לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2005, 13:03
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
ישראל הייתה צריכה להכריז שהשחתת בתי הכנסת תגרור תגובה.

בכל מקום בעולם שבו יש שלטון שמכבד את עצמו, ישנם חוקים השומרים על זכויות
הדת, גם מדובר בנצרות יהדות, איסלאם ועוד...
בכל מקום שמכבד עצמו, כשקורים דברים חריפים וברבריים שכאלה, השלטונות באופן
אינסטנקטיווי ומובן מאליו, מחפשים את הפושעים בכדי להעמידם לדין.

אנחנו, משום מה, במקום לדרוש זאת מהרש"פ, לא עושים מאום, מה גם שאדון עריקאת,
אחד מבכיריה טען שזאת לא אחריותם של הפלסטינים לדאוג לשלומם של המבנים.
מדוע לא אחריותם ? - השטח הועבר אליהם ובשלטונם. זה שאנחנו מחשיבים אותם
ברבריים ופרמיטיביים, לא מותיר להם לעשות כאוות נפשם.

מפני שתרחיש זה של הרס בתי הכנסת היה ברור לכולם, ישראל הייתה צריכה לתצפת
על בתי הכנסת וכשהתרחיש הידוע היה מתרחש - היא הייתה צריכה לפעול ע"י הזנקת
מסק"רים שהיו מרטשים את הברבריים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-09-2005, 13:46
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אם אתה מפנה אל החוק הבינלאומי - אל תבחר לך חלקים נוחים ממנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ישראל הייתה צריכה להכריז שהשחתת בתי הכנסת תגרור תגובה."

על פי החוק הבינלאומי כל מה שנבנה ע"י מדינת ישראל, כולל ההתנחלויות על כל מרכיביהן, נבנה לצורך שמירת הבטחון של הכובש. ברגע שהכובש עזב את השטח הוא חייב להחזירו בדיוק באותו המצב בו הוא מצאו בעת פעולת הכיבוש.
מה שלא השלימה מדינת ישראל מבצעים היום עבורה הפלסטינאים - מי שהראה להם את הדרך זוהי מדינת ישראל בעצמה. אני מניח שאם אנחנו לא היינו הורסים את כל המבנים, למעט בתי הכנסת, והיינו "מסתכנים" בגנוי בינלאומי על כך, גם הפלסטינאים לא היו הורסים אך ורק את בתי הכנסת. או שהיו הורסים הכל מסיבות השמורות עמם או שהיו משאירים הכל.
הדרישות לתביעה מהפלסטינאים לשמר את בתי הכנסת, כאשר היציאה היא חד צדדית, זהו אפסורד אחד גדול. או שיש הסכם, אז על הכל או שאין ואז כל אחד כל הישר בעיניו יעשה.

אינני מגן על מעשה הונדליזם שנעשה, למרות שעל פי המראות, טרום כניסת הפלסטינאים לתחומי בתי הכנסת, הם היו כבר מחוללים והרוסים. זהו מעשה בלתי ראוי בעליל, שכולנו צפינו אותו מראש.
ישן 12-09-2005, 20:34
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא הצדקתי ואפילו כתבתי כנגד המעשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אתה משווה מין שאיננו מינו - בין מקום קדוש פעיל לבין מקום שהיה קדוש, נעזב, חולל והושחת בידי "בעלי הבית".

בכלל כמו שנאמר טול קורה מבין עיניך - גם אנחנו לא נהגנו בכבוד כלפי מסגדים שנעזבו. אמנם עשינו זאת בעדינות ללא "הו-הא" וללא הנפת דגלים, אבל התוצאה הסופית הייתה דומה הם נמחקו מעל פני האדמה ללא זכר. לא להם ולא לכפר או לישוב שהם שכנו בעיבורם.

חידוש קטן - הר הבית לא קדוש להם. הוא קדוש מבחינה פוליטית של תראו את הר הבית המוסלמי וכלי נגד היהודים.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 13-09-2005, 14:50
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
כן כן
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מבין גדול באיסלם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הר הבית הפך להיות קדוש למוסלמים עוד טרם "התחילה הפוליטיקה".
הם כמו הנוצרים לפניהם (בהחלט שלא הבסיבות דומות - כי הנצרות נולדה ישירות מהיהדות) רצו ל"הכניס" אל תוכם כמה שיותר יהודים (מדובר בשעתו על יהודי מדינה) וכבר אז מוחמד קדש את ירושלים וקבע את כוון התפילה ככוון התפילה של היהודים - כלומר אל עבר ירושלים.

המילה ירושלים לא מוזכרת בקוראן. כובש ירושלים החליט שזאת ירושלים על מנת לאסלם יהודים, ובשביל המוסלמים זאת בהחלט הייתה מטרה פוליטית.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 13-09-2005, 20:06
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בדרך כלל מדובר בעניינים פנימיים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "שאלה לי אלייך."

אם יש השחתה של מקום קדוש או סמלי, אזי במדינות נורמליות השלטונות מטפלים בפושעים. פה מדובר במצב שונה בו ההשחתה של סמלים השייכים לאומה אחת נעשית בטריטוריה שכנה. על פי רב, זו לא עילה מספיקה ליציאה למלחמה וגם לא לפעולת תגמול ראוותנית.

יתר על כן, כשהופצצו השגרירות הישראלית ובניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס, ישראל לא יצאה אפילו לרדוף את המחבלים וזאת למרות שהאבדות היו עצומות, השלטונות סייעו בביצוע הפיגועים ולא טרחו לחקור אותם ברצינות. אם זה המצב כאשר נרצחים עשרות אנשים, חלקם במוסד רשמי של מדינת ישראל, אין שום הצדקה לפעולה נרחבת כשעל הפרק עומדים בניינים נטושים שקדושתם מקובלת רק על חלק מצומצם בצבור.
ישן 13-09-2005, 23:20

נו אז ?...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בדרך כלל מדובר בעניינים פנימיים"

אין שום משמעות להשחתה של סמלים ש"שייכים לאומה אחרת" - יש המון איזכורים לאימפריאליזם
במדינות אפריקה והמזה"ת והם עדיין עומדי על כנם ללא שום השחתה של המקומיים.

עפ"י רוב זו אכן אינה עילא לצאת לפעולה גרנדוזית, אך במקרה שלנו, לא מדובר ב-עפ"י רוב, לכן,
כשהשלטון הנוכחי טוען מראש שלא יעשה דבר בנידון, אין סיבה לתת לו את התענוג של בריחה מעונש.

אני לא יודע אם להתייחס ברצינות להשוואה שלך או לא. אתה משווה פיגוע תופת שבו נרצחו מעל 100
בני אדם להרס בתי כנסת ?...

עכשיו בקשר לפיגוע שבוצע בשיתוף חיזבאללה - עימאד מורנייה ואיראן, השגריר האיראני נעצר
בלונדון ועוד כמה מעמיתיו, זאת אומרת שלא מדובר במקרה פנימי אלא במצב גלובאלי. פיגוע זאת
בעיה עולמית ולא פרטית לוקאלית. גם כן השחתה ופגיעה במקורות דת איננה בעיה מקומית אלא
עולמית.

בקשר לפיגוע - כן עשו משהו נגד זה, הפגזות חיזבאללה אם אינני טועה, עצירת שגריר איראן
ועמיתיו ועוד (ואני בטוח שהמוסד לא מגלה מה תוכניותיו...)

זה שלדעתך הקדושה משויכת רק לחלק בציבור הישראלי לא אומר שמדינת ישראל תיתן לפגוע
בכבודה ובמורל שלה, ע"י ביזוי מה שמוגדר "ישראל" ו-"יהדות". ובקשר ל-"מצומצם" - אם הייתי
במקומך, הייתי עושה סקר ומתבדה.

ישן 14-09-2005, 00:11
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
קצת איבדתי אותך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נו אז ?..."

אז אתן לך את תמצית עמדתי ותאמר לי על מה אנחנו לא מסכימים.

1. השארת בתי הכנסת על תילם היתה מטופשת. היא נבעה מלחץ של רבנים שנימוקיהם ההילכתיים עימם ואיני מתיימר להבין בהם. הרבנים הללו העדיפו שבתי הכנסת יהרסו על ידי הפלשתינים ולא על ידנו ומבוקשם ניתן להם. אליהם הצטרפו פוליטיקאים שרצו לעשות הון פוליטי על תמונות של פלשתינים שורפים בית כנסת. מנגד, לרבים במערכת הפוליטית זה לא הזיז ולכן העדיפו את הפתרון הזה על פני יצירת דימוי של מחריבי היהדות. בין אלה לבין אלה לא נותר פתח לפרוק מכובד, גם אם סמלי, של בתי הכנסת והריסת חלקי המבנים שעוד היו נותרים.

2. מכיוון שהנסיגה מעזה היא מהלך חד צדדי, הצד השני לא מחוייב לדבר, ובסוגיה ספציפית זאת, הפלשתינים הודיעו מפורשות שלא ינקפו אצבע. כלומר התסריט היה ידוע מראש לפרטי פרטיו, ובכל זאת בחרנו בו. אם למרות זאת היינו בוחרים להתנקם במשחיתי המבנים זה היה נראה ממש כמו פרובוקציה מהסוג הירוד, מכיוון שאלה שהגיעו למקום היו לא רק מהזרוע הצבאית של החמאס, אלא גם ובעיקר המון פורק עול. אז מה? לירות עליהם? להכנס ולעצור את כולם? כל פעולה ישראלית היתה במקרה כזה נקמנות ותו לא.

3. מדינת ישראל מתיימרת לשמור לעצמה את זכות התגובה התקיפה על כל פעולה כנגדה משטחים מפונים (הרטוריקה הזאת מזכירה בדיוק את זאת שלאחר הסכמי אוסלו). נניח, באופן היפותטי לחלוטין, שאכן הזכות הזאת עומדת ולישראל ניתן אשראי מסויים לפעולות מסכלות ופעולות תגמול, האם זה נכון לבזבז אותו על המקרה הזה?

4. לא עשיתי סקר, אבל אני מניח שרב הישראלים צקצקו נמרצות בלשונם אל מול התמונות, אבל לא היו ששים ללבוש את מדי ה-ב' לכבוד העניין. מה היתה התעניינות הציבור בהרס בקבר יוסף או בבית הכנסת העתיק ביריחו? לצערי זניחה. ישראל יצאה מעזה עם הזנב בין הרגלים והרס בתי הכנסת הוא החלק הפחות משמעותי בפגיעה בישראל ובמורל שלה.

5. זה נכון שבמקומות רבים בעולם נותרו שרידים לתרבויות שנדחקו מטריטוריות מסויימות, אבל זה לא הכלל, בודאי שלא בנסיבות דומות לאלה הנוכחיות. לנו ולאיש בעולם לא היה ספק לגבי גורל המבנים הללו ברגע שיפלו לידי הפלשתינים, אם מה שהם עשו לא מוצא חן בעינינו זבש"נו.

ההשוואה לפיגועים בארגנטינה היתה מוקצנת בכוונה, אבל מכיוון שהיא לא מוצלחת ארד ממנה.
ישן 14-09-2005, 03:54

אני אגיד לך מדוע לדעתך איבדת אותי.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "קצת איבדתי אותך"

זה כי לא התייחסת למה שכתבתי אלא לתרחיש השגרתי של איומים בעלמא הנהוגים במדינת ישראל. אני כתבתי בבירור בכותרת האשכול "הייתה צריכה", לכן יש הבדל בין מה שישראל עושה בד"כ לבין זה...

ולעניין...
  1. מסכים בכלליות - עם כמה השגות.

2. כל העניין נראה לי הזוי ביותר - מדובר במבני קודש, לא באיזה בונקר צה"לי (שפה עוד הייתי יכול להבין). ההתחמקות של הרש"פ פשוט מוכיחה שאין לה שליטה על ההמון, לכן היא טענה זאת מראש - כי ידעה שלא תוכל לשלוט על זה. ברור הרי לכולם שמחמוד עבאס לא רצה תמונות כאלה, שכמובן לא משרתות את האינטרסים שלו...(והם כנראה הולכים לקבל מדינה).

3. אין דבר כזה "בזבוז" כשמדובר בפעולת תגמול - אין גם סיבה להסתיר מניעים. מותר לומר שהמניע היה נקמה, מותר לומר שהמניע היה לימוד לקח, מותר לומר שהמניע היה להעלות את מורל האזרחים במדינה.

4. אתה חושב שדיברתי על מבצע רב היקף שאתה קורא למדי ב' ?

5. זבש"נו זה מושג לא מקובל עליי - חבל שיש ביננו שחושבים שדברים כאלה הם "המובן מאליו".
    אני יכול לרק לקנא בתקופות קדומות יותר שרעדו ממשמע המילה "ישראל". היום זה כבר לא קיים...
נ.ב.
ניסיתי לקצר כמה שיותר...

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 14-09-2005 בשעה 04:00.
ישן 14-09-2005, 12:39
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
????
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה מצב אירוני באופן פרדוקסלי... :-)"

אהלן

טעות בידך .

אני לא שמאלני עד כמה שאני מבין את הגדרת שמאל פוליטי . נכון הוא שאני שמאלה ממך אבל עדיין אינני שמאלני כפי שהגבת . ולראייה , אינך צופה שאני רואה תקווה לשלום באופק ואני מדוכא מהמצב .

ואכן נכון הדבר, אני מלא בתקווה לשלום אמיתי וראוי , אך משומה הדרך נראית לי עדיין ארוכה .
מעבר לכך, נראה לי שגם אתה חפץ בשלום אך התאוריה שלך להשגת השלום שונה משלי .

ואתה יודע מה ? רק ממשלה ימנית כדוגמת העכשווית תעשה שלום . למקרה שזה לא היה לך ברור. אתה מתאר לעצמך מה היה קורה במדינה אילו ממשל פוליטי מרכזי , לא שמאלני, היה עושה את מה שעשה עכשיו אריק ? שמת לב שיש גם מרכז בפוליטיקה ? אבל כפי שאמרתי לעייל, אצלך הכל שמאל . גם מרכז . (לא מרכז הליכוד) . לא נורא . רק שתיהיה בריא .

אגב, איפה אתה רואה פראדוקס ? במה ? זה חשוב להנות מאירוניה במצב של דיכאון . :-))

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 14-09-2005 בשעה 12:42.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר