... [לא שזה מפתיע])

בסופו של דבר אני נגד כל דבר שמגיע לעשות דווקא. אני חושבת שזה המיעוט שעושה. לדעתך אני זו שעושה דווקא? אם זו הדעה שלך- בכיף.
אני לא רואה למה צריכים במשך שלושה שבועות גם לסגור לי חנויות מוקדם יותר, לקצר את משך השהות בחוץ גם שאצטרך לשלם יותר על חשמל.

אם אחרי כל זה אתה חושב שאני רוצה להזיז את שינוי השעון לסוף אוקטובר סתם כי אני רוצה לעשות "ככה" ולא בגלל סיבות לגטימיות (לטעמי כמובן)
שציינתי בכל ההודעות שלי עד עתה- אני מוותרת

09.07.00-16.07.12

ישן 04-04-2013, 00:10
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]אם את חושבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
אתה שולל את כל הצורך שלה (ושל הרבה כמוה) בכמה שבועות של עוד אור רק כי היא לא יודעת לנסח פוסט? באמת?
זה כמו לבטל דייט עם בחורה כי היא שמה את האייליינר שלה עקום.
חבל שאת חוזרת על אותם הבלים במקום לנסות להבין את דבריי.
אומר זאת שוב, אין קשר לאופן ההתנסחות שלה, אלא לעצם הטיעון. לפיד מציעה לעשות הפוך מכל שאר העולם בשביל הנוחות שלה, וככל הנראה שהיא כלל אינה קולטת זאת. :S
נתי הסביר זאת טוב למטה (אני שוקל ברצינות להוסיף דיאגרמות).

נכון, אין 300 שבועות בשנה, יש 52, כלומר מדובר על כ־5 אחוז מתוכה.
אבל כנראה ששוב פספסת את הנקודה שלי. אני לא טוען שזו קטנוניות כי מדובר "בסה״כ" בכך וכך שבועות, אלא כי היא מסתמכת על גחמה. למה להוסיף רק תלת–שבוע ולא חודש וחצי? בהנחה שאת לא מנתקת אותנו מאזור הזמן שלנו, בחורף בכל מקרה יוחשך בחמש בערב (בשיאו, לא בתקופת המעבר), אז לפי מה בדיוק את קובעת מתי מתאים להזיז שעון?

ציטוט:
מה... בטח שאני מדברת על עקרון. עקרון שלדעתי ולדעת רבים המדינה לא נוהגת כשורה בכך שהיא מאפשרת למיעוט לכפות על הכלל.
איך נכנסת שוב לזה? אז אני מדבר על העיקרון שמים קפואים מגדילים נפחם. שלי יותר חזק. ניצחתי?
מעניין שהתעלמת דווקא מהקטע שבו ציינתי מפורשות שאני לא מסכים עם כפיית מיעוט. שהתעלמת מהקטע שבו הסברתי איך יכול מאוד להיות שיש מקום להאריך את שעון הקיץ.
יודעת מה? אפילו יותר מזה. אולי יש מקום להזיז בכלל את כל המדינה לאזור הזמן הסמוך, אך זה צריך להיעשות לפי נתונים ולא לפי קפריזות של הטוען, ומה לעשות, קביעה לפי הערב תמיד תתבסס עליהן (שוב, אלא אם את הופכת תפקידי שעון קיץ וחורף).

ציטוט:
ומי אמר "לעזאזל עם הבקרים"? ברור שהבקרים חשובים, אבל שוב- כמה מהאוכלוסיה ערה וצריכה אור בשעות כאלו?
כשאת קובעת אחידות בזמני השקיעה, כמו שמשתמע מדברי לפיד, שבחורף הערב יירד בערך באותה שעה כמו בקיץ, בהכרח הבקרים הולכים קיביני..
ומה זה "בשעות כאלו"? אני לא דיברתי על שעות ספציפיות, להפך, אני טענתי שצריך לבדוק את המצב בשטח ולפעול לפיו.

לגבי החשמל, איך בדיוק טלוויזיות/מחשבים/שקרכלשהואחר קשורים? הדבר היחיד שרלוונטי הוא השימוש בתאורה, שהיא יחסית זניחה, ובשבילה לא משנה אם שעת החשיכה היא בבוקר או בערב.
לעומת זאת בקיץ, שיש יותר שעות אור, במקום ששעות האור העודפות יבוזבזו על 5 בבוקר שלפני שאנשים קמים, מעבירים אותם לערב. בשביל זה נקבע שעון הקיץ.. אבל ככל שנכנסים לחורף הזריחות מתאחרות, ובגלל זה בחורף אין טעם להזיז שעה קדימה.
כל השאלה היא מתי לקבוע את תקופת המעבר, וסוגיה זו, כמו שניסיתי להבהיר, אינה אמורה להסתמך על ירידת החשיכה.

ישן 28-03-2013, 17:43
צלמית המשתמש של Xdeal
  Xdeal Xdeal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.12
אני אוהב את הלילות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שעון הקיץ חוזר - היום בלילה מזיזים את השעון שעה אחת קדימה."

האווירה האפלולית אך הפתוחה יוצרת מעין עיגול אופטי מדומה מסביב לכל אדם שנותן הרגשה של פרטיות בין אישית. מה שאני הכי אוהב בלילות זה לשבת על אחד מן המדרגות שעל סף המגרש הקרוב ולצפות אל עבר הרחוב שהוא אחד מן הסוהנים בעיר, מצב זה כיפי יותר כשגשם נוטף מסביבך והחורף מטיל את משאלתו אל פני היצורים התבונתיים היחידים בעולם וייתכן כי ביקום, אלפי אנשים פשוט חיים את חייהם, מנסים לעמוד בשעון המוות המתחקה אחר כל צעד שלהם;כמו כוכבים המחכים בחלונו של כל ילד;הוא עורב לכל סיכוי לטעות, אם כי ידוע כי בסופו של דבר יתפוס אותם, את כולם

ואלה שלא עמדו;
בקצב החיים הזה,
השתגעו, התאבדו;
או הלכו לעזאזל
ישן 31-03-2013, 09:30
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "גלקסי 3 פשוט מכשיר "מושלם"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
כיוונתי את השעון ידנית, לשעה קדימה (ללא עדכון אוט'), כי לא סמכתי על השעון, ואז הוא צילצל ב04:30, במקום ב05:30.

איך זה קרה?

אלוהים יודע...

לפחות יצא לי לקום ממש מוקדם, לראות שקמתי שעה מוקדם יותר, ולהתפנק עוד שעה.

אני מסכים שאלוהים יודע, אבל גם אני יודע, ואני מוכן אפילו להסביר לך!

אז ככה. אנדרואיד זה בעצם מערכת לינוקס הותיקה והטובה, שעליה נטען ממשק גרפי שנכתב בגוגל. הבסיס של המערכת, לינוקס (הקרנל) ושאר הסביבה - הם כמו בכל לינוקס אחר.

כמו בכל מערכת הפעלה שמכבדת את עצמה (אל תתבלבל עם "חלונות" עד גירסת "ויסטה", ועם iOS של אפל עד כנראה לעולם ועד - שאינן עונות להגדרה זו), לינוקס היא מערכת שמודעת לקונספט של שעון קיץ באזורי זמן שונים, ומתי עוברים אליהם. כלומר לינוקס יודעת את כל מה שכתוב פה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9...7.A0.D7.AA_2013 - כי זה מופיע לה בקובץ הגדרות שנמצא במיקום usr/share/zoneinfo/Israel/ (טוב, אולי באנדרואיד קבצי איזורי הזמן הושמו במקום אחר, אני מוכן לבדוק, אם חשוב לך...)

בהתאם למה שהיא יודעת, היא מבצעת מעבר אוטומטי ל"שעון קיץ" ו"שעון חורף" (טכנית זה נקרא Daylight Savings Time מופעל וכבוי, ומוצג על ידי המערכת כ Israel Standard Time - IST ו Israel Daylight-Savings Time - IDT). אין סיבה שהיא לא תעשה דבר כזה, כי אין בעולם אנשים לא שפויים שרוצים שהשעון שלהם יהיה... לא מכוון כמו השעונים של שאר אזרחי המדינה שלהם.

עכשיו מה קרה פה? אתה רגיל מהעולם של מיקרוסופט (שבו עד לחלונות ויסטה לא הייתה בכלל פונקציה של שעון קיץ על ארץ ישראל), ואולי מכתבות שקראת על העולם הכושל של חברת "אפל" - שלסמארטפון, כיוון שהוא "מחשב", ישנן בעיות בכל פעם שעוברים בין שעון חורף לקיץ, ולהפך, כך ששעונים מעוררים פועלים שעה לפני או שעה אחרי, השעה שהם כוונו.

הסיבה לכך שזה קורה בסמארטפונים מסויימים (ת'אכלס, רק מוצרי אפל...? אולי גם דרעק-ברי...) - היא - שהם כושלים. גם אם יש להם הגדרות של אזורי זמן, ויכולת לעבור בין שעון קיץ לחורף ולהפך, המהנדסים של היצרן עשו עבודה כושלת, והזינו נתונים לא נכונים למערכת, או לא הזינו בכלל. לכן, המכשיר לא עובר לשעון קיץ/חורף בזמן הנכון, כמצופה. כיוון שהוא בעצם נשאר בשעה הישנה - השעון המעורר שם יצפצף שעה לפני/אחרי השעה הרצוייה - פשוט משום שהוא מצפצף בדיוק 24 שעות אחרי הפעם הקודמת שהוא צפצף - רק שבינתיים השעון שלך זז.

כיוון שאתה היית "חכם", וחשבת להמנע מ"הבעייה", שכלל לא קיימת באנדרואיד (בלינוקס מעבר לשעון קיץ/חורף עבד מעולה 100% מהפעמים מאז שאני התחלתי להשתמש במערכת, בשנת 1997 - יש לציין - שזה אומר כמה שנים לפני שיצאה חלונות 2000 ו XP, שלא היה להם תירוץ לא לעבוד) - אז מה שאתה עשית, היה "לכוון את השעון לבד" (שעה קדימה), ואז לבטל עדכוני זמן אוטומטיים, בהנחה שזה יגרום לשעון לא לעבור שעה קדימה.

כאן אתה פספסת פשוט בהבנה. עדכון זמן אוטומטי איננו קשור למעבר בין שעון קיץ לשעון חורף! הכוונה היא לעדכון השעה לשעה הנכונה לפי השעון העולמי, מהאינטרנט/ספק הסלולר. מעבר לשעון קיץ איננו משנה את השעה מבחינת המערכת. בגריניץ' (או ליתר דיוק UTC) - השעה תמיד נשארת אותו דבר. מה שמשתנה הוא ההיסט מ UTC. בשעון חורף (שהוא השעון הסטנדרטי של ישראל, לפי מיקומנו בכדור הארץ, לפי מספר המעלות מקו אורך 0 - אנחנו קצת מעל 30 - וכל 15 מעלות זה היסט של שעה אחת), ההיסט שלנו (ישראל) הוא שעתיים קדימה. בשעון קיץ (שהוא השעון הפוליטי שאינו מתאים למיקומנו הגאוגרפי - לכל חובבי שעון הקיץ...), ההיסט שלנו הוא 3 שעות קדימה.

אני לא יכול להגיד מה היה קורה אם היית משאיר עדכון זמן אוטומטי פעיל (זה תלוי אם העדכונים האוטומטיים שלך אכן פועלים או לא - אם כן - הכל היה בסדר, כי כיוון השעה השגוי - שאתה עשית - היה מתבטל)

אבל מה שאנדרואיד עשה כאן הוא פשוט מה שהוא היה אמור לעשות כאן - השעון עבר קדימה בשעה 02:00 בלילה - וזה מה שאנדרואיד אכן עשה - קידם את השעה בשעה אחת ב 2 בלילה. רק כיוון שאתה ניסית להתחכם, זה גרם לכך שכשהאנדרואיד שלך הגיע לשעה 02:00 בלילה, השעה בפועל הייתה רק 01:00 בלילה - ואז - הוא עבר ל 03:00 בלילה, כשהשעה בפועל היא 01:00 בלילה. בשעה 02:00 בלילה האמיתית (שעה לאחר מכן), השעון האמיתי עבר ל 03:00 בלילה, והשעון שלך... הראה כבר 04:00 בלילה.

ואז, מטבע הדברים, אם כיוונת את השעון שלך לצפצף ב 05:30 בבוקר - כיוון שהמכשיר שלך הקדים את שאר ישראל בשעה אחת (כי אתה כיוונת אותו כך!!!) - קרה מה שהיה צפוי שיקרה - ה 05:30 במכשיר שלך הגיע ב 04:30 במציאות, ו... הוא צלצל. כמו שהגדרת אותו בדיוק.

לסיכום, במעבר הבא - אל תחשוב שאתה יותר חכם מלינוקס. אנדרואיד זה לא מיקרוסופט, ולא אפל. פשוט אל תגע במכשיר - וזה יעבוד.

עד כאן בנושא "איך פועלים איזורי זמן". חג שמח!

נ.ב. אל תשכח לכוון את השעה לשעה הנכונה, להחזיר עדכוני זמן אוטומטיים, ולוודא שמוגדר שאיזור הזמן שלך הוא ישראל.

ישן 31-03-2013, 09:57
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "כשהיה לי חוסר ודאות לפני כמה..."

ציטוט:
כשהיה לי חוסר ודאות לפני כמה שנים פשוט ביקשתי ממישהו להרים אליי טלפון ולהעיר אותי.

לא תמיד יש אנשים זמינים שערים בשעות הללו. במיוחד בשעות לא נוחות.
ציטוט:
ויש עוד פתרונות... גם שירות יקיצה של בזק זו אופציה.

כשאתה גר לבד, לא כשאתה גר עם בני אנוש אחרים בבית.
ציטוט:
ובמקרה הכי גרוע- שמים 2 שעונים מעוררים בשעות שונות, ואם זה מצלצל מוקדם מדיי במקסימום חוזרים לישון לעוד שעה.

אני לא מסוגל לחזור לישון אחרי שאני מתעורר, לא משנה כמה רגעי זה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 31-03-2013, 10:12
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש גירסאת tl;dr?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לסיכום, במעבר הבא - אל תחשוב שאתה יותר חכם מלינוקס. אנדרואיד זה לא מיקרוסופט, ולא אפל. פשוט אל תגע במכשיר - וזה יעבוד.

כמובן בהנחה שעכשיו השעון מכוון לשעה נכונה, ושהוא מוגדר באיזור זמן ישראל... מה שסביר להניח שנכון.

אין שום דבר רע בלהשאיר עדכוני שעה אוטומטיים פעילים. במקרה "הגרוע" ביותר, תימנע מ"זליגה" של שניות בכל יום, מה שקורה לכל שעון. במקרה שזה לא פועל מסיבה כלשהי, פשוט לא יקרה כלום. העדכון האוטומטי [כשהוא עובד] תמיד יעבוד כמו שצריך, משום שהוא מבוסס UTC, שזו שעה אחידה בכל מקום בעולם, קיץ או חורף, ופשוט לא משתנה בגלל החלטות פוליטיות כגון שעון קיץ.

לדעתי, גירסת הגלקסי לא משנה. כאמור לינוקס תומכת בהזזה תקינה עוד מלפני שנת 1997 - גלקסי 1 יצא 13 שנה לפחות אחרי שהתמיכה נוספה, כך ש.

לי יש גלקסי 2, שעבר כבר 4 מעברים מאז שקניתי אותו, ללא תקלות.
ישן 31-03-2013, 14:00
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שעון הקיץ חוזר - היום בלילה מזיזים את השעון שעה אחת קדימה."

כוס אמק.

יום שישי אחה"צ מתקשרת אלי חברה שקבעתי איתה: "אני מוכנה! את באה?"
אני: "יש עוד שעה!!". מסתבר שמסיבה לא ברורה, השעה בפלא' לא התעדכנה אוטומוטית, למרות שבהגדרות העדכון האוטומטי מופעל.

היום לא הצלחתי ממש לקום מהמיטה וגם נשארתי לקרוא עד שעה מאוחרת. כשכבר הצלחתי להוציא את עצמי מהמיטה, גיליתי שחצי יום חלף לו וכבר 13:00. בדכאון מה הלכתי למטבח, השעון (שעדיין שעון חורף) מראה 11:00. הרווחתי בחזרה שעה מהבוקר.

הפלאפון משום מה התעדכן רק היום.. הרגשתי כמו נוסעת בזמן שהתקלקל לה המחולל.

ישן 31-03-2013, 14:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "כוס אמק. יום שישי אחה"צ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פאקטשלי
כוס אמק.

יום שישי אחה"צ מתקשרת אלי חברה שקבעתי איתה: "אני מוכנה! את באה?"
אני: "יש עוד שעה!!". מסתבר שמסיבה לא ברורה, השעה בפלא' לא התעדכנה אוטומוטית, למרות שבהגדרות העדכון האוטומטי מופעל.

היום לא הצלחתי ממש לקום מהמיטה וגם נשארתי לקרוא עד שעה מאוחרת. כשכבר הצלחתי להוציא את עצמי מהמיטה, גיליתי שחצי יום חלף לו וכבר 13:00. בדכאון מה הלכתי למטבח, השעון (שעדיין שעון חורף) מראה 11:00. הרווחתי בחזרה שעה מהבוקר.

הפלאפון משום מה התעדכן רק היום.. הרגשתי כמו נוסעת בזמן שהתקלקל לה המחולל.

בלינוקס זה לא היה קורה!!!!!1111111111

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:34

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר