לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2005, 00:12
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "1911 - למה והקשר הישראלי"

תוכל להרחיב עוד על השיפור ב"בול" לעומת ה1911?

בסדיר הייתי בתעסוקה עם פלוגת מילואימניקים בני"שים ולרובם היו אקדחים אישיים. הבול התאים לי ליד בצורה הרבה יותר נוחה מהגלוק, אבל לא הבנתי למה הוא היה צבוע בחציו התחתון שחור ובעליון היה כסוף. מה הייתרונות בכך?
בתרגיל אחר עם מילואימניקים פגשתי מילואימניק שאני לא זוכר אם הוא עבר במטווח או היה בעל מטווח, והיה לו בול עם בקליבר גדול יותר (ייתכן .45 אבל אני לא ממש זוכר) שאמר שמנגנון האקדח מבוסס על אקדח אמריקני אחר וגם זכה באיזה תחרות...
אני לא מנסה לעשות פרסומת לאקדח, אבל למה בעצם כוחות הבטחון עוברים להשתמש בברק ולא באקדח ישראלי אחר, ולמה רכשו גלוקים בזמן שאנו מנסים לייצא את הגירסאות החדשות של היריחו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2005, 07:19
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "תוכל להרחיב עוד על השיפור..."

כאמור, הבול הוא אקדח הבנוי על הפלטפורמה של ה- 1911 אך הוא כולל מחסנית דו טורית שמאפשרת קיבולת של 18 כדורים ב9 מ"מ וקיבולת נאה (אינני זוכר כמה) ב45. במחסניות הרגילות שלו.

ישנן ואריאציות רבות רבות לאקדח ושינויים מהבסיס, לדוגמא נצרות דו צדדיות, שינויים למנופים המקלים על תפעול הנשק, הוספת אביזרים כגון THUMB REST לשיפור האחיזה תוך הימנעות מעצירת הצינה, ישנם דגמים עם מפצי סטייה פנימיים מסוג הייבריד או הכנה והתקנה של מפצה חיצוני, דגמים עם רמפה לקנה, קנה מעובה ועוד כהנה..

האקדח עצמו - M5 - הוא בסיס לשינויים ושיפורים, לרוב מצריך תקופת הרצה לצורך טיונינג עד שהמכלולים יתיישבו במקומם כראוי, לעתים קרובות צריך להביא את האקדח ליצרן לליטוש של שן נעילה או גראד קטן בצינה.

האקדח מאוד מקובל בירי מעשי בארץ ובעולם.

לחברת בול יש דגמים נוספים כגון צ'ירוקי וסטורם.

לגבי הצבע והתצורה, היו גופים (הגוף הנו יציקת פלסטית בבול M-5) בצבעי ורוד, אדום, ירוק אם אינני טועה וגם ניתן לצבוע אותם בתהליך מיוחד אם ממש רוצים, למש שחור ? ככה מקובל באקדחים בד"כ למה צינה כסופה ? זו המתכת וזה הטיפול. הבול אינו מצופה בטניפר כמו בגלוק והגימור (כרום) שלו מיועד לשמור עליו מפני חלודה, יוצרו גם צינות שחורות אך בשנים האחרונות לא ראיתי כאלה.

למה ברק ולא בול M5? צריך לשאול את מערך הרכש של אותם כוחות. למיטב ידיעתי נבדק הבול והיה תהליך של מו"מ שהופסק. יש לי השערות מדוע וגם שמעתי שמועות, אך אינני יודע אם זה המקום להעלות את מה שאני חושב שאני יודע בנדון, בין אם מסיבות של סעד משפטי שאהיה עשוי להזדקק לו (הוצאת דיבה) ובין אם מכך שיהיה פשוט לא הגון להעלות דברים שאין לי וודאות מלאה בהם.

ישן 29-09-2005, 10:12
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "מה אמורה להיות העלות של..."

זה קצת כמו לשאול כמה עולה מכונית עם גלגלים ?

מה מצבה ? מה הדגם ? מי היצרן ?

אקדחי 1911 היום מיוצרים על ידי יצרנים שונים ברמות שונות איכות, אבזור ובמפרטים שונים. אקדחים רבים עוברים שיפורים שחלקם הופכים את האקדח לכלי מכוון היטב ובעל ערך רב וחלקם - מה לעשות - הורסים אותו.

אתה יכול למצוא משומשים ב 1000 ש"ח אם תחפש ואולי פחות (ברור שלרוב לא יהיו במצב מבריק) וגם כאלה הנושאים מחיר של למעלה מ- 12,000 ש"ח.

המנגנון נחשב בדרך כלל לאמין והאקדחים נוחים לירי, אבל יש הבדלים ואתה צריך לצמצם את היריעה לכדי דגם מסויים.

לי יש רתיעה מהדגמים המוכרים של הסיג, איכות פושרת בלשון המעטה, חופשים במכלולים שנעשים גדולים עם השחיקה, והדק מזעזעזעזע.

הגלוק אמין ומוכח, התקנת הדק מינוס נראית לי אופציה מנדטורית, סוס עבודה.

ביריחו היו בעיות אמינות בתחילת הדרך והיום כבר לא, יש דגמים רבים והחצרן מתחת לאף כך שלא יהיה אמברגו על האקדחים וחלקיהם, סה"כ מבוסס על מנגנון ה- CZ (לא הייתי אומר "אפילו" על היריחו, לטעמי ולדעת רבים מדובר באקדח העולה על הסיג - לדוגמא - עשרות מונים).

השטייר (M9 & S9), נושא נצרה מוזרה ומרגיזה בתפעול - ולדעתי טעות בסיסית בהנדסת אנוש והנדסת בטיחות - בשמורת ההדק, מן פטנט מעצבן. כוונות שאתה או אוהב או שונא (אבל ניתן להחליף לרגילות), היו קצת בעיות עם האצווה הראשונה שהגיעה לארץ ואח"כ כנראה שהגיע משלוח משופר מבחינת אמינות, למיטב ידיעתי לא נמכרו כלים רבים כאלה, לצערי האיכות יוצאת הדופן של הרובים מתוצרת שטייר לא עברו בירושה גנטית לאקדחים מתוצרתם.

ישן 01-10-2005, 18:35
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "צעדן,"

פרה נחשבים לאקדחים בעלי שם טוב, ישנם כלים רבים יחסית שעברו שיפורים משיפורים שונים, אקדחים אמינים ממרבית הסדרות, בשנות ה-80 היתה פריחה שלהם בארץ במקביל לפריחה בענף הירי ברקע הירי המעשי.

כיום הם מכוונים יותר למיין-סטרים מבחינה הנדסית ושיווקית ומשום שכבר אינם נפוצים כ"כ במחוזותינו קצת קשה לי לחוות דעה על הסדרות החדשות.

לפני כ- 10 שנים הזדמן לי אקדח פרה 45 עם צינה משובחת מתוצרת כספיאן (יצרן צינות מפורסם ואיכותי במיוחד, כמסורת שיפורי האקדחים) הכולל מפצה סטייה הייבריד במחיר מצויין. יום מיותר של היסוס מצדי והאקדח נחטף, עד היום אני מיצר על כך.

ביחס לקולט, אקדחי הפרה שואפים - באופן טבעי - לשפר ולהתקדם בעוד קולט דואגים לשימור השם הטוב. הכל יחסי כמובן.

מצטער שאינני יכול לחוות דיעה על הדגמים החדשים, אך אני משוכנע שאם תבדוק אצל יבואן הנשק "מאיר רוט" ישמחו לענות לך ולפרט בפניך את הפיצ'רים של האקדחים החדשים (בפעם האחרונה שראיתי חדשים זה היה שם).

הצעה ידידותית: אם אתה מתעניין ברכישה של אקדח מבוסס 1911, תשתדל שיהיה אקדח בעל רמפה על בית הבליעה, זה מקטין משמעותית את הסיכוי לחוות מעצורי הזנה - בעיקר אם אתה נוהג לשאת תחמושת HP או תחמושת שאינה FMJRN - Full metal Jacket Round Nose.

אם אתה מחפש אקדח משופר על בסיס הפרה, תוכל "לארוב" להודעת מכירה של אקדחים מבית היוצר של איציק אריאל. לרוב אקדחים ששופרו באופן קפדני עם טיונינג מדוייק ואיכותי. מרביתים עברו קילומטראז' יפה אז יש לבדוק אצל נשק או מישהו בעל ידע ונסיון שאין שחיקה במכלולים ושהאקדח "נקי".

זהו פחות או יותר, נגמרו לי האותיות במקלדת..

ישן 02-10-2005, 07:24
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "תודה צעדן, אני לא חושב שאלך..."

אצל מאיר רוט תקבל שירות ברמה שאיננו מורגלים אליה בארץ למעט בתי מסחר בודדים, התייחסות מקצועית ואדיבה ואם תרכוש שם אקדח תוכל לדעת שהוא מבית טוב.

כעיקרון מתודי טרם רכישת אקדח, אני מציע שעם התמקדותך בדגם מסויים (14 כד' זה יפה מאוד ל- 45.) חפש וקרא באינטרנט חוות דעת, מאמרים, אשכולות הדנים בבעיות אופייניות וכ"ו על מנת לצמצם למינימום את הסיכוי להתקל בסדרה בעייתית.

רצוי (רוצה לומר חובה) כמובן לנסות את האקדח בירי טרם הרכישה, למרות שבד"כ לא ניתן לירות באקדח חדש לצורך ניסוי התאמה, תוכל לבקש לפגוש מישהו שכבר יש לו אקדח כזה במטווח ולנסותו, מרבית בעלי האקדחים אינם מתנגדים לבקשה כזו בד"כ.

אני יכול גם לסייע ולקשר אותך לחבר סוחר נשק נוסף אם אתה מעוניין, לעתים יש לו הצעות מעניינות.
תוכל לפנות במסר פרטי.

למען הסר ספק - אינני סוחר או בעל אינטרס כלכלי או אחר אצל מי מהסוחרים שהזכרתי, פשוט מעוניין להפוך את חווית הרכישה לנעימה ואמינה ככל האפשר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר