לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2006, 01:59
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
הנה רעיון שעלה לי לראש: ספרים גנוזים ומצונזרים

בעקבות תגובה של YGH לשאלה מסווימת בפורום
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=216468
עלה במוחי רעיון. אתם מכירים ספרים שנגנזו? כלומר ספרים שלא הודפסו בגלל חשיפת מידע רגיש מבחינה בטחונית או בחינה אחרת שמעוררת את רגישות הצנזורה הצבאית?..

לי זכור ספרה של פרנסין מנבר, אישתו של נחום מנבר שנעצר על מכירת ציוד לאוייב (איראן) שירד ממדפי החנויות לאחר שהודפס (!) בהוראת הצנזור הצבאי.

כמובן הרבה מהמידע שוואנונו מסר אסור לפרסום ישיר למיטב זכרוני ומותר רק לעשות תצרף של מה שפורסם ברשתות הזרות.

מישהו יכול להעלות משהו נוסף?

נ.ב
אני מבקש לא לפרט מה נכתב בספר כמו שאני לא ציינתי את זה בהודעה שלי. אחרי הכל הרי יש סיבה לכך שהם צונזרו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2006, 13:39
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עוד שניים שזכורים לי"

לגבי הראשון (כפי שהוזכר, ויקטור אוסטרובסקי) - לפני כמה שנים הזמנתי מחו"ל את אחד מספריו, משומש. הזמנתי אותו כחלק מהזמנה של כמה ספרים, רובם ככולם משומשים.

לאחר חודשיים קיבלתי את כספי בחזרה מהאתר, משום שהחבילה לא הגיעה. כמה חודשים לאחר מכן החבילה הגיעה, פתוחה, כשבראשה הספר הנ"ל. ניכר היה שהקדישו לו תשומת-לב, משום שהיו עליו עקבות של פתקיות-הצמדה. בדואר לא ידעו להסביר את פשר העיכוב, ומישהו רמז לי שזה קורה לפעמים כשגורמים רשמיים מתערבים.

אגב, בעמודים האחרונים של אותו ספר יש צילום של תלוש משכורת, שהופק על-ידי מת"ש הצבאית. שאלתי חבר שעבד שם פעם בהפקת תלושים (בתור איש תוכנה), והוא אמר לי שהמסמך נראה לו אותונטי לחלוטין.
ישן 16-08-2006, 17:33
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בזמנו בברית המועצות היו יוצאות לפרקים הוראות לתלוש דפים מספרים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לא שיתפו אותי בשיקול הדעת, כך..."

בעיקר ממילונים ומאינציקלופדיות.
אבא שלי סיפר למשל על הוראה לתלישת דפים מאינציקלופדיות (הרי כל המהדורות היו ממוספרות וההוצאה הייתה אחידה - ממלכתית). למשל הייתה הוראה לתלוש דפים שעסקו בטרוצקי לאחר שהוא קיבל סטטוס של אוייב האומה. פשוט היו מודיעים ברדיו לאחר מהדורת החדשות משהו בסגנון "קוראים נכבדים - אלה מבינכם שיש בבעלותם אינציקלופדיה מהדורה X נא לתלוש ממנה דפים Y,Z.

כמובן שהיו בדיקות תכופות בחבילות שנשלחו למרחקים. במיוחד חבילות שנשלחו מערי נמל הגובלות באירופה ובאסיה (למשל החבל הבאלטי).

כמובן שהיו ספרים אסורים. אם מדובר בספרות, ספרי קריאה או מקצועית. ספרים שעסקו בקפיטליזם בצורה חיובית. ספרים שהשמיצו את המדיניות הסובביטית, ספרים שחשפו סודות מדינה שלא היו סודות כלל, ספרים שעסקו בנושאים בעייתיים כמו ניסויים שונים. ספרים שעסקו בכליאה. ספרים שעסקו בצבא בצורה דוקומנטרית ועוד ועוד..

ככה שלא צריך לדאוג מכך שהמכס והצנזורה "בעלו" את בחבילה שלך - המשפט נשמע ממש רע הא?

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 16-08-2006 בשעה 17:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר