לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2005, 14:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
סקר סקר: בנוגע לרזולוציה

שלום לכל חברי פורום צילום, ולגולשים שרק באים להציץ.

בסקר הקודם שהעליתי בנוגע לרזולוציית המסך שלכם, הרוב המוחלט (מעל 50%) הצביע ל 1024 על 768 (רזולוציית המסך הסטנדרטית והנפוצה בעולם).
בתקנון הפורום מוגבלת העלאת תמונות בעלות רוחב הגדול מ 800 פיקסלים בשביל לשמור על מבנה ומראה האשכול (ובצדק).
גובה התמונה לא משפיע על מבנה האשכול, אבל לעיתים, כאשר גובה התמונה עובר את שטח העבודה בדפדפן, אנחנו נאלצים לגלול את התמונה, מה שלא מאפשר לנו לראות אותה שלמה במסך שלנו, ולפעמים זה מוריד מהחוויה.

את תמונות הגובה שלי, אני תמיד מקטין ל 600 פיקסלים גובה (לרוב 400 פיקסלים רוחב, כדי לשמור על פורמט 2:3 אבל זה כבר לא משנה).
בתמונה כזו עדיין ניתן לראות הרבה פרטים והיא ברורה ומספיק גדולה (לדעתי).
אני מציע להגביל את גובה התמונות המועלות לפורום ל 600 פיקסלים, ע"מ שנוכל כולנו להנות מתמונות שיתאימו לרזולוציית המסך השולטת בפורום.

שוב, המטרה היא יצירת אווירה אחידה ונעימה בפורום. הרצון הוא לא לתפוס אנשים שמעלים ברזולוציה גבוהה מדי בפיקסל בודד, אלא ליצור דפוס התנהגות חברי (שכולם יהנו). במידה ומגיע מישהו חדש שלא מכיר את הנהלים, ורזולוצית המסך שלו גבוהה, יבין כי יש פה חברים עם רזולוציה נמוכה יותר, וכי הוא מתבקש להתחשב בהם, ולהקטין את גובה התמונות האנכיות שלו.

ההמלצה שלי היא מקס' גובה 600 פיקסלים, אבל אפשר לקבוע כל דבר אחר.

הצבעה:
- בעד הגבלת גובה.
- נגד הגבלת גובה.

אשמח לראות השתתותכם.
בברכה,

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2005, 14:44
  alon737 alon737 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "סקר: בנוגע לרזולוציה"

נגד נגד נגד! זה גורע המון מהאפשרויות של מי שמצלם הרבה באנכי. לא יהיה שום שוויון בין תמונות אופקיות לאנכיות, בהקטנה של ה200 פיקסלים האלה מאבדים הרבה פרטים, וכל הדברים בתמונה קטנים, אני לא מבין בשביל מה. גם אני על 768*1024 ואין לי שום בעיה עם הס"מ גלילה הזה שצריך לעשות בשביל לראות תמונה בגובה 800. אני חושב שאם יש מישהו שזה כל כך מפריע לו שילחץ F11 מתי שהוא נתקל בתמונה כזאת, כי חבל סתם לגרוע מתמונות שאנשים השקיעו בהם הרבה מאמץ. ולדעתי חוץ מזה שיותר קשה להבחין בפרטים והכל קוטן גם הרושם הכללי מהתמונה יורד.

ודבר אחרון - מה קרה בזמן האחרון שכל שבוע פותחים אשכול של סקר על דברים כאלה ואפילו שוליים יותר. מה קרה אין יותר מה לצלם?? אפשר להפסיק להתעסק בשטויות, גם ככה אני לא זוכר יותר מכמה בודדים שראיתי שהתלוננו על הגובה המקסימלי.
ישן 07-09-2005, 14:52
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי alon737 שמתחילה ב "נגד נגד נגד! זה גורע המון..."

א. זכותך להיות נגד. זה מוסכם בהחלט. אבל אין צורך להתקיף.

ב. לי זה מפריע לגלול. ולכן אני פותח את הסקר. לא מסובך.

ג. אני מצלם ב 6 מ"פ עם D70 ב 300 DPI ברזולוציה 3008 על 2000.
נראה לך זה משנה לי אם אני מקטין תמונה של 2000 פיקסלים גובה ל 600 או 800?
זה מפריע לי באותה המידה, אבל מה לעשות, אני לא יכול לפרסם פה תמונות של 2000 פיקסלים גובה, אז אני מקטין. לא קשה, ורמת הפרטים שאתה מאבד זניחה (אבל קיימת).

ד. בזמן האחרון כולם פותחים סקרים במקום לצלם?
לא יודע מה איתך, אולי אתה לא מצלם, אני נקרע תחת נטל הצילום, והפורום הזה מציג אשכולות צילום חדשים מדי יום ביומו...

ישן 07-09-2005, 16:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "I am with Nir"

ניר מאיה ומשה:

אני משתמש ברזולוציה גבוהה. משה, לא צריך להזכיר לך שגם אתה.
התמונות שאתם רואים ב"קטן" בגובה 800 או 900 פיקסלים נראות אחרת על מסכים גדולים.

אין הבדל בין תמונה בגובה 900 פיקסלים על המסך שלי, לתמונה בגובה 700 פיקסלים במסך רגיל.
רוב האנשים משתמשים ברזולוציה נמוכה. הגלילה היא לא ס"מ לפה ס"מ לשם, אלא משמעותית. לא ניתן לראות בנוח את התמונות ומאבדים כך יותר משמרוויחים.

ניר - לפי השיטה שלך, אפשר להעלות לפה תמנוות של 6 מ"פ בגובה 3000 פיקסלים, ואז להשתמש בפלאגין שיקטין אותן.
ומה עשינו בזה?

זה מזכיר לי את מי שלא שם EXIF בתמונות שלו, אז אני לוחץ קליק ימני ובאמצעות View Exif רואה את הנתונים.
אפשר לפתור הכל, אבל למה לא להתחיל בבסיס? למה לא לגרום לאנשים להקטין את התמונות, או לחילופין, לשנות רזולוציה?

משה, בעבודה ברזולוציה גבוהה, אתה לא רואה את ה 200 פיקסלים הנוספים כי הם קטנים מדי בשביל שתוכל להבחין בהם.

ישן 07-09-2005, 17:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "Matan, it is OK if someone..."

I think that without rules, we will have chaos.

Even when your opinion regarding to scrolling is "I don't mind scrolling", sometimes you may be willing to 'sacrify' from your side to those others that it does both them.

What you are actually saying is "Since I don't mind scrolling, make everyone do whatever the hell he wants - as long as it's cool by me, I don't give a damn"

What I say is "Even though I don't mind perople uploading large photos because of my high resolution desktop configuration, I would like helping out those whom this issue is a bother".

I hope u can see the differnces.

Whenever I explain myself twice, it often because the partner didn't understand what I was saying in the first place, or had a comment such as "I am with Nir", not mentioning which parts of whatever Nir wrote - he (or she) agrees with.

Personaly, I think 600 pixels for a vertical image is fair enough. No details can be seen in a 800 pixel vertical image that a 600 pixels can't. Therefor, those of us who are against the new rule, are acting in a selfish manner, which personaly, I do not respect.

Maya, try putting personal matters aside from this forum.
Suggesting I can't take "no" for an answer, or that idea that most of the forum (or a few members) do not agrees with me, and sometimes it's OK - it totally not in place.
My position in the forum is not being Mr.Right... What I'm trying to do, is help those who are in need. Perhaps you are not one of those - so my advice to you, this time, is to stay clear - unless you are going to suffer from this new rule. In that case, your opinion is very much welcome and important to us all.

Best regards,

ישן 07-09-2005, 17:54
צלמית המשתמש של mayafi
  mayafi mayafi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "I think that without rules,..."

והנה הסברת את עצמך בפעם השלישית - מתן, אני הבנתי אותך כבר בפעם הראשונה, ואני עדיין לא חושבת שצריך להוסיף חוק בעניין.
מאז החלת החוקים בפורום (אני חושבת שזה כבר קרוב לשנה) איש לא התלונן שיש לו בעיה לגלול, רק לאחרונה התחלתי לראות הערות לגבי הגלילה ועד כמה שזכור לי (ואכן יכול להיות שאני טועה) כולן היו ממך.

אם דעתי בעניין היא בניגוד לדעתך, אין זה אומר שאני חושבת "לעזאזל עם כולם". אם כתבתי שאני עם ניר, הרי שאני מסכימה עם הדברים שניר כתב ואני לא רואה צורך לכתוב תגובה כאורך הגלות כדי להסביר למה ניר צודק.

לדעתי, הצורה שבה הגבת אינה במקום. העובדה שאינני מסכימה איתך אינה הופכת אותי למניאקית שלא אכפת לה מאף אחד אחר.

ושאלה לסיום, מה שמך להיות ה"שופר" של כל שתקני הפורום שלא נעים להם לכתוב שהגלילה מפריעה להם?

ישן 07-09-2005, 19:14
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי mayafi שמתחילה ב "והנה הסברת את עצמך בפעם..."

1. כפי שאמרתי, את לא חייבת להסכים איתי, בדיוק בשביל זה שאלתי ופתחתי סקר, בשביל לראות באמת, כמה לכאן, וכמה לכאן. אני מביע את הדיעה שלי, ואינני קובע כי הרוב רוצה בהקטנה. לפני שאני מבקש מהמנהלים לעדכן את התקנון, אני פותח אשכולות סקר בנושא, בצורה הכי יפה, נקיה ודמוקרטית שאפשר.

2. לא עקבתי בנוגע לאשכולות שבהן הגיבו בנועג לגלילה. את מזכירה לי את הוויכוח הישראלי פלשתינאי, מי היה קודם, מי לקח, ולמה עד 48 לאף אחד לא היה אכפת מהם...
עזבי - זה לא רלוונטי מה היה לפני שנה. היום יש בקשה של אי אילו חברים בפורום המבקשים שיתחשבו בהם. אפשר להתחשב, ואפשר שלא. כל מה שביקשתי, הוא לדעת כמה לכאן, וכמה לכאן.
אני לא מתרגש מהתגובות שלך, ניר ומשה, קיבלתי תגובות דומות גם באשכול ה"פיגוע" ועדיין בסופו של דבר נראה כי הרוב רצה להסיר את ההגבלה הספציפית ההיא.

3. דעתך "לעזאזל עם כולם" איננה בגלל שהיא מנוגדת לדעתי... כנראה שגם אחרי הפעם השלישית לא הבנת, אז אסביר את עצמי שוב (אני מאוד סבלני, אני מוכן להסביר לך גם 100 פעמים עד שתביני):
החוק החדש בא לעזור למי שיש רזולוציית מסך קטנה -> רואה תמונות בגדול.
לא לעזור לי להיות "המגניב של הפורום" או משהו כזה. תאמיני לי שיש לי עוד דברים לעשות בחיים שלי חוץ מלריב איתך ועם ניר (עם משה אני רב כל יומיים אז זה לא מיוחד).
אם היית אומרת: "לדעתי חבל לאבד פרטים בתמונה" הייתי אומר "סבבה, זו דעתך", אבל את אומרת "אצלי זה נראה בסדר - לדעתי צריך להשאיר כמו שזה..."
אם הבנת את ההבדל - סבבה, אם לא - גם סבבה.

הצורה בה הגבתי היא הצורה בה את הגבת, מנקודת מבטי. לא נעים לך? שקלי מילים בפעם הבאה (ואני מתרגם מתוך הטקסט שלך: "מתן, זה בסדר גמור אם מדי פעם מישהו לא מסכים איתך"
מה, באמת?? אוי מותק... תודה על העידוד.. לרגע חשבתי שאין לי חברים יותר בעולם.
"זה לא אומר שאנחנו לא מבינים את ההסבר הראשוני שלך, ושאתה צריך להסביר לנו שוב"
הנה, בעובדה עדיין לא הבנת לפי התגובה האחרונה שלך... למעשה, הפסקה הזו, מדברת בדיוק על אי ההבנה שלך.

מה זה "שופר"?
שום דבר לא שם אותי בשום מקום. להבדיל מהמנהלים, להם יש תפקידים מוגדרים, אני יכול להציע איזו הצעה שבא לי, לבדוק עם חברי הפורום מה לדעתם בנוגע להצעה שלי, לשכנע או לא לשכנע, ולעשות או לא לעשות עם זה משהו... אם אני חושב שיש אפשרות לייעול הפורום (כמו במקרה הזה), אני אציע אותו דבר ראשון למשתמשי הפורום, ואם תהיה הענות, אציע את זה גם למנהלים. זה הכל.
מסובך?
לא חושב. אבל אני מוכן להסביר לך את זה שוב.
בנוגע למי שמדבר איתי באייסיקיו בפרטי - אני לא דובר שלהם או משהו... אבל אני יכול לקבל טעימה מהלך הרוח בפורום גם מהציבור הדומם. לפעמים אני אפילו מסכים איתו, מה שמעודד אותי לצאת ולנסות לתקן את הפורום, לפי ראות עינינו.

כן - כן.
לא - לא... לא קרה שום דבר.
לא מבין איך הגענו לפה בכלל.

ישן 07-09-2005, 17:12
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "צודק, לא שמים לב לזה..."

אז מה שהיה היה - ועכשיו אנחנו במציאות חדשה.
אני אישית לא רוצה לגלול, וכמוני עוד משתמשים אחרים בפורום.
למה לא להתחשב?
מה אכפת לך להקטין את התמונות? מה אתה רואה בתמונה של 800 פיקסלים שאתה לא רואה ב 600?

משה, אפשר להקריב מעט למען האחידות בפורום בשביל שכולם יצאו מרוצים. לא חייבים רק לעשות מה שנוח לך, ומה שיפה על המסך שלך.
אני את האתר שלי בניתי לרזולוציה של 1024 על 768. למה? כי רוב הגולשים משתמשים ברזולוציה הזו.
זה מקטין לי הכל, אבל אין מה לעשות - מתחשבים.
יכלתי לומר "על הזין שלי! אני עושה מה שטוב בשבילי" אבל אז זו גישה לא חברית.

לשיקולך - מקווה שיהיה שינוי בפורום שיאכוף את זה (ושים לב שאני פה מקריב מעצמי, כי דווקא אני מאלה שנהנים לצפות בתמונות של 800 פיקס' גובה).

ישן 07-09-2005, 17:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי alon737 שמתחילה ב "כאוס?? טוב שלא הגזמת. החוק..."

1. כאוס יהיה כתוצאה מאי שמירה על כללים באופן כללי. בדוק את הבנת הנקרא באנגלית שלך.

2. להוריד פלאגין זה סיפור, וזה ממש מטופש שמי שלא מבין בזה, או לא רוצה להתקין דברים על המחשב, יסבול משיטוט בפורום הזה... זה מה שאתה רוצה? שאנשים ילכו לפורומים אחרים? זה הפתרון שלך?
אני לא חושב שזה רציני... ואם זה מפריע למישהו, אז צריך להתחשב. מה קשה? להקטין עוד 200 פיקסלים? מה הבעיה להעלות תמונות בגובה 600 פיקסלים? (נאמר מקסימום 620 פיקסלים כולל מסגרת).
עד היום, כל התמונות שהעליתי היו כאלה, וזה לא הפריע לאף אחד להגיב... מה קרה פתאום זה מפריע לכם?

3. תתחילו להתחשב בחברים שלכם.. אפילו אם זה דורש קצת להקריב מעצמכם.
אני בא עם הצעת ייעול, ואתם מוציאים אותי "איש רע"... ועוד מילא הייתי מאלה שסובלים, אבל אני מדבר בשם אנשים שלא נעים להם לכתוב כאן (שאני מדבר איתם) ואתם מתקיפים אותי עוד... חוצפה! אני מהמחנה שלכם, ובתור אחד כזה, אני מסביר לכם למה יש פה בעיה.

4. תמונות שצולמו לרוחב יהיו גדולות מתמונות שצולמו לגובה בגלל מבנה המסך. לו המסך שלך היה ריבועי, אז זה לא היה משנה גובה או רוחב... אבל המסך שלך מלבני, ולכן מראש בפריים מלא את תראה פחות גובה מרוחב... מה אני יכול לעשות בנידון? אני לא ייצרן מסכים! אני רק לומד לעבוד לפי החומרה הקיימת.

ישן 08-09-2005, 16:02
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
נגד ההקטנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "סקר: בנוגע לרזולוציה"

למה צריך ליצור חוק שאפילו עוד יותר יקטין אותו? אני מעוניין להסתכל בתמונות אנכיות במלוא הפרטים שניתן להשיג מגובה מרבי של 800 פיקסלים ולא לאבד את אותם פרטים בהקטנה נוספת שכן - משמעותית.
מדובר כאן על נושא שניתן לטפל בו באמצעות ההגדלה של המסך בכפתור F11, שהוא שימושי ונוח לצפייה, ההקטנה הזו תפגע באיכות של התמונות האנכיות, ונוצר כאן חוסר שוויון לגדלי התמונות.
אני באופן אישי אוהב יותר לצלם תמונות אנכיות, ולא אהיה מוכן שבאופן שאינו שוויוני ואינו מוצדק, אצטרך להקטין את התמונות שלי עוד יותר מהמקובל בפורומים השונים בצילום בארץ ובעולם.
800*600 היא ההגדלה הנורמטיבית שהפגיעה באיכות התמונה היא המינימלית ביותר, ושהצפייה בה היא הנוחה ביותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר