לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2004, 04:21
  Pini_K Pini_K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
לי יש שאלות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tic_Tac שמתחילה ב "זה מאוד תלוי..."

Tic Tac, הייתי מאוד רוצה לדעת כמה דברים על ממר"ם:
תוכניתן:
- מתי מתחיל הקד"צ? (אם תאריך הגיוס שלי הוא נובמבר 2005).
- מתי מתחילים המיונים (מבחנים, ראיונות)? (תנסה בבקשה להרחיב).
- עד כמה קשה להתקבל = האם המבחן שאותו צריך לעבור קשה? (ומה סוג השאלות בו?)

טוב זהו בנתיים, אני לא רוצה להפציץ בשאלות, תנסה בבקשה לענות לי. תודה רבה !!

ולשואל השאלה ("מה עדיף ממר"ם או עתודה אקדמית?"), באמת אין לי את המידע/נסיון מתאים על מנת לתת לך תשובה מלאה, אך שמעתי שהביקוש של בוגרי ממר"ם (תוכניתנים) ממש גדול והם מוצאים עבודה בתנאים טובים מאוד מיד לאחר השירות, כלומר למרות שזה יכול לא להשמע כלכך הגיוני, חברות רבות מעדיפות בוגרי ממר"ם מאשר בעלי תואר (במדעי המחשב). עוד פעם, זה רק מששמעתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2004, 18:36
  Tic_Tac Tic_Tac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Pini_K שמתחילה ב "לי יש שאלות"

ציטוט:
...אך שמעתי שהביקוש של בוגרי ממר"ם (תוכניתנים) ממש גדול והם מוצאים עבודה בתנאים טובים מאוד מיד לאחר השירות, כלומר למרות שזה יכול לא להשמע כלכך הגיוני...
זה דווקא כן הגיוני, בדיוק עכשיו השתחררו אצלנו שני אנשים, שניהם מצאו עבודה ישר אחרי הצבא בלי שום בעיות עם תנאים טובים אבל בדרך כלל רשום במודעות בעיתון יוצאי ממר"ם/תואר ראשון ככה שגם עתודאים לא סובלים בשוק העבודה...

למקרה ולא ידעת קורס קד"צ נעשה לפני הטירונות והוא לא נחשב על הפז"מ (רק על הפז"מ לרב"ט, כלומר אתה מקבל רב"ט אחרי 4 חודש בתפקיד) לכן התאריך גיוס שלך הוא לא זה שקובע, אם אתה מאותר לקורס ומתקבל אז יודיעו לך לגבי התאריכים.

לגבי תאריכים אני לא יכול להגיד לך במדוייק כי זה משתנה, גם התאריכים של הקורסים וגם של המבחנים. כמו שאמרתי מקודם אם תקבל זימון אז תדע הכל.
ביקשת שאני ארחיב, אני מניח שאתה מתכוון לגבי מה בדיוק יש, אז לגבי במבחן אני מסביר למטה, ראיונות? לי לא היו אבל אני לא דוגמה מכיוון שאני עשיתי קורס תכנות טכ"ם (אחרי י'ג - הקורס 3 חודשים והוא אחרי טירונות וכן על הפז"מ), לנו היו רק מבחנים, יכול להיות שיש גם ראיונות אבל אני לא שמעתי... אני אשאל חברים שעשו את הקד"צ לגבי זה...

אם לא קיבלת זימון אתה יכול להתקשר ליחידת האיתור של חיל התקשוב, אין לי את המספר אם אני אמצא אותו אני אכתוב פה, אבל נראה לי שאפשר פשוט להתקשר לבקו"ם ולשאול שם.

לגבי המבחן עצמו, זאת שאלה אני יכול להרגיש טיפה יותר מועיל בה

יש שני מבחנים כאשר בעיקרון הם לא מצריכים ידע מוקדם בתכנות, אחד מבחן הגיון(יש שני משפטים עם מילה חסרה בכל משפט, יש אפשרויות עם שתי המילים וצריך לבחור באפשרות הנכונה כאשר בין שני המילים יש קשר מסוים.... לא מבחן פשוט)

השני מבחן שבו מכירים לך מן שפה תכנות משלהם, מסבירים לך איך לעבוד איתה ואז נותנים לך לפתור בעיות בעזרת השפה, כאשר הפתרון לא צריך לעלות על מספר מסוים של שורות קוד(יורד ניקוד על כל שורה מעל המספר המבוקש), יש 20 בעיות שרמת הקושי משתנה ביניהם, כאשר 20 הכי קשה וארוכה, אם אתה מכיר את השפה אסמבלי אז יהיה לך יותר קל, אבל בעיקרון אין צורך בידע מוקדם, רק צריך הבנה טובה ושיטת עבודה טובה...

המבחנים עצמם ברמה ממוצעת, לפי דעתי הם לא היו קשים אבל שמעתי אנשים שאמרו שלא היה להם קל, חשוב לא לעשות שטויות מכיוון שיש רק פעם אחת,

חשוב גם שתדע שהמבחנים הם לא רק לקורס תכנות, יש גם קורסי מפעילים למיניהם (אני לא זוכר את השמות), המבחנים ממיינים אנשים לקורס שהכי מתאים לו, אם קיבלת קורס אחר אסור להתייאש וכדאי לבקש קורס תכנות, אני מכיר מתכנתת לומדה שאחרי שסיימה את הקורס עשתה קד"צ של קורס תכנות וגם מפעיל מחשב שעשה אותו דבר... תמיד בצבא צריך להציק קצת עד שמקבלים מה שרוצים...

אם התאריכים ממש מעניינים אותך אז כנראה לא עזרתי כל כך,
בכל מקרה אם יש לך עוד שאלות אז תשאל... לגבי הקורס או השירות עצמו,
עוד דבר שלא הזכרתי זה העיניין של פרופיל קרבי, בדרך כלל לקד"צ לוקחים רק אנשים עם פרופיל 64 ומטה, למרות זאת אני ראיתי אנשים עם פרופיל קרבי שפשוט ביקשו עוד פעם ועוד פעם (שלחו פקסים והציקו) והגיעו לקורס אבל הסיכויים מאוד מאוד קלושים למישהו עם פרופיל קרבי,
אפשרות לאנשים כאלו היא ללכת לי'ג לנסות להצטיין שם ולהגיע לקורס תכנות טכ"ם (3 חודשים).

טוב זהו בערך,
שוב אם יש משהו תשאל,

בברכה,
ערן.
ישן 27-11-2004, 19:30
  Pini_K Pini_K אינו מחובר  

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tic_Tac שמתחילה ב "..."

קודם כל תודה על התשובה,
אז אתה אומר שהמבחנים שאתה ניגשת אליהם (אחרי יג) הם אותם מבחנים שמי שרוצה ללכת ישר לממר"ם צריך לעשות?
כמה צריך להוציא כדי להתקבל?
במקרה שלי, יש לי בעיה לא פשוטה, אני עכשיו בארה"ב ואני חוזר לארץ באפריל (2005), הייתי בצו ראשון ב יוני (2004), וקבעו לי גיוס בנובמבר 2005. אני מפחד שישלחו לי בדואר (אני מודע לדואר שאני מקבל בכתובת בארץ) זימון למבחנים בממר"ם בתאריך שהוא לפני מתי שאני חוזר, ואני לא יוכל להגיע.
לכן, אני מנסה כבר הרבה זמן לברר מתי מתחיל המיון בממר"ם?, אם זה בינואר, מרץ, אפריל... כדי לדעת אם יש לי סיכוי להגיע או לא. (יש סיכוי שאני יבקש דחייה של המבחנים בשבילי?)
ניסיתי להתקשר לחיל הקשר והם לא ענו, אני יחפש עוד מספרי טלפון.
אה, ואתה יכול בבקשה להסביר לי בקצרה על התפקיד: "מפעיל מערכות מחשב"? ועל שאר התפקידים (חוץ מתוכניתן).
וכן יש לי פרופיל מתאים.
תודה רבה !!!
ישן 27-11-2004, 20:57

אכן אותם מבחנים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Pini_K שמתחילה ב "אוקיי"

המבחן הוא אותו מבחן עבור כולם, אתה שאלת על ראיונות, הראיונות שאני מכיר זה בקורס עצמו...
אני לא בטוח במאה אחוז אבל לכל קורס אני חושב שיש שני מבחנים, ואם לא (במקרה ולא אכפת לך) אתה יכול ללכת לקורס הבא כלומר להתגייס יחסית מאוחר, במקרה כזה המבחנים בטח יהיו יותר מאוחר,
לגבי טלפון של חיל הקשר, אני אנסה לברר את המספר של יחידת האיתור ואם אני אמצא אני אשלח לך,
לגבי דחייה רק לך... זה לא ממש אפשרי, אבל כמו שאמרתי יש בדרך כלל כמה תאריכים למבחנים...
לגבי הקורסים האחרים, לצערי אני לא יכול באמת לפרט כי עברתי רק קורס אחד , לגבי תכניתן צריך לחתום 2.5 קבע(בנות ובנים עושים 5.5 שנים שירות, כאשר בנות עושות 3 שנים סדיר כמו בנים) הקורס הקד"צ הוא חצי שנה בו לומדים מאפס הכל, מאיך להפעיל מחשב עד תכנות(מספר שפות), הכי הרבה שאתה מקבל מהקורס זה כושר למידה מטורף...
לגבי מפעיל מערכות מחשב - קבל לינק שמצאתי עכשיו, דיי נחמד http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...&sideScroll=424
יש פה את כל הפרטים...
לגבי מפעילי מערכות מחשב אין לי הרבה פרטים, אבל אם יש לך שאלות אני יכול לשאול חברים שנמצאים בשירות אחרי הקורס הזה...
ישן 29-11-2004, 20:00
  cyberia_2ooo cyberia_2ooo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.01
אויש תגיד אתה רציני?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shsh שמתחילה ב "מה עדיף? ממר"ם או עתודה אקדמאית?"

הסיבה היחידה שבה אני רואה הצדקה ללכת על ממרמ (כשאני אומר ממרמ אני מתכוון קורס תכנות בבסמח) הוא או ציונים לא מספקים בשביל עתודה, או פיספוס מועד הרשמה.

תואר בוגר ממר"מ שווה משהו רק בגלל שאם בנאדם נושא את התואר הזה אומר שכנראה יש לו ניסיון של מספיק שנים בתחום.

הסיבה, שתואר ראשון במדעי המחשב יכול , תחת עמת מידה שאני באמת לא יכול להתחיל לחשוב עליה, להחשב פחות טוב בגלל שהוא לא מבטיח ניסיון.

לעומת זאת "עתודאי עם תואר במדעי המחשב" זהו תואר הרבה יותר נחשב מכל מה שציון למעלה.
תסתכל על זה כך:
זמן בצבא - שווה בשני המקרים
תנאים - כעתודאי אתה משרת על תקן קצין, עם כל ההטבות הנלוות.
ג'וב - אני מצטער, אבל ברוב הגדול עתודאים מקבלים תפקידים יותר מאתגרים מתפקידים של ממרמניקים. עתודאים בדרך כלל ישרתו בתפקידים עם יותר אופי של פיתוח ומחקר מאשר ממרמניקים
לאחר הצבא - למרות כל מה שאמרו לך כאן, תואר של עתודאי נחשב יותר מתואר של ממרמניק
ישן 10-12-2004, 13:45

אני לא מסכים....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cyberia_2ooo שמתחילה ב "אויש תגיד אתה רציני?"

עתודה זה מן הימור,
התנאים שלהם יותר טובים זה נכון, אבל שמעתי על מספיק עתודאים שלמדו מחשבים והגיעו לעבודות דמויות עבודות פקידות, זה הימור אם אין לך מזל אז נדפקת ל-3 שנים (נניח ולקבע לא תכנס), התואר הוא לא עיניין פה, אפשר לעשות תואר תוך כדי הצבא, והרבה עושים וזה לא מחסל את החיי חברה שלך, אז אתה יוצא מהצבא כממרמניק עם תואר ראשון, ואני מאמין שזה שווה ביותר, מה שכן התנאים של עתודאים הרבה יותר טובים הודות לתקן שהם תופסים (תקן של קצין), אני רואה שלעתודאים יחסית יש חיים קלים בצבא אבל אם הייתי צריך לבחור בין לעשות תואר 4 שנים ואז להתגייס ל6 שנים או להתגייס ל5.5 שנים ותוך כדי לעשות תואר, תמיד הייתי בוחר באפשרות השניה.

בברכה,

ערן.
ישן 10-12-2004, 16:52
  cyberia_2ooo cyberia_2ooo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.01
ההודעה שלי הייתה רק מבחינה מקצועית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tic_Tac שמתחילה ב "אני לא מסכים...."

תשמע, גם נתקלתי במספיק ממרמניקים שנתקעו בג'ובים מחורבנים בלשון המעטה.
ההימור בעתודה הוא לא גדול מההימור בממר"מ, אפילו קטן יותר בתקופה זו שמבטיחים "עיסוק בתפקיד"
כן אני מודע לעובדה שההגדרה של צהל לתפקיד הוא גדול, אבל עדיין הסיכוי יותר טוב ממה שהיה בעבר.
בכל מקרה, מבחינה חברתית העניין אחר, ואני לא רוצה להכנס לעניין (כי זה בסופו של דבר עניין של בחירה אישית, אני מכיר אנשים שההפרשי גילים לא מפריע להם, ומסתדרים יפה מאד)
בכל מקרה, מבחינה מקצועית ומבחינת תנאי שירות, ותפקידים, עתודאים מסתדרים טוב יותר (כמובן שיש יוצאים מן הכלל בכל אחת מן הקבוצות, אבל מבחינת אחוזים הרוב שמסודר טוב יותר מבחינת תפקיד הם העתודאים)

וכמובן הציור שלך של הזמן בצבא הוא לא כלכך נכון
עתודאים וממרמניקים עושים ברובם הגדול אותו זמן בצבא.
ממרמניקים עושים קדצ חצי שנה בתנאי צבא + 5.5 שנים כחיילים
ועתודאים עושים תואר של 3 שנים (רק הנדסת תוכנה בטכניון זה תואר של 4 שנים, תואר של מדמח בכל אוניברסיטה בארץ הוא 3 שנים) ואז 6 שנים בצבא

נערך לאחרונה ע"י cyberia_2ooo בתאריך 10-12-2004 בשעה 16:55.
ישן 12-12-2004, 05:30
  Pini_K Pini_K אינו מחובר  

חזרתי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cyberia_2ooo שמתחילה ב "מה שאני אומר לא סותר את העובדה"

אוקיי, עבר קצת זמן מהתגובה האחרונה שלי פה למעלה באשכול, ובינתיים דיברתי עם כמה אנשים, ואספתי מידע על הסוגייה הבאמת חשובה של מה עדיף:

----עתודאי במדמ"ח או תוכניתן----

בקיצור, אין הבדל מהותי בין השניים. אם נניח שתוכניתן מתחיל ללמוד לתואר מיד לאחר שהוא משתחרר אז סך הכל הזמן ב 2 המסלולים הוא שווה. (9 שנים), רק הסדר בזמנים הוא הפוך: תוכניתן צובר נסיון רב בשרות (סדיר+קבע) ולאחר מכן ידע תאורתי מלימודי התואר. עתודאי צובר ידע בלימוד, ולאחר מכן נסיון בשרות הצבאי. שוב אותו זמן בשני המקרים. עובדה זאת עשויה להאיר את העתודאי באור מעט חיובי יותר, מפני שיש בכל זאת הגיון בלימוד התאוריה לפני הנסיון המעשי בפועל.

ועוד נקודה, ממה שאני יודע עכשיו, על פי רוב, העתודאים אכן זוכים לשרות ותנאים טובים יותר.

מה שכן יכול להיות יתרון לתוכניתן (ממרמניק אם תרצו) הוא היכולת לעבוד בגיל 24 אחרי השרות.
כי למעשה, (ואני נזהר בקטע הבא) כשהתוכניתן משתחרר הוא בעל אותם יכולות עבודה מעשיות הנדרשות בשוק האזרחי כמעט כמו העתודאי לאחר השרות (בעקבות המרתון של הקורס תכנות והעובדה שהתוכניתן יוצא (לאחר הנסיון בשרות) עם הידע והכישורים שבדיוק מספיקים לו למקצוע/תפקיד שלו, ומעט מעבר. (בניגוד ללא מעט הידע התאורתי העודף שהעתודאי נדרש ללמוד והוא לא ישתמש בו בעתיד.), אך במוקדם או במאוחר, התוכניתן אכן יצתרך לעשות תואר על מנת להתקדם.

לסיכום, כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו בהחלטה, (ואפילו לנסות להתמיין ל 2 המסלולים במקביל על מנת להירשם לשני במקרה של דחייה באחד, או להחליט סופית לאחר קבלה לשניהם).
ומסתבר שאף אחד מהמסלולים הוא אינו מציאה.

זה משיש לי להגיד בינתיים, (לא מעט ממה שרשמתי, אמרו לי אנשים בעלי ידע, כך שלא אני הסקתי את כל זאת, וכמובן שיש דברים לא מדויקים או לא נכונים).

תודה למי שקרא,
פיני.

נערך לאחרונה ע"י Pini_K בתאריך 12-12-2004 בשעה 05:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר