לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2005, 16:28
  שחר נוי שחר נוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "סיימתי גיבוש חובלים אך לא עברתייי....."

אוי אוי אוי אויאואיויאויאיא....

די כבר עם השטויות האלה... אין דבר כזה - אי אפשר לסיים גיבוש בלי כושר!!!!!!!!
אתם לא מבינים?! זה הכל בראש!

תפסיקו להשלות את עצמכם.....
בואו ואני אספר לכם סיפור:
בקיץ שעבר הייתי בגיבוש שייטת.... בסוף כיתה י"א.
בגיבוש היו איתי בצוות עוד 14 ח'ברה, מתוכם 10 היו ב"עמית לכושר" "אחרי" ועוד כל מיני הכנות לצהל מטופשות שכאלה.
אחרי הלילה הראשון (שיש לציין שהוא הקשה ביותר), נשארו בצוות 7 , מתוכם 4 שנמצאים בהכנות לצהל המטופשות האלה.... איך זה קרה?! לא יודע, אולי משהו קרה להם...
אז לא, טעות בידכם... ה6 שנפלו היו בכושר מצויין ולפני המסע הראשון לא הפסיקו לזיין ת'מוח על כמה שהם מתאמנים כבר שנה/שנתיים/שלוש/ מאז שהם נולדו....
בסיומו של הגיבוש, נשארנו בצוות רק 5, כמה מקורסים המטופשים אני לא זוכר אבל רק 5...
אני להבדיל מכולם, מעולם לא התאמנתי לגיבוש, עישנתי שנה וחצי לפני זה קופסא ביום (יש לציין שאני כבר לא מעשן הרבה זמן (10 חודשים) ) , היה לי קשה פיזית, ראיתי שחור בעיניים הרבה פעמים במהלך המסעות - אבל סיימתי!!
למה? כי הכל בראש, הכאב בשלב מסויים כבר לא מהווה פקטור בהחלטה אם לפרוש, הכושר לא משפיע בגרוש (אולי היה להם יותר קל ממני בשרירים אבל הרבה יותר קשה בראש).

מסקנה - תפסיקו להשלות את עצמכם.... בשביל לעבור גיבושים או לסיימם (אני לא עברתי את גיבוש שייטת, סיימתי... לעומת זאת עברתי גיבוש טייס) - לא צריך כושר!!!! צריך חוסן מנטלי!

יום טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2005, 20:04
  NOKER NOKER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
אני באתי לגיבוש חובלים בלי כושר בגרוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "סיימתי גיבוש חובלים אך לא עברתייי....."

והיה לי קשה, וקרעו לי את הצורה, וראיתי איך אחד אחד אנשים מפסיקים את המסעות וגם אתה רואה חברים שלך פורשים, ואתה רואה אנשים שיצא לך להכיר לפני כן שהם סוסים והכל פורשים וכל החוכמה זה להחזיק את עצמך בכוח. אני יכול להגיד בוודאות שגם אם יבוא מישהו עם הכי קצת כושר שאפשר והוא יהיה חזק מנטלית הוא יעבור כי בשלב מסויים אתה לא מרגיש לא את הכאב ולא את השפשפת ולא כלום, כל התהליך של המאמץ עובר לראש, לא מרגישים את הרגליים אלא רק נלחמים עם עצמך לא להפסיק ולא לפרוש למרות שזה הדבר "הטבעי" שהגוף ירצה לעשות כי למה לך להמשיך לסבול כשאתה יכול להפסיק עם זה? וזה הדבר הבסיסי שמחפשים בנוסף לתכונות הנוספות שמתאימות לחובלים כי איך יתפקד אדם שאין לו מספיק כוח רצון להמשיך לרוץ\ללכת בקרב או במצבים מלחיצים?

ברור שלמי שבא לגיבוש עם כושר יש יתרון כלשהו, אבל בשלב מסויים היתרון הזה זניח לחלוטין !!!

ד"א - אצלנו בגיבוש מבין העוברים היו רק בודדים (1-2) שהיו מתאמנים לפני והרוב באו על יבש...
ישן 14-09-2005, 20:39
  Nightwind Nightwind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.05
יש לי שאלה אליך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Seaman שמתחילה ב "אפשר לעבור עם כושר חלש, אבל..."

נניח מישהו מתאמן בקבוצת הכנה(עמית לכושר לצורך העניין)
המישו הזה מקבל גיבוש מטכל\שייטת ביום סיירות וגם עובר אותו! אתה חושב שזה קרה מהסיבה שהוא הוא התאמן בעמית לכושר ?
בוא נחשוב מה אתה צריך שיהיה לך בשביל לעבור גיבוש מטכל\שייטת
קודם כל צריך להיות מתאים מבחינת נתונים
אחרי זה צריך שיהיה לך רצון מאוד מאוד גדול.
אחרי זה צריך כושר(נניח שיש לו את הכושר הממוצע של החברה בגיבוש)

לדעתך אותו אחד היה עובר את הגיבוש בלי עמית לכושר ?
בוא נראה.. אם הוא כלכך רצה להיות באחת מהיחידות סימן שהוא היה מתאמן גם בלי עמית לכושר נכון ?
הרי אם הוא לא היה רוצה כמו שהוא רצה אז הוא לא היה מתאמן וגם לא היה עובר את הגיבוש.

לכן אתה מייחס לקבוצות הכנה האלה יותר מדי חשיבות.
אלה שצריכים לעבור את הגיבושים האלה יעברו אותם גם בלי קשר לעמית לכושר או כל קבוצת הכנה אחרת..
בשורה התחתונה הקבוצות האלה לא באות על מנת לגרום לך להיות באיזו סיירת. הן באות לעזור לך לעבור את הטירונות יותר בקלות.
בן השאר, אם אתה מתאים, ויש לך כושר, אתה אולי גם תגיע לאיזו סיירת.

זאת דעתי על כל פנים.
ישן 14-09-2005, 21:40
  Seaman Seaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Nightwind שמתחילה ב "יש לי שאלה אליך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nightwind
נניח מישהו מתאמן בקבוצת הכנה(עמית לכושר לצורך העניין)
המישו הזה מקבל גיבוש מטכל\שייטת ביום סיירות וגם עובר אותו! אתה חושב שזה קרה מהסיבה שהוא הוא התאמן בעמית לכושר ?
בוא נחשוב מה אתה צריך שיהיה לך בשביל לעבור גיבוש מטכל\שייטת
קודם כל צריך להיות מתאים מבחינת נתונים
אחרי זה צריך שיהיה לך רצון מאוד מאוד גדול.
אחרי זה צריך כושר(נניח שיש לו את הכושר הממוצע של החברה בגיבוש)

לדעתך אותו אחד היה עובר את הגיבוש בלי עמית לכושר ?
בוא נראה.. אם הוא כלכך רצה להיות באחת מהיחידות סימן שהוא היה מתאמן גם בלי עמית לכושר נכון ?
הרי אם הוא לא היה רוצה כמו שהוא רצה אז הוא לא היה מתאמן וגם לא היה עובר את הגיבוש.

לכן אתה מייחס לקבוצות הכנה האלה יותר מדי חשיבות.
אלה שצריכים לעבור את הגיבושים האלה יעברו אותם גם בלי קשר לעמית לכושר או כל קבוצת הכנה אחרת..
בשורה התחתונה הקבוצות האלה לא באות על מנת לגרום לך להיות באיזו סיירת. הן באות לעזור לך לעבור את הטירונות יותר בקלות.
בן השאר, אם אתה מתאים, ויש לך כושר, אתה אולי גם תגיע לאיזו סיירת.

זאת דעתי על כל פנים.

הכנה מנטלית שאיו בשום מקום,
צר לי אחי, אתה ממש טועה!
יאללה תפסיקו לשחק אותה רצון, יענו מי נופל אז אין לו רצון? דיי חאלאס!

ישן 14-09-2005, 23:06
  Nightwind Nightwind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.05
אתה חיי בסרט
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Seaman שמתחילה ב "[QUOTE=Nightwind]נניח מישהו..."

אני מצטער אחי..
מי שלא היה חזק מנטלית אז
גם לא יהיה חזק עכשיו
ומה זה מנטליות ?!?!?
כמה אתה בעצם רוצה ! אם אתה רוצה מספיק אז אתה תגיד לעצמך בראש אני לא מוותר בחיים
מאיפה אתה חושב שאלה שלא היו בעמית לכושר עברו גיבושים ?
מה אתה חושב שהם הכינו את עצמם מנטלית לפני זה? עשו שיעורים ?! יוגה?!
לא!
זה משהו שאתה מקבל עם השנים. זה איך שאתה. אם אתה לא חזק בראש עמית לכושר לא יבוא ויעשה ממך שור.
אם אתה רוצה להתקבל למקום כלשהו ויש לך את הנתנוים שום דבר לא מונע ממך
רק הרצון שלך. אם תרצה מספיק תצליח.

ומי שנופל אז אין לו רצון מה לעשות(אלא אם כן הוא מתעלף. אשמתו ? אני חושב שלא ממש).
אם היה לו רצון הוא היה מתאמן כמו מטורף.. ואת השאר הרצון שלו היה עושה.
ישן 15-09-2005, 00:11
  dorsalem2 dorsalem2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.04
תראו את העובדות..

מעטים האנשים שמגיעים ליחידות העילית מבלי להתאמן באחת המסגרות שמכינות לצבא.. ( אני לא מדבר על יחידות כמו פלסרים למיניהם או דובדבן - אגוז - מגלן)
מי שחושב שהוא יכול להתאמן לאורך זמן לבד - סבבה לו, הבעיה היא שלא יהיה לו דרך להשוות את עצמו עם אחרים...

ודרך אגב.. גיבוש טיס וחובלים, איך שלא תהפכו את זה אלו גיבושים של בנות.. ( בלי לפגוע), ובסופו של דבר קובעים מי עובר לפי היכולת במשימות..

ומי שסיים גיבוש חובלים ולא עבר רוב הסיכויים שלא יוכל להגיע לשלדג או ל-669 כי הציון שלו מהיום סיירות יהיה נמוך מידי... המצב שונה אצל אנשים שביקשו חובלים ביום סיירות וקיבלו את מה שביקשו..
ישן 15-09-2005, 11:02
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
איזה וויכוח מטופש!

כל בן אדם הוא אינדיבידואל יש כאלה שלא יכולים להתאמן לבד יש כאלה שיכולים יש כאלה שחזקים בראש יש כאלה שלא יש כאלה שמצליחים להתעלם מהכאב יש כאלה שלא! לא כל אלה שעברו הם אותם בני אדם ולא כל אלה שפרשו\העיפו אותם הם אותם בני אדם דיי כבר שתקו כל אחד פורש או לא יכול יותר מהסיבה שלו.
אני מתאמן בעמית לכושר אבל היה לי ממש קשה בגיבוש ולא עמדתי בקצב הייתי סיבוב מאחורי בקבוצה שלי! אבל המפקדים לא העיפו אותי כי אני חושב שהם ראו שיש לי פוטנציאל ובגלל שלא הפסקתי לרוץ תמיד המשכתי ולא הצלחתי להשיג את הקבוצה שלי. ובכל זאת סיימתי את הגיבוש
ישן 15-09-2005, 12:13

קשה לי להגיב לכל מה שאמרתם, אז אני יגיב רק למה שאני זוכר...

נתחיל בבחור שאמר שגיבוש טייס וגיבוש חובלים הם גיבושים לבנות.... אז ככה, לא יודע אם עשית איזשהו גיבוש בחיים שלך או שאתה סתם עוד איזה פלוץ אבל בתור אחד שהיה בגיבוש שייטת ובגיבוש טייס אני יכול להגיד לך שגיבוש טייס הרבה יותר קשה, וזה בגלל שלהבדיל מגיבוש שייטת (שיש לך 4-5 שעות מאמץ ביום) בגיבוש טייס יש לך 16 שעות מאמץ ביום.... ומי שחושב שכל עוד שאין מסעות הורגים של 16 ק"מ עם אלונקות ותדלים עם שק חול אז הגיבוש קל, טעות בידיו... וזה אומר מישהו שעשה את כל הסוגים.

ונמשיך בבחור שאמר שאני מזלזל בקורסי הכנה המטופשים בגלל שנהייתי שחצן מקורס טייס... חחחח, אחי... אתה אפילו לא שווה התייחסות... זה כל כך מגוחך מה שאתה אומר ואני אפילו לא יטרח להגיד לך למה... לפני שאתה אומר דברים כאלה לאנשים באינטרנט שמעולם לא פגשת ואתה לא מכיר, תחשוב טוב טוב אם אתה עושה מעצמך צחוק... כי במקרה הזה עשית.

האמת שהכי הצחיק אותי הבחור שאמר, "מעטים האנשים שמגיעים ליחידות עילית מבלי להתאמן באחת מהמסגרות שמכינות לצבא".... זאת בדיוק הבעיה... יש מין טרנד כזה שאנשים אשכרה מאמינים בזה שבלי להתאמן באחת מהמסגרות אין להם סיכוי ממשי.. .זה מין זבל כזה שמאכילים אותכם לפני שאתם נרשמים בשביל שתרשמו ותגשימו כביכול חלום....
זה לא באמת ככה!!!! צאו מזה.
אני יתן לכם דוגמא:
אני גר בעמק יזרעאל, אנחנו בשכבת י"ב שסיימה היינו 250 ילדים, מתוכם משהו כמו 120 בנים.
אף אחד אצלנו לא מתאמן בשום מסגרת של הכנה לצבא, ואני מתחיל למנות את מספר העוברים גיבושים:
18 עברו גיבוש טייס (מתוכם גם 3 גיבוש שייטת)
16 גיבוש שייטת
6 גיבוש מטכ"ל
8 גיבוש חובלים
5 גיבוש 669
2 גיבוש צוללות
(ויש עוד איזה 5 שצריכים לעשות גיבושון שלדג)

בקיצור, אתם מוזמנים להביא את הנתונים האלה למדריכים שלכם ותראו מה הם יגידו לכם..... במקרה גם יצא לי להציץ באתר האינטרנט של אחת החברות האלה.... הנתונים הסטיסטיים שהם מציגים שם הם פשוט מגוחכים....

ונעבור לבחור שאמר שלפני שהוא היה בעמית לכושר הוא היה עגלה ולא סיים 2000 - שמע, אני מכיר את הסיפורים של כל הח'ברה שאף פעם לא הזיזו את עצמם, באו לעמית לכושר ושאר החברים והפכו להיות בחורים רציניים עם ביטחון עצמי וכו' - מסכים! אני חושב שלח'ברה שלא היה להם את זה קודם, ח'ברה שלא הלכו לשחק כדורגל עם החברים שלהם בבית ספר כי הם לא באמת יכלו לרוץ כל הזמן - אלה ח'ברה שהמסגרת הזאת מתאימה להם והיא אפילו נחוצה - אבל לא בתור קורס הכנה לצבא.

עובדתית, אין דבר כזה קורס הכנה לצבא - זה הכל עניין של מודעות אישית... יש אנשים שהם פשוט שוקיסטים מטבעם ולכן הקורסים האלה עוזרים להם... יש אנשים שפשוט אין להם מודעות אישית אז הם צריכים שיבוא איזה "מפקד" ויצעק עליהם או ידריך אותם או ישמש להם כדוגמא אישית בשביל שהם יגיעו למסקנות לגבי עצמם.

בסיכומו של עניין..... הקורסים האלה שאתם לוקחים לא יגרמו לכם לעבור שום גיבוש, בשביל לעבור גיבוש לא צריך להיות בכושר מטורף, ולא צריך לרוץ 2000 ב7 דקות... צריך להיות מתאים! מה זה מתאים? אף אחד לא באמת יכול להגיד לכם כי אף אחד לא באמת יודע.... אבל להעריך אפשר - ואם אתם שואלים את הההערכה שלי , היא, לא תלויה בכושר שלכם.

אז תסיקו מסקנות.
ישן 15-09-2005, 13:30
  rishons rishons אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.04
שחר
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב "הדים?? תסביר..."

קודם כל - כל הכבוד לך שעברת שגיבוש טיס ובהצלחה בקורס!

דבר שני אתה צודק בכל מילה שלך לגבי ה"חוגים" שמכינים לגיוס ולדעתי
חבל לכם לזרוק 2000 שקל לשנה למסגרת שגם ככה תהיה לכם בצבא
כל בנאדם יכול להתאמ לבד ולא צריך את הדברים האלה
בשביל מה צריך לשלם לאדם שאומר לכם לרוץ - אפשר גם לרוץ לבד
ואני יודע שיש יותר מזה שזה הגיבוש של החבר'ה והמורל וזה
אבל אפשר ללכת קבוצה של חברים להתחיל לרוץ, ביודק אותו דבר!

עכשיו לגבי מה שאמרת בגיבוש טיס זה הגזמה קצת
אמרת הרים וגבעות על הגיבוש
אבל קשה לשפוט אותך כי לכל אחד כל גיבוש הוא קשה בצורה זו או אחרת
לי למשל לא היה קושי רב בגיבוש טיס
ועובדה תסתכל על מספר האנשים שפורשים - כל הפורשים הם רק על רפואי
ומעטים פורשים סתם ככה אז קח לתשומת לבך
יכול להיות שלך אינדיוידואלית קשה לך מבחינה מנטלית וחוסר השנה גם מפריע לך אז הרגשת שקשה
אבל מצד שני יש לך כושר ואתה חזק מבחינה פיזית אז היה לך קל בגיבוש שייטת

לכן שכל אחד ידבר בפני עצמו ושלא ייצא בהכללות שגיבוש X יותר קל או שגיבוש X יותר קשה
ישן 15-09-2005, 13:50
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
תפסיקו עם הויכוח הטיפשי הזה

כמו שמישהו פה אמר, כל אדם הוא אינבידואל בפני עצמו. יש אנשים שללא מסגרת כלשהי לעולם לא היו לוקחים את עצמם בידיים, נכנסים לכושר. ובשבילם מסגרת הכנה של כושר קרבי, היא מסגרת מושלמת בשבילם. על מנת לסיים (בכוונה הדגשתי) אכן לא צריך כושר מטורף.
על מנת לסיים בצורה מכובדת, צריך כשור סביר..ועל מנת לסיים בצורה כזאת שתעזור לך להתקבל..יש צורך בכושר סביר פלוס (כמובן שרק כושר לא מספיק, צריך גם ראש על הכתפיים והצלחה במשימות..וברור שתלוי גם באיזה גיבוש מדובר).

אגב, קורס הכנה לצה"ל לא מסתכם בכושר, הוא מתבטא גם בעזרה לקהילה, ולאוכלוסייות חלשות.
וכל מי שנמצא במסגרת הכנה לצה"ל יודע על מה אני מדבר.
שלא נדבר בכלל על "אחרי" שבמקרים מסויימם פועלים במקומות של אוכלוסייה חלשה ללא אפשרויות ופשוט מוציאות אנשים מפשע, ומכניסה אותם למסגרת שעוזרת להם להשתקם ולקבל ערכים רבים.

שחר, לא יודע מאיפה הגעת למסקנה שבגיבוש טייס הפעילות היא לארוך 16 שעות, ובגיבוש שייטת, המאמץ הוא לאורך 4-5 שעות. תעשה לי טובה. לא הייתי באף אחד מהגיבושים.
כן הייתי בגיבוש מטכ"ל (ואני מאמין שהוא לא נופל בקושי מגיבוש שייטת) ואני יודע שבגיבושים האלה המאמץ הוא הרבה הרבה יותר מ4-5 שעות.

לסיכום, הויכוח הזה מיותר כי כמו שאמרתי, יש אנשים שמסגרת הכנה לצה"ל זה הפתרון המושלם בשבילם. ויש אנשים שלא.
הא וגיוס ליחידה מובחרת לא אומר כלום על איכות של בן אדם, והצלחתו של אדם במסגרת כלשהי.
אם אדם נכנס למסגרת כושר קרבי בלי שום ערכים ויצא משם עם ערכים, ומשמעת אך עדיין לא התקבל ליחידה מובחרת.. אז מה טוב. אני מעדיף לשרת עם כזה אדם בלי שום ספק. מאשר סוציומט מיחידה מובחרת (ותאמינו לי שפגשתי המון כאלה בגיבושים).

{ואני לא הפניתי את הפיסקה האחרונה אליך, שחר}.

שיהיה לכולם בהצלחה! לא משנה איפה תהיו. בין אם זה לוחם בשייטת או לוחם בתותחנים. כולם עושים עבודת קודש.

ישן 15-09-2005, 14:15

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "תפסיקו עם הויכוח הטיפשי הזה"

תרשה לי להגיב...

"אגב, קורס הכנה לצה"ל לא מסתכם בכושר, הוא מתבטא גם בעזרה לקהילה, ולאוכלוסייות חלשות.
וכל מי שנמצא במסגרת הכנה לצה"ל יודע על מה אני מדבר.
שלא נדבר בכלל על "אחרי" שבמקרים מסויימם פועלים במקומות של אוכלוסייה חלשה ללא אפשרויות ופשוט מוציאות אנשים מפשע, ומכניסה אותם למסגרת שעוזרת להם להשתקם ולקבל ערכים רבים."

נהדר!!! אין שמח ממני שהקורסים לא מסתכמים רק בכך... אבל בשביל זה אתה יכול להצטרף לתנועת נוער, להתנדב במקומות באופן מאורגנים שמיועדים לכך.
בתור אחד שהדריך 4 שנים בתנועת נוער והתנדב שנה במרכז קליטה לעולים אתיופים אני יכול להגיד לך שהעובדה שעשיתם את זה היא מבורכת ומגיע לכם כל הכבוד על כך, אבל עובדה שאפשר לעשות ואף צריך לעשות את זה גם בלי הקורסים למינהם.

"שחר, לא יודע מאיפה הגעת למסקנה שבגיבוש טייס הפעילות היא לארוך 16 שעות, ובגיבוש שייטת, המאמץ הוא לאורך 4-5 שעות. תעשה לי טובה. לא הייתי באף אחד מהגיבושים.
כן הייתי בגיבוש מטכ"ל (ואני מאמין שהוא לא נופל בקושי מגיבוש שייטת) ואני יודע שבגיבושים האלה המאמץ הוא הרבה הרבה יותר מ4-5 שעות"

מאיפה הגעתי למסקנה הזאת.????? חחח... אולי כי אני הייתי בשניהם ואתה לא היית באף אחד מהם?!
איך אתה יכול לחלוק עלי בדבר כזה שלי יש ניסיון מוצק בכך ולך לא?! תעשה לי טובה....
בגיבוש שייטת בין השעות 3 בלילה ועד 7-8 בבוקר, זה הזמן שמתבצעת הפעילות הפיזית (יש לפעמים בערב גם קצת תיזוזים אבל לא משהו שצריך לספור אותו).
שאר הזמן אתה עושה תרגילים למינהם- בבריכה בים, באוהל... אני אפילו ישנתי 4 שעות צהריים בגיבוש שלי... אז אל תתווכח.
לעומת גיבוש שייטת, בגיבוש טייס אתה קם בסביבות 5 בבוקר (אין שעון אז לא יודע בדיוק) והולך לישון בסביבות 10- 11... שכל הזמן אתה בפעילות, כולל הרצות אין סופיות, עמידה בזמנים תמידית וכמעט בלי לאכול.
ואגב, זה שהיית בגיבוש מטכל לא אומר שאתה יכול להסיק מסקנות לגבי גיבושים אחרים... אז להבא, אל תסיק מסקנות לגבי דברים שאין לך שמץ.

יום טוב.
ישן 15-09-2005, 14:24
  oplo oplo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב "תרשה לי להגיב... [u]"אגב,..."

נהדר!!! אין שמח ממני שהקורסים לא מסתכמים רק בכך... אבל בשביל זה אתה יכול להצטרף לתנועת נוער, להתנדב במקומות באופן מאורגנים שמיועדים לכך.
בתור אחד שהדריך 4 שנים בתנועת נוער והתנדב שנה במרכז קליטה לעולים אתיופים אני יכול להגיד לך שהעובדה שעשיתם את זה היא מבורכת ומגיע לכם כל הכבוד על כך, אבל עובדה שאפשר לעשות ואף צריך לעשות את זה גם בלי הקורסים למינהם.

איך זה סותר את העובדה שקורס הכנה לצה"ל נותן לך ערך מוסף מלבד כושר גופני? אני לא מבין מה יש לך נגד מסגרות שכאלה. לא רק שהם עוזרות לאנשים מסויימים להגשים את עצמם, המסגרות האלו גם תורמות לקהילה. זה שיש מסגרות נוספות כמו מד"א, תנועות נוער, וכו' לא אומר שקורס הכנה לצה"ל זה דבר טיפשי ומיותר כמו שאתה טוען.

מאיפה הגעתי למסקנה הזאת.????? חחח... אולי כי אני הייתי בשניהם ואתה לא היית באף אחד מהם?!
איך אתה יכול לחלוק עלי בדבר כזה שלי יש ניסיון מוצק בכך ולך לא?! תעשה לי טובה....
בגיבוש שייטת בין השעות 3 בלילה ועד 7-8 בבוקר, זה הזמן שמתבצעת הפעילות הפיזית (יש לפעמים בערב גם קצת תיזוזים אבל לא משהו שצריך לספור אותו).
שאר הזמן אתה עושה תרגילים למינהם- בבריכה בים, באוהל... אני אפילו ישנתי 4 שעות צהריים בגיבוש שלי... אז אל תתווכח.
לעומת גיבוש שייטת, בגיבוש טייס אתה קם בסביבות 5 בבוקר (אין שעון אז לא יודע בדיוק) והולך לישון בסביבות 10- 11... שכל הזמן אתה בפעילות, כולל הרצות אין סופיות, עמידה בזמנים תמידית וכמעט בלי לאכול.
ואגב, זה שהיית בגיבוש מטכל לא אומר שאתה יכול להסיק מסקנות לגבי גיבושים אחרים... אז להבא, אל תסיק מסקנות לגבי דברים שאין לך שמץ.

וואלה מצטער, מודה הסקתי מסקנה מהר מדי. בכל אופן, אני לא רוצה לדבר על הקושי בגיבוש שייטת, חובלים, טייס או מה שזה לא יהיה.
אני רק יכול להגיד לך שאני חוויתי על בשרי קושי מטורף בגיבושים שעברתי.
וקשה לי להאמין שגיבוש שייטת הוא עד כדי כך קל. אתה בעצם אומר לי שהקושי הוא רק בלילה? אז מה עושים במשך היום? מוזר.
בכל אופן הויכוח הזה כל כך טיפשי, כמו שאמרתי כל אדם הוא אינבידואל ומסגרת כזו או אחרת יכולה להתאים לו בהתאם לאופיו.

ישן 15-09-2005, 14:35

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "נהדר!!! אין שמח ממני שהקורסים..."

"אתה בעצם אומר לי שהקושי הוא רק בלילה? אז מה עושים במשך היום?"

כפי שכבר אמרתי... בין השעות 3-7 בבוקר, רק אז מתרחשת פעילות פיזית בגיבוש, בשאר השעות ביממה עושים תרגילי מים (שרובם הם עניין של כמה דקות והשאר זה לחכות לתור שלך כי הם בבודדים), תרגילי מחשבה למינהם, וגם שנת צהריים לפעמים.

"איך זה סותר את העובדה שקורס הכנה לצה"ל נותן לך ערך מוסף מלבד כושר גופני? אני לא מבין מה יש לך נגד מסגרות שכאלה. לא רק שהם עוזרות לאנשים מסויימים להגשים את עצמם, המסגרות האלו גם תורמות לקהילה. זה שיש מסגרות נוספות כמו מד"א, תנועות נוער, וכו' לא אומר שקורס הכנה לצה"ל זה דבר טיפשי ומיותר כמו שאתה טוען."

לא אמרתי שזה סותר, אין ספק שזה נותן ערך מוסף... אבל בשביל ערך מוסף לא צריך ללכת לקורס הכנה לצהל... יש מסגרות אחרות, התנדבותיות שלא צריך לשלם עליהם כסף שיתנו לך ערך מוסף.
עוזרות לאנשים להגשים את עצמם? אני חולק עלייך... .הגשמה עצמית זה תלוי בן אדם - אם תחליט שאתה רוצה להגשים את עצמך בתרומה לקהילה/בבניית כושר גופני/בלימוד לפסיכומטרי/בללמוד לבנות מיטות/בהצלחה בחיים - אתה לא צריך את המסגרת הזאת.... אתה צריך לקחת את עצמך בידיים ולעשות החלטה.

הבעיה האמיתית של עם הקורסים האלה היא שהופכים אותם לפרה קדושה, שמאכילים לוקשים ילדים בכיתה י"א שהחלום שלהם להגיע לשייטת/מטכל/חובלים/טייס/תותחנים , שדרך הקורסים האלה, הסיכויים שלהם יגדלו וסביר להניח שהם יצליחו להגיע בעזרתם "לייעודם הצבאי" ובלי הקורסים האלה, האחוזים יורדים..... זאת הבעיה, שמלשבים תמימים שרק רוצים להוכיח לכולם שהם כאלה גברים שהצליחו לעבור גיבוש שייטת בגדנע של י"א - הולכים לשם וחושבים שרק ככה הם יוכלו להגשים את עצמם.
אתה רוצה להגשים את עצמך?!?!?!?!! תעשה את זה - לבד! עם חברים! עם המשפחה! עם הקהילה!
לא עם מדריכים שאתה משלם להם כסף בשביל שישחקו איתך בחייל ומפקד....

שוב.... .נקודה למחשבה!
ישן 15-09-2005, 14:45
  oplo oplo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב ""[b]אתה בעצם אומר לי שהקושי..."

לא אמרתי שזה סותר, אין ספק שזה נותן ערך מוסף... אבל בשביל ערך מוסף לא צריך ללכת לקורס הכנה לצהל... יש מסגרות אחרות, התנדבותיות שלא צריך לשלם עליהם כסף שיתנו לך ערך מוסף.
עוזרות לאנשים להגשים את עצמם? אני חולק עלייך... .הגשמה עצמית זה תלוי בן אדם - אם תחליט שאתה רוצה להגשים את עצמך בתרומה לקהילה/בבניית כושר גופני/בלימוד לפסיכומטרי/בללמוד לבנות מיטות/בהצלחה בחיים - אתה לא צריך את המסגרת הזאת.... אתה צריך לקחת את עצמך בידיים ולעשות החלטה.

הבעיה האמיתית של עם הקורסים האלה היא שהופכים אותם לפרה קדושה, שמאכילים לוקשים ילדים בכיתה י"א שהחלום שלהם להגיע לשייטת/מטכל/חובלים/טייס/תותחנים , שדרך הקורסים האלה, הסיכויים שלהם יגדלו וסביר להניח שהם יצליחו להגיע בעזרתם "לייעודם הצבאי" ובלי הקורסים האלה, האחוזים יורדים..... זאת הבעיה, שמלשבים תמימים שרק רוצים להוכיח לכולם שהם כאלה גברים שהצליחו לעבור גיבוש שייטת בגדנע של י"א - הולכים לשם וחושבים שרק ככה הם יוכלו להגשים את עצמם.
אתה רוצה להגשים את עצמך?!?!?!?!! תעשה את זה - לבד! עם חברים! עם המשפחה! עם הקהילה!
לא עם מדריכים שאתה משלם להם כסף בשביל שישחקו איתך בחייל ומפקד....

שוב.... .נקודה למחשבה!

אתה חולק עלי אבל מסכים איתי באותו משפט - הגשמה עצמית זה תלוי בן אדם זה מהות הויכוח שלי איתך, קורס הכנה לצה"ל מתאים לאנשים מסויימם שלעולם לא היו מצליחים בלעדי אותה הכנה. כנראה שאת לא מסוגל להבין עובדה פשוטה שיש אנשים שפשוט לא מסוגלים לקחת את עצמם בידיים ולהתחיל להתאמן, לעשות משהו למען עצמם ולמען אחרים.
אלא הם זקוקים למסגרת כלשהי שתעזור להם, ותכוון אותם לאותה דרך.

אגב, אני לא יודע אם אי פעם היית בקורס הכנה לצה"ל..בכל אופן אני יכול להגיד לך שלא משחקים איתך שם "בחיל ומפקד" ולא לוקחים ממך שום אגורה במידה ואין לך איך לשלם.
(שלא נדבר על מסגרות כמו "אחרי" שלא לוקחות גרוש [אולי רק סכום סימלי]), במידה וחניך של הקורס לא מסוגל לשלם, עוזרים לו. פשוט מאוד..לא היה חניך אחד אצלנו שלא היה מסוגל לעמוד בתשלומים והוא לא התאמן כתוצאה מכך.

אני רק רוצה להבהיר את הנקודה, קורס הכנה לצה"ל הוא בהחלט לא פסול באופן גורף, ויש אנשים רבים שהוא מתאים להם בדיוק, וללא מסגרת כלשהי הם לא יהיו מסוגלים להתאמן בעצמם.

ישן 15-09-2005, 15:15

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "לא אמרתי שזה סותר, אין ספק..."

" אני רק רוצה להבהיר את הנקודה, קורס הכנה לצה"ל הוא בהחלט לא פסול באופן גורף, ויש אנשים רבים שהוא מתאים להם בדיוק, וללא מסגרת כלשהי הם לא יהיו מסוגלים להתאמן בעצמם."

מסכים איתך.... יש אנשים שהמסגרת הזאת מתאימה להם בדיוק (כמו הבחור קודם שאמר שלפני שהוא היה במסגרת הזאת הוא היה עגלה ולא סגר ריצת 2000), יש אנשים כאלה....
הבעיה היא ש90 אחוז מהאנשים שהולכים לשם הם לא כאלה....
מרבית הח'ברה שהולכים לשם הם הח'ברה שהיה להם כושר עוד לפני זה.... ח'ברה שתמיד השתתפו בשיעורי ספורט.... ח'ברה שהיו יכולים ל"הגשים" (אני לא רואה בזה הגשמה וזה למה המרכאות) את עצמם גם אם הם היו פחות עצלנים ופחות צמודים לטלוויזיה... אבל זה כבר ויכוח אחר....
ההתפנקות הזאת, המותרות הזאת של ללכת לקורס הכנה לצהל (וזה בכלל לא עניין חומרי) - היא מיותרת בכל קנה מידה...

אתה רוצה להגשים את עצמך? קח את עצמך בידיים!
אל תגיד להורים שלך לשם כסף כל חודש בשביל שזה יקרה....
ישן 15-09-2005, 15:31

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "מצטער אבל אתה פשוט טועה. רוב..."

יכול להיות שאני טועה... לא נראה לי כי יצא לי לפגוש הרבה כאלה שהיו בקורסים למינהם בגיבושים ורובם היו כאלה שהעידו על עצמם כח'ברה שהיו בכושר קודם לכן.... אבל נגיד, אני לא יתווכח איתך כי זה חסר טעם.

אני ועוד חושב שאני יכול לתת את הדעת על קורס כזה, דווקא בתור אחד שרואה את הדברים מבחוץ יש לי את האפשרות לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית להבדיל ממי שבפנים.... בן אדם אינטליגנטי?! רוב הילדים בכיתה י"א (שזה הגיל שפונים אליכם לא?!) שיבוא אליהם מישהו שיגיד שהוא עשה ככה וככה והיה פה והיה שם בצבא ויגיד להם שאם תלכו לקורס הסיכויים שלכם לעבור גיבושים יגדלו פלאים והנתונים שלנו מראים כי... ואנחנו הוצאנו X מספר של אנשים לגיבוש זה וזה וזה וY עברו וזה מוכח... וכ'ו וכו' וכו'.....

בסופו של דבר, הרבה מהאנשים שהולכים לקורסים האלה הולכים מתוך טרנד ומתוך אמונה שזה יעלה בצורה משמעותית את הקבלה שלהם לסיירות המובחרות ולא מתוך מטרת הגשמה עצמית, אחרת הם היו מחפשים מקום אחר.... וכן, נראה לי שיש בזה גם אלמנט של טרנדיות ומקובלות.

תודה! (על האיחול)
ישן 15-09-2005, 15:13
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
שחר בוא אני אסביר לך משו
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב ""[b]אתה בעצם אומר לי שהקושי..."

לא כל האנשים יכולים לעשות את השינוי הזה לבד לא לכולם יש יכולת להתמיד בזה אם אין להם משו קבוע נניח אם אני יגיד לעצמי "בכל יום רביעי אני רץ 2000" במשך הזמן העובדה שיש לי לימודים\חוגים\מבחנים\חברים תשחק את זה ואני אמצא את עצמי שוב לא רץ..ויש הרבה אנשים כאלה
דבר שני אני לא אדבר על אנשיםאחרי אני אדבר על עצמי עמית לכושר נתן לי הרבה מאוד בקטע של חוסן מנטלי לדעת למה אני מסוגל ,להבין מה החשיבות שבעזרה למי שנגרר מאחור והערך של קבוצה חוץ מזה שזה כיף אם אתה לא רוצה ללכת למסגרת אל תלך אבל אל תלכלך על משהו שאתה לא מכיר והמאמן שלנו הוא ממש ממש לא "המפקד מהצבא" הוא פשוט נותן לך תכוינים על מה לשים דגש ..
אףאחד לא אמר שבלי עמית לכושר אי אפשר לעבור גיבוש אני לא מסכים עם זה יש בהחלט אנשים שיכולים לעבור גיבוש גם בלי המסגרת הזאת.. אבל זה כן תורם לאנשים וכן עוזר להם ואני לא מבין מה רע בזה..
אני יכול לתת לך דוגמא של חבר שלי ששקל 120 קילו וירד תוך שנתיים ל80 קילו בזכות העמית לכושר לפני שהוא הצטרף היה לו פרופיל 45 עכשיו אתה יכול למצוא אותו מפקד חוליה בגדוד אפעה בצנחנים (טירון מושתן חח) אז הוא אמר לי תקשיב עמית לכושר הציל לי את החיים ואני יודע כמה זה נכון בוא נגיד שבן אדם כזה לבד או רק עם חברים היה מתקשה מאוד להגיע לאותן תוצאות עד כדי כך שזה אפילו בלתי אפשרי היה בשבילו וניסינו לרוץ ביחד אבל כשאין את המאמן שדוחף אותך קדימה זה קצת יותר קשה כי איך שלא תהפוך אתזה הייתה לנו הערכה אל המאמן ואהבנו אותו מאוד והוא כל הזמן עודד אותו ותאמין לי שהדרך שלו לא הייתה קלה.
יש אנשים שבשבילם עמית לכושר זה מיותר אין לי בעיה עם זה אבל שלא יזלזלו כי זה פשוט לא נכון לזלזל כי לא כולם כמוך.

נ.ב בהצלחה במסלול.
ישן 15-09-2005, 15:20

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "שחר בוא אני אסביר לך משו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
אני יכול לתת לך דוגמא של חבר שלי ששקל 120 קילו וירד תוך שנתיים ל80 קילו בזכות העמית לכושר לפני שהוא הצטרף היה לו פרופיל 45 עכשיו אתה יכול למצוא אותו מפקד חוליה בגדוד אפעה בצנחנים (טירון מושתן חח) אז הוא אמר לי תקשיב עמית לכושר הציל לי את החיים ואני יודע כמה זה נכון בוא נגיד שבן אדם כזה לבד או רק עם חברים היה מתקשה מאוד להגיע לאותן תוצאות עד כדי כך שזה אפילו בלתי אפשרי היה בשבילו וניסינו לרוץ ביחד אבל כשאין את המאמן שדוחף אותך קדימה זה קצת יותר קשה כי איך שלא תהפוך אתזה הייתה לנו הערכה אל המאמן ואהבנו אותו מאוד והוא כל הזמן עודד אותו ותאמין לי שהדרך שלו לא הייתה קלה.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
נ.ב בהצלחה במסלול.

אתה צודק! וכבר אמרתי את זה קודם... הח'ברה האלה הם ח'ברה שבאמת צריכים מסגרת כזאת (לאו דווקא הכנה לצהל אבל זה טוב כי זה דוחף אותם להצלחה).... אליהם אני לא בא בטענות...

אני בא בטענות לאלה שיכולים לעשות את זה לבד והסיבה היחידה שהם עושים את זה היא מפני שמאכילים אותם בזה שבלי הקורסים האלה ההצלחה בגיבושים בצהל היא אפסית, לא ממשית או כל דבר שתרצה - "הבעיה האמיתית של עם הקורסים האלה היא שהופכים אותם לפרה קדושה, שמאכילים לוקשים ילדים בכיתה י"א שהחלום שלהם להגיע לשייטת/מטכל/חובלים/טייס/תותחנים , שדרך הקורסים האלה, הסיכויים שלהם יגדלו וסביר להניח שהם יצליחו להגיע בעזרתם "לייעודם הצבאי" ובלי הקורסים האלה, האחוזים יורדים..... זאת הבעיה, שמלשבים תמימים שרק רוצים להוכיח לכולם שהם כאלה גברים שהצליחו לעבור גיבוש שייטת בגדנע של י"א - הולכים לשם וחושבים שרק ככה הם יוכלו להגשים את עצמם.
אתה רוצה להגשים את עצמך?!?!?!?!! תעשה את זה - לבד! עם חברים! עם המשפחה! עם הקהילה! "

זאת בדיוק הבעיה שלי.

ותודה על האיחול! (=:
ישן 15-09-2005, 15:33
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
לא יודע איך זה במקומות אחרים..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שחר נוי שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים] אני יכול..."

אבל אצלנו (ראשון) פשוט באים ואומרים קורס הכנה עמית לכושר מפוקח ע"י וינגייט מי שרוצה שיבוא ואני יכול להגיד לך שהרבה מאוד אנשים אצלנו עברו גיבושים והמשיכו להתאמן כי זה כייף פשוט לא כדי להתקבלל לאיקס או לוואי חומר אנושי טוב יש גיבוש בצוות ויש לנו גם כאלה שלא עברו גיבושים ונשארו כי זה כן עוזר הקבוצה הזאת כן תומכת בך בסופו של דבר אני לא אומר ללכת באופן עיוור לעמית לכושר ולשלם כסף כי 100 אחוז תעבור גיבוש זה שטויות.. אבל זה כן עוזר וזה כן תורם. וזה לא רק אימונים נטו זה הרבה הרבה מעבר לזה לרוץ עם חברים אני יכול אבל להגיע לדילמה שאני צריך לסחוב את חבר שלי כדי לעמוד בקצב או להמשיך לבד ושירקב מאחור לא יצא לי להיתקל בריצות שאני עושה במסגרת אישית (עשיתי יותר נכון) ואתה כן לומד המון דברים על עצמך בקטעים האלה ולי אישית זה מאוד מאוד עזר בגיבוש חובלים שהיה לי ואני לא כל כך בטוח שהייתי עובר אם לא הייתי מקבל שיחות מוטיבציה מהמאמן שלי שבאמת היה משו מיוחד במינו ואני לא אומר סתם

אגב היה לנו מקרה של ילד שבמשפחה שלו לא זרם הכסף כמים.. והמאמן אישר לו להתאמן חינם.. מאוחר יותר גילינו שהוא מימן את החניך מהכסף שלו.....
היום לצערי הרב הוא כבר לא מאמן (עבר לטובת משרד ראש הממשלה למי שמבין..).

בכל מקרה אני אומר בשום פנים ואופן לא לחשוב שמי שהולך לעמית לכושר זהו הוא יתקבל את זה גם המדריכים שלנו אומרים אתה חייב להשקיע ולהראות רצון ולהתאים. זה ברור אבל זה כן הופך אותך לבן אדם טוב יותר. ויש לי המון דוגמאות לתת לך ובצבא עם כל הכבוד רוב האנשים יהיו כמה 3 שנים... אח"כ יש חיים ואם זה מציל ילד אחד מלהיות פושע (כמו שזה הציל חבר שלי) אז זה שווה את זה
ישן 15-09-2005, 23:58
  OriDrori OriDrori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.04

שחר נוי - אתה כנראה לא השתתפת בחיים בכושר קרבי...אני אישית מתאמן ביובל עילם והם לא משחקים איתנו בחייל ומפקד..

תסכים איתי שאם הכל "אצלי בראש" אבל יש לי כושר של זקנה בת 200 אני לא יעבור את הגיבוש הזה

כי עדין יש לזה משקל של כושר

דבר שני אצלנו בכושר קרבי עובדים על דברים שמתבצעים בימי סיירות וגיבושים , בנוסף נסיעות והרצאות עם אנשים מיחידות "מובחרות" וביקור בכל מיני מקומות שקשורים לצבא.

זה שאתה אומר שהכושר קרבי לא עוזר בשקל זה שטות אחת גדולה

כי שתדע שאם אתה מתאמן בכושר קרבי אחד היחודים החשובים הוא שבימי סיירות או בגיבושים לא מחדשים לך כלום , כי למשל בריצות ביובל עילם יהיו אימונים בויינגייט , או אימונים של תרגילים בימי סיירות , מה שאני מנסה להסביר זה שכלום לא יחדש לך ברגע האמת ואתה לא תקבל איזשהו תרגיל שאתה לא תדע מאיפה הוא נפל עליך.

דבר נוסף זה שאני ממליץ לך לדבר עם מישהו שמתאמן בכושר קרבי שהוא יודע מה שהוא מדבר...הדעות שלך שליליות למדי על העניין הזה..ואתה בעצמך לא עברת בהצלחה גיבוש שייטת, ואתה לא רשמת בנוסף איך סיימת אותו...סיימת אותו בקרשים ? היית בין הטובים ? האפסים ?
ישן 16-09-2005, 01:30

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי OriDrori שמתחילה ב "שחר נוי - אתה כנראה לא השתתפת..."

אני יגיב רק לשתי פיסקאות כי לכל שאר הפיסקאות כבר הגבתי בהודעות קודמות (אתה מוזמן לקרוא)

"כי שתדע שאם אתה מתאמן בכושר קרבי אחד היחודים החשובים הוא שבימי סיירות או בגיבושים לא מחדשים לך כלום , כי למשל בריצות ביובל עילם יהיו אימונים בויינגייט , או אימונים של תרגילים בימי סיירות , מה שאני מנסה להסביר זה שכלום לא יחדש לך ברגע האמת ואתה לא תקבל איזשהו תרגיל שאתה לא תדע מאיפה הוא נפל עליך."

זה שלא מחדשים לך כלום זה לא דבר טוב... הגיבושים נועדו על מנת לבחון אותך ולראות מה יכולתיך - אם אתה יודע בדיוק מה יקרה בכל רגע נתון בגיבוש או מה אתה אמור לעשות בכל תרגיל כזה או אחר, אתה למעשה פוגם ביכולת של המערכת לדעת אם אתה באמת מתאים.
התרגילים האלה הם לא דברים שאנשים אמורים לדעת לפני שהם מגיעים לגיבוש, אין בזה כל טעם.
אני לא יקבל איזשהו תרגיל ואני לא ידע מאיפה הוא נפל עליי? אם אני לא ידע מה לעשות או איך להגיב אז כנראה שזה מה שאמור לקרות.... אם יגידו לך לעשות משהו מסויים ולא תדע איך להגיב אז כנראה שאתה לא מתאים על מנת לעבור את התרגיל... ומה יקרה בשירות הסדיר או אפילו בשדה הקרב שתצטרך לעשות משהו שלא לימדו אותך או לא אמרו לך בדיוק איך להתנהג באותו המצב? תקפא? לא... סביר להניח שאז, תגיב כמו מי שאתה באמת, לטובה ולרעה... וזה בדיוק המשמעות של הגיבושים.

"ואתה בעצמך לא עברת בהצלחה גיבוש שייטת, ואתה לא רשמת בנוסף איך סיימת אותו...סיימת אותו בקרשים ? היית בין הטובים ? האפסים ?"

לא עברתי בהצלחה את הגיבוש.... לא יודע למה, לא גילו לנו את הסיבות לכך.... מבחינת כושר? הממ... לא הייתי מהמובילים וגם לא הייתי מהאחרונים.... הייתי ממוצע מאוד... ועוד כמה ח'ברה שהיו בערך באותה הרמה כמוני מבחינת כושר עברו... כנראה שלא הייתי מתאים....
היה גם חלק בגיבוש שהתעלפתי וקיבלתי אינפוזיה אבל אני לא יודע אם זה קשור בהחלטה שלא להעביר אותי... שוב, כנראה שאני לא מתאים... ואין לי שום בעיה עם זה.

והאפסים? אני לא חושב שיש מונח כזה לגבי מי שסיים גיבוש כלשהו.... זה לא קיים.... אם אחד שמתאמן בקורס הכנה לצהל (שלפי מה שכולם פה התיימרו להגיד - שם לומדים לקבל את החלשים ולתמוך בהם וכו'), לא נראה כאילו רכשת איזשהם ערכים לגבי קבלת החלש.... אפסים זאת לא מילה ראויה... חבל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר