לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2005, 15:01
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
שלום לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Malshabico שמתחילה ב "אומנויות לחימה והחוק בישראל"

לגבי חוק, אכן אין חוק כזה. אבל אם תפצע מישהו קשה - אפילו ישהו שפרץ אליך לבית, תחום המחייה הפרטי שלך - ישנה האפשרות שתיתבע בתביעה פרטית ע"י ה"מותקף" בגין פיצויים וגרימת נזק ואולי אפילו עוגמת נפש על שימוש מוגזם בכוח.
ישנם מדינות "מפגרות" שדורשות מבעלי חגורות שחורות באומנויות לחימה לחתום על התחייבויות במשטרה המקומית על נשק (הם עצמם הנשק) מה גם שאם אדם כזה תוקף אדם אחר, ישנן מדינות שזה נחשב תקיפה בנשק חם!!! המדינה שלנו לא עד כדי כך גאונית בשביל להמציא את השטויות האלו ולכן אין חוק כזה. בכל אופן, תשתדלו להמנע ממצבים כאילו - ההגנה העצמית הכי טובה היא לא להיות שם...
חג שמח
צור.
חזרה לפורום
ישן 21-10-2005, 11:59
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
תרשה לי להפתיע אותך
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי erez_350 שמתחילה ב "לא הגיוני"

יש שורה של חוקים ואף מספר תקדימים משפטיים גם בארץ וגם בחו"ל על שימוש בכוח מוגזם (inaccecive use of power) - אני מקווה שאייתתי את זה נכון. פורץ שחודר אליך הביתה, כל עוד הוא לא תקף אותך אלא רק את רכושך, אם שברת לו אפילו את העצם הגטנה באוזן או מתחת לו את השריר בזרת של הרגל (ולא כתוצאה מבריחה ממך) הוא רשאי לטבוע אותך לדין, ברוב המקרים הוא יצא בלי כלום - אם אתה בושידוקא (לוחם אומנויות לחימה כלשהי) אז יש מצב שאתה תצא גם בלי המכנסיים - פציעה, גרימת נזק בשוגג או בזדון, עגמת נפש, פיצויי מחלה, הוצאות בית חולים, הוצאות עו"ד והוצאות בית משפט של שניכם! אם אתה מתעורר בלילה ושומע רעשים - המשטרה ממליצה לך לעשות את עצמך ישן עד שיצאו מהבית ורק אז להתקשר למשטרה, אם קמת - נניח לשירותים - וראית פורצים בבית, אל תעורר אותם, תנסה להתחמק מהם או לגרום להם לברוח בגלל רעש - אל תתקשר למשטרה עד שעזבו את הבית. זאת המלצת המשטרה. מה מהמלצת המשטרה באמת הייתי לוקח? אני לא בטוח, וכל בושידוקא לא בטוח יקח את כל ההמלצה - כי לא ככה חונכנו באומנויות לחימה שלנו...
אם הפורץ תוקף אותך, זה סיפור אחר - מומלץ לא להרוג אותו, זה באמת יהיה שימוש מוגזם בכוח (כן, כמו בסרט קון אייר עם ניקולס קייג'), אבל אם הוא תוקף אותך ומנסה לפגוע בך - ניטרול היריב במהירות המירבית מומלץ ביותר!
וסיפור קצר, לפני כמה שנים בחורה (חגורה חומה טריה בקרטה) הותקפה וניסו לאנוס אותה. בכמה מכות היא ניטרלה את היריב ומרוב פאניקה - אחרי שהוא כבר היה מנוטרל היא לא יכלה להפסיק לבעוט בו - כדבריה "הרגליים סרבו לרוץ, הן בעטו במקום... הייתי בפאניקה...". אחרי כמה חודשים היא קיבלה זימון לבית משפט, מסתבר שהאנס שבר את L5 בגב והוא משותק מאיזור המפסעה ומטה (באירן זה עונש לגיטימי - אבל בארץ המתורבתת שלנו לא מסרסים אנסים אז תמשיכו בסיפור...). בסופו של דבר היא היתה צריכה לעבור בדיקות פסיכולוגיות ושבוע אישפוז בבית חולים פסיכיאטרי, אבל חוץ מזה עלה לה רק הוצאות על העו"ד וחולצה וחזיה קרועות ואפילו איזה טראומה קטנה לכל החיים - לא יקר, נכון (שבוע בבית חולים פסיכיאטרי זה צ'ופר בהמלצת העו"ד של האנס...)
תימנעו אם אתם מעונינים לשמור על החוק - כי גם שהצדק יהיה איתכם החוק לא בהכרח...
חג שמח
צור
חזרה לפורום
ישן 23-10-2005, 20:14
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
הקשבתי ובכל זאת בא לי לזרגג :) (היה נדרש, לא ?)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי E.V.M שמתחילה ב "תקשיבו"

בלי להעליב וכו', העובדה שהעלית לגביי אומנות לחימה כנשק קר בחוק היא עובדתית לא נכונה !

כפי שכתבתי למעלה אין חוק שכזה (חזרתי ובדקתי זאת למען הסר ספק).

הדוגמא שהבאת תביא למצב שאם יתקפו אותי אני אצטרך לעצור ולחשוב אם "סתם ללכת מכות" או "להשתמש באומנות הלחימה", לא ניתן לעשות את ההבחנה הזאת.

בחוק העונשין ישנם הסעיפים העוסקים בהגנה עצמית ובתקיפה אך לא מופיעה שום התייחסות לאומנות לחימה או מיומנות בלחימה כזאת או אחרת.

אשמח אם תצליח להעמיד אותי על טעותי - ובבקשה ממך, הבא חיקוק רלוונטי לעניין ולא משהו בדמות : "אל תזרגגו לי שלא כי אני יודע בטוח!".

כתמיד הכל מאהבה.

חזרה לפורום
ישן 24-10-2005, 23:23
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Malshabico שמתחילה ב "אומנויות לחימה והחוק בישראל"

חשבתי שאנשים כמוכם אמורים לדעת מה המסגרת של החוק לפני שהם "שוברים" אותו.

אז ככה,
אם מגיע פורץ לביתך מרוקן לך את הבית ולא פגע בך אסור לך או לבני המשפחה לפגוע בו,
אתה יכול לתפוס אותו או לעשות מעצר אזרחי שזה לקשור אותו ולחכות שהמשטרה תגיע ובמקרה הטוב
לתבוע אותו [שבתכלס חבל על המאמץ של התביעה]
כמובן שאפשר לפרק אותו במכות אבל אז אתם סתם תסבכו את עצמכם עם החוק...

בקשר להגנה עצמית מישהו תוקף אותך לדוגמא רוצה לחטוף לך את התיק מותר לכם לנטרל אותו-להשכיב אותו לרצפה לאלף אותו וכו'..
אם הוא עם סיכן לדוגמא אסור ע"פ החוק להשתמש בסכין להגנה עצמית, מה שכן מותר מקלות כסאות מפתחות גז מדמיע [בקשר לאגורפן ודברים בסגנון אין לי מושג] אבל אסור להשתמש באקדח [אלא אם כן זאת חוליית מחבלים] או בסכין.

זה בעקרון מה שאמרו לי כשאני התלמדתי באומנויות לחימה למיניהם.

אבל הכי חשוב זה לנסות למנוע כמה שיותר את המקרה של האלימות רק אם ממש הולכת לפרוץ אלימות בצעו צעד הגנה ראשוני ואז כנסו להתקפה קטנה תנטרלו את הבן אדם עד למצב שלא יקום וימשיך לתקוף ולכו לשלום

חג שמח שיהיה לכם.

חזרה לפורום
ישן 25-10-2005, 16:40
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "בא נסיים את זה כאן כי זה לא..."

אין סתירה בין דברי לדברי skiper, מה שהוא מעלה זה דברי הרחבה למה שכתבתי לגביי קיומם של סעיפי ההגנה העצמית והתקיפה (בכפוף להרחבות בפסקי דין), אני לעומת זאת עניתי לשאלה - האם החוק מתייחס לאומנות לחימה כאל נשק והתשובה היא חד משמעית לא.

לגביי סוגיית ההגנה העצמית - היא הרבה יותר סבוכה ותלויית מקרה מאשר דבריי skiper, זה תלוי במקרה, ובעו"ד, והדברים לגביי הכסאות והמפתחות לא מדוייקים בכלל, אך עדיין זה שונה מהעובדה שאין התייחסות בחוק לאומנויות לחימה כנשק.

עד שמישהו יוכיח אחרת (וזה באמת לא קשה מדי - באם זה היה נכון) בואו נקבל את הצעתו של karate kid ונניח לנושא.

וללא קשר - כדברי רוב הנוכחים - אם מישהו ישלוף עלי סכין, אני קודם כל אברח, ובמידה וזה לא יצליח אני אעשה כמיטב יכולתי לאשפז אותו בבלינסון.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 25-10-2005 בשעה 16:42.
חזרה לפורום
ישן 26-10-2005, 21:46
  karate kid karate kid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
אמרת נכון -max-max
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי full metal שמתחילה ב "חחחחחחחח"

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח בכל אופן
לרק אמת אני לא ממצליץ לך לברוח כי אחר כך יכנסו בך עוד 200 איש מתי שלא תיהיה מוכן עכשיו ראיתה תסכין המוח שלך מוכן לאפשרות לברוח או להרוג אותו על המקום (אתה עוד טרי אפשר להגיד)
הייתי שולח אגרופים מימין לשמאל בלי לחשוב מה אני עושה כי אני יודע שאחר כך הוא יקרא לחברים לכל מי שיכול ושאני לא אהיה מוכן ידקור אותי
בכל אופן תעשה מה שאתה יכול ורוצה
ואני מקווא שעל אף אחד לא ישלפו סכין כי לא כל יום אפשר לראות דבר כזה.. במיוחד בעיר שלנו רק אמת אין הרבה אנשים כאלה...
שכל אחד יקח את הדרך הנכונה לו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ithaca.edu/seido/plum-100x96-bump.jpg]

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר