לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2005, 17:53
צלמית המשתמש של קאחל
  קאחל קאחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
הסופר סמי מיכאל: נשלם מחיר על העוולות שאנו עושים לפלסטינים

הסופר סמי מיכאל: נשלם מחיר על העוולות שאנו עושים לפלסטינים "אני תומך בסרבנים... הסרבנות היא אקט פטריוטי ישראלי", כך אמר הסופר סמי מיכאל, באירוע של תנועת "אומץ לסרב", שהתקיים בתיאטרון הקאמרי בתל¬אביב.דבריו של סמי מיכאל בזכות חיילי המילואים המסרבים לשרת בשטחים נאמרו בדיון שנערך לאחר ההצגה "עד ראייה" של יהושע סובול, העוסקת בסרבנות מצפון.מיכאל גם פרס בפני הקהל את התלבטויותיו בנושא: "אני קרוע. אני רוצה שהנשמות הטובות יהיו בין אלה שיעמדו במחסומים". בתשובה לשאלה "על מה ומתי היית מסרב", אמר מיכאל, "בגילי אני לא יכול לתבוע מאחרים שיעשו את מה שאיני יכול לעשות. זו הבעיה המוסרית היחידה שלי".סמי מיכאל אמר לאחר מכן: "ברגע שראש הממשלה אריק שרון הצהיר על העם הפלשתיני כעם כבוש, ואנו נמצאים שם ככובשים, הוא נתן הכשר מוסרי לתנועת הסרבנות. אני אכן רואה סרבנות כאקט פטריוטי. על העוולות שאנו עושים שם נשלם מחיר, ואם לא אנחנו ¬ אז ילדינו".

http://www.kol-david.com/GeneralPage.asp?ID=190

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2005, 18:04
  tatiana tatiana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.05
מאחר ואתה רוסי (כמוני) אתה לא יודע מי זה סמי מיכאל צא ולמד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "סופר עאלק. חתיכת סוטה."

מיכאל, סמי (ישראל
Sami Michael

סמי מיכאל, נולד בבגדד, שם סיים את לימודיו

התיכוניים. בעודו בתיכון היה פעיל בתנועת השמאל

בעיראק למען זכויות האדם. במקביל לפעילותו בתנועה,

עסק בכתיבה לעיתונות העיראקית. בשל פעילותו

הפוליטית הוצא נגדו צו מעצר ב1984 - והוא נאלץ

להימלט לאיראן, ומשם עלה לישראל ב1949 -. בארץ היה

עיתונאי בשפה הערבית, ועבד כהידרולוג כ25 - שנה.

בוגר אוניברסיטת חיפה בפסיכולוגיה וספרות ערבית.

סמי מיכאל זכה בפרסים רבים:

ב1981 - פרס ראש הממשלה

ב1990 - פרס "צילינדר" מטעם אמנות לעם על היותו

המרצה המבוקש ביותר

ב1992 - זכה בברלין בעיטור ההתאחדות הבין-לאומי

לספרות נוער IBBY

ב1994 - פרס משרד החינוך והתרבות

ב1995 - העניקה לו האוניברסיטה העברית בירושלים

תואר ד"ר לשם כבוד בפילוסופיה

ב1996 - נעשה הסרט התיעודי "סמיר" על סמי מיכאל,

וזכה לציון לשבח בתחרות פסטיבל הסרטים בחיפה.

ב1998 - פרס ראש הממשלה

סמי יכאל שימש כחבר בוועד המרכזי של אגודת הסופרים

משך שתי קדנציות. היה פעיל בארגון "ערן". הוא יו"ר

מועצת אח"י - מועצת יוצרים יוצאי עיראק וחבר במערכת

הרבעון הבינלאומי: QUARELY JEWISH , היוצא

בלונדון.

בסוף שנות ה80 - מונה על - ידי בג"צ כבורר בענייני

חינוך היה חבר בוועדה לתוכניות טלוויזיה של רשות

השידור הממלכתית בישראל - ערוץ 1 משך 4 שנים 1995)

(
1999 -

מספריו הקודמים לבני הנעורים:

סופה בין הדקלים (פרס זאב)

פחונים וחלומות

אהבה בין הדקלים (פרס זאב)

ויקטוריה
http://www.yediothsfarim.co.il/author1.asp?aID=662
ישן 20-09-2005, 19:51
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
דברים שהחלקת/השמטת/עיוותת- מהביוגרפיה של סמי מיכאל...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tatiana שמתחילה ב "מאחר ואתה רוסי (כמוני) אתה לא יודע מי זה סמי מיכאל צא ולמד"

אתה כותב: "בעודו בתיכון היה פעיל בתנועת השמאל בעיראק למען זכויות האדם" מעניין למה אתה לא קורא לילד בשמו אלא מכנה אותו בכינויים מתיפייפים. סמי מיכאל היה מגיל 15 פעיל במפלגה הקומוניסטית העירקית, אם זאת היתה תנועת שמאל שכל מעייניה הן זכויות האדם-על כך ניתן להתווכח.
עם סיום השלטון המנדטורי בעירק בשנת 1930 סולקו כל היהודים שהיו פקידים זוטרים ובכירים בממשל העירקי היו יהודים שהשתלבו בתנועות ציוניות כמו תנועות החלוץ וביתר והיו יהודים שלא רצו לותר על חלומם להשתלב בעירק ופנו למפלגה הקומוניסטית העירקית כמו מיודענו סמי מיכאל.
הנה כי כן, בראשית דרכו היה הסופר מנוכר לציונות ובחר תנועות שניסו להידמות ולהשתלב באומה הערבית.
http://w3.kfar-olami.org.il/asaf/pe...haim10/alia.doc
כקומוניסט הוא נרדף ע"י המשטר וברח לאירן ומשם הגיע לישראל. בישראל כפי שבמקרה או שלא במקרה שכחת לציין, הוא הצטרף למפלגה הקומוניסטית הישראלית וכתב בעיתון הקומוניסטי אל אלתיחאד.
כפי עדותו בראיון ב"הארץ" : "בשש-שבע השנים הראשונות בארץ מה זה הייתי ערבי עיראקי, עד טיפת דמי האחרונה. הייתי חבר מערכת 'אל-איתיחאד' הקומוניסטי וגרתי בוואדי ניסנאס ואפילו התחילו לחפש לי שידוך עם ערבייה. לא מצאתי אז שום הבדל ביני לבין הערבים" אחר כך הוא טוען "ב-1955 התפכחתי מהקומוניזם ועזבתי את המפלגה מאוכזב " אבל במקום אחר הוא טוען שגם הרבה אחרי עזיבתו את המפלגה עדיין חש כיהודי ערבי: "בעשרים השנים הראשונות שלי בארץ חשתי כיהודי ערבי שהיגר מעיראק לישראל"

גם כיום הוא מגדיר את עצמו כלא ציוני: "ואני פטריוט ישראלי, ואני לא ציוני. כשאני אומר פטריוט אני מדמה עצמי למטרייה שגם לערבי ולגר שחי בתוכנו, כולל העובדים הזרים שהולידו פה ילדים, לכל אלה יש מקום מתחת למטרייה הזו."
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

לגבי הפרסים הרבים שקיבל הסופר, משום מה יש מתאם גבוה מאוד בין פרסים שמקבלים סופרים ישראלים לבין עמדותיהם הפוליטיות האולטרא שמולאניות. אני לא אומר שיש כאן מגמה , מה פיתאום? מאוד יתכן שכל הכישרון הסיפרותי נפל רק בצד השמאלני של המפה הפוליטית ...
על דרכו הספרותית מעיבה הפרשיה האחרונה של ספרו האחרון יונים בטאפלגר שהושפע "יתר על המידה" מספרו של הסופר הפלסטינאי של ר'סאן כנפני "השיבה לחיפה" מבלי שהסופר טרח לציין זאת בקרדיטים של ספרו, ועל כך נכתב בראיון ממנו צטטתי.
לאחרונה התנצל עורך "הארץ" בחצי פה בפני הסופר, לאחר הזה לקח קשה מאוד , גם מבחינה בריאותית, את ההאשמות הנרמזות על פלאגיאט במאמר, אך העובדות נשארו בעינן. גם בעין בלתי מזויינת ניתן לזהות את השפעת הספר "השיבה לחיפה" והסופר לא טרח לציין זאת במילה על גבי הספר.

נערך לאחרונה ע"י relove בתאריך 20-09-2005 בשעה 19:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר