לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2005, 17:52
  הקטנה עם הצמה הקטנה עם הצמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.05
יש לי עצבת...

היי, אני חדשה.
אני מקווה שיהיה לי כיף להיות פה ולהגיב לאשכולות, אבל קודם אני צריכה לכתוב מה שיש לי על הלב כבר המון זמן (כי אין בן אדם ממשי שאני יכולה לבטוח בו מספיק שאוכל להגיד לו מה עובר עליי).

לפני הכל, זה מאוד ארוך אז אני מקווה שזה לא ישעמם כ"כ ואני גם נורא מתנצלת על האורך.

אז ככה, לפני 3 חודשים סיימתי ללמוד במקום הכי טוב בעולם. בכלל, לסיים ללמוד זאת הרגשת האובדן הכי חזקה שהרגשתי עד היום. המסגרת הלימודית עזרה לי בכ"כ הרבה מובנים, וכ"כ קשה היה לי לעזוב אותה. בכל מקרה, כשסיימתי את הפנימייה שלמדתי בה, היה לי נורא קשה גם מעצם העובדה שאני לא אוכל לראות את החברות שלי בתכיפות כמו שנהגתי לראות אותן (כולן מפוזרות על פני ארץ ישראל).
הרגשתי אבודה לגמריי, שאני לא מסוגלת להמשיך יותר לחיות, שאני לא רוצה יותר לחיות- שאין לי מטרה לחיים שלי. דבר שעזר לי נורא זה שהמדריכה שלי לא ממש אהבה אותי כמו שאני אוהבת אותה, יותר נכון, היא לא אהבה אותי בכלל, ואני הייתי קצת מאוהבת בה, יותר נכון באופי שלה. אני לא לסבית אבל זאת הרגשה מוזרה, הרגשה שאתה נורא רוצה להיות עם מישהו שעושה לך טוב להיות במחיצתו גם אם אתה רק שותק. ככה הרגשתי איתה, נורא רציתי להיות בקרבתה אבל היא לא אהבה אותי אף פעם. זה נורא עזר לי לרצות למות ולא למצוא סיבה לחיות. היא גם היתה עושה הפליות, דבר שגרם לי להרגיש נחותה, השכבה שלי התחלקה לשני חלקים- אלה שהמדריכה אוהבת ואלה שהיא לא. אני הייתי בחלק של אלה שהיא לא אוהבת וזה כ"כ נתן לי להרגיש פחותה ליד אנשים שהיא כן אוהבת, מה יש בהם שאין בי שהיא לא אוהבת אותי ואותם היא נורא אוהבת?!
נתתי לה כ"כ הרבה אהבה שהיא לא רצתה אותה, לא קיבלה אותה. זה נורא פגע בי.
לפני שנה אחי הגדול (הבכור) התחתן, לפני כמה ימים נולדה לו בת. הוא האח היחיד שאני אוהבת מבין כל ה-4 (עם אחד אני לא מדברת כי הוא צעק עליי בגלל החברה המפונקת והמעצבנת שלו, השני כמעט הרג אותי לפני כמה ימים כשבעט לי בכסא של הנהג בזמן נסיעה והעיף אותי על ההגה ואיבדתי שליטה על הרכב לכמה שניות, והשלישי כ"כ מטומטם שהוא לא מוכן להגיד לאבא שלי שזה מה שאחי השני עשה כי הוא פוחד שהוא לא יתן לו לשחק במחשב!!). כשהוא התחתן הייתי הרוסה, זה האח היחיד שאכפת לו ממני שהיה מדבר איתי, מרגיע אותי ועוזר לי בכל מה שקשור אליי... ואז כשהוא התחתן ידעתי שאני אאבד אותו לטובת אשתו, וזה קרה, עכשיו אני מרגישה עוד יותר הרוסה כי נולדה לו ילדה ועכשיו הוא לא יתייחס אליי בכלל.
החברות הכי טובות שלי התגייסו לפני שבוע, לי יש עוד מלא זמן עד שאני מתגייסת ואני שוב מרגישה שאין טעם לחיים שלי, כשעזבנו את הפנימייה התחלנו לדבר בטלפון ובאינטרנט לפחות 3 שעות ביום כל יום. פתאום שאין לי את זה יותר אני עצובה רוב היום, מחכה לדעת את השעות שאפשר לדבר איתן בטירונות. נורא קשה לי להתמודד שאין יותר שיחות לתוך הלילה וצחוקים, ושפתאום יש לי 5 דקות לדבר איתן בשבוע. דיברתי עם אחת מהן לפני כמה ימים והיא אמרה לי שהיא נורא צריכה אותנו (את החברות הטובות שלה) כי נורא קשה לה והיא מרגישה לבד. הבאסה הכי גדולה היא שהיא נמצאת שעה נסיעה ממני ואני לא יכולה ללכת לבקר אותה כי אבא שלי לא נותן לי לנסוע לבד וכי הוא לא מוכן לנסוע "שעתיים מבוזבזות" (ככה הוא אומר), והוא לא נותן לי לנסוע אליה לבד. ואני מרגישה חרא של חברה כי אין לי דרך לראות אותה כי בזמן היחיד שאני יכולה לראות אותה ויש לה חופש, אין לשם אוטובוסים. אני מרגישה שאני זונחת אותה.
אם כל זה לא מספיק, אני מנסה כבר יותר מחודשיים למצוא עבודה ולא מצליחה למצוא כלום, שוב- משהו שגורם לי לרצות למות ולא להבין מה יש לי לעשות חיה. והבעיה היחידה היא שאין לי אומץ להתאבד, כי אם היה לי אומץ אני חושבת שכבר מזמן הייתי עושה את זה (לכל מי שחושב שלהתאבד זה פחדנות, אני מסכימה לגמריי, אבל אני לא יכולה להתמודד עם החיים, פשוט לא מוצאת מטרה לשמה אני צריכה להמשיך לחיות, אני מוצאת את עצמי חושבת על דרכים למות...).
לפני שנה וקצת קיבלתי את הצו הראשון שלי ויש לי נתונים נורא טובים. כבר לפני 4 שנים הייתי בטוחה שאני ניגשת לעתודה בצבא, וזה מה שעשיתי. אבל עשיתי פסיכומטרי, לא הלך לי כ"כ ולא התקבלתי למה שרציתי. אמרתי לא נורא וניסיתי להתקבל למכינה לעתודה, גם לשם לא התקבלתי בגלל שלא הבנתי מה הקשר בין לצייר ציור לבין הקבלה שלי ללימודים. אמרתי להם שאני לא מבינה מה זה קשור והם לא קיבלו אותי. בינתיים השלמתי עם העובדה שאני אהיה פקידה בצה"ל, והמשכתי הלאה כמה שאפשר... לפני חודש קיבלתי מכתב מיונים לחיל הפענוח במודיעין, נסעתי בהתראה של יום לת"א, וכמובן שלא עברתי את המבחנים ולא התקבלתי. כל זה גורם לי לחשוב שאני טיפשה גמורה, איך לעזאזל הצלחתי שלא להתקבל לכ"כ הרבה דברים?! למה אני כ"כ מטומטמת!?
בכל מקרה, עבר הזמן ושמתי לב למשהו מוזר, וכאן עולה לי שאלה מאוד מעצבנת: צה"ל לוקח את כל המפגרים לתפקידים מובחרים ואת כל המובחרים לתפקידים מפגרים?! מה קורה כאן?!
בשורה התחתונה, נמאס לי מהכל!!! נמאס לי שאבא שלי קובע לי מה לעשות (אני כבר מעל 18), נמאס לי שאני צריכה להיות תלויה במה שאבא שלי אומר שאני צריכה לתת לו סיבה מוצדקת לכל דבר, נמאס לי לבכות, נמאס לי מהכאבי ראש הנורא חזקים שיש לי בגלל המצב הנפשי שלי, נמאס לי לחפש דרכים אפשריות לראות את החברות שלי, נמאס לי לחיות יחד עם המשפחה שלי, נמאס לי שאבא שלי מזלזל בכל מה שקורה לי ולועג לי מול אנשים, נמאס לי לחיות!! כ"כ נמאס לי לחיות!!! (לפני כמה ימים הייתי אצל רופא, והוא אמר שיש לי בעיה עם אחת הבלוטות בגוף, כ"כ קיוויתי שהוא יגיד שהבלוטה הזאת מסרטנת ושיהיה משהו שיהרוג אותי כבר כי אני לא מסוגלת), נמאס לי להתמודד עם כ"כ הרבה בעיות, אני לא מצליחה להבין מה הסיבה להישאר בחיים כי הכל רע לי. אני מרגישה רע בגלל שאני לא יכולה להיות שם בשביל חברה שלי בגלל האבא האידיוט שלי, ואני יודעת שהיא כן היתה עושה את זה בשבילי!! אבל לי אין דרך, אני מרגישה שאני חברה רעה, אני בנאדם טיפש ורע בגלל שאני חושבת כל היום על דרכים למות. בחצי מהיום אני מנסה לחשוב מה פחות יכאב ויהרוג אותי הכי מהר בחצי השני אני חושבת על דרכים לעשות טוב לחברות שלי בלי הצלחה (בגלל שאבא שלי שולט לי על החיים) ובמה שנשאר אני חושבת על העובדה שאני חרא של בנאדם כי יש כ"כ הרבה אנשים שסובלים הרבה יותר ממני והנה אני יושבת ומתבכיינת על מה שקורה לי כאילו זה הדבר הכי גרוע בעולם.
איך מתמודדים עם כל כך הרבה עצב???
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2005, 22:03

סליחה, אני אכתוב בשחור.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "הרגת אותי עם הצבע התכלת..."

לגבי לדחוק עצב... אני עושה את זה כבר יותר מ 8 שנים, אני חושבת שמאז שאת בת 10 יש לי בעיות כאלה... כאילו, בעיות רציניות עם המשפחה שאני צריכה לטפל בהן.

בקשר לפסיכולוג... הייתי שנתיים אצל עובדת סוציאלית, כשסיימתי את הפנימיה גם הפגישות עם העובדת הסוציאלית נגמרו. דיברתי עם אחי הגדול על זה שאני צריכה פסיכולוג והוא ואשתו אמרו לי שזה לא מה שיפתור לי את הבעיות, כי פסיכולוג יושב 45 דקות ומקשיב לבעיות אבל זאת אני שצריכה למצוא את הפתרון.

אני פשוט משועממת, יושבת בבית ולא עושה כלום.
כבר יותר מחודשיים אני מבקשת מאבא שלי שירשום אותי לחדר כושר אבל הוא לא עושה את זה, והבעיה שלי שאני תלויה בו, כי לי אין כסף לעשות את זה בעצמי.
לקרוא ספרים? אני קוראת. לראות סרטים? אני רואה. טלויזיה? גם, מוזיקה?? גם!
זה לא משנה את העובדה שאני חושבת מחשבות לא טובות...
ישן 18-09-2005, 00:07
  stardust stardust אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 17.12.01
מסכים עם כל מילה של חרוב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "אוקיי."

את יושבת בבית ומשתעממת. מי מונע ממך לצאת לעבוד? אף אחד.
למצוא עבודה זה לא קל, אבל זה אפשרי. ואז לא תהיי תלויה באבא שיממן לך חדר כושר.
הדרך הכי טובה לצאת ממצב רוח רע היא להעסיק את עצמך במשהו אחר.
קחי יוזמה, תירשמי לסוכנויות כוח אדם, תעברי על מודעות דרושים, אני בטוח שתוכלי למצוא לעצמך משהו לעסוק בו עד הגיוס.

ולגבי הצבא - עוד לא הגעת לשם, את עוד יכולה לנסות לשנות דברים. היום הצבא השתנה, והוא מנסה לבוא לקראת המתגייסים (לא תמיד הולך לו, אבל הוא מנסה), תתקשרי ללשכת הגיוס, תבררי למה מיינו אותך, תבדקי האם יש מסלולים נוספים שאת יכולה לנסות להתמיין אליהם. זה שנכשלת במספר מיונים, לא אומר שצריך להתייאש ולעבור את השנתיים האלה בתפקיד שלא תאהבי.

חרוב העתיק לך את האשכול על הפרופורציות. רציתי גם אני להעתיק, אבל הוא הקדים אותי
תקראי מה שכתוב שם. צריך באמת לקחת כל דבר בפרופורציה, להסתכל על הדברים הטובים, להרים את הראש ולהמשיך קדימה בלי להתייאש.

הכול תלוי בך, את צריכה לקחת יוזמה ולא להתייאש, לא לוותר, ולהמשיך לנסות כל עוד אפשר.

בהצלחה
ישן 18-09-2005, 10:26

תראה/י...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה של חרוב"

הבעיה היא שאני כבר עושה את כל הדברים האלה!
נרשמתי לכוח אדם, אני עובדת כל שבוע על מודעות דרושים, מחפשת מכל הכיוונים ולא מוצאת. אני רק בת 18 ואני מתגייסת עוד מעט, זה נורא קשה למצוא עבודה כי לא רוצים מישהי שאיך שיכשירו אותה תצטרך להתגייס...

וגם לגבי הצבא, התקשרתי אליהם, התחננתי, שאלתי, ביקשתי, שלחתי מכתבים, זה לא שישבתי בלי לעשות כלום לגבי הצבא. אי אפשר לשנות את המצב שלי כיום, כלומר- אני בכלל צה"לי ורוב הסיכויים שאני אהיה פקידה.

קראתי את האשכול של הפרופורציות, תודה. ואני גם יודעת שצריך לקחת בפרופורציות כל דבר כי טוב ורע זאת הדרך שבה האדם בוחר לראות את הדברים, אבל לא משנה כמה אני אופטימית, כמה אני מקווה לטוב וכמה אני תמיד אומרת שהכל בסוף יסתדר- כלום לא הולך לי. וזאת תחושה שלא נעלמת ביום ולא ביומיים.

תודה
ישן 17-09-2005, 21:28
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
ואו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקטנה עם הצמה שמתחילה ב "יש לי עצבת..."

לק"י

קודם כל ואל תהרגי אותי,יש משפט שמתאים למצב שלך:לכל גמל נותנים לפי הדבשת שלו.הכוונה היא שלא נותנים לבנאדם אלא לפי מה שהוא יכול לשאת.אל תראי את המצב בצורה כל-כך נוראית,ולא בגלל שהוא טוב אלא בגלל שיכול להיות גרוע יותר.מה שאני מתכוונת לומר זה שתראי את זה ככה:הייתה לך את האפשרות לנסות להתקבל לכל מיני דברים ולצערך לא הצלחת.אל תראי את זה כמכשול אלא כמקפצה,למשו שונה אחר בתכלית.אחיך אמנם התחתן ויש לו ילדה אך אין זה אומר שאינך חשובה לו וקרובה ללבו,כך גם אם חברתך.לא אומדים רגש וחברות אמיצה במרחק,את עושה מה שאת יכולה וזה מספיק.את נותנת הכל ומרגישה כלא מקבלת כלום,אל תראי זאת כך.מעבר לזה כל ההתחלות קשות.ובכלל החכמה היא לדעת שהחיים מייעדים אותנו למשו מסויים ועל-כן משנים את מיקומנו ואת הרגשתנו לגביי דבר מסויים.תהיי חזקה,פיקחית כדי להתחזק ולא לפול,להתגבר לא לנשור.על התאונה לדעתי עלייך לספר לאביך בעצמך,מעבר לכך דעי שאת יכולה,האמיני בעצמך כי אני מאמינה.האמיני כי יש לך את הכוח להוציא מעצמך הרבה יותר,הכנסי לצבא בידיעה שתוכיחי להם,לעצמך שאם יש אמונה ורצון אפשר לקפוץ מעל הפופיק,לגוע בשמיים.אל תפחדי לחלום,אל תפחדי להאמין.אני אספר לך סיפור נחמד שימחיש לך את כוונתי:
לפני שנים רבות,בממלכה רחוקה,היה מלך חדש ומשועמם.חשב המלך הרבה מחשבות,על ממלכתו,על עצמו ועל עוד המוני דברים.בסופן של המחשבות הגיע המלך למסקנה כי צריך לפתח ענף ממלכתי,משעשע ומושתף לכל יושבי הממלכה.חשב וחשב והנה ביצבץ במוחו רעיון;תחרות ספורט במגדל הכי גבוה בממלכה,וכדי לדרבן האנשים הציע המלך 20 אלף לירות לזוכה הישיר.אך המלך שלא היה טיפש,הקציב זאת ל15 דקות בלבד,רק מי שיגיע לסוף המגדל ב15 דקות יוכל לזכות בפרס.התכנסו אנשים מכל הממלכה,כולם רצו לזכות בפרס הנכסף.כולם התייצבו במקומות,חיכו לשריקת הפתיחה ו..התחילו במרוץ.עלו קומה ועוד אחת ועוד אחת ועוד.כשהגיעו לקומה ה-10 החלו נושרים יחידים,יחידים.בקומה ה-25 כבר ירדו הרבה יותר,קבוצות של ממש.לאט,לאט לא נותרו כמעט אנשים במרוץ.ובקומה ה-33 לערך,נותרו רק שלושה.אחד היה נחוש בדעתו לסיים את המסלול,אך נכנע באמצע הקומה ה-40.שני,היה כבר עייף וחסר תקווה,נטש את עמדתו,והתיישב.ורק אחד,האחרון המשיך בדביקות במשימתו,עלה ועלה,נשימתו כבדה וגופו מותש לגמרי,אך הוא לא עוזב ולא נכנע,ממשיך בעל כורחו את המסע.כשהגיע לקומה ה46,עייף ומזיע,גילה להפתעתו דבר מדהים:בקומה הזו,לא היו עוד מדרגות,בהתחלה מצא עצמו מבולבל,אלא שלפתע ראה למולו;מעלית!נשארו עוד כמה דקות יחידות,מעטות ממש.ולמרבה הפלא,הוא הספיק!הגיע למעלה בטוח בעצמו ולקח את פרסו.

מוסר ההשכל הוא פשוט,אל תוותר,אל תתן לרגעים קשים לשבור את רוחך,אל תהיה נתון לשינוי כמו מזג האוויר,היה איתן ותראה ברכתך בכך.מקווה שהועלתי ולו במעט,ותחייכי גם אם חיוך קטן,של ניצחון אישי שלך.

ישן 17-09-2005, 22:38

מה זה לק"י??
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי peach the bitch שמתחילה ב "ואו."

אז רק שתדעי, אני לא הורגת אנשים. ולגבי זה שכל אדם מקבל מה שהוא מסוגל להתמודד איתו- אני עובדה מוכחת לכך שאני לא מסוגלת להתמודד עם כ"כ הרבה ביחד.
ואני חושבת שזה פשוט האופי שלי... אני לא חזקה ואני כל פעם (לא משנה כמה הנפילה קשה) נופלת מחדש...
"על התאונה לדעתי עלייך לספר לאביך בעצמך" מה? איזו תאונה?? דיברתי על תאונה?
ושמעי עוד משהו, אי אפשר להאמין בעצמך אם כל פעם אתה לא מצליח...
ולגבי לתת את הכל בצה"ל... אין לי בכלל מוטיבציה לזה... אחרי כל מה שעברתי איתם, אני חושבת באמת שצה"ל זה מוסד מפגר.
הסיפור ממש חמוד, אבל אני חושבת שלעומת הבעיה לעלות 46 קומות... הבעיות שלי קצת (טיפה) יותר רציניות... ואני מבינה שזה רק המוסר השכל... אבל עדיין, נורא קשה לי (למרות שאני מחייכת המון וצוחקת המון מבפנים אני מתה).
ישן 17-09-2005, 22:59
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
אוקי..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי הקטנה עם הצמה שמתחילה ב "מה זה לק"י??"

לק"י

אז קודם כל לק"י-לישעותך קיוותי אלוקים.
דבר שני בתאונה התכוונתי למה שקרה עם אחיך..
דבר שלישי לבוא בגישה שצה"ל זה אירגון דפוק על התתחלה זה לא פתרון חכם...ז"א את הולכת להיות שם 3 שנים ואת אמורה להנות ולא לסבול.אני לא מתמיירת לבוא ולשנות לך את ההסתכלות,רק להביא לך נקודה קצת שונה.החיים הם לא האויב,החיים זה מה שאנחנו נקבע שהם יהיו..ולא,החיים שלי לא מזהירים,אני לא צורחת מאושר כל בוקר שאני קמה ואני עוד לא מרגישה שמציתי ולו קצת ממה שהחיים מציעים.אבל אני חיה,אני מנסה ולא תמיד מצליחה,מטפסת ונופלת משתדלת לא לשקוע במה שעבר ומשתדלת ללמוד מטעיות כדי לתקן בעתיד.אל תראי הכל בשחור ולבן,מה שנראה בשלב כלשהו כרע יכול אחר-כך להראות כטוב,תתני לעצמך לראות את התמונה המלאה ולא את החלק הקטן בפאזל.את יכולה לבכות על מר גורלך,ואת יכולה לצאת ולשנות אווירה ולהשתחרר מהמועקה.

ישן 17-09-2005, 22:09
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
קודם כל, לפני הכל - ברוכה הבאה!

עכשיו בקשר ל"מגילת התכלת":

שאלת בסוף איך אפשר להתמודד עם כל כך הרבה עצב.
זה לא היה עצב. זה היה מרמור.

ציינת הרבה "מוקשים" שמפריעים לך בדרך הנכספת לאושר. בואי ננטרל אותם:

- החברות שעכשיו פזורות על פני הארץ. אז מה? וזה לא בדיוק אותו הדבר שקורה בצבא? תשמרי איתם על קשר. יש לי חבר טוב שלא ראיתי מאז הטירונות וזה היה לפני כמעט 4 שנים!
יש טלפון. ש רכבת. יש אוטובוס. ויש אותי שמאבטח אותו!

- בקשר למדריכה. זה אדם אחד. ואם היא לא אהבה אותך - אז, עם כל הכבוד - ההפסד הוא רק שלה.
היא הפסידה אדם נפלא.

- אחייך התחתן (מזל טוב!). דבר ראשון, זה דבר טוב. נכון,הוא לא בבית יותר - אבל חתונה זה שמח. האחים שלך - אוליי לא מבינים את המעשים שלהם ואת ההשלכותשל המעשים שלך - אבל, הם עדיין האחים שלך. והם אוהבים אותך נורא. תאמיני או לא. אין דבר דומה לאהבה של משפחה.
ועכשיו, כשנולדה לו ילדה... הוא יצתרך בייביסיטר!

- החברה שלך. טלפון. וחוץ מזה - תפגשו באמצע הדרך. את שעה והיא שעה. או שתסעי לישון אצלה או ההפך.

- אני מכיר אדם שחיפש במשך כחצי שנה עבודה. פסיכומטרי של 700. 5 יח"ל בהכל. אדם חכם, מרשים והכל... לא מצא עבודה... קורה. זאת לא סיבה לכלום!

- גם לי יש נתונים נורא גבוהים. כמעט הכי גבוהים. לא הלך לי גם בפסיכומטרי... לא התקבלתי לעתודה. לא למודיעין. אמרתי את זה פעם ואגיד את זה עוד ועוד:
"זה לא משנה מה אתה עושה - משנה אם אתה אוהב את זה ועם מי אתה עושה את זה".
זה לא קשור רק לנתונים. זה קשור גם להקצאות כ"א. זה קשור גם לגודל מחזורי גיוס. יש עוד פרמטרים. לפעמים, עצוב אך נכון, לקשרים.
חוץ מזה, פסיכומטרי לא בודק אינטיליגנציה אלא מידת התאמה אפשרית לאוניברסיטה. אני מכיר אישית מישהו. תואר שלישי בפסיקה מהטכניון. (בתקופתו, לא היה פסיכומטרי). עשה פסיכומטרי. הוציא 612. יש אנשים שפשוט לא מתאים להם פסיכומטרי. ופסיכומטרי אפשר לחזור עליו. עוד ועוד. ללא הגבלה.

- החלק האחרון שכתבת - הוא טיפוסי לכל מתבגר שאי פעם דרך על כדור הארץ. כולם חושבים ככה. זה לא משנה כמה עמוק בפנים הם מסתירים את זה. כולם. זה ישתנה. הכל.

איך מתמודדים עם כל כך הרבה סיבות להיות מדוכא? משנים גישה.
מספיקים לחפש "מכות". מתחילים להיות חבלנית ומנטרלים את הסיבות האלה.
זוכרים שבכל טוב יש רע וההפך.
מעניינים באשכול הזה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=103375
זוכרים שכולם עוברים כרגע את אותו הדבר - וכל השאר, עברו או יעברו. וכולם - יצאו בסדר...

אני אשמח אם תבחרי להמשיך לדסקס על זה בפרטי... אני לשירותך.

ישן 18-09-2005, 21:23
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אהלן אחותי מה המצב? הכל טוב? החיים יפים?

טוב אז ככה, קודם כל תקשיבי לכל הדברים שנאמרו לך שם למעלה, מפי הגאונים.. לא רק להקשיב.. גם להפנים!!
קראתי את כל המכתב הענקי הזה,
אני רואה שטמון בך הרבה עצב, דיכאון, הרגשת נחיתות, חוסר ביטחון עצמי, ועוד...
אבל אני גם רואה כאן רצון עז להיפטר מכל הרגשות האלו, מכל הדיכאון הזה , מכל העצב שטמון בך, את מנסה לחפש דרכים לעשות זאת..חשבת על דרך מקורית: כתיבה בפרש במטרה לפתור את הבעיה, אך חשבת גם על דרך קצת פחות מקורית: להתאבד..
וכמו שכבר אמרת, זוהי דרך של פחדנים..(לא שחס וחלילה אני מעמידה את עצמי במקומם של אלו שעשו זאת,). אני לא ממש מסכימה עם הדרך הזאת.. זו פשוט לא דרך.. זה בחירה של האדם, כאשר הוא מוותר על הכל..כאשר הוא מפחד לפתור את הבעיה, אין צורך לוותר על החיים היקרים האלו, צריך להילחם עליהם, כשאת רואה שמשהו הולך בצורה רעה, כשיש דברים שלא הולכים לפי רצונך.. שאת מתחילה כבר לחשוב.. שכל העולם נגדך, שאין טעם ואין סיבה להמשך החיים האלו.. דווקא אז במצב כזה.. את צריכה להתעלות על עצמך..על הרגשות המכאיבים.. על חוסר האונים הזה.. את לא צריכה לתת לזה לשבור אותך.. את צריכה להילחם על כך..ותמיד לחשוב (להיות בטוחה). שאם את תשיבי מלחמה.. העתיד יראה אחרת.. אז יופי עכשיו את מסכימה ש"כשלונות" של אדם לא צריכים לשבור אותו?! את מסכימה שהדרך הפחות מקורית שהצעת.. קצת גרועה?!

עכשיו נעבור לפתרון הבעיות:
"נמאס לי לבכות"- אז אל תבכי..
"נמאס לי מהכאבי ראש הנורא חזקים שיש לי בגלל המצב הנפשי שלי"- אקמול, דקסמול..תלוי בדרגת הכאב..
"נמאס לי לחפש דרכים אפשריות לראות את החברות שלי"- ברחי מהבית , אל תשאלי את אבא שלך, קחי את הסיכון, מה יקרה? יעיף אותך מהבית.. זה בדיוק מה שאת צריכה.. הרחק הרחק מדברים שעושים לך רע בלב.. חוץ מזה יש מצלמת אינטרנט.. תמיד תוכלי לראות אותן שם..
"נמאס לי לחיות יחד עם המשפחה שלי"- לעיל..
"נמאס לי שאבא שלי מזלזל בכל מה שקורה לי ולועג לי מול אנשים"- תתרחקי ממנו ומכל האנשים שעושים לך רע.. ותאמיני לי שאני האחרונה שתנסה להפריד בין אנשים קרובים או שתנסה להסית בת כנגד הוריה, אבל במקרה כזה.. ביי ביי שלום ולהתראות.. אם הוא באמת אוהב אותך.. הוא ימצא דרך להחזיר אותך אליו.... ואם חסר לך כסף.. אמרת שיש לך חברות טובות..את יותר משמונה עשרה, את יכולה לעשות הכל..תתנחלי אצל מישהי לתקופה קצרה.. עד שתמצאי פיתרון..
אבל אני בטוחה שאת הפיתרון הזה לא תוכלי למצוא בבית הורייך.
"נמאס לי לחיות!! כ"כ נמאס לי לחיות!!!"- זה שנמאס לך , זה לא אומר שתוותרי בכזאת קלות
קחי את עצמך בידיים, מדובר כאן בחיים שלך.. בחיים נפלאים, שכרגע נראים לך גרועים, מלאי כשלונות.. אבל תאמיני לי שבע"ה, הכל יסתדר לטובה..רק שתהיה השתדלות מצידך.. וה' יעזור..

אה ויש איזה שיר נחמד של אווריל לאוין שמדבר על מצב חסר אונים: nobody's home..

מקווה שתקראי, תביני, ותפנימי..אוהבת המונמון.. שרית.

נערך לאחרונה ע"י tiras777 בתאריך 18-09-2005 בשעה 21:40.
ישן 19-09-2005, 21:40
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
ממצב אנשים..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי tiras777 שמתחילה ב "אהלן אחותי מה המצב? הכל טוב? החיים יפים?"

מכיוון שאני לא יכולה לערוך את תגובתי הקודמת , אני ארשום זאת פה:

"נמאס לי לחפש דרכים אפשריות לראות את החברות שלי"- ברחי מהבית , אל תשאלי את אבא שלך, קחי את הסיכון, מה יקרה? יעיף אותך מהבית.. זה בדיוק מה שאת צריכה.. הרחק הרחק מדברים שעושים לך רע בלב.. חוץ מזה יש מצלמת אינטרנט.. תמיד תוכלי לראות אותן שם..

טוב, אז רק שתביני, ותבינו כולכם, כשאמרתי "ברחי מהבית", לא התכוונתי שזה יישמע כ"כ נחרץ וחמור, וזה אכן כך, מה ז"א "אל תשאלי את אבא שלך"? מה נפל עליי באותו רגע, טוב אז עכשיו אני מתקנת..
כשאמרתי לברוח מהבית התכוונתי שתלכי לאחיך, לחברות הטובות שלך, למשפחה קרובה, והעיקר שזה יהיה בידיעה של הורייך, לברוח זה דבר לא טוב.. היציאה הזאת מהבית תיתן לך מרגוע ושלווה , חשיבה על פתרון הבעיה בראש נקי,לחפש מקום שקט.. ולא כשהבעיה נמצאת מול העיניים....כי כשהיא מול העיניים זה מאוד קשה לחשוב על פתרון..כי הבעיה כאן היא בעיקר האבא והמשפחה..

אבל הכי חשוב: לא לברוח מהבית..אלא ללכת בידיעת ההורים..

ותודה רבה חרוב, זה בזכותך..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר