לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2004, 12:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תהה מנוחתו עדן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משנה2 שמתחילה ב "רפול."

למרות שלא תמיד זכה להערכה על דרכו הפוליטית, רפול תמיד ייזכר קודם כל כמפקד וחייל אמיץ, שלא היסס לומר את שבליבו גם אם זה היה בניגוד לדעת הכלל. מי יתן וינוח על משכבו בשלום.
למען אלו שלא יודעים מי היה רפול, מצורף קטע מקורות חייו בYNET, הנוגע לשירותו הצבאי:

רפאל איתן, יליד 1929, היה הרמטכ"ל ה-11 של צה"ל. לשעבר מנהיג תנועת "צומת" ושר החקלאות ואיכות הסביבה. יליד תל עדשים.

בגיל 16 התגייס איתן לפלמ"ח. במלחמת העצמאות שירת בחטיבת הראל כסמל מחלקה. בקרב קשה במיוחד במנזר סן-סימון בירושלים נפצע בראשו. את המלחמה סיים כסגן מפקד פלוגה, מבלי שעבר קורס קצינים. לאחר המלחמה חזר לעבודת האדמה. בשנת 1951 התגייס שוב לצה"ל, הפעם כקצין המבצעים של חטיבה תשע. הוא עבר קורס מג"דים וקורס צניחה, והתמנה למפקד פלוגת המילואים הראשונה של הצנחנים. בתקופה זו נשא לאישה את מרים, אחות במקצועה. לזוג נולדו חמישה ילדים.

זכה בעיטור העוז בעקבות פשיטת כונתילה (28 באוקטובר 1955). בדצמבר 1955 נפגע בבטן ובאגן בפעולת כנרת נגד הסורים. במלחמת סיני פיקד איתן על הגדוד שצנח במעבר המתלה, הצניחה המבצעית היחידה בתולדות צה"ל. ב-1964 מונה למפקד חטיבת הצנחנים, ופיקד על הפשיטות שערך צה"ל לקראת מלחמת ששת הימים . במלחמה עצמה נפצע קשה בראשו. לאחר שהחלים התמנה למפקד בקעת הירדן ופיתח את תורת הלחימה של המרדפים (אחרי מסתננים מגבול ירדן בשנות ה-70). במלחמת ההתשה שימש כקצין צנחנים וחי"ר ראשי. במלחמת יום הכיפורים (1973) פיקד ברמת הגולן על אוגדה שלחמה בחזית הסורית, בלמה את הפריצה הסורית וכבשה את המובלעת ברמת הגולן. ימים ספורים לאחר שוך הקרבות הועלה לדרגת אלוף.

באפריל 1974 מונה לאלוף פיקוד הצפון, ולאחר מכן לראש אג"ם. בינואר 1978 מונה לרמטכ"ל. בעת כהונתו זו עבר טרגדיה אישית כאשר בנו יורם, טייס בדרגת רב-סרן בחיל האוויר, נהרג בתאונת אימונים בדרום הארץ (ב-1981).
שנה מאוחר יותר (איתן עדיין רמטכ"ל) פרצה מלחמת לבנון (שלום הגליל). המלחמה החלה כמבצע לחיסול בסיסי אש"ף בדרום לבנון והרחקת סכנת הקטיושות והפכה למלחמה מתמשכת ועקובה מדם. לאחר הטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה (ספטמבר 1982), הוקמה ועדת חקירה לטבח בראשות השופט יצחק כהן (ה-1 בנובמבר 1982, ועדת כהן). מסקנות ועדת החקירה היו קשות, ואיתן הואשם במעילה בתפקידו כרמטכ"ל, לאחר שלא נתן הוראות מתאימות למנוע את הטבח. נגד איתן לא ננקטו צעדים מעשיים, מאחר שעמד ממילא לסיים את תפקידו כרמטכ"ל, והוא ננזף.בתקופתו כרמטכ"ל הרחיב איתן את אחריות הצבא לאוכלוסיות חלשות, והקים מפקדה מיוחדת לטיפול בחיילים בעלי נתונים אישיים נמוכים (פרוייקט "נערי רפול" ). רפאל איתן השתחרר מצה"ל בשנת 1983.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הרמטכ"ל היחיד עם רקע אדום לכנפ"צ

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2004, 12:31
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
תיקון והסבר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "מאיפה כנפי הטיס?"

ראשית, הוא לא היה הרמטכ"ל היחיד עם רקע אדום - גם משה לוי (מוישה וחצי) שצנח במתלה גם הוא היה בעל רקע אדום לכנפיים.

רפול, כמו קצינים בכירים אחרים (חיים ברלב וחיים הרצוג ז"ל ואלי זעירא יבדל"א), עבר בשנות ה-60' קורס טייס על מטוסים קלים בחיל האוויר, וקיבל כנפי טייס קישור וסיור - כנפי "ק". כנפיים אלו היו נהוגות בחיל האוויר לטייסים על מטוסים קלים בטייסת הקלה מראשית שנות ה-50' ועד אמצע שנות ה-70', עת בוטל מסלול זה (ע"י בני פלד ז"ל בהיותו מח"א) ואוחד לתוך מגמת תובלה.
טייסי "ק" נחשבו בזמנו "נחותים" מטייסים אחרים, כיוון שרובם היו כאלה שהודחו מקורס טייס "רגיל" וחלקם אפילו לא נשא דרגת קצונה.
כיום טייסי הטייסות הקלות הם חלק ממערך התובלה, ועובדים סבב תפקידים בין טייסות קלות לטייסות רב מנועיות.
ישן 25-11-2004, 18:06
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ראשית .. אין וויכוח לא היה לי וגם לא יהיה לי ..אני שואף להימנע מדברים כאלו ..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני לא מבין על מה אתה מתווכח"

ושנית :
לא חושב שכדאי לי לדבר על רפול שאני מכיר ..וזה לא חלילה שיש משהו רע לומר עליו .האישיות הזו גרמה להרבה מאוד אנשים תושבי המקום ללכת אחריו ולהתחקות אחר מעשיו .. לגופו של עניין ומבלי להיכנס לפרטים מדובר באדם נדיר ומיוחד אוהב ישראל מדרגה ראשונה ..ולכול אלה שהגדירו אותו לאחר מותו כעוף זר בכנסת ישראל אין לי מה לומר פרט לכך שילכו לאלף עזאזל !!
ושלישית :
באשר לעובדה שאת מיטב ידיעותיך על האדם אתה לוקח מכול מיני פורומים וקבוצות דיון למניהם .. הרי שנגד זה אין לי את האפשרות להוכיח .. בלי כול כוונה לזלזל חלילה הכרותי האישית עם רפול ז"ל מעמידה אותי ביתרון עליך ועל כול דיווח או פורום שבאינטרנט או בכול מקום אחר .. וזוהי עובדה ולא אמונה ..!
ופה מסתיים הדיון ולא הוויכוח ..!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 25-11-2004 בשעה 18:31.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר