לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2005, 13:20
צלמית המשתמש של bilam
  bilam bilam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
בוא נתחיל בשאלה מהיא ההלכה ?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לך יתכן והעניין נשמע כמו סערה בכוס תה"

בסה"כ מדובר בקובץ מאמרי פרשנות לתנ"ך אשר נכתבו ע"י רבנים שהמליכו עצמם לא תחת אלה במקום הקב"ה.
שאלתי להם מי שמכם להיות דובריו של הקב"ה ?
מיהוא זה שמינה אתכם וכיצד ? האם קבלתם משלוח בדואר ? או שמה יונה הביאה לכם איגרת ? היתכן שמלאכים ירדו משמים (בעזרת סולם) לפוגשיכם או אולי הקב"ה בכבודו ובעצמו פנה אליכם בבקשת יצוג על פני כדור הארץ ?

אנני אדם מאמין בכח עליון, אך לדעתי הציבור הדתי צריך לישאול עצמו מספר שאלות (דומות מאוד לאילו שלמעלה).
וכאדם התאב ידע עד כמה שידוע לי הקב"ה בעצמו שופט האדם העומד מולו ולא איש זולתו.

אגב אני נוטה להאמין כי בעקבות תפוצת ישראל, ריבוי הקהילות, הפלגים והשרלטנים קיימות הלכות רבות אשר מתנגשות אחת בהשניה, כאן באה השאלה איזו ההלכה הקובעת ?

נערך לאחרונה ע"י bilam בתאריך 11-09-2005 בשעה 13:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2005, 07:21
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
אין בהלכה מושג ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קריקטורה שמתחילה ב "הקריקטורה השבועית הריסת בתי כנסת"

אהלן

הציבור הדתי מסתתר אחרי האמירה שההלכה מתנגדת להריסת בתי כנסת. עד כאן הכל בסדר גמור.
מניסיון היומיומי , לציבור הדתי ת-מ-י-ד נמצאו פתרונות גם למה שההלכה אומרת/אוסרת. תמיד ידעו לסובב ורק שיצא מבחינתם טוב. "במובן גפן או במובן גאפאן" .

הציבור הדתי , שאני מאד מכבד אותו עד לרגע שהוא מפסיק לכבד אותי, אינו מודע למושג שאנחנו מגדירים אותו : כ ב ו ד . כנראה שאין דבר כזה בהלכה .

במקום לסיים את הפרשה העגומה הזו של ההתנתקות בכבוד הראוי לבני אדם ולמקומות ששימשו כמקום קדוש , עשו בדיוק ההפך וכל זאת בגלל קומץ מופריעים וקומץ רבנים שהמח התחמם להם מעל למידה ועסקו בהסתה והמרדה. אם הדברים היו נעשים מתוך נתינת הכבוד הראוי אני משוכנע כי גם בעיתונות העולמית הכל היה מצטייר אחרת ואילו הפלשתינאים היו נראים לעולם בדיוק כפי שהם .

ובא לציון גואל

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 11-09-2005 בשעה 07:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר