לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2013, 12:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא צריך לחפור. הבזבוז הוא על פני השטח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "לממשלת ישראל דרוש רופא שיניים לטיפול שורש"

שטחי נדל"ן עצומים של צה"ל ומערכת הבריאות במרכז הארץ
פחד לגעת בפנסיות תקציביות וגלגול חוב אקטוארי על הציבור [בעוד גיל העלאת פנסיה לצוברים שעבדו 'קצת' מעבר לגיל 43 הינה דבר 'מובן מאליו']
ביטול משרד הספורט וביטול כל תמיכת ספורט ע"י הממשלה. מימון תאטראות ואופרות וקולנוע ישראלי ע"י הצרכנים החפצים בהם ולא ע"י משלמי המיסים. בנית מוסדות תרבות כמוזאונים ותאטרות באיזורים נחשלים בערים ולא במקומות היוקרתיים בלאו הכי
ביטול ההכפלה והשילוש בפונקציות יחסי החוץ של המדינה וביטול משרד החוץ בתצורתו האקסטרטוריאלית הנוכחית.
ביטול מוסד הנשיאות עם תום כהונתו של פרס
ענישה ממשית לגנבי קצבאות
ענישה ממשית לרמאי ממון ולמעלימי מס
מיצוי עתודות הנדל"ן של האוניברסיטאות וקיצוץ במחלקות שאינן פרודוקטיביות מחקרית או רווחיות.
ביטול רשות השידור ופתיחת שוק הרדיו והטלויזיה לתחרות פתוחה [ללא 'זכיינים']

אני חשב שכבר חסכנו 'לפחות' מיליארד ₪ בכל אלה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 13-05-2013 בשעה 12:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2013, 18:47

אכן הכוונה היא לא להרוס דברים בנויים ולהקים מחדש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "חסכת לעצמך אולי מיליארד אבל..."

אלא לנתב נדבנים ומוסדות לאיזורים שזקוקים לדחיפה הזאת ולהפסיק בעתיד לכשיוקמו עם פרוייקטים ראוותניים כדוגמת מוזיאון הפלמ"ח ומוזיאון רבין ברמת אביב והיכלי הקאמרי והאופרה ליד בית המשפט. כל אחד מהמקומות הללו עלה מן הסתם עשרות מיליונים, יושב על קרקע ששווה עשרות מיליונים ויכל לסייע יותר לשכונת אבו כביר או ללוד מאשר לצפון ת"א המבוסס.

בניית בסיסים בסמוך לב"ש על אדמות מדינה ומכירת מתחמי הקריה, הבקו"ם צריפין וכו' לבניה תהיה עיסקה מצויינת למדינה, תבסס את הדרום, ותוזיל גם את הדירות במרכז

ענישה כלכלית ממשית למי שכבר נתפס והורשע לא תעלה הרבה. מדובר בהחלטת שופט. מיידוף וקובי אלכסנדר אילו היו עושים מעשיהם בישראל היו יכולים לצאת בעסקת טיעון סמלית ואף לשוב לעולם העסקים.

ישן 13-05-2013, 14:31
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "לממשלת ישראל דרוש רופא שיניים לטיפול שורש"

תומך ברעיון של חיפוש ה ' שורש '
אך מציאת השורש היא נגזרת של עומק המבט,
גם אני בעד זה שיביא יעילות וכתוצאה גם שירות טוב לאזרח...
אך האם זה יקרה? האם יש סיכוי סביר כי שאיפה הגיונית זו תתממש ?.....לא !
הרי כל מה שקורה כאן, כולל במשרדי הממשלה הם תוצר של יכולותנו,
מה שאתה מצפה לו ,מצריך אנשים אחרים,
לכן אם אתה רוצה שינוי מהותי/ ניצול הפוטנציאל /טיפול שורש...אתה צריך להביט יותר עמוק,לצאת מגבולות החשיבה המקובלת, ולבקש טיפול בתשתית, בתשתית האנושית....אם לא יהיו כאן אנשים החושבים יותר טוב, הריטואל של מחליטי ההחלטות-והמבקרים אותם, ימשך פה לנצח,
כשיהיו פה אנשים טובים יותר,הדברים יזרמו מאליהם למקומות הנכונים,
בקשתך הגיונית ומובנת, וגם ...משחק בנדמה לי,הונאה עצמית,אי התמודדות אמיתית אמיצה וישרה עם המציאות.
ישן 13-05-2013, 21:12
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברור. נפטר את השוטרים שעובדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ברור.
נפטר את השוטרים שעובדים במשרד לבטחון פנים.
את העובדים הסוציאלים ממשרד הרווחה.
את הרופאים מבתי החולים הממשלתיים.
את הפרקליטים מהתביעה ומהסנגוריה.
את המהנדסים ממשרד התשתיות.

אבל כמובן שנשאיר את הרבנים העירוניים ממשרד הדתות.
יאללה טיהורים.

אתה מעוות את דבריו בכוונה? איפה הוא דיבר על רבנים? או על שוטרים? למה סוציאליסטים תמיד נגררים לטיעוני איש הקש הללו? לא כל קפיטליסט רוצה להפריט את המשטרה, למעשה רובם לא רוצים. זה קיים רק בטיעונים המגוחכים של השמאל האדום.

כן, יש לבטל את משרד הרווחה, את בתי החולים הממשלתיים יש להפריט, את מרבית מערכת המשפט ניתן להעביר לבוררות (הידעת שחלק גדול מעומס בתי המשפט הוא בגלל התחום המסחרי עסקי?) ואת משרד התשתיות אפשר לבטל, ולחזור לתקופה בה לא היה צורך לבנות משרד מיוחד לאריאל שרון בגלל שדוד לוי ניסה לקמבן אותו אצל ביבי.
ישן 14-05-2013, 15:37
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[font=Verdana]המדינה היא..."

זה יכול להיות בעייתי, להוציא לפועל את תפיסת העולם של החברה. הרוב בחברה יכול להחליט החלטות לא מוסריות בעליל, האם המדינה צריכה למלא אותן?

המשמעות של המדינה בהוצאה לפועל של עניין הלאום יכול להתבטא בנושאים כמו מי יתאזרח פה, מה יהיו הגבולות, החלטות שלא קשורות לשוק החופשי. אם הרוב יחליט שגיור רפורמי תופס כגיור שמקנה אזרחות ישראלית (בהינתן שחוק השבות קובע שכל יהודי זכאי לעלות לפה)- לו יהי. כי פה באמת הרוב יקבע. אם הרוב יקבע שיש לספח את הגדה או לסגת מהגולן- לו יהי. כי זה בסדר, פה הוא יכול להתבטא.

לגבי המהפכה הצרפתית- חירות זה חשוב, שיוויון חשוב רק בפני החוק, אין לכפות שיוויון על בני האדם בהתנהלותם עם עצמם. אחווה? איך אתה יכול לכפות אחווה? אתה יכול לבקש, ותו לא.
ישן 14-05-2013, 19:01
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה יכול להיות בעייתי, להוציא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
זה יכול להיות בעייתי, להוציא לפועל את תפיסת העולם של החברה. הרוב בחברה יכול להחליט החלטות לא מוסריות בעליל, האם המדינה צריכה למלא אותן?

זה לא יכול להיות בעייתי, זה בעייתי מאוד. זה מאתגר ולא פעם קורות טעויות.
אבל אין ברירה. זה חלק בלתי נפרד מהדבר הזה שנקרא אנושיות.
המדינה היא המייצג של רצונות ותפיסת העולם של החברה. המדינה צריכה לנסות לשאוף להפוך את המקום בו אנו חיים למקום טוב יותר.
לרגע זה נשמע טוטליטארי, אבל המדינה היא בסך הכל אוסף של אנשים עם רצונות שמנסה להתנהל.
.
[/QUOTE]

לגבי המהפכה הצרפתית- חירות זה חשוב, שיוויון חשוב רק בפני החוק, אין לכפות שיוויון על בני האדם בהתנהלותם עם עצמם. אחווה? איך אתה יכול לכפות אחווה? אתה יכול לבקש, ותו לא.
[/QUOTE]

שיווין צריך להיות בפני החוק וצריך לשאוף למרות שאף פעם לא נגיע לנקודה הזאת לשיוויון הזדמנויות.
אחווה לא ניתן לכפות אבל כן ניתן לחנך אליה. חייבים להתיר למתנגדים לאחווה להלחם בה. אבל זה לגיטימי שתקציבים של חינוך ותרבות יופנו גם למטרות אלו.
אגב, ערך נוסף ,קפיטליסטי, שהייתי רוצה שהחברה תגרום לו לבוא לידי ביטוי זה ערך של אחריות.

ישן 14-05-2013, 09:23

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מאחר והוא דיבר על טיהורים..."

ציטוט:
מהו בכלל תפקידה ואחריותה של החברה/המדינה?

אחריותה של החברה למשל היא לאפשר לכל מי שמוכן לעבוד במשרה מלאה [קטנה בהרבה משלך] - להתמקם בעזרת מיסיך אתה בעשירונים 4-5. אני חושב שזה תפקיד ראוי ושהוא ממולא כהלכה.

אני גם חושב שנסיון להעלות את מיסיך אתה [כן כן אשלי בדיוק עליך בעוד שנתיים מדובר כאשר מזכירים עשירונים 8-9] כדי לשפר את חייו של מי שמסוגל ולא רוצה למצות כושר השתכרותו - זה כבר לא ראוי.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...992#post4405936 [ראה תגובה 38]

סיבות נוספות לגור במדינה?

'כי האדם תבנית נוף מולדתו' , זיקה היסטורית ואמונית-דתית, קשר ליקיריך המצויים כאן ולא מפוזרים כמוץ בעולם.
כי כאן אתה יכול להגן על עצמך בזהותך הלאומית
כי במקומות אחרים ממש לא יותר טוב מבחינה כלכלית / מוסרית ושאר ירקות
כי אתה בחרת לשוב לכאן וכנראה אתה יכול למנות לא מעט סיבות טובות למעשה הזה

ישן 14-05-2013, 15:23
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] מהו בכלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אחריותה של החברה למשל היא לאפשר לכל מי שמוכן לעבוד במשרה מלאה [קטנה בהרבה משלך] - להתמקם בעזרת מיסיך אתה בעשירונים 4-5. אני חושב שזה תפקיד ראוי ושהוא ממולא כהלכה.

אני גם חושב שנסיון להעלות את מיסיך אתה [כן כן אשלי בדיוק עליך בעוד שנתיים מדובר כאשר מזכירים עשירונים 8-9] כדי לשפר את חייו של מי שמסוגל ולא רוצה למצות כושר השתכרותו - זה כבר לא ראוי.

אין ויכוח, מסכים לגמרי.

ציטוט:

אראה זאת לגברת, אחרי שהיא תפסיק לכעוס על זה שאני עכשיו בעבודה ושלא אהיה בארוחת החג, (יש לה תואר שני אבל בפזיותרפיה. כך שעם שתי עבודות היא מגיעה בערך לשכר שציינת. אני לא בטוח שאחרי שהיא תקרא את זה היא תסכים לי כירורגיה.

ציטוט:

סיבות נוספות לגור במדינה?

'כי האדם תבנית נוף מולדתו' , זיקה היסטורית ואמונית-דתית, קשר ליקיריך המצויים כאן ולא מפוזרים כמוץ בעולם.
כי כאן אתה יכול להגן על עצמך בזהותך הלאומית
כי במקומות אחרים ממש לא יותר טוב מבחינה כלכלית / מוסרית ושאר ירקות
כי אתה בחרת לשוב לכאן וכנראה אתה יכול למנות לא מעט סיבות טובות למעשה הזה

הכל נכון, השאלה היא לאן אנחנו הולכים.
כי כל הדברים הללו שכתבת הם נכונים בתנאי שהמדינה וללאומיות יש משמעות. במידה ואין לה כל משמעות ובעצם ברמה הממלכתית האחריות מצטמצמת כמעט רק לתחום הבטחוני ולא לשום דבר אחר. אז הכוח של שאר הדברים הוא לא מספיק.
אז כן, למרות שהחירות שלי יקרה לי מאוד אני כן רוצה אקטיביות ומערבות של המדינה כמייצגת של החברה בעוד תחומי חיים.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 14-05-2013 בשעה 15:29.
ישן 14-05-2013, 17:18

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה..."

ציטוט:
הכל נכון, השאלה היא לאן אנחנו הולכים.
.

לא מדויק. אתה אדם משכיל. אתה מנהל דיון מתמיד בין ערכיך לבין המציאות. ניחנת בכושר בטוי ולכן השאלה מבחינתך היא 'לאן אנו מוליכים' ולא 'לאן אנו הולכים'. לאן אתה מוליך את החברה בדבריך ובמעשיך, לאן אתה מוליך את המקצועיות שלך ובעיקר - לאן אתה מוליך את הדור הבא של התא המשפחתי שלך בחינוך ובדוגמא.

לך אין את 'זכות היתר' בלשחק ב'אני יוצא בחוץ' שהרי אם תעשה כן - כבר חטאת לכוונתך לשפר את החברה או לשפר את עצמך.

מעטים מאוד הם מצבי הקיצון בהם יש סיבה אמיתית לאדם לעזוב חברת מוצא או לפעול כנגדה כדוגמת מדענים בגרמניה של שנות השלושים או חסידי אומות עולם. מדינת ישראל לא רק שהיא רחוקה מלהיות חברה הראויה להפניית עורף שכזו - אלא שהיא מוקפת ונאבקת בשטח במזה"ת ובזירה המדינית באירופה בעמים ארגונים ומדינות הדומים הרבה יותר מהקיצוניים שבינינו לגרמניה של שנות השלושים.

אני מניח שכמוני גם אתה לא מתפלא למצוא הזדהות בין 'עוזבי ישראל מופגנים' לכאורה על רקע מוסרי לבין ארגוני טרור רצחניים.

ארץ ישראל נותנת לך את האפשרות להיות אדם יהודי בביתך ואדם יהודי בצאתך ולעשות זאת בדרך שאתה רואה את האנושיות ואת היהדות. מאחר וזכיתי מעט להכיר אותך - אני בטוח שאתה לא תוותר על האפשרות הזאת.

ישן 13-05-2013, 23:12
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברור. נפטר את השוטרים שעובדים..."

שים לב, אני לא אמרתי שיש לבצע טיהורים במשרדי הממשלה אלא שסמילופ רוצה לבצע טיהורים במשרדי הממשלה שאח"כ יוכחו כלא יעילים כי מדובר בסופו של דבר במגזר ציבורי, יכולתי לבחור מילה יותר מתאימה לזה? אכן כן ויצאתי טונה, תיקונים/שיפורים היה מילה יותר מתאימה.

לגבי ביטחון וביטחון פנים, אני לא רוצה להפריט.
חוק וסדר, כנ"ל

משרד הרווחה, אני לא רואה סיבה לקיומו של משרד כזה, גם כי רשויות מקומיות יכולות להעסיק עובדים לפי צורך וגם כי בני משפחה יכולים להעסיק עובדים סוציאלים שיתאימו להם. עוד משרד שאפשר להעביר מסמכויותיו למשרד האוצר(בט"ל, שחלק ממנו אפשר לבטל גם כן) ולמשרד החינוך.

משרד החינוך, כנ"ל, משרד שחלק גדול ממנו זה חינוך ציבורי ובזבוז משווע של כסף שהולך למנגנון לא יעיל.
ישן 13-05-2013, 23:51
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
תגובתי לתגובות האחרונות שקראתי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "שים לב, אני לא אמרתי שיש לבצע..."

הינו ניסיון נוסף [וכנראה כושל] להטות הדיון לכיוון קצת אחר,
כותבים כאן על הפרטה /אי פרטה/יעול כדבר שאמור לשנות לטובה, נושא פופולרי בין המבקשים לתקן,
הטענה היא כי אם מפלגה x תשלוט,אם נחליף השיטה,אם אנשי המשרד יתיעלו,נעלה על הדרך הנכונה, ואז,נתיעל,ובין השאר השירות לאזרח ישתפר,כדוגמא: יתקצרו התורים למשפט.
ואני טוען כי שינוי מתחיל בראש של האנשים,
כשאנשים,לדוגמא, התרגלו להמתין למשפט,שום דבר לא ישנה זאת מהותית,וכנ"ל כשאנשים התרגלו להמתין למענה טלפוני, או להמתין בפקקים בכביש....
הדרג המחליט מורכב מאנשים כמונו שהתרגלו, והפועל לפי כיוון הרוח, גם אם נחליף מפלגה, גם אם נפריט,גם אם נפתח במבצע התיעלות, האנשים המחליטים יעבדו ע"פ הרגלי החשיבה שלהם,
אני לא רוצה להרחיב יותר מדי,אבל נראה לי כי בלי דוגמאות זה לא ילך,
יש בארץ גוף מקצועי שחיינו תלוים בו- צה"ל, היו ועדות שבדקו דברים שונים, ולמרות זאת אותם כשלים חוזרים, וזה משום שיכולותנו ומוגבלותנו נשארו כפי שהיו,
מכבי ת"א כדורגל עשתה השנה שינוי גדול בכדי להצליח, עיקר השינוי- התבססות על צוות זר,למה זר?כי הרגלי החשיבה שלהם שונים, ולכן הגישה, ולכן ההתנהלות....במכבי החליטו כי לא מספיק מבצע התיעלות...
אם אתם רוצים התיעלות בדרגים הגבוהים, בדרגים המחליטים,יש לכם שתי ברירות,להמשיך להחליף מפלגות, להחליף שיטות....או לפעול בכדי שבעתיד נחשוב טוב יותר, ולכן נעבוד יעיל יותר,וזה ע"י חתירה לשיפור החומר האנושי פה, ואז דברים יתבצעו מאליהם יותר טוב, יותר ענייני,
איך עושים זאת? ע"י טיפוח הדור הבא אחרת.
[ואני מצטער כי אני לא יכול להסביר כל משפט באריכות,יש גבול לאורך הכתיבה]
ישן 14-05-2013, 15:56
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
שר האוצר הוא לא רופא שיניים

לו ולמשרדו אין שום יכולת לוגיסטית לעשות טיפול שורש שכזה, מכיוון שזה דורש ממשרד האוצר לנבור בספרי התקציב של המשרדים השונים ולחקור את הצרכים של אותו משרד ואת הצרכים של מי שמקבל שירות מהמשרדים. אם המשרדים השונים היו מבצעים את המטלה הזו בעצמם ומגישים דו"חות מהימנים, לא היה צורך בקיצוצים רוחביים. הבעיה היא שהם לעולם לא ישתפו פעולה עם האוצר, ומשרד האוצר עצמו לא יכול לבצע את כל העבודה הזו לבדו.

לדוגמא, כמה חודשים לפני שהשתחררתי מצה"ל, היו קיצוצי תקציב מאוד משמעותיים בכל הארגון. זה הביא את צה"ל למצב שבו הוא נאלץ לקצץ בשומן בין אם הוא רוצה בזה ובין אם לא, לכן התחילו לחפש בנרות איפה אפשר לקצץ. בתור חפ"ש שמתי לב שהצליחו לקצץ המון בלי לפגוע באימונים וביכולת המבצעית בבסיס שלי. עיקר הקיצוץ היה בשומן העודף, למשל חיילים שמחזיקים 3-4 זוגות מדי ב'. תאמין או לא, אצלי בבסיס כל תקופה קצרה היתה מגיעה אספקה חדשה של מדים מהניילונים בגלל התנהגות בזבזנית, בעוד שלוחמים מתלוננים בלי הפסקה שהם מתאמנים עם מדי ב' ונעליים בלויים.

בצה"ל גם יש מדיניות תקציב שמנציחה את העוול: יחידה שמגיעה לקראת סוף תקופת התקציב שלה ומגלה שנותרו לה עודפים, תנצל את כל התקציב עד סוף, גם אם זה אומר שהיא תבזבז אותו על טלוויזיות LED לכל חדר של חייל, כי אם היא תחליט לא להשתמש בעודפים, בתקופה הבאה תקציבה יקוצץ. מול מדיניות כזו בלתי אפשרי להילחם. פקידי האוצר לא מסוגלים לעקוב אחר ספרי התקציב של כל מחלקה, בכל ארגון של כל משרד בממשלה. זו עבודה סזיפית.

הדרך הכי טובה להתמודד עם זה, היא לקבוע עובדות בשטח, ואז כל משרד ימצא בעצמו איפה לקצץ. מה שכן, הקיצוצים צריכים להיות רוחביים וקטנים, כלומר בכל פעם לקצץ קצת מכולם, לתת להם להסתגל למצב, וחוזר חלילה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר