לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2005, 21:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
נכון שלא הרצת חיפוש על המילים רומ"ט ו-רוס"ר?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "תסלחו לי על הבורות, אבל מה..."

כי אם היית מחפש היית מוצא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb

רובה
- כלי יריה בעל קת הנשענת כנגד הכתף, מנגנון טעינה וקנה (ארוך בדרך כלל). : מאוזר, רמינגטון 700=M24
רובה מיטען - רובה בעל מנגנון טעינה אוטומטי הטוען מחדש את הכלי לאחר כל יריה עד גמר התחמושת בהזנה (מחסנית,שחלה,תוף) רובם הגדול עובדים על מנגנון גזים מיעוטם על עיקרון הכבדה.: גליל לסוגיו M16 לסוגיו רומט F.N
מקלעון - רובה מיטען בתוספת דורגלים וקנה מעובה(למניעת בישול כדורים) המאפשר ירי אוטומטי רציף לכיסוי שטח רחב באש. : מקלעון F.N .

ועכשיו לרומ"ט ורוס"ר:

הרובים המיטענים (ירי בודד) ירו בקליברים גדולים כמו 7.62 ו7.92 ועוד. הם היו ארוכים ומדויקים ושימשו ללוחמת חפירות. צבא מחופר מול צבא מחופר.
מסלול הכדור (הקשת הבליסטית) היה קשתי וחייב לדעת אומדן טווח משום שרובה שאופס ל 300 מ' לו כיוונת ל150 מ' לראש מציץ בחלון והכדור חלף מעליו אם לא לקחת בחשבון את ההיסט המתאים.
כמו כן פותחו תתי מקלע והם שימשו לקרבות פנים אל פנים. לכן ברומטים פותחה שיטת האש סער שלימדה את החייל לאמוד טווח ולשנות את נק' המכוון בטווחים שונים ואו לתקן גררה של הכוונת האחורית.
בצהל שימש רומ"ט F.N מראשית שנות החמישים ועד מלחמת יום הכיפורים.

רובה הסער נועד לשלב בין הרומ"ט לתת המקלע. הוא היה אמור להיות קצר יותר לאפשר גם ירי אוטומטי ולהיות שטוח מסלול כך ששיטת האש סער תאפשר בטווחים היעילים למטרה בודדת לכוון תמיד למרכז וגם לפגוע שם.

ראשון רובי הסער הוא הAK47 - קלשניקוב. והנפוץ ביותר הוא הM-16 לסוגיו. (עד לתחילת שנות ה90 היה הקלשניקוב הנפוץ ביותר), אגב בעולם כמעט ולא נמצא M-16A1 הוא נמצא אצל אזרחים בוורסיה 1/2 אוטומט בלבד במוזיאונים ובצה"ל. רוב העולם משתמש בA2 ומעלה.
אחת הסיבות ש ה A1 נבעט החוצה תוך זמן קצר היה בישול הכדורים בקנה.
גם לרומט F.N בוורסית המקלעון היו דורגלים וקנה מעובה עם ניצרה שאיפשרה ירי בצרורות.
וגם ל רוסר M-16 היו מין דורגלי מקל כביסה שאיפשרו ירי כמקלעון לאחר יצור הA2 עם קנה מעובה נפתרו בעיות בישול הכדורים.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-09-2005 בשעה 21:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:51

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר