לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2005, 21:22
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "כי לאן תתקדם אם זה? לא שווה..."

נכון שאין לאולימפוס מצלמה שמתחרה ב1DMARK II אבל אני יודע לחלוטין שאני לא ארצה כזאת, ועוד הרבה אחרים יודעים שבשבילם ה20D או הE1 של אולימפוס לחילופין זה הגבול כי הם לא רוצים לסחוב כזה דבר לכל מקום.

הדבר היחיד שמהווה שיקול זה העדשות כי אני באמת לא חושב שאני אצטרך משהו טוב יותר מה E הבאה שתצא כמחליפה של הE1 ולה יהיה כבר 12 מגה פיקסל 5 תמונות לשנייה ועוד הרבה עדכונים שיהפכו אותה למצלמה מקצועית לחלוטין, כמובן עדיין לא כמו המפלצת של קאנון אבל בהחלט היא תיהיה שנייה לה מבחינת איכות ונתונים.

ובקשר לעדשות, נכון שאין מבחר כמו לניקון וקאנון אבל יש כמעט כל מה שצריך למקצוענים וחובבנים, והאיכות האופטית מעולה. הכל עניין של תקציב.

ולמערכת יש יתרונות משלה כמו מנקה חיישן, עדשות שרובן עמידות במים (אפשרות לצלם בגשם).

באיזו עוד מערכת אפשר להחליף עדשות בכל מקום ללא לפחד, ואיפה יש עדשת זום עם מפתח צמצם 2?

אמינות? המערכת של אולימפוס אמינה כמו ניקון וקאנון בדיוק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2005, 23:41
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "Olympus E500"

כל הכבוד לאולימפוס - נראה שהם נכנסים חזק לשוק מצלמות ה-value. לפי הדיווח ב-dpreview המצלמה תעלה לא יותר מ-800$ עם עדשת קיט 14-45 מ"מ (28-90 מ"מ "אפקטיבי") - מחיר בהחלט לא רע מול המתחרים (או אולי יותר נכון מתחרה בודד - נכון להיום רק ה-350D של קאנון הינה בעלת חיישן של 8 מ"פ במגזר הזה), במיוחד לאור הפיצ'רים החדשים כגון צג LCD גדול, מערכת ניקוי חיישן אוטומטית, spot metering, צילום רציף ב-JPEG לא מוגבל בהנחה שמשתמשים בכרטיס זיכרון מהיר, עינית המבוססת על pentaprism ולא על pentamirror כמו ב-350D (כהה יותר בדר"כ) ועוד.
חבל רק שוויתרו על ה-LCD הקטן שבדר"כ ממוקם בחלק העליון כלפי המשתמש ומציג מידע חיוני על הגדרות ISO, צמצם, מהירות תריס פורמט הקובץ, מספר תמונות ועוד.

בקיצור - ע"פ המפרט נראית יופי של מצלמה, מעניין יהיה לראות את הביצועים בפועל (בעיקר את רמות ה-noise ותופעות אחרות כגון moire).

אגב - איך מהירות ה-AF של העדשות החדשות של Zuiko ? האם יש בהן מנועים בטכנולוגיה הדומה ל-USM של קאנון ו \ או ל-AFS של ניקון (מנועים מהירים מאוד ושקטים מאוד) ? אני שואל כי ההיכרות שלי עם המערכות של אולימפוס מסתכמת במספר צילומים בודדים באולימפוס OM הישנה של חבר.

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 26-09-2005 בשעה 23:44.
ישן 27-09-2005, 06:57
  idanst idanst אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "כל הכבוד לאולימפוס - נראה שהם..."

אני לא יודע בדיוק איזה מנגנון יש בפנים אבל הן שקטות ומהירות (חוץ מה40-150 שהיא מהירה פחות אבל שקטה מאד גם כן).

אני ניסיתי לא מעט עדשות שלהם אצל היבואנים לכן אני אומר את זה גם מניסיון למרות שאין לי מקור להשוואה, אבל גם בפורומי אולימפוס אומרים כמוני, ושם יש הרבה שיש להם את ה20D והE1 ולכן יש מקור להשוואה.

הם גם מתאפיינות במנגון המנואל פוקוס ה"מרחף" כלומר, זה לא כמו בעדשות אחרות שמזיזים את אבעת הפוקוס וזה ישר מזיז את העדשות אלא זה קודם עובר דרך מנגנון דיגיטלי וככה זה נותן כמה יתרונות כמו בעיקר אפשרות לשנות את כיוון סיבוב הטבעת, וזה לא משנה אם תזיז קצת את הטבעת קצת או הרבה, תיהיה לזה אותה השפעה וככה זה שומר על העדשה לפי מה שהבנתי.

ועוד משהו זה שחוץ מהעדשות 14-45 ו40-150 כל העדשות בנויות לכל מזג אוויר, כלומר לגשם, חום, דלי חול שיפול עלייה וכו'

ישן 27-09-2005, 22:26
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "Olympus E500"

הי חבר'ה (אני מרשה עצמי לקרוא לכם חבר'ה)

א. לא אומר שמשהו רע באולימפוס. המצלמה הראשונה שלי היתה אולימפוס ואני מחזיק מהם מאוד ובאמת יתכן שלמי שלא מחפש להיתקדם למקצוענות( לא שהמצלמה עצמה לא מקצועית), אלו יספיקו ואפילו יותר מכך.
כוונתי היתה שמי שאין לו ציוד קודם של אולימפוס ושוקל להוציא 4000 שקל על מצלמה, אולי עדיף ללכת על משהו יותר גלובלי וניתן להיתקדמות כמו ניקון וקנון.
ב. לגבי המכוניות היפניות... בוא נסכם את זה בכך שזהו ויכוח מיותר. זה בעצם לא ויכוח... זו דעה.

משה

ישן 29-09-2005, 13:59
  idanst idanst אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "[QUOTE=idanst]ומבחר העדשות של..."

אני לא ממהר להסיק, יש פשוט הרבה אנשים שמשתמשים ב20D ובE1 (ה20D זה בשביל ספורט והE1 לכל הצילומים האחרים) לפי מה שאני רואה, והם ביצעו את ההשוואה.
אני זוכר שאחד אמר שבשביל לקבל את האיכות של הE1 ועדשת הקיט הוא היה צריך לקנות את עדשות הL.
ברור שעדשת הקיט של הE300 לא משתוות, אבל ה150ממ, ה50 מממF2 וכמעט כל שאר העדשות חוץ מעדשות הקיט של הE300בהחלט משתוות מבחינה אופטית ומבחינת המהירות והשקט.

ולפי מה שהבנתי לקאנון יש את העדשות שמתאימות לדיגיטליות במיוחד (נראה לי הEF-S) ויש את אלה שיוצרו בהתחלה בשביל הפילם, לכן יש להבין שכל פס היצור החדש של זיקו מתאים במיוחד לדיגיטליות מה שנותן יתרונות רבים.

ובקשר למה שאמרת על המאונט שלא תואם, זה נכון אבל אולימפוס מחלקת בחינם מתאם שמתאים לעדשות האלה (OM), וכך למי שהיו עדשות ישנות או שרוצה לקנות כאלה יכול להשתמש בהן (ושם כן תוכל למצוא 50 1.8 ועוד הרבה עדשות במחירים של פחות מ50 דולר אפילו).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר