לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2005, 15:14
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
אשכול עצות וטיפים לכניסה לכושר והכנה לצבא

פעם אחת נעשה סדר בבלגן ונרכז את כל השאלות שקשורות בכניסה לכושר, תרגילים, קבוצות כושר קרבי טוב או רע?, ריצות וכיו"ב באשכול אחד שיעוגן ויהיה בראש הפורום.
באשכול הזה אתם מוזמנים לכתוב שאלות לגבי כל אחד מהנושאים הנ"ל, ושאר הגולשים וביניהם אנוכי, ינסו לענות עליהן.
חשוב לציין, תגובות שלא יהיו קשורות לאשכול יימחקו, כמו כן תגובות שיעסקו באיזו קבוצת כושר קרבי טובה יותר ימחקו גם כן, המטרה פה היא לא שאנשים יחליטו ללכת לעמית לכושר או ליובל עילם או לשאר הקבוצות, אלא שאנשים יחליטו אם כדאי להם ללכת אליהן בכלל.
יאללה, תתחילו להפציץ..

***כמובן שכל הנכתב כאן הוא בגדר עצות בלבד, שניתנות ע"י הגולשים עצמם, ולא ממקור רפואת ספורט מוסמך. על כן יש לקחת את הנאמר פה בערבון מוגבל.***

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 13-10-2005 בשעה 19:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2005, 18:29
  KLUTCH KLUTCH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
אני אפתח בהרצה של כמה שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אשכול עצות וטיפים לכניסה לכושר והכנה לצבא"

הכושר הקרבי שאני מתייחס אליו ושואף אליו הוא כושר ליחידות החי"ר כמו גבעתי, גולני, נח"ל.

1. כמה קילומטרים רצופים עלי לרוץ בפעם אחת, ללא הפסקה ובתנאים לא קשים (בשעות הערב כדי להגדיל את סיבולת לב-ריאה)?
2. כמה ידיים ובטן רצופים יש צורך לעשות והאם זה כולל אלכסונים (בכפיפות בטן) או ידיים צמודות ? ומה השיטה המהירה ביותר כדי להעלות את היכולת?
3. האם להתאמן 4 אימונים בשבוע למשך זמן ארוך (מספר חודשים)? ואיך אני יכול להמנע משברי מאמץ לפני הגיוס (הרי צריך להתאמן חזק כדי להעלות את היכולת אך יחד עם זאת יש צורך להמנע משברי מאמץ לקראת הגיוס)? אם השאלה לא מובנת אז אני רוצה משהו כמו 'נוסחה' שלפיה אני אצליח להגדיל את הכושר במהירות מבלי להקלע לשברי מאמץ (ידוע לי שזה משתנה מאדם לאדם).

תודה לעונים והרעיון של האשכול מצויין!
ישן 10-09-2005, 22:41
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
מה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. כמה אתה יכול לרוץ? עקרונית..."

מה שאתה אומר לא נכון,בקשר לסעיף הראשון,אתה צריך לדבר באחוזי דופק ולא בדופק ספיציפי מכיוון שהוא משתנה מאדם לאדם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. כמה אתה יכול לרוץ? עקרונית כדאי להתחיל ב-1500 מ ולהגביר את הקצב לאט. הריצה צריכה להיות בדופק 140-160.

2. תבדוק מהו ה-100% שלך בידים ובטן. תבצע 5 פעמים בשבוע, 3 פעמים ביום, 3 סטים של 70% יכולת.

3. 4 אימונים בשבוע זה טוב. תבצע יומיים ריצה, ויום מנוחה וכך הלאה.

איך נמנעים מפגיעות? ישנים טוב: 7-8 שעות בלילה. אוכלים מזון עשיר במינרלים.
הכנה של תכנית אישית מאוד פשוטה: לך למאמן כושר תבקש ממנו שיסייע לך לבנות תכנית אישית. לאחר מכן לך לדיאטנית( דרך קופ"ח) ותבקש ממנה המלצות לתזונה מתאימה לאימונים.

ישן 12-09-2005, 16:18
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
שיפור הכושר הגופני!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. כמה אתה יכול לרוץ? עקרונית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. כמה אתה יכול לרוץ? עקרונית כדאי להתחיל ב-1500 מ ולהגביר את הקצב לאט. הריצה צריכה להיות בדופק 140-160.

טעות!:צריך להתחיל עם ריצה של חמש דקות 3 פעמים בשבוע ואז לאט לאט להגביר אחרי שבוע לרוץ 7 דקות ואחריי שבועיים 10 דקות אחריי שהגעתי למטרה הזאת אני אנסה להגיע למטרה שהגעתי פעם שעברה בשלוש וחצי דקות להגיע אליה בשלוש 27 שניות או שלוש 25 וכך הלאה בן אדם צריך לעבוד לאט לאט ונניח שהוא מתחיל מאפס ריצה של 1500 תהרוס אותו.

2. תבדוק מהו ה-100% שלך בידים ובטן. תבצע 5 פעמים בשבוע, 3 פעמים ביום, 3 סטים של 70% יכולת.

טעות!:שריר חייב מנוחה של לפחות 24 עד 48 שעות מן האימון הקודם,ולכן מומלץ לעבוד 3 פעמים בשבוע על שרירי ידיים ובטן!,3 סטים באימון מרוכז 70% מסה"כ היכולת הכללית מנוחה בין כל סט לסט 30 שניות.

3. 4 אימונים בשבוע זה טוב. תבצע יומיים ריצה, ויום מנוחה וכך הלאה.

שוב לראות סעיף קודם של מנוחה לגוף!.

אני מדבר מנסיון אישי ובעוד חודשיים אני אהיה מדריך חדר כושר מוסמך!.

איך נמנעים מפגיעות? ישנים טוב: 7-8 שעות בלילה. אוכלים מזון עשיר במינרלים.
הכנה של תכנית אישית מאוד פשוטה: לך למאמן כושר תבקש ממנו שיסייע לך לבנות תכנית אישית. לאחר מכן לך לדיאטנית( דרך קופ"ח) ותבקש ממנה המלצות לתזונה מתאימה לאימונים.

לא רק זה יש להקפיד על צריכת חלבונים ופחמימות בהתאם למשקל לאדם המתעסק בספורט רצוי להכפיל את משקלגופו ב1.4 ולקבל את כמות החלבון היומית שעליו לצרוך לגבי פחמימות 3.7 ויותר כפול משקל הגוף!.

מקווה שעזרתי להבין כמה דברים בסיסיים.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 12-09-2005 בשעה 16:23. סיבה: עיצוב טקסט...
ישן 10-09-2005, 22:42

זה טעות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ג' שם בדוי שמתחילה ב "יש לי שאלה."

תרוץ פעם אחת ביום,תנסה לפתח את הריצה הארוכה שלך בשביל שלדעתי תחזיק מעמד בריצות או במסעות,אם אתה רוצה לשלב אז תעשה פעם ספרינטים פעם ריצה ארוכה,אל תאמץ את עצמך יותר מדי זה לא נגמר טוב[ואני מדבר ממה שקרה לי]

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג' שם בדוי
חשבתי על תוכנית אימונים לקראת המיונים השונים לצה'ל, אבל הבעיה היא שהיא מתכון בטוח לשברי מאמץ.
השאלה שלי היא - כיצד מומלץ לפרוס את התוכנית הזאת על-פני משך זמן של שבוע, מבלי לפגוע באפקטיביות שלה?

להלן התוכנית:

שניים/שלושה אימונים ביום, שבעה ימים בשבוע:
אימון בוקר - ריצת 5-6-7 קילומטרים.
אימון צהריים - ריצת 2 קילומטרים/אימון כוח.
אימון ערב - אימון ספרינטים על חול ים/ריצה ארוכה על חול ים/אימון כח.

ישן 13-09-2005, 14:31
  חתול שחור חתול שחור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.05
באדיבות חיל הים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "ה100% שלי זה 50-60 כיום אחרי שחזרתי לעשות שכיבות שמיכה לפני חודש וחצי"

תוכנית אימונים לכושר קרבי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/NAVY/Site/Shared/Images/pixel.gif]

מועמדים לשירות ביטחון יקרים! על מנת לעזור לכם להגיע ליחידות הקרביות של חיל הים
(חובלים,צוללות,סטי"לים ושייטת 13), החלטנו לפרסם מדריך לבניית כושר קרבי שיכין אותכם לגיבושים השונים.
כללי
ליכולתך לעמוד במאמצים גופניים ונפשיים קשים יש חלק נכבד בהצלחתך במבחנים. הכנה גופנית
מתאימה יכולה לשפר את סיכוייך לעבור את מבחני המיון ולהתקבל ליחידה שבחרת בה. מטרת
הנחיות אלו, לסייע לך להתכונן גופנית למאמצים בהם תצטרך לעמוד וזאת בצורה הדרגתית ושיטתית, למניעת נזקים עד כמה שאפשר.
ההכנה מתחלקת לשלושה נושאים - אימוני סיבולת (ריצות), אימוני כוח ואימוני גמישות.
פירוט האימונים

אימוני סיבולת
עליך להתאמן בריצה 3-4 פעמים בשבוע, בין 15-30 דקות לפי המפורט בטבלה.
יש להעדיף ריצה על שבילי עפר וחוף הים. רצוי להימנע מריצה על כבישים ובמיוחד בשעות החשיכה.
המנע מריצה שעות החמות (11:00-15:00) ובמיוחד בקיץ.
הקפד על שתייה לפני הריצה ואחריה.
אין צורך לרוץ בנעליים גבוהות ועם תרמילי אבנים על הכתפיים.
רוץ בקצב בינוני-מוגבר, הנוח לך. דופק סדיר בתום הריצה 130-150 פעימות בדקה ולא יותר מכך.
אימוני ריצה
שבוע מספר אימונים בשבוע מרחק ריצה בודדת סה"כ לשבוע
ראשון 2-3 2-3 ק"מ 5 -7 ק"מ
שני 3 2-4 ק"מ 7-10 ק"מ
שלישי 3-4 3-4 ק"מ 10-12 ק"מ
רביעי 3 3-5 ק"מ 10-15 ק"מ

אימוני כוח
עליך לעבוד על פיתוח שרירי ידיים, חגורת הכתפיים, בטן וגב.
התרגילים המומלצים לתרגול (אותם תבצע גם במבחנים), הם: תרגילי בטן, תרגילי כפיפות ופשיטה של מרפקים בשכיבות שמיכה.
מומלץ להתאמן 2-3 פעמים בשבוע, אפשרי בשילוב ריצות.
תרגילי גמישות
את פרק הגמישות ניתן לשלב בחימום לקראת אימון כוח או סיבולת.
מטרת התרגילים להגדיל את טווח הפעולה של המפרקים והשרירים ומתיחת שרירים מכווצים מפעילות כוח או ריצה.
אימוני גמישות וכוח
שבוע תרגילי גמישות - חימום והרפיה אימוני כוח- מתח, בטן, כפיפות מרפקים
ראשון כל אימון 2 סטים 50% מהיכולת המירבית
שני כל אימון 2 סטים 60% מהיכולת המירבית
שלישי כל אימון 2 סטים 50% מהיכולת המירבית
רביעי כל אימון 2 סטים 60% מהיכולת המירבית

הרמה הנדרשת

סוג התרגיל / רמה
טוב
בינוני
חלש
בטן (בדקה אחת)
70
60
50
ריצה 2 ק"מ
8.5 דקות
9 דקות
10 דקות

אני רואה שזה לא יצא טוב
פשוט כנסו לפה

http://www1.idf.il/Navy/Site/Templa...46359&did=46362
ישן 20-09-2005, 22:45

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בקשר לשאלה עם הסיבולת!.
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Treaper שמתחילה ב "מה ההבדל בין כח שריר לסיבולת שריר?"

כדי לנפח שריר שזה כוח (מומלץ לעשות כאשר הגעת למקסימום של פעילות הסיבולת שלך)
מה שעושים מרימים משקל מקסימלי על 8 עד 6 חזרות ל3 סטים.וזה מגדיל את השריר ומגדיל את כוחו.
כדי לעשות ניפוח של השריר יש קודם לבנות לו סיבולת שהסטים הם 70% מהיכולת המירבית על 3 סטים של 12 עד 15 חזרות.
תרגילי הסיבולת מפתחים את שני התחומים גם כוח וגם סיבולת לעומת הניפוח שמגדיל את השריר ורק את כוחו ולא הסיבולת.
כוח=כמה מסה אתה מסוגל להרים.
סיבולת=כמה חזרות אתה מסוגל לעשות ביכולת מיטבית.
הסיבולת מגדילה את היכולת של השריר לעמוד במאמץ גבוה.

מקווה שעזרתי לילה טוב שיהיה לכולם!.

ישן 14-12-2006, 19:04
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
כן...ולא!
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "עצה נחמדה לריצה.."

כן - לרוץ עם מוזיקה באוזניים עושה את התהליך להרבה יותר מהנה וקל. הקצב נותן לכם מוטיבציה ומשכח את הכאב בצד, השריפה בגרון והכאב ברגליים. אני יודע לפי עצמי שכשאני רץ עם האוזניות אני נכנס לחפפה עם הטראנסים שלי, שם ספרינטים ועושה דברים מטורפים לחלוטין בלי לשים לב.

לא! - כמו שאמרתי : זה משכח את הכאב בצד, השורף בגרון והכאבים ברגליים.
כשתגיעו ליום סיירות, גיבוש או טירונות אתם תיפלו. לא יתנו לכם לרוץ עם אוזניות ואתם "פתאום" תגלו את כל תופעות הלוואי של הריצה וזה ישבור אותכם.

עצה שלי : למי שרק מתחיל לרוץ ולהכנס לכושר שירוץ עם מוזיקה. זה יעשה את התהליך (בהתחלה שזה הכי קשה) לקל יותר ותיכנסו לקצת כושר בלי יותר מדי סבל.
(ממליץ על טראנסים של Astral Projection - נותן רעל ומוטיבציה בזמן הריצה).
אחרי כמה זמן שתראו שאתם חזקים כבר תשאירו את המוזיקה בבית. תנסו לעשות את אותו מסלול שרצתם עם המוזיקה ותרגישו בהבדל המשמעותי.
אתם תזיעו כמו בני זונות כדי לסיים את אותו מסלול שרק שלשום סיימתם בלי לשים לב עם המוזיקה.

בעניין תוכניות הריצה אני לא יודע לייעץ כ"כ.
אני התחלתי לרוץ ישר מסלולים ארוכים כשהייתי לא בכושר ולאט לאט התרגלתי לזה.
אני ממליץ (לפי עצמי) תתחילו במסלול של משהו כמו...3-4 ק"מ ותגבירו את הקצב קצת כל פעם.
כשתראו שזה קל תעברו ל5-7 ק"מ. כשזה כבר יהיה קל תעברו למסלולים של 10 ק"מ.
אל תרוצו כל יום, מספיק פעמייים - שלוש בשבוע (במיוחד כשתגיעו ל10 ק"מ).

אממ...ואל תשכחו לעשות מתיחות טובות לפני ואחרי הריצה.
כמובן לא לוותר כשקשה - אמור להיות לכם קשה.

אהה והנה אתר טוב למי שעובד בחד"כ ורוצה לבנות לעצמו תוכנית עבודה.

http://www.shapefit.com/training.html

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י Tyr בתאריך 14-12-2006 בשעה 19:08.
ישן 04-10-2005, 23:50
  repower repower אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.05
מה לגבי עישון וריצות ארוכות?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אשכול עצות וטיפים לכניסה לכושר והכנה לצבא"

אז ככה נשאר לי עוד בערך חודש וחצי עד לגיוס ואני רוצה להיכנס קצת לכושר אני מבין שעכשיו זה דיי מאוחר אבל אני חייב לפחות משהו, כי מימה שהבנתי אני הולך לעשות דיי הרבה מסעות ארוכות...

כרגע אני מנסה לא לעשן עד לפחות 10 בבוקר כשאני קם כבר ב 5 לעבודה... עכשיו אני כבר מסיים את העבודה ויהייה לי דיי זמן לריצות ולכול הבלאגן...

להפסיק לעשן אין מצב אבל, נגיד אני קם בבוקר עושה ריצת 1000, למה בגיבוש צנחנים בקושי סיימתי את ריצת ה2000 אני לא יודע כמה זמן זה לקח לי אבל אני בטוח שזה היה מעל 9 דקות ושעה אחרי זה עוד היה לי קשה לנשום...

אם אני ממחר מתחיל לרוץ 1000 אז כול כמה זמן לעלות? כול שבוע או שבועיים, אני מקווה לרוץ לפחות 4000 עד לחודש הבא...

מה זמן המינימום שצריך לתת לגוף מנוחה לפני שלוקחים סיגריה (אל תגידו לי להפסיק למה אין מצב ניסיתי כבר כמה פעמים) לפני איזה חודש כהכנה לגיבוש רצתי כמה פעמים ועישנתי ישר אחרי זה והרגשתי ממש חלש לאורך כול היום...

האם מנוחה של שעתיים לגוף אחרי ריצת 1000 או 2000 מספיקה כדי לא לגרום נזק נוסף?

ישן 19-10-2005, 13:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
הצעה:
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Kaktus שמתחילה ב "ואתה לא יכול להמליץ על משהו..."

שבוע 1-2: ריצה 1000 מטר, 5 פעמים בשבוע, בדופק 150~
שבוע 3-4: ריצה 1500 מטר, " " " " "
שבוע 5-6: ריצה 2000 מטר, " " " " "
שבוע 7-8: ריצה 250 מטר, " " " " "

בשבל בזה אתה עושה ריצה 2000 בראור ובודק את הזמן. אתה אמור לרדת ל9:40 לפחות.

ידיים ובטן:
ידיים: לבצע 3 פעמים ביום 3 סטים של ידיים, כ-70% מהמקסימום שלך (תבדוק פעם בשבועיים מהו המקסימום יידים שאתה יכול לבצע.) כל פעם רוחב ידיים שונה, פעם רחב יותר, פעם ידיים צמודות, ופעם ברוחב כתפיים. תבצע את האימון 5 ימים בשבוע, רצוי רצוף. בימי המנוחה, השרירים יבנו. חשוב לשמור על גוף ישר ולרדת עד הסוף. (שים לעצמך איזה כדור קטן או כוס, ותדאג שהיזה שלך יגע בו בכל ירידה.)

בטן: 3 פעמים ביום, 3 סטים בטן. איך עושים: עולים עד שהמרפקים נוגעים בברכיים, יורדים חצי דרך, עוצרים, עולים שוב ויורדים עד הסוף. תתחיל מ-5 כל פעם, וכל 3-4 שבועות תנסה לעלות איזה 5 נוספים.

חשוב: לישון טוב - 7 שעות ביום. לאכול מזון עשיר בסידן, מגנזיום ופחמימות ודל שומן (אני מעריך שיש לך משקל יתר מסויים? כל עוד השרירים שלך לא נבנו, זה מגביר את הסיכוי להפצע, חשוב לבצע דיאטה מאוזנת במקביל.)
ישן 19-10-2005, 21:17
  tyu tyu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tyu
בראור

שלום חברה,

אשמח אם תועילו בטובכם לעזור לי לשפר את הבראור.
ראשית כל התוצאות שלי-
2000-10:16מטר
שכיבות סמיכה-35 אולי 40
בטן-לא בדקתי.
העניין הוא כזה אשמח אם מישהו פה יוכל לתת לי הערכה מהו בערך הציון שלי או הרמה שלי בריצה ושכיבות סמיכה.
איך אני יכול להשתפר? כי קראתי פה באחת התגובות על שיטה של לרוץ שבוע -שבועיים 1000מ עם דופק 150 אח"כ 1550 מטר עם דופק כזה..זה יעיל גם בשבילי?
אולי עדיף לרוץ כל יום חצי שעה עם דופק של 60% מהיכולת המרבית ואז לעלות-זו שיטה שקראתי עליה בהמון אתרים באינטרנט...
העניין הוא שהגיוס שלי יהיה ביולי שזה עוד הרבה זמן אבל גיבוש לצנחנים כנראה באפריל...
והאם עד אפריל יש אפשרות שאשפר מספיק קאת הכושר ואעמוד על ציון מספיק גבוה בשביל שאגוייס לצנחנים?
כי בשביל הצנחנים אני חי!
ישן 19-10-2005, 22:21

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי tyu שמתחילה ב "בראור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tyu
שלום חברה,

אשמח אם תועילו בטובכם לעזור לי לשפר את הבראור.
ראשית כל התוצאות שלי-
2000-10:16מטר
שכיבות סמיכה-35 אולי 40
בטן-לא בדקתי.
העניין הוא כזה אשמח אם מישהו פה יוכל לתת לי הערכה מהו בערך הציון שלי או הרמה שלי בריצה ושכיבות סמיכה.
איך אני יכול להשתפר? כי קראתי פה באחת התגובות על שיטה של לרוץ שבוע -שבועיים 1000מ עם דופק 150 אח"כ 1550 מטר עם דופק כזה..זה יעיל גם בשבילי?
אולי עדיף לרוץ כל יום חצי שעה עם דופק של 60% מהיכולת המרבית ואז לעלות-זו שיטה שקראתי עליה בהמון אתרים באינטרנט...
העניין הוא שהגיוס שלי יהיה ביולי שזה עוד הרבה זמן אבל גיבוש לצנחנים כנראה באפריל...
והאם עד אפריל יש אפשרות שאשפר מספיק קאת הכושר ואעמוד על ציון מספיק גבוה בשביל שאגוייס לצנחנים?
כי בשביל הצנחנים אני חי!

קודם כל אני שמח שהתעוררת מוקדם יש לך הרבה זמן ותוכל לבנות לאט לאט כושר.

דבר שני בשביל לראות מה הוא הציון שלך בבר אור הנה הכתובת שבה תוכל לעשות זאת:
http://www.kosherkravi.org.il/bar_or_boys.htm

לגבי ריצה:

נעשה מדידה ראשונה,נגיד שיצא לנו 8:34,בפעם הבאה את אותו מרחק אני ארצה לרוץ ב8:28.
וכך להפחית זמנים,אני מדבר על אימונים של 3פעמים בשבוע רצוי לעבוד בזוגות עם עוד חבר כדי להעביר את הזמן בכיף.

עכשיו התחלתי עשיתי 3 אימונים שיפרתי וכעת אני רץ 8:24 שוב מאותה דוגמה המטרה שלי היא להגיע לסביבות ה6:55 דקות משהו כזה סבבה יפה אני חושב שהגעתי למטרה.עכשיו בפעם הבאה אני אאריך את מסלול הריצה שלי בכ500 מטרים .

עכשיו לגבי שכיבות שמיכה:

טוב אז נעשה 80% מיכולת מקסימלית כל פעם על 3 סטים
מנוחה בין כל סט לסט 30 שניות.

לגבי כפיפות בטן:

יש לך כדור ספוג בבית או אבו נפחא?,הגיע הזמן להשתמש בו!.

אתה נשכב על הגב רגליים ב90 מעלות לא זזות את הכדור אבו נפחא אתה מניח מאחורי גב עליון מעט למטה מאיזור הכתפיים וזאת על מנת שייצור זווית 30 מעלות שממנה הבטן מתחילה לעבוד.

מנוחה בין כל סט לסט 30 שניות.

זה לגבי בטן עליונה.

עכשיו נעבור לבטן תחתונה:
אתה שוכב ידיים הולכות אחורה ואוחזות בעצם כלשהו כדור נמצא בגב קצת מעל העכוז בגב תחתון מכאן אתה מצמיד שני רגליים ודוחק ברכיים לכיוון החזה ככה 20 פעמים על שלוש סטים מנוחה בין סט לסט 30 שניות.

ישן 28-10-2005, 16:58
  ROKER :) ROKER :) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.05
מה היא סיבולת לב ריאה

כמובן כולנו יודעים שסיבולת לב ריאה ככל שהיא יותר גדולה אתה יכול לרוץ יותר טוב ויותר זמן, אבל מה מהבחינה הגופנית הוא הדבר שבונה את הסיבולת לב ריאה. נגיד אני מתחיל להתאמן אחרי כמה זמן הסיבולת לב ריאה שלי גדלה.... מה הישתנה אצלי בגוף יותר נפח של דם מוזרם בכל פעימה זרימה יותר חלקה של דם בגוף. הייתי רוצה לדעת מה גורם לכך.

ובנוסף מה עדיף ריצה של 6 ק"מ פעם ביומיים (אני עושה את זה חצי שעה אז חשבתי על זה פתאום שחצי שעה זה מאט זמן להתאמן... אני לא עושה רק את זה אבל כדי להתאמן על סיבולת לב ריאה) או ריצה ארוכה של 15 ק"מ אבל בקצב שהלב מואץ אבל הרגליים יכולות לסבול. כי את הריצות האלו אני מסיים עם כאב רגליים אבל מסתדר עם הנשימה.....
ישן 28-10-2005, 23:32
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
רוצה להיות צנחן!!

אוקיי, אז המצב שלי זה ככה:
היכולות בראור שלי הן לא נוראיות וגם יש לי זמן לשפר אותן אז אני לא כ"כ דואג

אבל...
אני די רזה מטבעי, מעולם לא הייתי איזה בריון או משהו, ואני לא חזק מי יודע מה. יענו, אין לי הייקפים מרשימים במיוחד. אז יש לי שתי שאלות:
1. האם צנחים מתאים רק לאלה שהם אתלטים, עם כוח ברמה בינונית-גבוהה?
2. האם זה אפשרי בשבילי להפוך להיות בריון (לא סוס, אבל ממוצע לפחות) תוך 5 חודשים בערך? ואיך?

הרבה אנשים אומרים לי שכל מה שצריך זה כוח רצון ושיש אנשים מכל הסוגים והגדלים... אבל אני לא יודע אם זה סתם מה שאומרים כדי לא להשבי"ז אותי.

דרך אגב, אני 1.75 מ' וכ-65 ק"ג, עושה בערך 30-35 שכיבות סמיכה וכ-40 כפיפות בטן.
ישן 01-11-2005, 16:16

תגיד לי על מה אתה מדבר ביטיס?
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]אולי זה קצת..."

אתה טועה ומטעה,אם הבן אדם יכול להגיע למצב שהדופק שלו גבוה והוא מרגיש "עבודה" אז בטח שזה עובד על סיבולת לב ריאה,אולי בהתחלה יהיה לו קל בגלל שריצה במדרגות קשה[וגם יכולה לגרום לפציעות זה נכון]אבל לא רק סיבולת שריר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אולי זה קצת משביז, אבל אין שום בעיה לרוץ בגשם (תחשוב על זה כאימון חישול... ) בכל מקרה ריצה במדרגות אינה משמשת לאימון לב ריאה אלא סיבולת שריר. ממליץ לפנות למאמן כי לאימון הזה יש פוטנציאל פציעה לא קטן יחסית. מה עם שחיה? אופניים?

ישן 28-02-2006, 00:32
  Hainiken Hainiken אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06

מצאתי טבלת בר אור כללית לבנים שבה נאמר כך:
55+ נקודות = עובר
70+ = טוב

האם 65 נקודות בבר אור של עוקץ יספיקו לכך שלא ינפו אותי מהגיבוש?
כלומר האם זה מספיק לקריטריונים של הבר אור?

ושאלה חשובה לא פחות: אם הוצאתי למשל בין 60 ל65 נקודות בבר אור, שזה לא טוב במיוחד אבל מספיק לעבור אותו, המפקדים יתחשבו בניקוד הזה אפילו אם ביום הגיבוש עצמו הייתי טוב?
האם הניקוד ישפיע לרעה על ההחלטה של המפקדים להעביר אותי את הגיבוש למרות שבגיבוש הייתי טוב והראיתי כוח רצון ולא נשברתי ובלטתי? או שאולי הם בכלל לא מסתכלים על הניקוד של הבר אור לאחר שעברת אותו, ורק על ההישגים בגיבוש עצמו? (שזה מה שאני מקווה)...
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:03

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר