לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2005, 11:07
  מסיר-חלודה מסיר-חלודה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.04
לינוקס זה יעבוד, ואין קשר לאפליקציה שמריצים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי balvan64 שמתחילה ב "האם אפשר לשחק.להשתמש באותו אפליקציה בשני מחשבים שונים מאחורי NAT?"

בקצרה, ברגע שיש מספר מחשבים המחוברים ברשת מאחורי ציוד המבצע NAT (נתב ADSL לצורך הענין), הנתב מוציא כל Packet-Flow של כל אחד מהמחשבים ע"ג פורט TCP או UDP שונה.
כאשר שרת היעד מחזיר תשובה, ב- Packet'ים החוזרים מצוין מספר הפורט אליו המידע מכוון והנתב יודע עפ"י נתון זה להחזיר את המידע למחשב הרלוונטי מאחורי ה- NAT.
(בדיוק כמו ששני המחשבים יכולים לגלוש באינטרנט לאותם אתרים באותו הזמן, או שמחשב אחד עם 2 חלונות לאותו אתר יודע להבדיל בין המידע שמגיע לחלון אחד מהמידע שמגיע לחלון אחר)

נערך לאחרונה ע"י מסיר-חלודה בתאריך 21-09-2005 בשעה 11:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2005, 15:27
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
איזה סלט :)
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מסיר-חלודה שמתחילה ב "לא צריך להתאמץ"

בואו ננסה לעשות קצת סדר

כולם צודקים, רק מדברים על דברים שונים..
הבחור ששאל את השאלה (balvan64) רוצה לשחק WOW בשני מחשבים מאחורי ראוטר NAT. סבבה.
מסיר חלודה אמר לו שאין צורך לשחק עם פורטים כי זה בדיוק מה שNAT (אם נדייק PAT) עושה. לוקח את הכתובת הפנימית ואת הפורט, מסב אותם לכתובת ופורט אחרים ושולח אותם לעולם הרחב. ככה אין התנגשויות.

אבל, זה לא עוזר לbalvan64 כי מה שהוא רוצה זה לארח. על מנת לארח (ואולי אפילו להשתתף, אני לא מכיר אתWOW מספיק טוב) צריך שאנשים יוכלו לגשת אליך למחשב. מכיוון שעבורם כתובת המחשב שלך היא הכתובת החיצונית שהנתב מראה לעולם, הם לא יכולים לדעת איך לגשת לעמדה שלך ממש. הרי יש לך לפחות 2 עמדות נכון?

כאן מגיעה האפשרות של הפניית פורטים.
אתה אומר לנתב שלך "צ'מע, כל מי שמחפש אותי כדי לשחק WOW (כלומר יוזם תקשורת לפורט ספציפי שבו מקובל לשחק WOW) אתה מפנה אותו למחשב שלי. וכל מי שרוצה לשחק Barbie Online (כנ"ל, יוזם תקשורת בפורטים ספציפיים שמקובל להשתמש בהם עבור Barbie Online) אתה מפנה אותו למחשב של אחותי הקטנה. יש? אחלה.."

לכן, מאחורי NAT, ניתן להפנות רק פעם אחת כל פורט (באותו פרוטוקול.. אפשר להפנות את 90 TCP למשל ו90 UDP לכתובות שונות.. אבל בואו לא נסתבך). אילו היה ניתן להפנות את אותו פורט לשני מחשבים, הרי זחזרנו לבעיה הראשונה - איך לעזאזל אנשים מבחוץ יודעים לאיזה מחשב לפנות.. אנחנו לא רוצים שגברים קשוחים שמשחקים WOW יגיעו בטעות למחשב של אחותי למפגש תה סוער בBarbie Online

מקווה שעשיתי טיפה סדר

אגב, כמו שאמרו, זו גם הסיבה ל Low ID בEmule. אנשים לא יכולים לגשת ישירות אליך. על מנת לפתור זאת, צריך באמת להפנות את הפורטים שהגדרת בתוכנה אל המחשב שבו התוכנה רצה. לא יותר מזה.
יותר מידי פורטים פתוחים, או רחמנא לצלן אם כל הפורטים מופנים לאותוו מחשב זו פירצה רצינית לגנב. וגנב (כך אמר גברי) כשקוראים לו - בא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

ישן 26-09-2005, 07:11
  מסיר-חלודה מסיר-חלודה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.04
מידע ננסה שוב...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה זה שמתבלבל NAT הוא מאין פירוול טבעי של נתב."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במיוחד בשבילכם...
מחשב ברשת הפנימית רוצה לגלוש לאתר 'פרש' (יש להתייחס לחלק העליון של השרטוט). הוא מוציא שדר עם כתובת ה- IP של האתר ופונה לפורט 80 (תעבורת Http). כתובת ופורט המקור (מסומנים בכחול) הן הכתובות של העמדה בתוך הרשת הפנימית.
הנתב, קודם כל, מעביר את השדר דרך ה- FW שלו. ה- FW רואה תעבורת Http ומאשר (אחרת לא הייתם רואים את האתר, נכון?).
לאחר מכן, הנתב מבצע NAT על הכתובת הפנימית והופך אותה לכתובת חיצונית אותה הוא קיבל מספקית האינטרנט. בנוסף, הוא משנה את פורט המקור לפורט שונה ושומר אצלו בטבלת ה- NAT את השינוי שהוא ביצע.
השדר נשלח לאינטרנט, מגיע לשרתי 'פרש'. כתובת המקור של השדר הינה 212.143.162.206 (לאחר ה- NAT בנתב) ופורט המקור הוא 2341.
השרת מחזיר תשובה אל הכתובת המקור, כפי שהוא רואה אותה (הכתובת האדומה).
התשובה מגיע לנתב, הוא בודק בטבלת ה- NAT שלו מי תורגם לפורט 2341, מגלה שזו עמדה 192.168.0.1.
הנתב משנה את התשובה לכתובות הפנימיות של העמדה, מעביר את התשובה ל- FW ששוב מאשר, והתשובה שמחה וצוהלת חוזרת אל העמדה ממנה נשלחה הבקשה.

נכון לומר ש- NAT מספק אבטחה נוספת לרשת - מאחר ולא ניתן להיכנס לרשת דרך פורט מקרי, אלא רק דרך פורט אשר נפתח ע"י הנתב (לכן תוכנות כמו Emule מחזיקות מנגנון Keep Alive אשר דואג לשמור על קשר רציף מול 'העולם החיצון').
אבל NAT ו- FW אלו תהליכים שונים לחלוטין בתכליתם ומטרתם המתבצעים בנתב.

שאלות?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i2.peapod.com/c/XK/XKRS6.jpg]

...כדי שגלגלי המערכת ימשיכו להסתובב.

נערך לאחרונה ע"י מסיר-חלודה בתאריך 26-09-2005 בשעה 07:21.
ישן 26-09-2005, 13:32
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
תודה רבה על ההסבר, אני עובד כבר כמה שנים מאחורי ראוטר, ויש לי רק כ2 פורטים פתוחים...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מסיר-חלודה שמתחילה ב "מקרא לשרטוט:"

אימיול לא עובד כי הוא דורש פורט חיצוני פתוח בכדי לשתף קבצים... מה לעשות שכך עובד האמיול?!
השאילתות באות מהרשת החיצונית, והNAT לא יודע לאיזה מחשב לשייך אותם, עכשיו זה ברור?!

ציטוט:
השרת מחזיר תשובה אל הכתובת המקור, כפי שהוא רואה אותה (הכתובת האדומה).

במקרה של אמיול, לא המחשב שלך(ברשת הפנימית) הוא היוזם את הפנייה אלה מחשבים ברשת האינטרנט המחוברים לאמיול, זה לא מסובך... הסרטוט שלך מדוייק, על כך אין וויכוח. אני מקווה שאני הייתי ברור הפעם.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 26-09-2005 בשעה 13:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר