לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2005, 14:05
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הצעה - בניית מפרטים קבועים.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי tamir.fri שמתחילה ב "מילון מונחים בעברית לכל..."

עד עכשיו יש את עוגן המפרטים לשם כך. יותר פשוט יהיה לדעתי, שתועלה לפורום רשימת מפרטים קבועים כולל מחיר שוק (שאמור להיות ממוצע) וגולשים שמעוניינים יוכלו לבחור בעצמם את הטוב ביותר.

כלומר לבנות מפרט בטבלת אקסל, לכל הסכומים השכיחים. 2500- 3000, 3000 - 4500, 4500 - 6000, 6000 ומעלה. ומי שרוצה יוכל לסנן לעצמו רכיבים שהוא רוצה או לא. ברשימה יהיו מס' מצומצם של פריטים, הנחשבים בעיני מומחי הפורום כטובים ביותר.

נתתי בסיס לרעיון - יש מישהו שיכול לפתח או לייעל?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2005, 12:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
הפורום מושלם לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אשכול משוב - מה הייתם רוצים לראות בפורום?"

אבל, היה נחמד לראות בו גם מאמרים העוסקים במבנה הפיזי של חומרת המחשב, והאינטגרציה בין החלקים. יש כאן בפורום משתמשים נהדרים, שבונים מפרטים מצויינים. אבל כל הידע שלהם מתבסס על השוואות בין מוצרים קיימים והמצב בשטח.
מאמרים בנושאים טכניים, אך עם זאת, מובנים לכל קורא, יעזרו גם למשתמשים הרגילים להחליט מה לקנות, מה לשדרג, האם הבעייה היא בעיית חומרה או תוכנה, ולמה תוכנה לא יכולה לפתור בעיות חומרה.

נושאים לדוגמה: (נושאים שנשאלו כאן בפורום יותר מפעם אחת)
* מה ההבדל בין ATA ל SATA, מה בעצם עדיף, למה, ולמי.
* מה משמעות כל באפר, כל זיכרון קאש, ודרך הפעולה של כל סוגי הזיכרון בכלל.
* מה קורה במהלך צריבה? מה ההבדל בין צריבת CD ל DVD? למה אין תוכנה שמסוגלת לקרוא DVD בכונן CD (שאלה הנשאלת פעם בשבועיים בממוצע, באיזה פורום)
* מה קורה כשמדליקים את המחשב? מה תפקידו של הביוס? מה זה בוט? וכו'.

כל זה רק דוגמאות, שמאמרים הכתובים בצורה בסיסית וקלה להבנה, ועם זאת, מעמיקה ויורדת לפרטים יכולים לענות על התשובות.

אגב Kill-Machine, אם היה מישהו שהייתי בוחר בו לכתיבת המאמרים הנ"ל, זה רק אתה

ישן 11-09-2005, 23:02
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
אשכול קבוע של חומרה מומלצת, אשכול קבוע של
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אשכול משוב - מה הייתם רוצים לראות בפורום?"

מפרטים ממולצים, אשכול קבוע של חנויות מומלצות, זה יחסוך המון.

למשל, לגבי חומרה, רשימת המארזים הכדאיים לקניה בטווחי מחיר שונים.

לגבי מפרטים, מפרט לשימוש כללי, למשחקים, למשחקים עם מסכי HD.

רשימת חנווית עם אתרים ומחירים ויחס סביר עלפי אזורים בארץ.

הכל צריך להעשות באופן גמיש, פתוח, מתעדכן כל שבוע וחודש, לא צריך
להיות כבד מידי, בנוגע למפרטים מספיקים 2-3 מפרטים בסיסיים, עליהם
אפשר לעשות כל מיני שינויים. אולי במקום מפרט מספיק מעבד+מארז+ספק כח
+כרטיס מסך.

כלומר המפרט לא צריך להיול שלם ואשכול החחומרה המומלצת צריך
להשלים אותו. זה הכיוון הכללי לטעמי.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 11-09-2005 בשעה 23:05.
ישן 13-09-2006, 21:44
  Kb210 Kb210 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.06
מצטרף לבקשה הנ"ל
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "אשכול קבוע של חומרה מומלצת, אשכול קבוע של"

לטעמי, הנושא הדביק (עוגן) של "רכיבי חומרה מומלצים" לא ממלא את תפקידו, משתי סיבות:
1. עם תגובה אחת בארבעת החודשים האחרונים, אי-אפשר לצפות שהמידע בו יהיה רלבנטי למשהו, לא מבחינת עדכנות, ולא מבחינת מחירים.
2. (במידה מסוימת נגזר מ-1) הוא עוסק בכמות מאוד מצומצמת של רכיבים (בעיקר כרטיסי מסך), וגם בהם, בעיקר בתחום העליון של הסקאלה, או קרוב לכך.

עדיף שהנושא ייראה כך:
מעבד+לוח אם - עד 1000 ש"ח (רכיבים מומלצים, הסבר קצר למה), עד 1500 ש"ח (כנ"ל), עד 2000 ש"ח (כנ"ל), עד 3000 ש"ח (כנ"ל), מעל 3000 ש"ח. (כללתי אותם יחד כי מן הסתם יש קשר הדוק ביניהם)
מסך - עד 700 ש"ח, עד 1000, עד 1200, עד 1500, מעל 1500.
סתם זרקתי מספרים לדוגמה. כנ"ל לגבי שאר הרכיבים.
הנה, למשל, נושא כזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F2%E1%E3%E9%ED שבו יש דיון על סוגי המעבדים בתחום מחירים מסוים מכיל יותר מידע מאשר הנושא הדביק הקיים של הרכיבים.
כמובן שהנושא צריך להתעדכן פעם בחודש לכל הפחות (רצוי פעמיים בחודש), אחרת קיומו כעוגן חסר-טעם. ההודעה הבאה של המנהל http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...714&postcount=2 צריכה להיות במקום בולט בנושא הנ"ל.

ובאשר למפרטים המומלצים בכלל, ההודעה האחרונה של הגורמים המוסמכים כאן מלפני שנה היא ש"הנושא בטיפול". סה"כ החלוקה היא בין מספר לא גדול של מסגרות תקציב וצרכים, כפי שכבר כתבו פה לפני, אז מה הבעיה לאחד מאנשי המקצוע פה לבנות טבלה כזאת http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3273034,00.html אבל עדכנית וכמובן יותר מקצועית?
ישן 17-09-2005, 20:25
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אוקי

1. דיוני OT (אוף טופיק) , בתור מנהל אני יודע שזה בהחלט תורם לגיבוש החברים ה"קבועים"
של הפורום, ז"א במטרה למנוע מהפורום לסבול מתסמונת "לוח המודעות" ולקבל הרגשה מסוימת של קהילה.

2. גאג'סט - אפשר לפעמים לזנוח את הרצינות ולפתוח דיון על איזה צעצוע אלקטרוני חביב שראיתם (למשל רובוטים שמתפשטים היום בעולם)

3. אשכול קישורים למדריכים- יש כבר מדריכים בעברית כמעט לכל נושא בחומרה, אשכול עם לינקים למדריכים האלה יכול להיות נחמד.

4. קונסולות- מאד מענינים אותי ההבדלים החומרתיים בין הקונסולות למחשבים, נראה לי שהפורום שלנו אחראי גם על הקונסולות, לא?

4.PSP, אני רוצה PSP, אתם יכולים לעשות מגבית או משהו...
ישן 17-11-2005, 22:05
  משתמשת נקבה loc loc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
הצעתי:

אשכול סקר/ או לא בדיוק... שישתנה פעם בשבועיים נניח - כאשר בכל פעם יקחו רכיב חומרה אחר, והמשתתפים בפורום ידווחו איזה דגם יש להם +תשובות לשאלות קבועות - מקום קניה,מחיר, זמן קניה (ותק המוצר..) האם היו תקלות (אם כן כיצד נפתרו וכו') ובכלל חוות דעת, תמונות, קישור לדף דגם.. - ואפשר למצוא עוד שאלות ממוקדות,
וגם - שאלות לגבי המוצר הספציפי - מה שלא ניתן למצוא במפרטים טכניים - כשמדובר במדפסות - תוך כמה זמן מחזיק ראש דיו/ טונר, מהירות הדפסה, צורבים - מהירות צריבה, מסכים - באיזה רזולוציה משתמשים, דיסק קשיח - כמה מחיצות גודלן ושימושן וכו'.

מקווה שקלטתם את העיקרון.

אותי אישית אשכול כזה מאד יעניין אם אכן תהיה לו היענות, ועשוי מאד להועיל לפני קניה של רכיב חומרה זה או אחר - אנשים כאן יכתבו דיווחים יותר מקצועיים ממה שנמצא בזאפ, וסתם כך - יהיה מעניין להשוות, ולהכיר את הציוד של חברי הפורום
ישן 02-05-2006, 18:24
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
הלו - תעצרו את הפורום אני רוצה לרדת !!!!!!

אני נכנס בערך אחת לשבוע או שבועיים לפורום ע"מ להתעדכן ,ואני חושב על אותם אנשים שעושים זאת לראשונה או בתדירות יותר נמוכה.מה זה שקע M ? מה זה GEWRT34 ? לא מכיר ?אז זהו שגם אני לא.

אנשים - אתם צריכים לעגן אשכול בו יתועדו ההתפתחויות האחרונות בעולם החומרה ,

למשל - שקע חדש ,סוג מעבד חדש,זיכרון חדש וכ"ו עם הסבר קצר ומתומצת עליו .
זה יעזור לאנשים להיות יותר מעורים בנעשה בפורום ,יחסוך שאלות מיותרות וחוזרות ויעודד השתתפות בפורום.

בבקשה מנהלים - הרימו את הכפפה ותיצרו עוגן דומה להמלצות חומרה בו כל פיתוח חדיש יקבל תימצות קצר עליו כדי שנדע מי נגד מי.

תודה !

ישן 30-05-2006, 13:12
  מתושלח מתושלח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.06

ההצעה שלי היא כזאת , זה שילוב של כמה דברים שאמרו לפניכן
עשיתם אשכול על איזה מפרט הם סתם , תעשו אשכול על מפרטים כדאיים ולמי
ככה מי שרוצה יוכל לפניכן לבנות לעצמו מפרט בחנות הקרובה עליו ( או משלוח אם הוא ירצה )
ואז לכם ישארו התיקונים
אני אכתוב על AMD אבל אפשר לעשות אותו הדבר עבור INTEL כי השאר דומה
אני סתם זורק מילים ומספרים

תושבות :
יש 754 (התמיכה בו מפסיקה עוד שנה ) , 939 ( התמיכה מפסיקה עוד 4 שנים ) וAM2 שמגיע עוד חודשיים
צריכה להיות אותה תושבת למעבד ולוח האם

מעבד : 3000 מפסיק למשרד , 3500 מספיק לגרפיקה , 4000 טוב למשחקים
לוח אם : אם רשום LAN זה כרטיס רשת , אם רשום ... , רצוי עם SATA II שזה ...( קישור , פרוש של זה )
זכרונות : 939 תומך בDDR
AM2 תומך בDDR II
למשרד מספיק עד 512 ,למשחקים ג'יגה לפחות
החברות הזולות והטובות הן :.. . החברות היקרות והטובות הן : ...
כרטיס מסך : 6200 מתאים למשרד , 7300 מתאים לגרפיקה , 7600 מתאים למשחקים
מונחים קשורים : DVI זה ... , TV זה ... , טורבו צ'ס זה ... ועוד

וככה גם עם שאר החלקים

לפניכן יצרתי מפרט שכלל שני כ"מ כי לא ידעתי שאחד מהם היה מובנה
וגם עכשיו אני לא יודע האם הכ"מ שבחרתי כולל כרטיס טלוויזיה או לא

אז אם תשימו מונחים כללים הקשורים לכל רכיב , זה ישפר את המפרטים שאנשים רוצים
ישן 22-05-2007, 17:26
  royruho royruho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.07
אנשי מקצוע

ברור לי שיש אנשי מקצוע בפורום אך צריך המון נסיון כדי להבין כמה להקשיב למי ובאיזה תחום.

כאשר אני מקבל המלצות של הראל, תפוחים, קרימריקה, kill-machine ,krush ,download-master וכו' מעניין אותי לדעת מה הרקע שלכם הנסיון וכו'.
זה לא פרט חובה אך אלו שמעוניינים לפרסם זאת - יהיה נחמד לדעת. צריך ליצור לכך במה (אולי כעוגן - אנשי הפורום או משהו בסגנון... )

אני לדוגמא עברתי הכשרת מפעיל מחשב מה שאומר שיש לי ידע די רדוד בהכשרתי בכל תחומי המחשבים הקיימים (וגם כמה כאלה שכבר לא) וכן ידע תיאורתי ומעשי מצומצם שרכשתי מנסיון חיי עם מספר מחשבים בהם אני מטפל מבחינת חומרה תוכנה ותקשורת עבור משפחה וחברים.
ישן 29-06-2008, 18:21
  yrndtn yrndtn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
הייתי רוצה לראות גם מפרטים מחנויות

אני אחד שלא אוהב לקנות באינטרנט, ובהחלט הייתי רוצה לקבל המלצה למפרטים מחנויות פרטיות. כאחד שלא מבין יותר מדי ולא יודע להשוות אני תמיד מעדיף לשבת פנים מול פנים מול המוכר ולהבין מיהו מהו והעיקר שהוא לא מרמה אותי. לא חסרים סיפורים על מקרים של אנשים שקנו באינטרנט מוצר X וקיבלו מוצר Y, ושקיבלו דברים משומשים כחדשים ולא היה עם מי לדבר אחר כך.
אפשר לעשות זאת בצורה של דירוג החנויות (כלומר, חנות הרוצה לתת הצעת מחיר צריכה להרשם ולהתחייב לאמנה כלשהי שההצעות שלה אמיתיות, והגולשים שמכירים/קנו אצלה ידרגו אותה) ובכך לתת מענה למאות אלפי אנשים שלא סומכים על אתרי האינטרנט, וברוב המקרים מעדיפים לשלם יותר יקר ובלבד שזה יהיה בלב שלם בתחום שהם לא הכי מבינים כמו מחשבים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:28

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר