לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2004, 18:20
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
טוב ,תגובה לכל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "אם כבר העלת את עניין האימון בסכין"

בגדול האימון הבסיסי בקרב מגע בצבא "הרגיל" הוא זניח ומתמקד במספר (10 אם אני לא טועה) שיעורי קרב מגע בזמן הטירונות ,לפעמים עושים עוד קצת רענונים במהלך השרות אבל גם לא הרבה.
במסגרת השיעורים הללו מלמדים טכניקות בסיסיות של קרב מגע עם ידים חשופות (כולל התגוננות מסכינים) ועם נשק.
ביחידות מובחרות בסמגרת קורס לוט"ר לומדים קרב מגע ברמה גבוהה יותר .

לגבי צבאות בעולם לא יודע עם רובם אוו לא מצידים את הלוחמים בסכין כזאת אוו אחרת אני יודע שהאמרקאים והבריטים כן מצידים את החילים בכידון מתאים לנשק שלהם .
אבל זה מתאמים היסטורים ושמרנות בעיקר.
כמו שהבריטים התעקשו לשמר יחידות פרשים "מבצעיות" עד מלחמת העולם השניה
בתותחמים השאירו את החייל שמחזיק את הסוסים במקומו עשרות שנים אחרי שהסוסים הוחלפו במשאיות
ועוד הברקות כאלו.
בקיצור יש היגיון מאחורי הכידון כאשר אתה מסתער עם רובה "לי אניפילד" /"מאוזר"/"גארד" ויש לך
בין 5 ל10 כדורים בשחלה/מחסנית ,והטעינה החוזרת דורשת זמן ועמידה במקום אחד
כמו שגם לא קל לתפעל בריח תוך כדי הסתערות (למעט הגארד שהיה חצי אוטומט) .
אבל זה לא המצב שאתה רץ עם נשק אוטומטי טעון במחסנית של 30/50 אוו אפילו 100 כדור.
כלומר אפילו והגעתה לקרב מגע יותר עדיף לתקוע ביריב כדור אוו שתים ולהמשיך הלאה מאשר להתחיל בקרב מגע.
לגבי ענין "נתקע הנשק"
מה הסיכוי שגם הנשק של היריב שלך יתקע,ואז תעברו לקרב מגע?
ואם כבר עברתם לקרב מגע ,לא הרבה יותר פשוט לחבוט בו בקת של הנשק מאשר להתחיל בקרב סכינים?
מה אתה לבד בשטח אין לך חברים לכוח שיכולים לירות?
בקיצור לאחר שיקול של כל הנתונים הגיעו בצהל למסכנה שעדיף להקדיש זמן לדברים חשובים יותר
מקרב סכינים שהסיכוי שהמצב הזה יקראה קלוש ביותר ,מצד שני זאת מיומנות שדרוש לא מעט זמן כדי לשלוט בה ברמה סבירה.

לגבי מקרא צומת גולני ואחרים
חייל עם אימון טוב יכול לטעון לדרוך לשחרר נצרה ולהוציא 2 כדורים בדיוק סביר תוך פחות מ3 שניות
(בדוק ) ,זה עדיף מאשר להתחיל לשלוף סכין ולהכנס לקרב סכינים
(מה גם שזה מתאים גם למצבים אחרים שהתוקף חמוש בנשק חם למשל).
ועם גם הגעתם לקרב מגע .....
קת בפנים בכל הכוח תפתור מצוין את הבעיה .
מקרא שאגב קרה למשהוא ביחידה שלי בשמירה בישוב
הגיח מאחורו מחבל עם סכין
לרועה מזלו של המחבל ולטוב מזלו של הבחור מהיחידה שלי הוא הבחין בצללית ושמעה רעש מאחורו
הוא הסתובב תוך כדי מכה עם הקת של הנשק והדביק לו את הקת בול בלסת .
מה שהביא ללסת שבורה והתעלפות על המקום של המחבל.

ולסיכום כמה מילים לפזקור
האם אתה מכיר את החוק הישראלי לגבי נשאת סכינים ?
אם לא אני יאתר אותם וישתדל להעביר אותם פה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2004, 18:48
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
הבהרה- כשאמרתי קרב מגע לא שללתי את השימוש ברובה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "טוב ,תגובה לכל"

ובחלקים שלו- כת, מחסנית, קנה. ואני חושב שיש אפילו תרגולת או שתיים שבהן משתמשים בנשק כדי להכות.

אני דווקא כן חושב שיש מקום לאימון קרב מגע בצה"ל ובעצם בכל צבא.
בכלל יש לי מן הרגשה (מיום ראשון אני כבר אבדוק בעצמי אם זה נכון) שיש הרבה דברים שצה"ל לא טורח ללמד חיילים ולא טרח מעולם, צה"ל קיים כבר לא מעט זמן בשביך להפיק לקחים, ועד היום עדיין אין הכשרה רצינית של צלפים (שכל צבא רציני בעולם הבין שהם כלי מלחמה מעולה), אין אימון רציני בהסוואה, שדאות ו"המנעות" מירי צלפים, אימון קרב מגע בסיסי ביותר, מעט מאוד כישורי הישרדות, תרגול קצר מאוד של ניווטים.

זה מה שאני חושב עליו כרגע, אבל היו עוד שנתקלתי בהם.

באמת, לא מספיק חשוב שחייל ידע לנווט כמו שצריך, לדעת להינע מזיהוי של האוייב, להסתדר לבד עם מה שיש לו בשטח עויין וכו'.

אני מנחש שהתשובה המתבקשת היא- מי שצריך ללמוד את כל אלה יודע, משמע- יחידות עילית, סיירות וכו'.

אבל אני מדבר על דברים בסיסיים שכל חייל צריך ללמוד כדי להגדיל את הסיכויים שלו לחזור הביתה בשלום, זה שהוא לא בסיירת כלשהי לא אומר שהוא לא צריך להיות מאומן בהסוואה ופעילות "שקטה".
שומעים לא מעט עדויות על כוחות צה"ל שנכנסים באישון לילה לתפוס מבוקש וכל הכפר שומע את החלונות נשבים ואת הלחשושים של החיילים... זה פשוט לא נשמע מקצועי ולא מעט שומעים על זה.

אני שואל, ככה צה"ל ממשיך לשלוח חיילים? עם כל כך קצת הכשרה?
ישן 25-11-2004, 17:51
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
באשר לאימון עם נשק קר ..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "אם כבר העלת את עניין האימון בסכין"

מ"ס יחידות מועט בצה"ל עובר זאת את כל מה שקשור ללוחמה זעירה בקורס מסויים בצה"ל ..
ושנית באשר ליחידת הצצנים וליתר דיוק הכתבה שפורסמה בעיתון .. :
הדברים שנאמרו נאמרו בהגזמה .. האנשים האלו נוהגים כיום כמו כל חייל צה"ל אחר ועפ"י הפקודות ..כך שעברם אינו רלוונטי לשירותם .הנוכחי בצה"ל ..!
קצת לא ברור לי איך חיילים שדופקים חצי בקבוק וודקה לפני יציאה לפעילות יכולים להיות חיילים טובים ..!
בנוגע לעניין התחמושת בנשק ...!
בהנחה שאנו מדברים על פעילות שיגרה ולא מלחמה ..
כול לוחם נושא על גופו 7 מחסניות שזה אומר מעל 200 כדורים .. פרט למלחמות לא זכור לי מקרה שלוחמים נאלצו להשתמש בסכינים או כול כלי אחר ..!
אם ישנו מצב שחייל מחזיק אפוד קרב מלא משמע נשק 7 מחסניות ושתי רימונים והוא עדיין לא יכול להתגבר על סיטואציה של היתקלות או קרב פנים מול פנים ..הרי שחייל זה במיידי חייב לחזור לבסיס הטירונות !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר