לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2005, 22:53
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
ממממ אי אפשר השוות את אגוז לגדודים !!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי scooter_man שמתחילה ב "שאלה על אגוז"

בגלל שאגוז היא יחידה יעודית. יש לה יעוד ספציפי שהוא לוחמה נגד גרילה וכן היא עובדת באופן שונה מאוד מהגדודים ואף עוברת הכשרות מאוד מגוונות + הכשרות שהוסיפו לה בשנים האחרונות עקב עליית הפעילות שלה גם בשטחים.
אבל היום כולם עושים את אותו הדבר בשטחים השוני הוא ברמת הסיכון של הפעילות.
רוב הפעילות (בשטחים) היא מעצרים, גם הגדודים גם הפלסר וגם אגוז עושים בעיקר מעצרים (שוב בשטחים) השוני הוא ברמת בסיכון, אגוז מבצעים מעצרים ברמת סיכון גבוה יותר משל הפלסר, הפלסר יותר מהגדודים

נערך לאחרונה ע"י איכות ישראלית בתאריך 23-09-2005 בשעה 22:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2005, 08:14
צלמית המשתמש של AlienwareIL
  AlienwareIL AlienwareIL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי איכות ישראלית שמתחילה ב "מממ אני חושב שאמרתי כבר שהיעוד שלהם זה לוחמה נגד גרילה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איכות ישראלית
אתה רוצה שאני יפרט מה זה?
לחימת גרילה זה תקיפה עם כוח קטן בהפתעה ואז לברוח מהר ולהסתתר.
לחימת גרילה בדרך כלל מתבצעת בשטחים של יער וסבך. לכן באגוז יש המון דגש על מארבים בסבך והדגש הכי גדול הוא הסוואה. יש להם המון אימונים על הסוואה ואיך להתאים את עצמך לסביבה מה שמתחבר לדרך הפעולה שלהם שהיא מארבים .אגוז היא אולי יחידה גדולה אבל היא עובדת בצוותים מאוד קטנים, אגוז היא היחידה היחידית בצהל שמותאמת להלחם בלוחמת גרילה.
א-אנטי
ג-גרילה
ו-ולוחמה
ז-זעירה
הייתי אומר שזה תפקיד יעודי לא?

חחחחח זה הדבר הכי דמיוני שאי-פעם שמעתי, מי המציא את זה תגיד לי?
אז היינו צריכים לרשום יחידת אגו"ז ולא אגוז(הפרי).
אז בבקשה.. בבקשה.. מספיק עם הדמיון המפותח.

ישן 24-09-2005, 13:32
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי scooter_man שמתחילה ב "אז משהו לא ברור לי..."

כן אגוז זה גדוד מבחינת סד"כ
כן "מפקד אגוז" הוא בעצם מג"ד אגוז
כן יש ניווטים במסלול, יש לו"ז, יש לוחמת בולדרים, יש לוחמת גרילה, צניחה וכו...
כן יש הרבה דברים במסלול שדומים לחלקים במסלול של יחידות אחרות (לא גדודי החיר)
לא אגוז היא לא יחידה יעודית, אין לה יעוד כיום ומיום הקמתה אין לה גם יעוד לשעת מלחמה לכן לאחר
היציאה מלבנון הייתה כוונה לשנות\לפרק את היחידה ולולא הלחימה בשטחים זה גם היה המצב.
אגוז היא לא יחטית.
אגוז שייכת מיום הקמתה לחטיבת גולני.
לאגוז יש הקצאות מטורפות... כנראה שיש איזה "השלמת גיוס כספים מהדודים בארה"ב " ליחידה כי היא מקבלת תרומות שלא היו מביישות אף יחידה.
אגוז לא נחשבת פלס"ר. רק הפלס"ר נחשב פלס"ר.
פלס"ר = פלוגת סיור מה שידוע בתור סיירת צנחנים\גולני\נחל\גבעתי, אין עוד פלס"רים, אגוז אינה סיירת
לוחמיה לא מוכשרים כסיירים,
ישן 24-09-2005, 14:03

חח
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ky86 שמתחילה ב "תחשוב מה שאתה רוצה..."

אני חושב מה שאני רוצה אל תדאג אבל אני רושם מה שאני יודע.
אגוז שייכת מיום הקמתה לחטיבת גולני, היא הוקמה ע"י מחט גולני לשעבר ארז צוקרמן בזמן הלחימה בלבנון שצה"ל היה זקוק ליחידה שתתמחה בלחימת גרילה, היחידה שויכה לחטיבת גולני מפני שהיא החטיבה ה"צפונית" (מקווה שלא צריך להסביר איפה נמצאת לבנון ביחס לישראל).
אין שום קשר בין יחידת אגוז הראשונה שפורקה לבין היחידה היום מלמבד השם.
אם נכנס לזה אף פעם אגוז לא הייתה סיירת לא היום ולא פעם לפני שיחידת אגוז פורקה.
לכל פיקוד אם אני לא טועה הייתה יחידה מעין"סיירת" שהייתה כח התגובה ברמת הפיקוד.
צאו מהסרט של יחידה מטכלית זאת שטות שמאכילים איתה ילדים לפני גיוס שעוד לא מבינים
שצריך להסתכל מעבר למילים המפוצצות. גם סיירת מטכ"ל היא לא יחידה מטכלית, היא כפופה ישירות לאמ"ן
כמו שמגלן לא יחידה מטכלית והיא שייכת לעוצבת האש.

עכשיו כלללללל זה הולך להשתנות מתישהו זה כן, לא בשנה הקרובה.
יש הרבה תיכנונים לגבי זה אבל זה עניין מאוד מסובך שיקח הרבה מאוד זמן.
בסופו של דבר הרעיו הוא להקים מעין "מטה הכוחות מיוחדים" כמו שקיים בהרבה צבאות מערביים.
אגוז מתוכננת להיות שם ולצאת מחטיבת גולני ביחד עם עוד יחידות כגון לוט"ר (בית הספר), שלדג, עוקץ ועוד, זה התכנון כרגע.
כמו שכבר כתבתי אחרי היציאה מלבנון היה תיכנון לפרק את אגוז אז אתה יכול להבין לבד מה קורה עם תיכנונים בצבא לפעמים, קוראים לזה אילוצים בדרך כלל, גם התבור היה מתוכנן להכנס לשורות גדודי החיר אבל איפה הוא ואיפה התכנון, גם נתב"ג 2000 היה אמור להיות פעיל בשנת 2000...נראה לי שהבנו.
ישן 24-09-2005, 16:26

קשה להבין...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי swift שמתחילה ב "וואללה.. מה אתה אומר.."

"לפי ווינגייט " ? עד כמה שידוע לי אף אחד בצבא לא דירג את המסלולים השונים ביחידות לפי דרגת קושי.
אף אחד לא עשה יותר ממסלול אחד (שניים במקרים מיוחדים) או חלק ממנו ולכן אי אפשר להשוות.
תגדיר קושי, אני אגדיר קושי ואני מבטיח לך שההגדרות שלנו יהיו שונות.
אף אחד לא אומר שהמסלול לא קשה.
זה שלאגוז היום יש סד"כ של גדוד זה ידוע ומפורסם אין פה עבירה על ביטחון שדה.
אין מה להשוות את מבנה השייטת\מגלן\דובדבן למבנה של אגוז, במגלן לדוגמא לכל פלגה יש יעוד מסוים (בלי להכנס לפרטים) כל הפלגות ביחד מרכיבות את היחידה ואת היעוד הכללי שלה, לאגוז אין היום יעוד ולכן אין מקום להשוואה.
אף אחד לא מזלזל ולא זילזל ביכולת המבצעית של אגוז שהיא גבוהה מאוד ולא על זה כל הדיון פה.
גם עניין ההכשרות לא מסווג ואם תחפש פה שתי דקות תמצא לך את כל המסלול פרוס, אף אחד לא נכנס פה לתכנים ולתו"לים.
כל מה שנאמר פה מותר לפרסום.
אתה טירון, אתה עוד לא "בתוך היחידה", עוד לא עזבת את הבאח ואין לך מושג עוד מכלום.
צאו מהסרט של "רמבו באגוז" היחידה היא כבר לא אותה יחידה שהיא הייתה בזמן הקמתה, היא גדלה מעבר לכל פרופורציה ותכנון וזאת שהיא בלי יעוד.
לוחמים מעולים, פעילות מבצעית ברמה גבוהה מאוד, לא צריך להגזים אבל מכל הרעש סביב אגוז
ויש הרבה מאוד רעש, יותר מדי רעש.
הדברים שכתובים פה מעניינים את האנשים ששאלו ובגלל זה הם נכתבו, בדיוק כפי שהם עניינו אותך לפני חודש שהתגייסת ושאלת פה בפורום את אותן השאלות.
ישן 24-09-2005, 14:58
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pougachman
כן אגוז זה גדוד מבחינת סד"כ
כן "מפקד אגוז" הוא בעצם מג"ד אגוז
כן יש ניווטים במסלול, יש לו"ז, יש לוחמת בולדרים, יש לוחמת גרילה, צניחה וכו...
כן יש הרבה דברים במסלול שדומים לחלקים במסלול של יחידות אחרות (לא גדודי החיר)
לא אגוז היא לא יחידה יעודית, אין לה יעוד כיום ומיום הקמתה אין לה גם יעוד לשעת מלחמה לכן לאחר
היציאה מלבנון הייתה כוונה לשנות\לפרק את היחידה ולולא הלחימה בשטחים זה גם היה המצב.
אגוז היא לא יחטית.
אגוז שייכת מיום הקמתה לחטיבת גולני.
לאגוז יש הקצאות מטורפות... כנראה שיש איזה "השלמת גיוס כספים מהדודים בארה"ב " ליחידה כי היא מקבלת תרומות שלא היו מביישות אף יחידה.
אגוז לא נחשבת פלס"ר. רק הפלס"ר נחשב פלס"ר.
פלס"ר = פלוגת סיור מה שידוע בתור סיירת צנחנים\גולני\נחל\גבעתי, אין עוד פלס"רים, אגוז אינה סיירת
לוחמיה לא מוכשרים כסיירים,

זה בדיוק מה שאני אמרתי! רק שאף אחד פה לא רוצה להקשיב כי כולם פה חושבים שהם מבינים. ואגוז לא הייתה יחידה מטכלית אם אני לא טועה היא הייתה תחת פיקוד צפון
ואם אתם רוצים לדעת על העבר של היחידה:
http://www.isayeret.com/content/uni...goz/article.htm
ישן 07-12-2005, 08:26
  אלירן ב אלירן ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.05
.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי dorsalem2 שמתחילה ב "קצת עובדות.."

לא יודע מאיפה לקחת תמידע ששייטת גדולה יותר מאגוז אבל נעזוב את זה. זה נכון מאוד מה שכתבת לגבי האימונים הקשים של היחידה ולגבי זה שליחידה יש זכות לבחור אנשים אחרי שלא התקבלו למס' יחידות. אבל אני בטוח ששנינו מבינים שיעודה האמיתי של היחידה בגלו הוקמה נגמר אחרי צאת צה"ל מלבנון. כיום אגוז עושה פעילויות שכל גדוד חי"ר זוכה לעשות שזה מעצרים סריקות תצפיות וכו רק ביותר דחיפות. ולפעמים משמשת לגיבוי של כוחות מיוחדים שמבצעים משימה רגישה בשטחי הרשות.
יחסו של צה"ל אל היחידה הוא בפרוש יחס מועדף יותר מאשר על כל גדודי צה"ל מבחינת ההקצאות, המשימות המוטלות על היחידה, האימונים וכו.. אבל מה, אין בכלל מה להשוות את יחסו של צה"ל לאגוז מבחינת הקרטריונים שציינתי למעלה ליחידות המיוחדות שגם הן פועלות בשטחי הרשות - מטכ"ל, שייטת ימ"מ ודומיהן שהן כדברי לוחם שסיים שירות באגוז - צבא אחר לגמרי.

נערך לאחרונה ע"י אלירן ב בתאריך 07-12-2005 בשעה 08:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר