לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2005, 18:03
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
הסאב וואפר (בומצה בומצה) טוב רק לדבר אחד, למשחקים,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "איך יותר טוב, אין סאבוופר..."

לרעשים של פיצוצים ויריות, למוזיקה הוא מפריע.
הוא גם הסיבה למשרעת התדר, זה חיבור כנראה
בין הרמקולים הקטנים לבומצה בומצה.

ברמקולים "קטן" זאת לא תכונה חיובית, רצוי שהכל
יהיה גדול, המשקל, המידות, ההספק, קוטר הרמקולים.

בדגם ישן יותר ויותר פשוט של ג'ניוס לא שמתי לב
לבעיות של יחס קול לרעש, אני מניח שגם במוצר
הזה לא יהיו בעיות כאלה, בכל מקרה, ללא סקירה
משווה אלה נתונים על הנייר שאני לא מתרגש מהם יותר
מידי.

שוב, למי שמוזיקה היא העיקר מבחינתו ולטעמי בכלל.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 20-09-2005 בשעה 18:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2005, 20:04
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.02
מסכים בהחלט
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tamir.fri שמתחילה ב "ATP3 של ALTEC LANSING"

קניתי לפני חודשיים את ה ATP-3 והם מצויינים.
אני לא מסכים עם מה שנאמר לגבי חסרונות של סאב בשמיעת מוזיקה. הכל עניין של חלוקת תדרים נכונה בין הרמקולים והסאב (לאילו תדרים כל אחד אחראי).
הסאב של המערכת הזאת גדול יחסית (מה שיכול להיות חיסרון למי שרוצה ניידות) ויש לו סאונד מעולה. רוב הסאבים של מערכות למחשב במחירים האלה מוציאים 'בוץ' ולא סאונד ברור.
אני משתמש ברמקולים גם למשחקים וגם להשמעת מוזיקה בזמן שאני מנגן בגיטרה, ולא הייתי מסכים לסאונד רע בקטע הזה.
נשמעים הרבה יותר טוב מכל מערכת אחרת בטווח המחירים הזה.
לשם הגינות - חיסרון יחיד הוא שאין יציאה לאוזניות (אני משתמש בכרטיס קול עם קופסת חיבורים חיצונית כך שלי זה לא מפריע).
http://web.zap.co.il/model.asp?model_id=24875
אני הייתי רץ לקנות.
ישן 20-09-2005, 22:19
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

אני מסכים ולא מסכים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "בדיקה משווה - בודקים את המערכות הנבחנות אחת מול"

לא שמעתי את הרמקולים שאתה הצעת, ולכן אני לא יכול לומר שאלה טובים מאלה.
שמעתי לעומת זאת הרבה מערכות 2 ו- 2.1 בסביבות המחירים 300-500 ש"ח ו ATP-3 נשמעו לי הכי טובים. וכמובן שעל טעם וריח אין להתווכח...
אי אפשר בשום אופן להשוות רמקולים לפי הנתונים שלהם כפי שהם מופיעים אצל היצרנים. רק מבחן השמיעה הוא הקובע (ועדיף שמיעה אצלכם ולא בחנות).
ושוב לגבי הסאב. אני לא יודע אילו מערכות עם סאב אתה שמעת שגרמו לך לחשוב אולי שסאב זה רע.
באולפנים מקצועיים משתמשים בסאב וופרים. למשל http://www.adam-audio.de/studio/sub/sub_nav.htm
העניין הוא בסך הכל מאיפה מגיע צליל הבאס. רמקול 'רגיל' - לא יכול להגיע לתדרים הנמוכים שאליהם מגיע הסאב. במערכת מאוזנת כהלכה, כל התדרים מתחת לתחום מסוים לא יגיעו כלל לרמקולים אלא יופקו רק מהסאב.
יש חשיבות מכרעת לסידור הרמקולים בחדר. אפשר להרגיש בקלות בהבדל ע"י הצבת הסאב בפינה או במרכז הקיר. מיקום הרמקולים משפיע אף יותר. ויש עוד אלמנטים כמו מבנה החדר והריהוט שנמצא בו.
מיקום לא נכון של רמקולים יכול להביא בקלות לתופעות של 'איבוד' חלק מהסאונד (בגלל החזרים בפאזות הפוכות ולא נכנס לזה עכשיו). סאב לא מוצלח + מיקום לא מוצלח הם ערובה בטוחה לצליל בוצי ולא ברור. סאב נורמאלי ומיקום טוב יגרמו לבאס להישמע טבעי וברור.
ישן 21-09-2005, 16:14
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

אכן. כל אחד והדרישות שלו. אז איך בוחרים רמקולים?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה אתה מסתלבט? חייבים לחבר את האוזניות לכרטיס קול?"

השיקולים הם אישיים לחלוטין.
רוב האנשים לא ישימו לב מן הסתם להבדלים באיכות בין ה-altec וה-logitech (הרבה מהאנשים ישימו לב שהם נשמעים שונה אבל לאו דווקא באיכות שונה). אבל אני בטוח שלכל אחד תהיה העדפה אחרת.
השיקול צריך להיות מחיר+תכונות+ביצועים. לכל אדם יש סדר עדיפויות שונה כאן.

כמו שכבר אמרתי, ביצועים ניתן להעריך רק בשמיעה. אני יכול לקרוא גם את ההשוואות הכי מקצועיות, שמשתמשות בכלים חיצוניים למדידת טווח ההענות של הרמקולים, ועדיין לחשוב אחרת. כי מעל הכל אני אוהב מה שהאוזניים שלי אוהבות, לא משהו עם נתונים X.
כמובן שניתן להשתמש בביקורות לסינון מסוים. אם הרבה אנשים אומרים על מוצר שהוא רע אני פשוט לא אכניס אותו להשוואה שלי. אני אשווה אישית בין המוצרים שקיבלו המלצות (בכל זאת - לאף אחד אין זמן לבדוק את כל המוצרים).

לגבי התכונות - אני מסכים שרוב האנשים מעדיפים שקע אוזניות על הרמקול מטעמי נוחות, אבל יש גם הרבה שמוותרים מכיוון שהם אוהבים את איך שהמערכת נשמעת ומוכנים לוותר על הענין.
יש אנשים שיקנו מערכת עם שליטה לא נוחה על האקולייזר (מהסאב ולא מהרמקולים) אבל שיש לה כניסה דיגיטאלית - כי הם מוכנים לוותר על קצת נוחות ולהרוויח איכות סאונד.
אני אישית לא רוצה להעביר את האוזניות שלי דרך הרמקולים. כל רכיב נוסף בשרשרת הסאונד רק פוגע בתוצאה הסופית. לי יש בקופסה החיצונית של כרטיס הקול יציאה לאוזניות, עם מגבר אוזניות נפרד, שנותן לי סאונד מצויין. לישומים שלי כיום זה מה שאני צריך.
גם לפני שרכשתי את כרטיס הקול הזה הייתי 'טורח' לחבר את האוזניות ישירות לכרטיס הקול ולא דרך מגבר הסטריאו שהיה מחובר אליו (החלפתי את החיבור כל פעם...), ולו רק להאזנה למוזיקה. המגבר שלי נתן לאוזניות 'צבע' שלא אהבתי במיוחד.

יכולות להיות שתי מערכות שמקבלות ציון זהה במבחן, כאשר משתמשים בכרטיס קול מקצועי וסביבה אקוסטית מבוקרת.
כמעט כל אחד שיקח את שתי המערכות הביתה, וישמע אותן על כרטיס הקול שלו בסביבה האקוסטית שלו - ישמע הבדלים ויעדיף מערכת אחת על השניה.
לכן בכל מה שנוגע לציוד סאונד (בעיקר עם הוא נועד להשמעת מוזיקה, ויש בכם מידה של אודיופיליות) - תמיד חובה לערוך מבחן שמיעה. עדיף בבית, ואם לא - אז לפחות לערוך סיבוב בין חנויות ולשמוע. עדיף לשמוע כמה שיותר דגמים באותה חנות כדי שיהיה מקום להשוואה.
ישן 21-09-2005, 17:41
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

קיים בהחלט
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "יש לך מושג אם קיים כבל מאריך לאוזניות?"

יש כבלים מאריכים לאוזניות כיד המלך. בכל חנות שמוכרת ציוד סאונד מקצועי או ביתי תוכל למצוא כאלה.
עדיף בקטע הזה להשקיע עוד כמה שקלים ולקנות כבל טוב ולא את הזול ביותר, מכיוון שכמו שאמרתי כל רכיב בדרך יכול להשפיע על הסאונד. כבל טוב יעביר את הסאונד בלי שינוי או כמעט בלי שינוי (לא ברמה שניתן לשים לב אליה).
עדיף לקנות דווקא את הכבל הקצר ביותר שמתאים לך. אם אתה לא צריך לשמוע באוזניות רחוק מהמחשב - גם חצי מטר או מטר יספיקו.
האם יש לך שתי יציאות בכרטיס הקול (אחת לרמקולים ואחת לאוזניות), או שאתה מתכוון לשים מפצל?
אם אתה מפצל - כמו קודם, עדיף לקנות מפצל טוב בכמה שקלים (או לפעמים אגורות) יותר.
תשאל בחנות אם יש להם כבלים/מפצלים קצת יוטר טובים מהזבל בשקל וחצי, והם בטוח יוכלו לעזור לך. אתה גם לא צריך לקנות דברים שעולים המון - זאת בכל זאת לא מערכת Hi-Fi שעולה אלפי שקלים.
ישן 21-09-2005, 18:59
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

לא נראה שאפשרי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אתה מתכוון כדי שאוכל לחבר אוזניות ליציאה של הקדמיים?"

הכוונה היא להוציא את אותו סאונד משתי היציאות, כדי לחסוך מפצל.
לצערי החבר טוען שכאשר מכוונים את הממשק של creative על סטריאו הסאונד יוצא רק מהיציאה של הקדמיים. כאשר הוא מכוון על 4 רמקולים - הוא מוציא סאונד שהוא רק בשני ערוצים לשתי היציאות, אבל הוא מוציא סראונד כאשר יש יותר ערוצים. אם תשחק משחק שתומך בריבוי ערוצים, יצאו אותות שונים לרמקולים ולאוזניות (אחד יקבל את הקדמיים ואחד את האחוריים) וכך אנחנו מפספסים את המטרה.
כנראה שהאופציה היחידה היא מפצל, במידה ואתה רוכש רמקולים שאין עליהם יציאה.
שים לב שמפצל משפיע הרבה פחות מאשר יציאה על הרמקולים. ברמקולים כפתורי הווליום והאקולייזר משפיעים גם על האוזניות - משמע אין חיבור ישיר אלא יש מעגל שמשפיע על האות בדרך.
לי חשוב שלא תהיה עוד צביעה של הסאונד ולכן אני לא אשתמש בכזה חיבור.
גם כאן צריך לבדוק - האם משנה לך ההשפעה הזו. בחלק מהמקרים יכול להיות שתאהב דווקא את התוצאה.

נערך לאחרונה ע"י Ctzvi בתאריך 21-09-2005 בשעה 19:05.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר