לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2005, 05:36
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
קולו של ביבי בוקע מבין אצבעותיך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו , אנשי מרכז הליכוד ? שוכנעתם?"

הנאום היה אחת משעותיה היפות של מדינת ישראל - שגם הבצוע, התמיכה ועידוד לו הוא זכה תמשך ותתמיד. סוף סוף מדינת ישראל תצא למרחב אחרי כ - 100 שנות מאבק ומימוש הזכות להקמת מדינה דמוקרטית לעם ישראל. מדינה אליה יצטרפו כלל יהודי העולם (כאן האכזבה הדגולה), יהפכו לישראלים מן המנין ויפתחו מדינה לתפארה.
אריאל שרון מנסה להתמודד עם חוסר היכולת שלנו לשמור על רוב, בתחומי ארץ ישראל ואפילו בתחומי ארץ ישראל המערבית ועושה מאמצים על מנת לקבע גבול הגיוני שיבטיח קיומנו לדורות.
אם הדבר תלוי אך ורק למרכז הליכוד אנו צפויים לבכיה לדורות או לעקוב המהלך שהתחיל לצבור תאוצה לשנים ותחילתו מחדש וכל ההתחלות קשות וככל שהן מרובות ההישגים מתמעטים והולכים. ביבי בפירוש ישיג הרבה פחות מאשר מסוגל להשיג היום שרון ואם ההסדר ידחה לאחר ביבי ההישג יהיה נמוך עוד יותר.

בפרפרזה ניתן לאמור שהיום היא ההזדמנות האחרונה בדורנו להשיג הסדר עם הפלסטינאים, שיביא לרגיעה, לשגשוג ולקידומה של מדינת ישראל. גם ביבי יודע זאת היטב והוא איננו טיפש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2005, 03:44

זה פשוט הרע במיעוטו - טוב יותר לדעתי, לפחות ברצועת עזה הצרה, להגן על מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אולי סוף סוף תסביר לי מה שווה "סיום" הכיבוש ללא הסכם?"

מבחוץ, מאשר לשבת בפנים, כאשר המתנחלים מסתובבים "בין רגליך" ומחייבים טיפול והגנה מיוחדת בגינם.

1.אי הסכם=יש כיבוש(בכל אופן שטחים כבושים)...
1ת. לא הבנתי. כיבוש הוא ישיבה בשטח שנכבש ושליטה עליו. הפסקת הכיבוש היא יציאה מהשטח. נכון שבהסכם זה רצוי, אבל אם אין מצליחים להגיע להסכם ניתן לסיים את הכיבוש, לפחות בקטעים מסויימים, גם ללא הסכם.
2.להתנתק+לתת יד להקמת מדינה פלסטינאית ללא הסכם=סוף מדינת ישראל...
(לא סתם ברק לא הצליח בכימפ דווד)
2ת. אני חולק עליך הנידון. ראה מה קרה לאחר כשלונו של ברק בחזית הפלסטינאית לעומת השגו המזהיר בלבנון.
מלבנון יציאה ללא הסכם מהגדה נסיון ליציאה עם הסכם. כאשר אין עם מי להסכים מוטב לפעול על פי האינטרסים של קובעי המדיניות בישראל מאשר להמתין להסכם.
3.אבל גם הערבים יתיאשו יום אחד(אולי עוד עשור, אולי עוד חמישה עשורים), עד אז מדינה פלסטינאית צריכה להשאר בגדר חלום(ולא זהו סופה של מדינת ישראל).
3ת. הפלסטינאים כמו כל מדינות ערב העוטפות אותנו, התייאשו מזמן והגיעו למסקנה שלא יוכלו לנו ועברו לדרך של שלום או הפסקת אש (לוחמה) טוטלית.
אכן המדינה הפלסטינאית תשאר בגדר של חלום עד שלא יהיה הסכם או עד שמדינת ישראל תחליט בעצמה על גבולות הקבע שלה ומה שיהיה מ"חוצם" יהיה. בכל מקרה למדינת טרור ה"דבוקה" למדינת ישראל לא תהיה כל תקומה.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 23-09-2005 בשעה 03:49.
ישן 23-09-2005, 04:12
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
הסבר...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זה פשוט הרע במיעוטו - טוב יותר לדעתי, לפחות ברצועת עזה הצרה, להגן על מדינת ישראל"

אף אחד לא יכיר בסיום הכיבוש ללא חזרה באופן מלא לקווי 67(מה שבלתי אפשרי). ברגע שמתנתקים חד צדדית ללא הסכם, הכיבוש מבחינת "ידידינו" נמשך.
(בידיוק כמו שהכיבוש בגולן נמשך). מתן מדינה לפלסטינאים ללא הסכם=קטסטרופה.
ברק לא הצליח בקיימפ דוויד לא סתם, ערפת רצה להשיג הרבה יותר ממה שברק נתן, והנה התוצאה לפנך מלחמת שחרור... יותר ממה שברק נתן הם לא יקבלו לעולם, השאלה היא רק כמה עשורים יקח להם להבין זאת?

הביקורת שלי כנגד ממשלות השמאל בשנות ה90(ברק, רבין) היא לא המטרה הסופית לה שאפו להגיע, אלה הדרך, הכל נעשה בחיפזון וברשלנות, הצד השני עדיין לא בשל להסכם.
הכל חייב להעשות בשיקול דעת מירבי ובזהירות, 2000 הרוגים זו רשלנות
ישן 23-09-2005, 04:54

היא הנותנת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הסבר..."

1.אף אחד לא יכיר בסיום הכיבוש ללא חזרה באופן מלא לקווי 67(מה שבלתי אפשרי). ברגע שמתנתקים חד צדדית ללא הסכם, הכיבוש מבחינת "ידידינו" נמשך.
(בידיוק כמו שהכיבוש בגולן נמשך).
1ת. אתה צודק שרק הסכם וקביעת גבולות הקבע של מדינת ישראל יסיים פורמלית את הכיבוש.
אם הדרישה תהיה חזרה מלאה לקווי 1967, לצערי לא יהיה הסכם - זהו בלתי ראלי ובלתי הגיוני. אני מניח שגם "ידידותינו" יבינו זאת. ככל ש"נסיר" ידינו מאזורים שאין בכוונתנו להשאר שם כן הדבר יקל בראש וראשונה עלינו וגם על "ידידותינו" להמשיך את התמיכה בנו. מוטב שהעקשנות תבוא מצד הפלסטינאים (אני מקווה שזה יחלוף) והפתיחות תבוא מצידנו (עד גבול המותר - מבלי לסכן את קיומה של מדינת ישראל)
2.מתן מדינה לפלסטינאים ללא הסכם=קטסטרופה.
2ת. לא אנחנו נותנים או לא נותנים מדינה לפלסטינאים. אנחנו לוקחים את כל מה שניראה לנו כחיוני למען קיומנו (לזאת אני מצפה) ובנותר יהיו פלסטינאים עם מדינה או בלעדיה.
אם היא תהיה"מדינת טרור" היא לא תהיה מדינה.
3.ברק לא הצליח בקיימפ דוויד לא סתם, ערפת רצה להשיג הרבה יותר ממה שברק נתן, והנה התוצאה לפנך מלחמת שחרור... יותר ממה שברק נתן הם לא יקבלו לעולם, השאלה היא רק כמה עשורים יקח להם להבין זאת?
3ת. בדיוק לזאת התכוונתי בהיא הנותנת.
4.הביקורת שלי כנגד ממשלות השמאל בשנות ה90(ברק, רבין) היא לא המטרה הסופית לה שאפו להגיע, אלה הדרך, הכל נעשה בחיפזון וברשלנות, הצד השני עדיין לא בשל להסכם.
4ת. גם לי בקורת מרובה על הסכמי אוסלו, במיוחד באי התייחסות כל שהיא להתנחלויות. לדעתי אם בהסכם אוסלו היו מותרים על התנחלויות (לפחות אחת או שתים להראות כוונות טובות) הכל היה מתפתח אחרת.
אבל מוביל ההסכם נרצח וקשה להמר מה היה אילו לא.
5.הכל חייב להעשות בשיקול דעת מירבי ובזהירות, 2000 הרוגים זו רשלנות
5ת. אין לי כל ערעור על ההצהרה. אבל לבטח אנחנו חלוקים על אופיו של שקול הדעת
ישן 23-09-2005, 13:33

הנושא הוא נושא הדרך ולא נושא האיש
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי danielco2 שמתחילה ב "אני אודה לך אם לא תכתוב בשמי למה התכוונתי"

מה היא דרכו של הליכוד האמיתי לדבריך ?

האם דרכו ההתחלתית של מנחם בגין, שהכיר בישות הפלסטינאים ובאוטונומיה שהם זכאים לה. המשך של מרידור וציפי לבני, שספגו את תורתו של זאב ז'בוטינסקי עם חלב אמם ופעולתו האמיצה של שרון - לא לפני שהכריז עליה קבל עם ועדה.

או דרכם של עוזי לנדאו וריבלין, שלא התקדמו עם הזמן ונותרו עם ה"ציץ" בפה.
שלא לדבר על נתניהו שדרכו נקבעת על פי מבה שטוב לנתניהו. להזכירך גם הוא תומך בהקמתה של מדינה פלסטינאית בשטחי הגדה ורצועת עזה.
או דרכם של רבים וטובים, שאינם מכירים לעומק את תורתו של ז'בוטינסקי, על מנת שלא לביישם וכוחם בהתלהמות ושנאה תהומית.

מענין לשמוע ממך בצורה מפורטת באופן שאבין מהי דרכך ומהי כוונתך
ישן 24-09-2005, 08:20
צלמית המשתמש של danielco2
  danielco2 danielco2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01
אני בכלל לא מתחמק, אתה פשוט כ"כ אתנוצנטרי, שאתה לא מסוגל לראות מטר ממה שקורה סביבך.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אל תתחמק מהתשובה - מענין לשמוע ממך בצורה מפורטת באופן שאבין מהי דרכך"

הנחות היסוד שלך לא נכונות. רעיון ארץ ישראל השלמה, בעיניי, הוא בהחלט בר ביצוע, רק שהוא חייב להתבצע בהדרגתיות, ולא תוך הפגנת רפיסות ונסיגות. זה לא דבר שקורה תוך שנה או שנתיים.

ראשית, יש להשתדל להגיע למצב של דחיקת הערבים מאיו"ש ומאזח"ע. במהלך האינתיפאדה פורסם כי פלשתינים רבים חששו לחייהם ועשרות אלפים מהם עברו את הגבול, בעיקר לירדן, רק כדי שיוכלו לשוב ולנהל חיים נורמאלים. צריך לגרום להם להמשיך במגמה הזו. להפוך את יש"ע למקום בו לא יוכלו לנהל חיים נורמאלים ושקטים (בערך כמו שאנחנו בתוך ישראל לא יכולים לנהל חיים נורמאלים מחשש הפיגועים שהתפוצצו בכל מקום, רק בהבדל אחד - לנו יש צבא, להם יש ארגוני טרור).

שנית, כל אדם שחצה את הגבול לירדן/מצרים - לא לאפשר לו לחזור. הגבול צריך להיות חד-כיווני.

שלישית, לעודד התיישבות יהודית בשטחים. אודה על האמת, אני לא רואה המון טעם בהתיישבויות כמו בגוש קטיף. ההתיישבות, לטעמי, חייבת להתחיל מצמוד לקו הירוק, ולזלוג כל העת יותר ויותר לתוך השטחים, כך שיווצר רצף בין היישובים, ולא מובלעות יהודיות.

רביעית, ככל הניתן - לדחוק את הערבים מישראל, תחילה לשטחי יש"ע, ולאחר מכן, יחד עם שאר הפלשתינים, למדינות ערב האחרות.

חמישית, להגביר את העלייה באופן משמעותי ביותר. לא רק להגיד שהחזון הוא "עוד מיליון יהודים בתוך X שנים". בקצב העלייה הנכוחי, אנחנו נגיע לעוד מיליון יהודים בעוד מיליון וחצי שנה. חובה להקצות משאבי עתק לעלייה, להוסיף פרוייקטים ליהודי העולם, דרכם יוכלו להכיר עוד את ישראל, להקים פתרונות דיור לעולים במחירים סמליים, להרחיב משמעותית את ההסברה לגבי ישראל בכל קהילה יהודית בעולם.

עכשיו בוודאי תכתוב לי שאלו צעדים לא מדוקרטיים וכל הקשקוש הזה, אבל אם אכן כך, תסביר לי בבקשה את הדמוקרטיות מאחורי הפיגועים שהיו פה באינתיפאדה. וכל זה בגלל מה? כבר נמצאו מסמכים שמעידים שהפלשתינים הכינו משך חודשים רבים את האינתיפאדה כדי להשיג ויתורים נוספים. רק הקיצונים שבשמאלנים עדיין מאשימים את שרון בזה. ונניח באמת ששרון אשם - האם בגלל זה רוצחים מעל 1000 ישראלים ב- 4 שנים? לחיות אדם כאלו לא מגיעה מדינה. לחיות אדם כאלו מגיעה רק מלחמה שערה בחזרה.

ישן 25-09-2005, 04:34

תודה עבור התגובה המפורטת - אבל מענין מי מאתנו איננו חי במציאות
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי danielco2 שמתחילה ב "אני בכלל לא מתחמק, אתה פשוט כ"כ אתנוצנטרי, שאתה לא מסוגל לראות מטר ממה שקורה סביבך."

1. מענין כיצד בכוונתך למלא את ארץ ישראל השלמה בישראלים ולא לתת אותה "טרף" לשלטון הרוב הפלסטינאי, שיווצר בו תוך תקופה קצרה ביותר.

2. מה זה להשתדל להגיע למצב של דחיקת הערבים מאיו"ש ומאזח"ע. אמנם אינך כותב זאת אבל הדרך היחידה להשיג זאת היא דרך הטרנספר - שהיא כמובן איננה דרכי.
לצערי יותר ישראלים שחששו לחייהם או יותר נכון חששו לעתידם ולעתיד צאצאיהם, יצאו ועדין יוצאים לרעות השדות זרים.

3. לעודד התיישבות יהודית, קודם כל בשטחי מדינת ישראל.
באשר להתיישבות בשטחים הכבושים, היום מאוחר מדי לעשות את מה שאתה מציע. אם זוהי הדרך שהיו נוקטים ולא מפזרים את ההתנחלויות על פני כל השטח, הייתה נוצרת היום מסה משמעותית (שלמעשה קיימת), המצדיקה את קביעת גבולות הקבע בהתאם. היום אין מנוס מלהשיב את ה"מפוזרים" אל תוך מדינת ישראל או לפחות לרכזם יחד עם ה"מסה הגדולה".

4. לדחוק את הערבים מישראל - זהו דבר החסר סכוי לחלוטין לדעתי.
בטוב הם לא יעשו זאת ולהרע את מצבם מעבר למה שקיים כיום, אין מדינה דמוקרטית החפצה להכלל בקרב המדינות המתקדמות וה"נאורות" יכולה לעשות.

5. בהחלט אני בעד להגביר את העלייה באופן משמעותי ביותר.
הבעיה שאין כיום מספיק מועמדים לעליה - לצערי היהודים בחרו את הגולה ואפילו ה"שואה" לא הדליקה אצלם אור אדום ומרבית העולים לארץ עולים מחוסר ברירה ומיעוט מבוטל עלה ועולה מסיבות ציוניות טהורות.

6. נכון, כפי שציינתי, לדעתי הצעותיך אינן ראליות והן תוצאה של חשיבה המנותקת מהמציאות ויותר מזה איננה רואה את העתיד.

7. בקושי אני מסביר את פעולות הישראלים אז אתה מבקש שאסביר את פעולות הערבים.
אם לא ידוע לך המדינות הערביות, כולל הרשות הפלסטינאית, רחוקים מדמוקרטיה מרחק רב.

8. בפרוש האינטפדה לא הייתה כתוצאה ישירה של בקור שרון - בקורו רק שמש קטליזטור ותרוץ טוב מבחינתם.

9. כשאתה מגיע להכללות אתה "שומט את השטיח מתחת לרגליך" , אם בכלל קיים "שטיח". ישנם קיצוניים הפועלים כנגד האינטרסים של הפלסטינאים בדיוק כפי שישנם קיצוניים מ"שלנו", הפועלים הניגוד לאינטרסים של מדינת ישראל.
אם אלו ואם אלו יכתיבו לנו את המדיניות - אבדנו.
רק "השתלטות" המתונים על השטח יביא לחיים ביחד, זה לצד זה - חיים ולא מוות תמידי. בניה ולא הרס, בטחון ולא פחד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר