לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2004, 00:26
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
כדי לפתור את השאלה בצורה אלגברית טהורה, יש לתת לסדרה משמעות מתמטית.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שובי דובי שמתחילה ב "כל הכבוד"

לכן יש צורך להפוך את הסכום הזה לטור כלשהו, שאפשר יהיה לעבוד איתו, כי אי אפשר לעבוד עם שלוש נקודות.
נתתי לסכום הזה ביטוי מתמתי פשוט מאוד, לא חושב שקשה יהיה להבין אותו...
השתמשתי בהמשך במשפט מאלגברה לינארית כדי לפשט את הסכום שקיבלתי לסדרת הפרשים שהאיברים יצטמצמו (זה מה שעושים בטורים אלגבריים פשוטים כאלה כשלומדים טורים באינפי...), וכמובן שהאיברים הצטמצמו ונשארו הראשון והאחרון...

רק זה נחשב פיתרון אלגברי, לשער השערות, לשלב אותן בפיתרון ולהוכיח אותן כבדרך אגב זה לא פיתרון אלגברי...

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2004, 00:36
מנהל פורום חומרה

חביבי, האף שלך נמצא יותר מדי למעלה.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "תשמע"

אתה יותר מדי מתלהם פה. תפסיק לדחוף את ההשכלה שלך לדיון, ומה למדת ומה לא למדת, סיפקתי פיתרון אלגברי טהור - נקודה.

ציטוט:
(ד"א אין כזה דבר להוכיח בדרך אגב...)

וזה בדיוק מה שאמרתי, אין כזה דבר להוכיח משהו אחרי שאתה מניח שהוא נכון. קודם מגיעים לנוסחה, אח"כ אם אתה רוצה אתה יכול להוכיח שהוא נכון. אין טעם בהוכחה לפני שבכלל אתה יודע מה אתה צריך להוכיח... תטען מה שאתה רוצה, זו פשוט טעות, וזה לא נכון מתמטית.

ציטוט:
באף אחד מהם לא ירדתי מה85 ובאף אחד מהם לא עשיתי מבחן חוזר

קיבלת 85 במשהו מהנ"ל?... תתבייש לך, קורסים קלים מאוד. אתה סתם הופך את הכל לויכוח "מי חכם יותר". אם אתה לא מסוגל לנהל דיון ענייני - אל תתערב.

ישן 26-11-2004, 00:46
מנהל פורום חומרה

הוכחה בדרך השלילה היא הוכחה קבילה ביותר, ואפילו שיטה חכמה מאוד להוכיח טענות.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "והוא בעדך..."

בהוכחה על דרך השלילה, מסתמכים על העובדה שיכולות להיות אך ורק שתי אפשרויות: שהטענה נכונה, ושהטענה לא נכונה. (אגב, הוכחות כאלה כמעט תמיד מתבצעות על משפטים בסיסיים ולוגיים, לא על משפטים מתקדמים באלגברה ושאר תחומי המתמטיקה, שם נזקקים לשיטות הוכחה קצת יותר מתקדמות). אם מצליחים להוכיח שהטענה לא יכולה להיות לא-נכונה, היא חייבת להיות נכונה.

מה שאין כן כשאתה בא להוכיח סכום של טור, ישנן אינסוף אפשרויות לתשובה, אתה בחרת אחת והוכחת אותה באינדוקציה, כל זה תוך כדי ניחוש התשובה. אני מניח שאתה רואה את ההבדל הברור שבין שתי ההוכחות האלה.

ציטוט:
רק שתדע ש 90% מהמתמטיקה פועלת על חשיבה שהיא לא על "דרך הישר"

אז כנראה שלא הבנת כלום ממה שלמדת

ישן 26-11-2004, 01:01
מנהל פורום חומרה

לא, זה מה שנקרא "לא הוכחה".
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "....."

אני גם די שוקל להפסיק להגיב, שכן דברי נופלות על אוזניים ערלות. אם באת באותה גישה של "אני יותר חכם ולא רוצה להקשיב ואולי ללמוד ממך משהו" גם לאותם אלה שלימדוך את הנושאים הנ"ל שהצהרת שלמדת במתמטיקה, אין פלא שאני לא מצליח לשכנע אותך בכלום...

ציטוט:
אני לא בחרתי סתם סכום בחרתי סכום שהסיכוי שלו *מאוד* גבוה להיות הסכום האמיתי

הסתברות למדת? כי ההסתברות לבחור ביטוי כלשהו כסכום של הטור הנ"ל ולגלות שהוא נכון שווה לאפס. לא שואפת לאפס, שווה לאפס. זה לא אומר שזה בלתי אפשרי, זה רק אומר שזה לא יקרה

העובדה שבחרת משהו שהיה נראה לך הגיוני זה טוב ויפה, אך לבחור משהו ש"נראה לך הגיוני" לא קביל כהוכחה, גם אם תוכיח אח"כ שבחירתך נכונה. זה כמו שתהיה לך הברירה לקפוץ לשתי בריכות, האחת מלאה בכרישים והשנייה ריקה, ואתה אינך יודע איזו בריכה היא המסוכנת, אתה קופץ ל"נקייה" ואח"כ מצהיר "הנה, ידעתי שזו הבריכה הבטוחה"...

בבקשה, אם אין לך יותר טענות ענייניות לשאלה (טענות מתמטיות), תפסיק לנסות "לחנך" את כולם לדרכך בהסתמכך על הרזומה שלך.

ישן 26-11-2004, 01:10
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
תקשיב
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "לא, זה מה שנקרא "לא הוכחה"."

אם יש מליון בריכות ובכולם יש כרישים חוץ מבאחת וניראה לי, רק ניראה לי, שבבריכה מסויימת אין בה כרישים, אני יכול להסתכן ולקפוץ אליה, ואז להגיד (אחרי שקפצתי אליה) הנה עכשיו אני בטוח שזו בריכה בלי כרישים

לא אמרתי שהבריכה שאני חושב שהיא בלי כרישים היא בלי כרישים אלא הבריכה ש*הוכחתי* ע"י זה שקפצתי אליה שהיא בלי כרישים

במתמטיקה הכרישים לא הורגים אז אני יכול לקפוץ למים כאוות נפשי לחיפוש אחר כרישים
אם הניחוש שלי טוב אז אני ימצא את הבריכה הנכונה על הפעם הראשונה

תראה אני הסתכלתי על הטור הזה
1/2
2/3
3/4
וכאן אמרתי "בוא נחשוב.. מממ... האיבר הבא בטח יהיה 4/5! אני חושב שככה זה לאורך כל הטור בוא נבדוק את זה! *קופץ לבריכה ולא מוצא כרישים* יש! צדקתי! אין כאן כרישים! זה אומר שזה נכון! *הוכחתי* שזה נכון שאין פה כרישים!"

ישן 26-11-2004, 01:27
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אתה חושב שאני לא מקשיב לך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "יש הבדל בין "לנחש" את האיבר הבא לבין לנחש את הסכום."

אתה זה שמסיים בנקודה במשפט אחד כאילו הוא מוחלט ואי אפשר להגיב אליו
"זה לא הוכחה מתמטית. נקודה."

מצטער.. אבל ה"איברים" שנתתי אלה הסכומים
הסכום של 2 איברים 3 איברים 4 איברים וכו... לפי זה ניראה שכל הסיגמה הזאת מתקזזת לדבר די פשוט (n/(n+1
אני ראיתי את זה וזה התאים ל 4 איברים הראשונים
אבל כדי להוכיח שצדקתי סופית ואני יכול להגיד שהסיגמה והביטוי שמצאתי שוקולים היה עלי להפעיל אינדוקציה.
הפעלתי אינדוקציה וכך הוכחתי את שקילותם
לאחר שהוכחתי שהם שקולים הייתי יכול להשתמש בביטוי הזה במקום בסיגמה וזהו

(וד"א אם לא שמת לב... אני הזכרתי את ה"רקורד" פעם אחת בלבד (פעמיים כולל הפעם הזאת) וזה היה כדי שאתה לא תרים את האף *שלך* גבוה ותוכל להקשיב לי, אבל אתה הזכרת אותו כמעט בכל הודעה... אני לא יגיד מה אני חושב שזה אומר)

ישן 26-11-2004, 02:01
מנהל פורום חומרה

מעניין, את זה לא הצלחתי להבין מדבריך...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אתה חושב שאני לא מקשיב לך"

היה כל כך קשה לומר שחישבת סכומים חלקיים? שים לב מה כתבת למעלה, לא רמזת במילה מה ניסית לעשות... בעיקרון לחשב סכומים חלקיים ועל סמך כך להניח את הסכום הסופי זה נכון ואין עם זה שום בעיה. מדבריך אני (וכל אחד אחר שקרא את האשכול הזה) הבנתי שאתה פשוט מנחש סכום כלשהו, כנראה שקראת איפשהו מתישהו, והוכחת אותו בדיעבד בעזרת אינדוקציה...

דבר פעם הבאה בעברית, במקום להתחיל לזרוק מילים לאוויר בלי בכלל להסביר מה אתה עושה, ואח"כ עוד להתלהם כשמנסים להסביר לך שלפי מה שאתה כתבת, לא הוכחת כלום...

בכל אופן, עכשיו שאני מסתכל על ההודעות שלך, באמת לא ניתן לפרש מהם בצורה כלשהי מה אתה עושה, או מה ניסית לעשות. הבנתי מה עשית, בסופו של דבר הצלחתי לפענח, אבל זה מיותר וטיפשי, אפשר בקלות להראות שהכל מצטמצם חוץ מהאיבר הראשון והאחרון, ולא צריך לחשב אף איבר בסדרה...

לא הזכרתי שום רקורד ושום דבר עלי בהודעות שלי, אל תנסה לשים מילים בפי ולסובב את העסק.

נערך לאחרונה ע"י Kill-Machine בתאריך 26-11-2004 בשעה 02:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר