לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2005, 21:40
  נוב' 05 נוב' 05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.05
תראו חברים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי koko loko שמתחילה ב "מה אתם מעדיפים קרבי או ג'ובניק?"

אני חושב שכל אדם ואדם חייב לתרום את מה שהוא יכול בצבא...
יש כאלה שלדעתי הם לא יוצאים בסדר שממציאים לעצמם מחלות וכל מיני סיבות כדי לא לשרת בקרבי
ישנם אחרים שבאמת חולים ולא יכולים לשרת בקרבי מסיבותם... אני אישית מכיר כמה כאלה...
אז לכן חברים אי אפשר לשפוט אנשים סתם ככה מבלי להכיר...
אז נכון אתם לא שופטים אבל אל תגידו שחייב לשרת בקרבי... כי כל אחד עושה את מה שהוא יכול ומסוגל...

אני רוצה לשרת בקרבי כי אני מסוגל.. אין לי בעיות בריאותיות כל שהן.. ולכן אני רואה עצמי כמשרת בקרבי.
חוץ מזה שחיילים רבים נהרגו במלחמות רבות כל מנת לשמור לך על המדינה ואף להעניק לך מדינה.
לכן גם אם אתה לא "מת" על המדינה שלך עלייך לשרת בה למען אלו שכן עשו הכל כדי שאתה תוכל לחיות במדינה משלך...

תחשבו על מה שרשמתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2005, 22:33
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
קרבי בטח שקרבי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי koko loko שמתחילה ב "מה אתם מעדיפים קרבי או ג'ובניק?"

כמה שחשוב להיות קרבי יהיה קשה לי לכתוב, רמת ההתבטאות שלי לא מספיק גבוהה.
קרבי זה לא רק להגן על המדינה (שיבואו עכשיו אנשים ויגידו לי, מה היא נותנת לך? אז יש לי חדשות בשבילכם, בלי המדינה הייתם רוקדים ברחובות _________ {השלם את החסר, תימן,עירק,רוסיה, או וואטאבר}) גם להגן על ארץ ישראל. והכי חשוב, להגן על הבית, להגן בעצם על המשפחה שלך ועל האנשים שחשובים לך. בנוסף לכך שרות קרבי מעניק ערכים שלא תוכלו לקנות בכסף.
משמעת, מוסר, ועמידה במצבים שלעולם לא תעמדו בהם באזרחות או בתור ג'ובניקים.

בנוסף לזה, יש את החלק הפחות משמעותי שזה התעניינות בנושאי צבא, בטחון, נשק וכו' שזה גם צד מושך אבל כמובן שהוא לא הסיבה העיקרית לשרות קרבי.

יש עוד המון המון טיעונים למה כן לשרת בקרבי....אלו חלק מהם.

ישן 23-09-2005, 06:50
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
לכל אלה שמזלזלים בתפקיד לא קרבי

ללוחם במהלך השרות תהיה הזדמנות להגן מפני כמה אנשים בודדים שמנסים לפגוע במדינה או תושביה. בין אם לשמור נגדם או ממש לבצע ירי/הריגה/מעצר/לא משנה.
לעומת זאת הבחור שעובד על שיפור הפצצות החכמות של חיל האוויר או אחת הספינות, למרות שהוא נמצא במעבדה זו או אחרת, יתרום להגנה מפני עשרות אם לא מאות על כל פצצה כזו שתשוגר, שלא לדבר על נזק של כמה עשרות או מאות מיליוני דולרים לאויב.

ולא נשכח את חיילת המודיעין, כן כן, זאתי הרב"טים שיושבת כל היום במשרד, יוצאת כל יום הביתה, והמאמץ הפיזי הגדול ביותר שלה הוא להכין לעצמה קפה. אבל בין לבין היא גם מאזינה לשדר שנקלט מאירן ועוזרת להציל 6 מיליון ישראלים.

בקיצור חברים- קרבי זה באמת טוב וחשוב, ואני מאוד שמח לראות שיש כאלה שמוכנים להקריב 3 שנים מהחיים במקרה הטוב, ואת כל החיים במקרה הרע למען אחרים- אבל הזלזול שלכם ממש לא במקום.
הרי איפה היו כל הלוחמים היום בלי הטבח שמכין להם אוכל, בלי האלקטרונאי שבזכותו הציוד המתוחכם בטנק שלכם הוא ברמה שהוא היום, בלי הטכנאי שמכין את המסוק לטיסה למקרה שמישהו מכם יצטרך פינוי, ובלי עוד 1001 תפקידים שבסופו של דבר מאפשרים לכם לתת לחיצה קטנה על ההדק בשנייה הנכונה?

מה שאני מנסה להגיד זה שמלחמה זה מאמץ כללי, אין תפקיד אחד שרק בזכותו מנצחים. אם תפקיד שכולל שכיבה בבוץ וריצה בחולות זה מה שנראה לכם הכי מתאים בשבילכם- סבבה, אבל הזלזול שלכם בתפקידים האחרים לא במקום!

וכן, כשמישהו כותב "כי נגיד תהיה ג'ובניק...ותחזור כל יום לבית בשעה 5 או 6 מהבסיס וככה כל יום במשך 3 שנים לא
תרגישו חרא עם עצמך שאתם טוחנים זמן בלי שום סיבה מוצדק? לא עדיף שאם כבר עושים שלוש שנים
אז עושים שלוש שנים חשובות ותורמות?" זה זלזול.
ישן 23-09-2005, 09:47
  ace23 ace23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
אני חייב להוסיף

אני מתגייס למודיעין. ג'ובניק אכן אך היציאות הם כמו של קרביים 11-3 (ממש לא ג'ובניק) בנוסף לכך אפילו לא קיבלתי שאלון העדפות כי הצבא חסם לי אותו. ושלא תבינו יש לי פרופיל קרבי פשוט הצבא לא רצה אותי בקרבי, הוא חסם לי את האפשרויות הקרביות, חסם לי שאלון העדפות (אפילו לא הייתה לי האפשרות למלא אותו), אז כל הדיבור הזה שלכם לפי דעתי הוא בולשיט כי מה שלפעמים נראה לכם התרומה הכי גדולה למדינה לא תמיד נראה באותה עין על ידי הצבא ובסופו של דבר הצבא הוא זה שקובע.
נכון שהעדפתי מודיעין אבל ברגע שהצבא הלך איתי ואף סחף אותי לדרך הזו הבנתי שאת מה שאני רוצה בצבא אני יכול וסליחה על הבוטות לדחוף לתחת כי הצבא בכל מקרה עושה מה שבא לו.

ודרך אגב לפי דעתי התרומה שלי בשירות במודיעין היא גדולה לא פחות מחיילים קרביים.

בהצלחה לכולם.

נ.ב: לאבירם רבאק תפסיק לפתח ציפיות, זה אחלה שיש שאיפות, אבל אתה בטוח יותר מדי שתצליח אל תשכח שליחידות שאתה רוצה להגיע אליהן מתקבלים בסופו של דבר אחוזים מעטים. יש לך עוד זמן עד הצבא אל תתעסק בשטויות.
ישן 23-09-2005, 11:20
  AdxMan AdxMan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
תקראו טוב טוב את מה שאני כותב פה !!!!!

פעם הייתי בוחר קרבי בדיוק כמו מורעל וצעיר !
אבל היום אני מאוד מתנדנד בין ג'ובניק לקרבי מכמה סיבות:
שאתה מתגייס בגיל 18 אתה נכנס למסגרת הצבאית בלי שום דבר ! שום דבר זה אומר בלי מקצוע, בלי מקום עבודה מובטח לאחר השיחרור. במובן מסויים סוג של אפס.
אחרי 3 שנים של נתינה והכל יוצאים מהצבא בדיוק באותו מצב, מצב של אפס.

אני בחרתי ללכת במסלול עתודה טכנולוגית כי אני נכנס לצבא עם תעודה ויוצא מהצבא עם אותה תעודה + נסיון (מה שמאוד חשוב היום באזרחות !!!!)

כמובן שאחרי הצבא אתה יכול ללכת ללמוד ולהיתקדם בתחום הלימודי אבל זה לא מבטיח לך עבודה. ניסיון הוא דבר מאוד חשוב... שום חברה לא רוצה לבזבז משאבים וזמן ללמד מישהו את העבודה.

היום הרבה לוחמים שיוצאים מהמסגרת הצבאים יוצאים עם כלום ביד ופשוט צריכים לבנות את הכל מהתחלה. יחידות קרביות פשוט מוחקות לך את הראש. יהיה קשה להביא את עצמך שוב למצב של למידה.

לכן יש פה את הקטע של הגאווה ונתינה למולדת מול הקטע של מה יהיה אחרי...
המדינה לא עוזרת בכלום לאחר השיחרור חוץ ממענק שיחרור שהוא פשוט אפסי לעומת שכר לימודים.

תעשו את החושבים שלכם טוב טוב. אלא שיש להם אופציה להמשיך לימודים תמשיכו. אין מה להפסיד רק להרוויח ואולי זה גם יבגר אותכם בקטע של "מה יהיה איתי אחרי 3 שנים"...

בהצלחה !
ישן 23-09-2005, 12:40
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
דיון מיותר לחלוטין שבעקבותיו איך לא הגיעו גם דעות לא ברורות

קרבי או לא
לא זאת השאלה ..
כול הקריאות וסיסמאות שהיו כאן לא אומרות דבר ולא מרמזות על כלום
כולם תורמים בצה"ל ..ולמי שתוהה בעניין כן גם הטבחים גננים וכ"ו
השאלה היא שאלה פרטית לגופו של מגוייס בלבד ורק הוא יכול לענות עליה ולא אחרים בשבילו
הכול תלוי
בהרגשה וביכולת וכמובן ברצון ובמוטיבצייה שלו
לכן
כול מי שטען שקרבי זה הכי בשבילו מאוד יתכן שיתאכזב בסוף לאחר שיוברר לו שאיננו מתאים ולחילופין מאוד יתכן שיצליח
ומי שטען שגובניק זה הכי טוב יתכן שגם הוא יתאכזב מכיוון שאחרי שיגוייס יבין שתפקיד זה הוא לא בשבילו ולחילופין גם הוא יתכן שיצליח
לדבר אחד אני בהחלט בז באשכול הזה
קלטתי מילים ומשפטים כגון : יריקת המדינה על חיילה
וזה משפט מאוד שפל לומר בעיקר במקום זה ומי שנכווה מצה"ל תוך כדי השירות לפניו ואחריו צריך בראש ובראשונה לבדוק את עצמו ורק לאחר מכן את המערכת
בקיצור
מה שטוב לחבר אחד כאן לא בהכרח יהיה טוב לחבר השני וזו נקודה חשובה מאוד להבנה
ולפותח האשכול
שב עם עצמך וקבע לך אגנדה מסודרת היכן בדיוק תמצא את עצמך והיכן אתה רואה את עצמך ועם זה תלך עד הסוף

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 23-09-2005 בשעה 12:58.
ישן 23-09-2005, 17:22
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
ואי וואי וואי

כמה רעל נשפח פה...,שמישהוא יקרא מהר למשטרה וידווח על אירוע חומ"ס.

קודם כל, לכל המורעלים פה - אתם תכלס חושבים ששירות קרבי זה להיות איזה רמבו שמחסל כל היום מחבלים? שירות קרבי זה שירות מאוד קשה,משביז ולפעמים נראה גם חסר טעם לאילו שמשרתים אותו.
כל הסיסמאות של פטריוטיזם והגנת המולדת שוות לתחת שאתה סוגר 28 בשביל לשמור על איזה כמה סטלנים שהתיישבו להם על איזו גבעה בשומרון או לחילופין שוכב במארב בבוץ ובגשם או טוחן את הנשמה שלך בגל"בים ופטרולים בקסבה.
גם אני לפני הצבא הייתי מורעל, אבל הגיוס שלי פקח לי את העיניים. אתה לא צריך להיות מפק"ץ בשייטת 13 בשביל לתרום למדינה, גם אם אתה טכנאי בקשר או במודיעין, או אפילו סתם חימושניק, אתה תורם למדינה. כל מי שמשרת בצבא תורם למדינה,לא משנה מה תפקידו.

קיצר,צאו מהסרט,תפסיקו לפזר סיסמאות דביליות תתגייסו לצבא ותבינו מה זה באמת צה"ל.

ישן 23-09-2005, 19:12
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
באמת רק שתהיה מאושר..

אני אישית הייתי הבן אדם הכי מורעל שהכרתי... הייתי מוכן לתת הכל בשביל להגיע ליחידה מובחרת... שלדג סיירת מטכל וכו' היו השאיפה והחלום... עם הזמן הגעתי לגולני והיום כאשר אני משרת שם אני יכול להגיד בודאות שקרבי זה דבר חשוב אבל זה לא פשוט לא קל וגם לא כיף כמו שעושים מזה... יש רגעים שבא לך לצאת משם.. יש רגעים משביזים ושוברים מאוד... אבל בסך הכל זה מחשל אותך לחיים עצמם ומאתגר אותך וגם כמובן תורם למדינה... שורה תחתונה ברור שקרבי זאת העדיפות שלי.. אבל גם אם תהיה חימושניק ותחזור הביתה בשלום וביציאות טובות כדי לחזור לחברה שלך אז תדע שעשית דבר טוב בשביל עצמך ובכך מנעת קושי נפשי גדול מתח ושאר דברים שמאפיינים חייל קרבי בעיקר עם חברה
ישן 23-09-2005, 19:14
  שר היער שר היער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל שר היער
כל אלה שכתבו נגד השירות הקרבי

אני יודע שהשירות יהיה קשה וגרע ולפעמים אני בכלל לא אבין מה אני עושה ולמה אני עושה את זה.
אבל לפעמים יש דברים שפשוט צריך לעשות.
ולהתגייס לצבא זה דבר שחייבים לעשות.
לדעתי, לקרבי יש כרגע חשיבות יותר גדולה בגלל שאין הרבה אנשים שמוכנים להתגייס לקרבי.
אם כל אחד שהוא בריא בנפשו ובגופו היה מוכן להתגייס לקרבי, אז לא היתה בעיה גם לאנשים עם פרופיל 97 להתגייס למודיעין.
אני לא אומר שזה לא חשוב, אבל פשוט יש המון אנשים שרוצים להתגייס למודיעין, ומעט יחסית שמוכנים להתגייס לקרבי.
אז לא, אני לא מורעל ולא איזה ילד קטן ומתלהב שרוצה שיראו אותו ברחוב עם רובה אלא באמת ציוני, אולי זה נשמע מוזר, אבל ככה אני ועוד כמה כאלו שהגיבו פה.
אז אנחנו לא רוצים להתגייס כדי לקבל משהו אלא כדי לשרת, תרתי משמע.
לא מהכל צריך לצאת איזושהי תועלת אישית, התועלת שתצא לי משירות קרבי הוא שאני ארגיש טוב עם עצמי שוואלה, תרמתי מעצמי, ונתתי את כל מה שיכולתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:30

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר