לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 14-10-2004, 16:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"
 
חבר מתאריך: 25.10.01
הודעות: 42,733
ברוכים הבאים למערכת הפורומים החדשה של פרש


ברוכים הבאים למערכת הפורומים החדשה של האתר Fresh.co.il !

כיוון שמערכת הפורומים החדשה מבוססת על תוכנת ניהול שונה מהתוכנה הנוכחית, יהיו כמה שינויים באופן פעולת הפורומים, ייתווספו פונקציות חדשות, ותגרענה מעט פונקציות ישנות.

אלו הם השינויים העיקריים:

1. יידוע ב E-Mail על עדכון אשכולות, יוכל להתבצע כעת בצורה שונה וחכמה יותר. השינוי המהותי ביותר לרוב האנשים, יהיה, שאחרי שנשלח E-Mail שמודיע על עדכון אשכול, לא תשלחנה הודעות E-Mail נוספות, עד אחרי ביקור באתר (ואחרי הביקור באתר, יישלח שוב E-Mail עדכון אם האשכול עודכן מאז היציאה מהאתר). בנוסף לכך, יהיה ניתן לבחור לקבל רק עדכונים יומיים (סיכום יומי של עדכונים באשכול, פעם ביום) ועדכונים שבועיים (סיכום שבועי של עדכונים באשכול, אחת לשבוע).

2. רשימת הגולשים בפורום (מה שהיה בעבר הכפתור "פרופילים") השתדרגה, וניתן גם לחפש משתמש על פי חלק מהכינוי שלו.

3. נוספה אפשרות להזין תאריך לידה (עם או בלי שנת לידה, כרצונכם), בפרופיל המשתמש שלכם, ואז, ביום ההולדת, יוצג בעמוד הראשי של הפורומים (למטה), שיש לכם יום הולדת, ואם ציינתם גם שנת לידה, יופיע הגיל בסוגריים. כמו כן, יום ההולדת יופיע בלוח השנה של פרש, וכך יהיה ניתן לצפות גם בימי הולדת עתידיים מראש.

4. נוספה אפשרות לראות מי מחובר כעת לאתר (כל מי שביצע פעילות כלשהיא ברבע השעה האחרונה), והרשימה מופיעה בתחתית הדף הראשי. אם אין ברצונכם שגולשים אחרים ידעו מתי אתם גולשים באתר, הדבר ניתן להגדרה באפשרויות המשתמש שלכם.

5. נוספה מערכת שאלות נפוצות. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לקרוא את מה שכתוב שם לפני שפונים אל הנהלת האתר בשאלות - רוב השאלות חוזרות על עצמן, וכדאי שהנהלת האתר תהיה עסוקה בלענות לפניות שאין להן מענה בשאלות הנפוצות.

6. במערכת הפורומים החדשה קיים מנוע חיפוש חזק (ומהיר מאוד, בניגוד למה שהיה עד היום), אשר מאפשר לחפש בכל האתר, בפורום מסויים, בקבוצת פורומים ובקטגוריות שלמות. כדי לחפש בכלל האתר, יש ללחוץ על התפריט הנגלל "חפש" בבאר העליון. כדי לחפש בפורום מסויים, ניתן ללחוץ על כפתור ה"חפש" בבאר של אותו פורום. כדי לבצע חיפוש מתקדם יותר, לחצו על "חפש" בבאר העליון, ובתוך התיבה שתיפתח, לחצו על "חיפוש מתקדם".

7. במערכת הפורומים החדשה, כל מידע שתכניסו בפרופיל, יהיה זמין לכל הגולשים (למעט E-Mail, שמוסתר בברירת מחדל, אבל גם אותו אפשר להפוך לזמין על ידי אפשור הורדת vCard - כרטיס ביקור וירטואלי) - כיוון שה E-Mail מעתה מוסתר, אין בעייה בלפרסם פרופיל פתוח, כיוון ש: א) אינכם חייבים למלא שם שום פרט ב) אלה שכן רוצים למלא פרטים - יוכלו לעשות זאת בלי חשש לקבלת דואר זבל לחשבון ה E-Mail שאיתו הם נרשמו לאתר.

8. נוסף עורך הודעות מתקדם (WYSIWYG - What You See Is What You Get) - השתדלנו שיעבוד בכמה שיותר דפדפנים, אבל לצערנו לא כולם פועלים אותו דבר, ולכן ייתכן שיש דפדפנים שבהם העורך לא יעבוד. במקרה והדפדפן שלכם עונה לקריטוריון זה, תוכלו להשתמש באחד מעורכי ההודעות הפשוטים יותר, וזאת ניתן להגדיר בפרופיל המשתמש שלכם.

9. נוספה אפשרות, עבור מי שמעוניין בכך, לצפות באשכולות ללא חתימות, צלמיות משתמש ותמונות (כל אפשרות בנפרד), עבור חסכון בזמן טעינת דפים (מיועד בעיקר לבעלי חיבור איטי), וגם עבור מי שסתם לא מעוניין לראות... אפשרויות אלה ניתן להגדיר בעורך האפשרויות שלכם

10. עבור משתמשים מחו"ל - ניתן להגדיר את איזור הזמן שבו אתם נמצאים בעורך האפשרויות שלכם, ואז הזמנים בפורום יוצגו לפי איזור הזמן שלכם.

11. במערכת החדשה ניתן לבטל סמיילים בהודעה מבלי לבטל את כל הקודים האחרים (לדוגמא, יישור לשמאל), כך שיהיה קל יותר לצרף קוד. בנוסף לכך, נוספו תגים מיוחדים עבור קוד (לדוגמא קובץ קונפיגורציה שרוצים להראות כדוגמא) וגם עבור קוד מבוסס PHP (שיצבע את קוד המקור בהתאם לתחביר) - שבו ניתן להשתמש בעצם עבור כל שפה שדומה לשפת C.

12. ניתן כעת לקשר תמונות למקום אחר.

13. ניתן כעת לבצע קישור מילולי (שיראו טקסט מסויים במקום את הקישור עצמו).

14. אפשרות ה"ציטוט" עובדת כראוי, וניתן גם לצטט ציטוט של ציטוט, והדבר קל להבנה.

15. כל סימני העיצוב שונו לסימנים הדומים לשפת ה HTML הפופולארית. ניתן לראות רשימה ודוגמאות כאן .

16. מערכת ההודעות הפרטיות מתקדמת בהרבה מהמערכת הקודמת. הדואר הנכנס והיוצא הופרדו לשתי תיקיות, ובנוסף לכך באפשרותכם ליצור תיקיות מותאמות אישית כרצונכם, ולמיין בהן את ההודעות שלכם. אפשרות נוספת היא אישור קריאה - באפשרותכם לבקש אישור קריאה על הודעה, כך שתדעו אם הנמען קרא אותה (חשוב להדגיש: הנמען עדיין יכול שלא לאשר את הקריאה אם ברצונו בכך!). עוד אפשרות היא להוריד את כל ההודעות, או חלקן, לקובץ במחשב. הקובץ יכול להיות קובץ טקסט פשוט, קובץ XML, או קובץ CSV (שאותו ניתן לפתוח בכל גליון אלקטרוני).

17. נוספה פונקציית "ICQ" לפורום. באפשרותכם לראות בחלון דמוי ICQ מי מהחברים שלכם (על פי האנשים שהוספתם לרשימת החברים שלכם) מחובר כעת ומי לא, וגם לשלוח לו משם הודעה פרטית. כדי לגשת לפונקציה זו, לחצו על "קישורים מהירים" בבאר העליון, ובחרו באפשרות "פתח רשימת חברים".

18. בתצוגת האשכול, בנוסף ל"בתגובה להודעה מספר X", מופיע גם שם כותב ההודעה שאליה הגיבו, והמילים הראשונות של ההודעה שאליה נכתבה התגובה, לנוחות במעקב אחרי מהלך האשכול.

19. ניתן לבצע את כל הפעולות על כל משתמש באשכול שבו צופים על ידי לחיצה על הכינוי שלו - מה שיפתח תפריט נגלל עם האפשרויות.

20. הוסרה פונקציית תצוגת הפורום המשורשר (סימן ה"פלוס" שגרם לתצוגה של כל האשכולות ורשימת התגובות שלהן) - הפונקציה מהווה עומס גדול מדי על המערכת, ויש בה מעט מאוד משתמשים.

21. הבעיות המוזרות שהיו באתר בחודשים האחרונים - צפויות (כך אנו מקווים ) להיעלם.

כיצד מתחילים להשתמש בפורום החדש?


כל פרטי הרישום של המשתמשים (כינוי וכתובת E-Mail) הועברו באופן אוטומטי למערכת הפורומים החדשה, אך הם, ורק הם, הועברו. כדי להתחיל להשתמש בפורום, תצטרכו סיסמת משתמש חדשה. כדי ליצור סיסמא חדשה, לחצו כאן, מלאו את כתובת ה E-Mail שלכם, והמתינו ל E-Mail עם הסברים נוספים. אחרי שתקבלו סיסמא חדשה, תוכלו להיכנס למערכת, ולעדכן את מידע הפרופיל שלכם (מומלץ מאוד לעשות את זה, למי שרוצה למשל שידעו מתי יש לו יום הולדת!).

מי ששכח לעדכן אותנו שכתובת ה E-Mail שלו השתנתה, יכול לעשות זאת כאן: http://www.fresh.co.il/scripts/changemail.php, ואז לבצע אזכור סיסמא בקישור שלעיל. אם בקישור אתם מקבלים הודעה שאינכם מזוהים, היכנסו למערכת הישנה, לחצו על "התנתק", והתחברו מחדש, ואז גשו לכתובת לעיל שוב.

אני אשתדל במהלך תקופת ההרצה להעביר את מוני ההודעות ואת תאריכי ההצטרפות לפורום מהמערכת הישנה, ואני מבקש בכל לשון של בקשה לא להציק בנושא הזה.

האשכולות מהמערכת הישנה לא יועברו למערכת החדשה מסיבות טכניות (בין השאר - גם אם נצליח - זה יקח כמה חודשים, שבהם האתר יצטרך להיות מושבת).

המערכת הישנה תישאר פתוחה לצפייה בלבד (לא תהיה אפשרות לכתוב בה הודעות) - וזאת למטרות ארכיון.

את רוב הדברים האחרים אני מניח שפשוט תגלו לבד (וזה יקח קצת זמן), ואני מקווה שתתרגלו למערכת החדשה בקלות יחסית, כיוון שיש בה מן השינוי העיצובי.

אבקש לא להעיר הערות בנושא התכונות של מערכת הפורומים עד אשר תסתיים תקופת ההרצה, וייפתח לכך עוגן מיוחד בפורום זה.

לתשומת לבכם: אמנם מערכת הפורומים חדשה, אך החוקים נשארו כפי שהיו! וזה כולל גם את חוקי החתימות.

ברצוני להודות בשם הנהלת האתר למנהל דקל, אשר תרם רבות מאוד להתאמת מערכת הפורומים החדשה ל"פרש", ועזר להשקתה המהירה. יישר כח!

אני מקווה שתהנו במערכת החדשה, שהושקעו בה לא מעט מאמץ ומחשבה.

שימוש נעים!

שימי
בשם הנהלת האתר פרש
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
נמאס לכם לזכור סיסמאות? לחצו כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר