לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2005, 19:20
  Digital Bishop Digital Bishop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
מרשת חשמל לרשת אלחוטית, סיוע בשדרוג

שלום לכולם,

אשמח אם תוכלו לסייע לי.

ראשית - אתאר את הרשת במצבה הישן: בגדול, הצטרפתי כלקוח של WOW ו-012 לניסוי של רשת חשמל, בכדי לחבר את שני המחשבים שלי אחד לשני ולרשת האינטרנט (בבית שלי מספר קומות, וחששתי שרשת אלחוטית לא תספק פתרון איכותי). המחשב הראשי שלי נמצא במרתף, והוא חובר ישירות לנתב החשמל (כבל רשת), שבתורו חובר למודם ADSL המחובר לקיר. המחשב השני שלי חובר דרך מתאם של רשת חשמל לקיר, שלוש קומות למעלה. החיבור היה איטי וחלש, ולכן טכנאי ההתקנה המליץ לי לחבר את השקע בקיר, בקומה השלישית, ישירות לשקע בקיר שבמרתף. לצורך כך קדחנו שני חורים בקיר והעברנו צינור אטום למים בין הקומות, על הקיר החיצוני של הבניין. בתוך הצינור עבר כבל חשמל שחובר ישירות מהשקע שבמרתף לשקע שבקומה השלישית. נשמע מצחיק ומיותר, אבל כך המחשב שבקומה השלישית חובר "ישירות" לנתב. כמו-כן, כל שקע חשמלי בבית הפך לנקודת חיבור לרשת המקומית, וכל מה שנדרש זה לחבר את המתאם למחשב אורח ולחבר אותו. אמנם, יכולתי לוותר על כל הרעיון של רשת חשמלית (בדיעבד), ולחבר את המחשבים עם כבל רשת ארוך (אגיע לזה), אבל רשת החשמל סיפקה לי גישה לרשת מכל מקום עם שקע של חשמל, כולל הגינה, האמבטיה והחדר האטום. באמצעות מתאם נוסף יכולתי לחבר מחשב נוסף לרשת, בהתקנה של שתי דקות.

שנית - כל זה עבד מצויין, והתוצאות היו מעולות. לפני כחודש נתב החשמל שלי התחיל להבהב באורותיו, משל היה עץ חג מולד, וחדל לעבוד. איפוס הנתב, מכות עדינות, כלום לא עזר. התקשרתי ליבואן (בכוונה איני מזכיר את שמו) והוא טען שהניסוי הופסק עקב דרישת חברת-החשמל, ושאין באפשרותו לספק לי מכשיר חליפי (למרות שלדעתי, הוא עדייין באחריות, אבל אין דבר). הוא כמובן הזדרז להציע לי פתרון הכולל 'הלחמה' של מתאם רשת לנתב רגיל/אלחוטי, שלדעתו אמור לעבוד. ההצעה לא מצאה חן בעיניי.

ושלישית - לאחרונה שידרגתי את מכשיר הטלפון הסלולרי שלי לדגם עם חיבור WiFi לרשת (מתאם wlan).

עכשיו, בעצם, יש לי שני מחשבים, וטלפון סלולרי אחד, אבל אין לי רשת. רק מחשב אחד מחובר לאינטרנט, זה שבמרתף (ישירות למודם ה-ADSL, באמצעות כבל רשת). אני מעוניין לשדרג את ה'רשת' בביתי לרשת אלחוטית. לצורך כך אקנה נתב אלחוטי. השאלה היא, בעצם, איך לחבר את המחשב שבקומה השלישית. חבל לי לקנות כרטיס רשת אלחוטי / מתאם אלחוטי / וכו', ולגלות שאין קליטה מספקת. חשבתי לנסות את הקליטה על ידי המכשיר הסלולרי, אבל אני חושב שהיכולות שלו צנועות מאלה של כרטיס בגודל מלא, עם אנטנה.

אחדד את השאלה - האם אפשר להשתמש בצינור החיצוני הקיים, ולהעביר דרכו כבל רשת ארוך, שיתחבר ישירות לנתב ? המרחק הוא שלוש קומות, פלוס מטר בכל קומה לחיבור למחשב / לנתב. איזה כבל רשת יעשה את העבודה (אם יש מגבירי אות, או אמצעים דומים, אשמח לרכשם). לחלופין, האם אפשר לקנות כרטיס רשת אלחוטי חזק, שאפשר לסמוך עליו, ו/או לחבר לרשת איזו אנטנה חיצונית (ממוגנת מפני גשם ?) חזקה ? אם צריך, אבנה לה איזה מדף חיצוני...

אשמח לקבל כל הצעה, וכל רעיון יתקבל בברכה,

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2005, 05:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "תוכל לספק עוד פרטים"

אפשר לקנות בכל חנות מחשבים (אבל הרבה פעמים באורך כזה תצטרך להזמין). כמה אורך לקנות, אני לא יכול להגיד לך - אתה יודע מה האורך של המרחק שאתה רוצה להעביר בו - לא אני. לגבי הסוג, כבל רשת (CAT5) מסוכך, עם מחברי RJ-45 בשני הצדדים, לא מוצלב (או כן מוצלב אם אתה הולך לחבר אותו בין שני סוויצ'ים... אבל עדיף להשתמש בכניסת UPLINK בסוויצ' במקרה כזה, שעושה את ההצלבה במקום שהכבל יהיה מוצלב - הצלבה זה דבר רע בדרך כלל... זה טוב שבשני הצדדים של כבל מסויים יש אותו סידור של חוטים, לדעתי...)

ישן 21-09-2005, 20:45
  מסיר-חלודה מסיר-חלודה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.04
כתבה האמת שיש גם סיבות אחרות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כבל רשת איכותי ומסוכך יעמוד במרחק של 100 מטר - הרבה יותר מ 3 קומות..."

ענין התדרים של משרד התקשורת זה סיפור אחד - התדר של 802.11b הוא 5Ghz וזה תדר השייך למערכת הבטחון, אבל צפוי 'להתפנות' בשנים הקרובות.
הענין הוא שתדר גבוה יותר לא יגדיל את שטח הפריסה - להפך. ככל שהתדר גבוה יותר, העבירות שלו דרך חומר נמוכה יותר וכל מכשול יחליש את האות יותר.

בכדי להגיע לפריסה רחבה יותר נדרש להשתמש בעוצמת שידור גבוהה יותר. העוצמה הגבוהה ביותר שמאושרת בעולם (עד כמה שאני יודע) היא 1mW (רק חצי אחוז ממה שפולט הפלאפון שלנו).
הפתרון - שימוש ב- Access Point'ים (ובמילים אחרות - כסף....)

נערך לאחרונה ע"י מסיר-חלודה בתאריך 21-09-2005 בשעה 20:53.
ישן 21-09-2005, 22:09

אם כבר הזכרת את הנושא,
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מסיר-חלודה שמתחילה ב "האמת שיש גם סיבות אחרות"

לא הייתי עוצר את נשימתי (כפי שגם אתה רמזת) בציפייה לשחרור התדר.

מבלי להכביר מילים, עבדך הנאמן שירת בחיל הקשר, בהקשר (שים לב, משחק מילים משעשע. ואומרים שאין לתוכניתנים חוש הומור) של תדר כזה או אחר, והוא זוכר יותר מישיבה אחת בה הוחלט כי למרות שאין ממש שימוש, או כוונת שימוש, בתדרים מסויימים, הרי שהם לא יוקצו ל'אזרחות' סתם כך.

כמו-כן, טענת ה"הפרעה למטוסים" משמשת באופן כללי כביטוי קוד שמשמעותו "לא יודעים בדיוק, אבל זה לא אומר שאתה צודק". הסיכוי שמטוס יופרע על ידי רשת ה-WiFi שלי הוא כמעט אפסי במצב עניינים רגיל (אך יש לציין שהוא יכול להיות משמעותי מספיק, אם המטוס יחליט לנחות לי על הגג).
ישן 21-09-2005, 20:37
  מסיר-חלודה מסיר-חלודה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.04
המלצה שילוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "מרשת חשמל לרשת אלחוטית, סיוע בשדרוג"

בנוסף למה שאמרו חכמי הפורום לפניי, כדאי להוסיף שבקנייה של כבל רשת (במיוחד באורך כזה) פער המחירים בין חנויות יכול להגיע למאות אחוזים.
ניתן לפנות לחברות תשתית כמו בינת יישום בכדי לקבל הצעת מחיר עבור הכבל. ואישית אני ממליץ לסיים אותו בשקע Rj-45 ולא במחבר - אם מחר תרצה להזיז את המחשב לפינה שונה בחדר, כל שתצטרך לעשות זה לקנות כבל מעט יותר ארוך בין השקע למחשב ולא להחליף את כל התשתית...
אם עדיין תרצה להתקין רשת Wireless בבית, ובהנחה שיש אפשרות גישה אל התעלה בה עובר כבל החשמל, תוכל לחלק את התעלה ל- 2: מהמרתף לקומה 1, ומקומה 1 עד קומה 3, להתקין שקע מול קומה 3, שקע מול המרתף, ובקומה 1 להציב נתב Wireless.
את המחשבים במרתף ובקומה 3 תוכל לחבר בחיבור קווי ישירות לנתב, וברוב הבית צריכה להיות לך קליטה ב- Wireless...

בהצלחה בכל מקרה.
ישן 21-09-2005, 22:02

המממ
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מסיר-חלודה שמתחילה ב "שילוב"

הנה עדכון.

התייעצתי עם חבר, שנזף בי קשות. מסתבר, שבתור בוגר ממר"מ שעשה קורס MCSE, אני די עלוב...

קנינו נתב אלחוטי OfficeConnect Wireless 11g Cable/DSL Router, מתוצרת 3Com. תוך שלוש דקות מרגע פתיחת האריזה הוא היה מותקן ומחובר לרשת (מחצית הזמן הוקדשה להתפעלות מהעיצוב - שתי אנטנות חמודות שיוצאות מראש רובוטי לבן וחמוד. אלגנטי ונעים). המחשב במרתף חובר אליו ישירות באמצעות כבל רשת, אגב. שדרוג החומרה לקח עוד שלושים שניות לערך (התווספו די הרבה אופציות חביבות).

כרטיס הרשת שנקנה, מאותה החברה, הוא OfficeConnect Wireless 54Mbs 11g Compact USB Adapter. שוב, עיצוב נעים לעין, וכל העסק מזכיר כונן USB. הגדרת הרשת ארכה מעט יותר משציפינו (שלושים דקות), מכיוון שמסתבר שהתוכנה של מיקרוסופט לא מסתדרת היטב עם אלה של היצרנים, ומתקבל רושם של שגיאה. בחרנו להפעיל בתוכנה של 3Com את האפשרות להשתמש בתוכנה המקורית של חלונות XP וה"בעייה" נפתרה. התקנו הצפנת WPA (מתקדמת יותר מ-WEP), עם מפתח משותף והמחשב השני (שהובא לצורך ההתקנה למרתף) חובר לרשת. החיבור היה מהיר דיו להשמיע קובץ מוזיקה מהמחשב הראשי - זה שמחובר ישירות לנתב - תוך כדי הדפסת מסמך וגלישה ברשת (בסופו של דבר, זו היתה המטרה). ממשק הרשת של הנתב, אגב, הוא קל לשימוש וברור, כולל קבצי עזרה די איכותיים ומקיפים.

מחר אקבל בדואר את כרטיס הרשת למכשיר המשולב שלי (כף יד / טלפון). מדובר בכרטיס SD WiFi ללא זיכרון (והמבין יבין איזה מכשיר יש לי...), בטכנולוגיית b ולא g. ניחא. כל עוד אפשר לעשות ActiveSync ולדבר עם Skype מהאמבטיה, דיינו.

עדכונים יבואו. תודה על העזרה...
ישן 22-09-2005, 15:26

תוספת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מסיר-חלודה שמתחילה ב "אני לא מת על הציוד של 3Com"

משהו לא מסתדר ואני משתגע מזה...

הכרטיס שלי הוא מתוצרת Spectec, דגם SDW-820 SD Wireless LAN 11b. ההתקנה למכשיר המשולב שלי היתה זריזה, אבל הוא לא מקבל כתובת ip נכונה.

הרשת שלי הוגדרה בכתובת 192.168. הנתב הוא 192.168.1.1 והמחשבים הם 192.168.1.2 ו-192.168.1.3. שרת ה-dhcp שלי עובד על מצב חלוקת כתובות אוטומטית, בטווח שבין 2 ל-4. הכרטיס לא מקבל את הכתובת 192.168.1.4 אלא דווקא 169.254.140.229. אין לי מושג למה, ושום דבר לא מצליח לשנות זאת.

למרות זה, הוא מזהה את הרשת נכון (אפילו דורש סיסמת אימות לחיבור). הוא נותן Signal ו-Quality, Channel ואפילו Tx Rate נכונים. גם הנתב רואה אותו, אבל לא מגדיר אותו עם כתובת בכלל. הוא כאילו שקוף מבחינת ip, ורק ה-mac מופיע...

מה עושים ?
ישן 22-09-2005, 18:48

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני מצטער, אבל לא הבנתי מה הקשר בין כרטיס זיכרון ל WiFi. תן בבקשה פירוט מלא של החומרה"

המכשיר שלי הוא טלפון סלולרי / מכשיר כף יד, די חמוד. i-mate ii, או xdaii למי שמעדיף כך.

הוא בא עם irDA, ועם Bluetooth, אבל בלי WiFi. ולי, כאמור, יש רשת אלחוטית בבית. עם זאת, יש למכשיר חריץ הרחבה למטרות 'שדרוגים'.

לכן קניתי לו כרטיס SDIO, "כרטיס זיכרון", אבל בלי זיכרון - רק WiFi (מכשירים אחרים תומכים בכרטיס משולב, אבל הדגם שלי לא, ולכן זה כרטיס בלי זיכרון). הנה קישור: http://www.spectec.com.tw/en/sdw-820.htm.

הכרטיס הזה הוא די טיפש. הוא מתחבר לרשת אלחוטית ומקבל ip, subnet mask וכו' באופן אוטומטי, בכפוף להכנסת הסיסמא. הבעיה לא נעוצה שם, שכן הוא מסרב כלל להתחבר בלי הסיסמא הנכונה, ורק לאחר מכן הוא נרשם בנתב, אבל מקבל ip זבל.

למרות זאת ניסיתי להוריד את ההצפנה מהרשת שלי. אז הוא לא הסכים כלל להתחבר. עם כל שיטת הצפנה הוא כן הסכים, כך שנראה לי שהבעיה באמת לא שם. הדרייבר שלו תומך בשיטות החדשות ביותר, ולמען האמת הוא אפילו תומך ב-WPA2, שיש לי בכרטיס רשת במחשב השולחני האלחוטי, אבל הנתב שלי לא תומך בו. סתם הערת שוליים.

והנה זה פלא - פתאום הוא כן התחבר, עבד בסדר. כיביתי אותו. הפסיק לעבוד בסדר וחזר לסורו. שוב פעם ip זבל. ממש מוזר. הפתיע את עצמו הכרטיס, כנראה.

ואגב, תודה רבה לכולם על ניסיון העזרה. אני מעריך את זה, ומודע לכך שלא מדובר בנושא קלאסי לרשתות, אבל אני מניח שיהיה מי שיחכים מכל הסיפור.
ישן 23-09-2005, 22:47

אה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי JohnDow שמתחילה ב "המ... 3 קומות + 2 רחובות יוצא ש..."

אני כולה סטודנט מסכן. כניסה לפסטיבל היינות עולה 45 ש"ח לאיש, וזה בערך הפינוק היחיד שהרשיתי לעצמי השבוע. שתיתי להם את כל היין, כמובן.

לא הבנתי את הקישור בין מרחק שני הרחובות, לאפיון הסוציו-אקונומי של היישוב. אולי זה בגלל שיש מעט בנייה ? יכול להיות. יש פה בית ספר, שמשתרע על פני חצי רחוב.

לקומה השלישית האות לא מגיע משהו. אפשר לגלוש, אבל לא יותר מזה. כל קומה פה היא מקלט גרעיני. אני שוקל שוב את פתרון החוט הישיר לנתב (עם רעיון ה-AP בכל קצה שלו, שמצא חן בעיניי מאוד), או הוספה של אנטנה על הקיר החיצוני המשותף (עולה 150-200 ש"ח). הכבל יעלה כמחצית הסכום, והוא לא ייתן פתרון עבור מחשבים ניידים או למצב בו אני מזיז את המחשב לצד השני של הקומה.

אני מתחיל לחשוב שאני סתם אוהב להתעסק בזה, ופחות צריך.
ישן 24-09-2005, 15:13
צלמית המשתמש של JohnDow
  JohnDow JohnDow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.04
זה מזכיר לי את תופעת נהגי המוניות וה-IPAQ
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "אה"

פעם נהג מונית היה צריך (טוב, חוץ ממרצדס, מספר ירוק ורשיון למונית) לדעת איפה הרחובות באזור שלו נמצאים, או לפחות 98% מהם לא כולל רחובות מספריים בת"א.

היום הפלא ופלא, יש לכולם איזה IMATE, IPAQ או איזה I-אחר עם הDESTINATOR או תוכנה דומה שהם הורידו ב- EMULE, הכל כדי להרגיש מאאאגניב, ופחות בשביל עבודה ממש... כאילו, הרי לא נראה הגיוני שנהג מונית (אוקיי אוקיי, רובם הגדול מאוד) ידעו לתפעל מכשיר כזה קטן עם טכנולוגיה, אפילו שיש להם ברכב יחסית הרבה ממנה... לא ככה ?

ישן 24-09-2005, 15:53

מה רע ?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי JohnDow שמתחילה ב "זה מזכיר לי את תופעת נהגי המוניות וה-IPAQ"

הטכנולוגיה הזו עושה להם את החיים קלים יותר.

אמנם, תוכנת המפה שלי מציעה לי להקיף את הבית שלי כמה פעמים - בכדי לצאת לרחוב - בגלל שהרחוב הסמוך חד-סטרי, אבל היא מאוד נחמדה.

הלכתי לעזור לחברה שלי לחפש דירה שניתן לשכור, והתוכנה עזרה מאוד. מסתבר שאנשים נוהגים להיות יצירתיים מאוד כשהם מתארים את הסביבה הקרובה לדירה שהם מעוניינים להשכיר, ולא תמיד אומרים דברים הגיוניים. ככה גם מצאנו כל מיני רחובות שגם אם אתה גר שלושים מטר מהם לא תכיר.

אומרים שהקמפוס בו אני לומד ועובד יהיה מרושת בקרוב (WiFi), וזה מצויין. יווצר מצב אבסורדי בו אני לא יכול לשוחח באורנג' שלי באופן "רגיל", משום שאין קליטה במקומות מסויימים, אבל אני כן יכול לדבר דרך Skype, בעלות נמוכה יותר. שיחות אל וממנויים של Skype הן בכלל בחינם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר