לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2005, 21:27
  שי חי שי חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.05
לחברי הפורום מאת שי חי

חברי הפורום, והוואראנג בפרט
בעקבות פנייתו של תלמיד בכיר שלי היום באימון גיליתי על הפולמוס שהתנהל בפורום בנוגע
לסגנון שלי ולדברים שנאמרו או לא נאמרו על ידי.
כרגע סיימתי לקרוא את ההודעות ששלחו חברי הפורום ואחרי קריאה ארוכה הייתי רוצה לומר כמה דברים לך ולחברי הפורום..
נתחיל בזה שאני לא מאסטר..בסגנון שלנו יש מאסטר אחד שעדיין חי ובועט (לצערי בי..וממש חזק..)
ושמו ריצ'רד פרנסיס רטצקוף הוא כרגע חי באזור בוסטון שבארה"ב.

אתה כתבת:

התחלנו לדבר ומסתבר שהוא התחיל ללמוד קונג פו אצל שי-חי, שהמאסטר שלו היה ריצ'אד שלא מזמן דיברנו עליו באשכול אחר,אז בכל מקרה, הוא שאל אותי במה אני מתאמן, עניתי לו, טאיקוונדו, ואז הוא ענה לי " אה, זאת חרא אומנות

אני אתעלם מבחירת המילים המעניינת ("חרא" אומנות) ואומר לך ישירות
אומנות מעצם קיומה היא דבר טהור ועילאי..מעולם לא הזכרתי אומנות על כל תחומיה במשפט אחד עם איזכור כלשהוא לגללים.
יש לי כבוד עצום לכל אומנויות הלחימה ומתרגליה ולא פעם התרגשתי מלראות חברה צעירים שהולכים מרצונם החופשי "לסבול" ולקבל מכות באימונים בזמנם החופשי בזמן שרוב חבריהם בדור החדש יושבים בבית מול הטלוויזיה או המחשב..איזו סיבה יש להם לעשות זאת אם לא טוהר של הלב ונאמנות למשמעת עצמית ודרך שבחרו בה..דרך האמן..דרך רצופת קשיים ותסכולים שבסופה תמורה עצומה שלא תסולא בפז!!
אף פעם לא אומר לאדם שבחר בדרך זו שהוא חסר כבוד בעיניי ולא משנה באיזו אומנות לחימה בחר.

היה לי כבוד עצום למאסטר ריצ'ארד ולשי- חי, אבל אחרי ששמעתי את זה ואם זה נכון שהם לא מכבדים שום אומנות אחרת מלבד שלהם, אז אני מקווה שיסגרו את המכון שלהם ולא ישאר זכר ממנו

אדם עם כבוד מינמלי אליי למורי או לשיטה שלי היה בא ושואל אותי אישית לפני שהיה פותח בדיון שמכפיש את שמי..חבל ויותר חבל שאיש מזקני הפורום לא טרח לתת מנסיונו ולומר שעל כל מורה שנחשב "יוצא דופן" בגישתו תמיד יהיו שמועות או חצאי אמיתות שנובעות לפעמים מנסיון להכפיש ולפעמים מחוסר בקיאות בעובדות (חוץ מקאראטקה שהתחיל לומר זאת בהודעתו.)
אני מקווה שלהבא תברר את העובדות יותר טוב, על אחת כמה וכמה אם יש לך גישה זמינה אליי

פתאום הוא פרץ בשאלה: " רוצה לעשות קרב?!" ואמרתי לו שאין לי מה לחפש בקרב נגדו בגלל שאין לו אפילו טיפת כבוד, ולא בכבוד שלי לעשות בכלל קרב נגד הטירון הזה שלומד שבועיים וחושב שטאיקוונדו זו חרא אומנות

אני בטוח שלתלמיד שלי לא היתה כוונה רעה והוא לא רצה לריב איתך או לפגוע (מנסיון אישי אני אומר לך-אדם ברחוב שרוצה לפגוע בך לא ישאל אותך אם אתה רוצה קרב אלא יתקוף לפני שתבין מה קורה..) אני מכיר את עמית טוב והוא לא אדם של כוונות רעות הוא אדם טוב מיסודו ויכול להיות שהוא נסחף מעט..אני אדבר איתו בנושא זה. התלמידים שלי כן מחפשים לעשות קרבות ואני מברך על כך..אבל יש לזכור שהם מחפשים קרבות ולא צרות או מכות רחוב!!
אני תמיד אמרתי להם שכדי להיות טובים בקרבות הם צריכים להכיר ולנסות את כל הסגנונות ולהתאמן בקרבות עם כל מי שרק מוכן..הם תמיד שואלים בכבוד.. ואם האדם השני לא מעוניין כל שעליו לומר זה "לא".(בקשר למגינים-אנחנו לא עובדים עם מגינים אז אני יכול להבין את סירובו לעבוד עם מגינים,לא כדי לפגוע בך אלא פשוט למנוע חוויה שהוא לא מכיר..).

הוא אמר שאני צריך לכבד לוחם שהוא לא לוחם קונג פו רק אם הוא עוסק באומנות לחימה כספורט

שטויות במיץ עגבניות!!

הוא סיפר לי שפעם שי-חי הלך לראות מבחן של קראטה לחגורות שחורות והם עשו שם איזה טול, ואז אחד הבכירים אמר: " תראו, הוא מעתיק את התרגיל", ואחרי המבחן שי חי נתן לו מכות כל יום במשך חודש.
והקטע הוא, ממה שהבנתי מהתלמיד שלו, ששי חי הוא זה שסיפר להם את הסיפור, מה הוא ניסה להראות לתלמידים שלו?! שהוא הבנאדם הכי חזק בארץ?!

הסיפור הזה נשמע מפיך שונה לחלוטין מהמציאות..הסיפור האמיתי הוא שקבוצה של תלמידים בכירים מביה"ס מוכר לאומנויות לחימה הזמינו אותי לבית ספרם וניסו להצית מחדש סיפור מלפני 17 שנים שמערב את המורה שלהם ואת המורה שלי שהיו בסיכסוך..הם ניסו לתקוף אותי בדוג'ו שלי לאחר שפגעתי בקרב מאורגן במדריך בכיר שלהם בבית ספרם.. הם גמרו בבית חולים, אחד מהם ניסה להצית לי את הדוג'ו בזמן שיעור עם ילדים בני שש!!! אז נכון אימללתי לו את החיים במשך חודש כדי שידע לא לחזור
שאתה תוקף (רק שאני חייב ואין שום ברירה אחרת) תוודא שהם בטראומה כדי שהם לא יחזרו..זו הגישה שלי.
אני לא הכי חזק בשום מקום אבל מקווה שאני חזק מספיק כדי לשרוד מקרים כאלה..הסיפור לא סופר ע"י כמקור לגאווה אלה עבר ע"י תלמידים שהיו במקום כשהטיפשים הגיעו לבית ספרי..הם גם היו במקום שהאמבולנס פינה אותם..
אף פעם לא בחרתי ריב עם אף אחד. אני מעדיף במקום לקרוא ספר טוב או לטייל בים עם בחורה

לפי מה שהבנתי הם פועלים על כללי מנזר שאולין, או כמה שיותר דומה, ואני בטוח שלא מלמדים שם את החניכים איך להיות רשעים, פשוט כך, התלמידים של שי חי לומדים להיות רשעים בעלי ביטחון מופרז!

אנחנו לא פועלים לפי כללי שאולין (שכיום אף אחד לא ממש בטוח מה הם..) אנחנו פועלים לפי כלל אחד בלבד
לשרוד
לשרוד אף פעם לא היה לחפש ריב אלא תמיד להימנע מריב..צר לי שאתה חושב שתלמידיי רשעים בעלי בטחון עצמי מופרז בייחוד שכתבת כמה שורות אחרי

עכשיו יש כמה ערסים שיש להם גב ואני רוצה לתת להם מכות, אני אקרא לכל התלמידים של שי חי חחח.
למרות שהם לא חברים שלי הם יבואו רק בשביל הזכות לתת לערסים מכות

אני אישית ממליץ לך לרדת מהעניין ואותו דבר גם לתלמידיי..אבל עצם העובדה שתלמידיי נכונים לעזור לך גם שאינם מכירים אותך מראה משהו על היותם בני אדם שמתחנכים על כללי כבוד בריאים ועל האופי שלהם (אחד אחד אנשים מדהימים) ההמלצה שלי: אם אתה בסכנה תפנה למשטרה במקום לתלמידים שלי.

לאחר מכן כתב בחור בשם לוחם קונג פו את המילים
דבר ראשון זה שמרביצים לכם זה לא נחוץץ ואת האמת זה גם לא ממש יעזור לכם בקרב!!....אין לכם מה לחשוב שאתם הכי טובים בגלל שאתם רגילים לכאב!!!.........וזה שהמורה שלכם לא מחדיר בכם את הכבוד ואת האחריות שאמורה להיות ללחום קונג פו או לכל לוחם סוג של אומנות לחימה זה חבל מאד!!!.....אבל יש לי משו לומר לכםם ....אנשים שאני מכיר נמצאים שם והם חושבים שהם בלתי מנוצחים ושהשיטה שלהם הכי טובה!!......אז ככה!!

עניין של גישות..אנחנו עובדים ככה אם זה לא מתאים לך..אתה לא מתאים לנו,תודה
אני חושב שחשוב מאוד לדעת מה זה לקבל מכות ולהתמודד עם הכאב ומעבר לכאב להתמודד עם העניין הפיסכולוגי של הפחד והקפיאה בעת מצבי לחץ ברחוב.
אדם שלא רגיל לקבל מכות..פשוט לא רגיל לקבל מכות (תבין מזה לבד את ההשלכות בקרב..)
אדם שרגיל לקבל מכות לא יתרגש מהם בקרב ולא ירתע מלקבל קצת מכות..התלמידים שלי לא מפחדים מלקבל מכות מסיבה אחת פשוטה: אף אחד לא יעשה להם בחיים מה שאני כבר עשיתי להם
התלמידים שלי מפתחים את הצ'י שלהם ומחשלים את גופם ומוחם עד שילדים בני 13 מסוגלים לשבור קרשים על כל מקום בגופם כולל צוואר בטן גב ואפילו ביצים. כשהגעתי לריצ'רד לפני שנים הוא הרביץ לי חזק ואפילו שבר לי כמה עצמות בגוף האימון איתו היה קשה וכואב אבל מאוד רוחני ולדעתי היה הדבר המרכזי בחיי שתרם לי יותר מכל..אני יודע שהכל בראש גם כאב ויאוש ואם זה הראש שלך אז תשלוט בו!!!
אף אחד לא בלתי מנוצח וכולם ימותו בסוף..אנחנו רק בני אדם!

נ.ב.

קראתי גם את האשכול שנפתח על ריצ'רד
הוא חי ושלם..בתו שיבה בת 29 ומביימת סרטים שכבר הופיעו במגוון ערוצים בטלוויזיה האמריקאית והבין לאומית
בנו שו לון (דרקון קטן) (ולא שאולין) הוא בעל חגורה שחורה בסגנון ומנהל עסק לעיצוב נוף הוא גר שנים במדבר באריזונה באוהל ולאחרונה חזר לבוסטון ופתח את העסק

בתו הקטנה של ריצ'רד אפרה בת שמונה ומתאמנת גם היא בקראטה וגונג פו
ריצ'רד הוא סוכן מכירות ובעל חברה לשירותי הגנה ושמירת ראש בינלאומיים בעולם
הוא ראש הסגנון שלנו אך לא מלמד יותר (הייתי תלמידו האחרון והיחיד)
הוא אדם מדהים רוחני ומאסטר גדול..ומעל הכל כמו אבא בשבילי

בתודה מראש וכבוד רב

שי חי- שוריי ריו פנגיי נון
חזרה לפורום
ישן 05-09-2005, 22:02
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
לשי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שי חי שמתחילה ב "לחברי הפורום מאת שי חי"

קודם כל, תודה רבה שנכנסת והבהרת את העניינים.
לא ניסיתי להכפיש את שמך, הרי איני מכיר אותך כלל, רק מסיפורים עליך, ויש הרבה, ומה לעשות היו חסרים חלקים בכל מיני סיפורים שהפכו אותם לשונים לגמרי, לגבי הסיפור על אלו שניסו להצית את המכון שלך, אני מבין אותך ואני בהחלט מסכים איתך, אבל לפי הסיפור ששמעתי הרבצת להם בלי סיבה, ורק עכשיו התברר לי שזה לא נכון.
בנוגע לערסים זה היה בצחוק, ואני גם מעדיף לסגור עם ערסים חשבונות לבד.
בנוגע לעמית, בסופו של דבר הוא הבהיר לי שרק הוא חושב ששאר אומניות לחימה אחרות זה "חרא" או לא יודע באיזה מילה להשתמש, ולך אין כל קשר לזה, אך אני עדיין חושב שהדרך בה הוא התייחס אלי ואל אומנות הלחימה שלי הייתה מתחת לכל ביקורת ( ואני גם יכול לדבר בשם הרבה אמניות לחימה אחרות בנוסף)
ושוב אני מדגיש, לא ניסית להכפיש את שמך, ובמיוחד עכשיו שהבנתי את העניינים אני מכבד אותך על דרכך.
בקשר לעמית, אני לא יריב שלו או משהו כזה, ופעם בכלל היינו חברים מאוד טובים וגם אין לי כל כוונה להכפיש את שמו שלו, אבל אני פועל בדרך כזאת : מי שנותן לי כבוד אני מחזיר לו כבוד כפליים, ומה לעשות עם עמית זה לא כל כך הסתדר.

שוב תודה שנכנסת והגבת פה. הייתי אפילו רוצה להיפגש איתך וללחוץ לך את היד כי ממש מצטער על מה שאמרתי כי לא הבנתי נכון מה שהולך באימונים שלך.
וגם יש לי שאלה אליך: בפנגיינון הדרגה הכי גבוהה היא דן 3, ומקבל אותה רק מישהו אחד בכל דור?

מצפה לתגובה.
חזרה לפורום
ישן 06-09-2005, 16:15
  שי חי שי חי אינו מחובר  

עמית והחברה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "לשי."

עמית-אני שמח שיכולתי להבהיר את העיניינים,אני מקווה שאפשר לסגור את העניין ברוח טובה בלי רגשות רעים.
אני אשמח לראות אותך מבקר אצלי באימון בקרוב(לאחר סגירת הדוג'ו בעקבות הנסיעה שלי לתחרות בבוסטון,אני מאמן בתיכון היובל באולם התאטרון)..בהצלחה באימונים ד"ש חם למורה שלך חורחה.
לוחם קונג פו- אני מניח שלמדת עם רותם או רון תלמידיי שגם מאמנים..מצטער שלא הרגשת שהטכניקה עוברת אליך בצורה ראויה..לא כל מורה מתאים לכל תלמיד ולא כל שיטה מתאימה לכל תלמיד..אני שמח שמצאת אומנות שמתאימה לך בהצלחה ממני מכל הלב בהמשך האימונים..רק השקעה תיקח אותך לפיסגה.
T45- אין לך סיבה לפחד,אנחנו עובדים בהדרגתיות ושום דבר לא נשבר או מדמם..המטרה היא לבנות אותך כלוחם ולא לשבור אותך..המורה שלי כן שבר לי אבל רק בגלל שאחרי 11 שנים שהתאמנתי בזמנו הייתי אמור לחסום את מכותיו..ולפעמים פיספסתי..המצב שונה בין תלמיד מתחיל לבין מתרגל של 11 שנים או שנה לצורך העניין.
יוני- ברור שאני זוכר אותך..לא שוכחים את התלמידים הראשונים שבנו איתך את הסטודיו..יחד עם ג'סי,רון,רותם,שחר,יוסי,גיל המשוגע,גיא הקטן,ניסים,אורי,דרור,ושאר החברה הראשונים בנינו בית חם לנוער בהרצליה..כיף לשמוע ממך, אני מקווה שתבוא..נעבוד בהדרגה וכלום לא ישבר!!!!
בכל אופן תודה על המילים החמות ואני אשמח להישאר בפורום ולכתוב פה.
מקווה שאוכל לעזור או לענות על עוד שאלות
בתודה וכבוד רב
שי חי
חזרה לפורום
ישן 06-09-2005, 13:25
צלמית המשתמש של yehonatan_m
  yehonatan_m yehonatan_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל yehonatan_m שלח הודעה דרך MSN אל yehonatan_m
הייי שי מה קורה!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שי חי שמתחילה ב "לחברי הפורום מאת שי חי"

היי שי אם אתה זוכר אותי אני יוני אני למדתי במחזור הראשון שלך כרגע אני בן 18 אתה אחלה לוחם שי ואני שמח שאנשים כמוך קיימים בעולם שיכולים ללמד אותי מוסר כמו שצריך =),אולי נפגש בעתיד ולא כדי להלחם! אין זיכוי שבעולם אתה תחסל אותי כאילו אני נייר. אבל בכל אופן רציתי לשאול איפה אתה מלמד כרגע שוב את הקונג פו כי סטודיו 81 נסגר לצערנו הרב =( ואני מתגייס לצבא בקרוב אז אם אני אהיה ג'ובניק ואחזור הביתה בכל יום אני נורא נורא אשמח להתאמן איתך אתה באמת מורה מעולה!
אבל זה שמאסטר ריצ'ארד שבר לך עצמות זה לא אומר שאתה צריך לשבור גם לתלמידים שלך נכון =/?
לא הייתי רוצה שתהיה קשוח מדי כי באמת האימונים שאתה מעביר מאוד מאוד קשים וצריך הרבה משמעת ואומץ ואני מודה שאפילו אני חושש מהאימונים שלך אני לא יודע אם אני אוכל להתמודד איתם.

חזרה לפורום
ישן 07-09-2005, 21:13
  שי חי שי חי אינו מחובר  

דיזינגוף 203
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "איפה בת"א הייתה האקדמיה? ..."

האקדמיה הראשונה היתה בביתו של ריצ'רד ברמת אביב ג' בסלון (שבזמנו לא היתה אזור יוקרתי..) אחר כך פתח מכון קטן בגאולה פינת הירקון שם התחיל ריצ'רד לאמן בצורה מקצועית לאחר מכן פתח את האקדמיה הגדולה והמוכרת בדיזינגוף 203
לשאלתך..ריצ'רד גם לימד באילת בשנות השבעים כשהגיע לארץ לביקור התאהב והחליט להישאר
הוא לימד קבוצה של מצילים בתמורה לכך שיוכל לגור עם כלבו במחסן המיטות בחוף.
ריצ'רד הגיע לארץ לאחר שנפצע בוויאטנם(הוא נפל למלכודת וויטקונג) ושכב 10 חודשים בבית חולים!
הוא סיים בדרגת סגן אלוף.
בארץ הוא אימן יחידות מובחרות וקבוצה של שוטרים (בילוש) שבראשם היה בחור בשם יוסי קויווק שעד היום בקשר עם ריצ'רד ואף אירח את אימו של ריצ'רד כשהגיעה לארץ לפני חודשיים לחפש בן דוד אבוד.
ריצ'רד אימן אנשים מצויינים כגון ניסים בוכריס,עבד אל רחמן,אורי צבי, ועוד..
כמו כן היה שותף במועדון הקוברה בכיכר אתרים בתל אביב ועוד מועדונים בסביבה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר