לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2004, 14:22
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
כמה שאלות , למומחים. בנוגע לצלפים.

אני עוד לא התגייסתי, אבל אני מעוניין מאד בצבא להיות צלף .
כמו כן אני יודע הרבה על הצבא .

אני רוצה להתגייס לחי"ר יעודי לאחד מהגדודים שמשון או דוכיפת . אם יתמזל מזלי.
ואני רוצה גם לקבל קורס צלפים זה ה"פק"ל" שהכי מעניין אותי בכל אופן.

אז יש לי כמה שאלות :
1. באיזה שלב מקבלים קורס צלפים ומי ? (אימון מתקדם? וכ'ו)
2. האם המפקדים מסננים את מי שלא יקבל לפי תכונות ? כידוע שצלף צריך להיות סבלני וכ'ו.
3. איזה נשקים ישנם בצה"ל פרט בגדודי הח"ירמכ ? ומה הכי נפוצים?
4. מה פחות היותר תפקידו של צלף? והאם זה קשה?מה זה דורש מבחינה פיזית\נפשית\מקצועית?
5. באיזה מהמסלולים ישנם צלפים ? ואיך מגיעים לשם ? האם אני בוחר? (מסייעת , מבצעית ,פלחוד)

בבקשה זה מאד חשוב לי. אשמח אם יצורפו תמונות |חכם|
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2004, 18:07
  THE PILOT THE PILOT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.02
נראה לי שאני יכול לענות על השאלות האלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "כמה שאלות , למומחים. בנוגע לצלפים."

1. לקורס צלפים יוצאים אחרי לאחר אימון מתקדם כשהפלודה תופסת קו לפני שעולים לותיקות.
חבר שלי טוב הגדוד 51 של גולני הוא יצא לקורס צלפים כשהפלודה הייתה בקו בעזה לפני שהם עלו ופלוגות הותיקות. הוא עבר קורס על m-24.
2. לא יודע לפני מה בוחרים את אותו בן אדם לצלפים. יש אפשרות לבקש לצאת לקורס
כמו שיש אפשרות לבקש לצאת לקורס מכי"ם.
3. אני מכיר באופן את הM-24 ואת הבארט. הM-24 מצוי בפלוגות הפלחוד והרובאיות והבארט מצוי בפלוגות המסייעות.
4. לא יודע אם מותר לענות על השאלה הזאת מבחינת ביטחון שדה.
5. בכל פלוגות החי"ר יש צלפים גם היחידות החטבתיות כמו פלחה"ן פלנ"ט פלס"ר יש צלפ]ים ויש להם נשקים אחרים מאלה שיש בגדודים
ישן 25-11-2004, 21:32
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
תשובה ל4
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "כמה שאלות , למומחים. בנוגע לצלפים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוכיפת_כבוד
4. מה פחות היותר תפקידו של צלף? והאם זה קשה?מה זה דורש מבחינה פיזית\נפשית\מקצועית?

התפקיד הקלאסי של צלף זה חיסול של "מטרות נבחרות" לדוגמא:מפקד,מגיסט וצלף נגדי
מבחינה פיזית זה דורש יכולת צליפה כמובן, כושר גופני ברמה גבוהה ושהות במקום אחד 36 שעות בלי שנה
מחינה נפשית צלף בדרך כלל רואה ועוקב אחר האויב זאת אומרת רואה את פניו רואה אותו אוכל יושן לעומת חיייל חיר שבדרך כלל יורה בדמות
מבחינה מקצועית זה לעשות את הנל
*זה מה שנדרש מצלפים "מערביים"

ג'ורג' ס. פאטון-" אני מעדיף דיווזיית שריון נאצית שלמה מולי , מאשר צרפתי אחד מאחוריי "

ישן 25-11-2004, 22:04
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
טוב, אז ככה

1. היציאה לקורס צלפים היא בדר"כ לאחר האימון המתקדם, ולפעמים לאחר סוף מסלול (יציאה מהוותיקות). יוצא מי שמפקדיו רואים אותו כמתאים ועל בסיס מקומות בקורס(הקצאות).
2. חשובה מוטיבציה, בכלל ובפרט רצון להיות צלף. צריך לדעת לירות ברמה מעל לממוצע, סבלנות שיקול דעת טוב ויכולת מתמטית מסויימת (לא גאונות אבל ישנם הרבה חישובים וגורמים פיסיקלים שעל צלף לקחת בחשבון). לגבי קורס מ"כים ככלל עדיף לצבא מפקד טוב על פני צלף טוב.
3. נשקי הצלפי בחי"ר עפ"ר M24 ובארט (קצת שונה, לא נשק צלפים סטנדרטי, בטח יש אשכול שעוסק בו ספציפית)
4. כמו כל תפקיד אם עושים אותו טוב הוא קשה, תלוי כמה אתה מוציא מעצמך...
מבחינת משקל הוא לא נורא כבד, מבחינת המקצועיות נדרשת רמה גבוהה במיוחד, השקעה ורצינות כדי להיות צלף טוב.
תפקיד הצלף הוא לירות למרחק גדול משאר החיילים באזורי פגיעה גבוהים בדגש על מטרות איכותיות, לגבי התפקוד בפועל, תצטרך לחכות בסבלנות...
5. השיבוץ שלך לפלוגה הוותיקה (מסיעת או פלחו"ד) יקבע ע"פ ההכשרה שלך(M24 או בארט), ובכול אופן זה משתנה מגדוד לגדוד ומחטיבה לחטיבה.

מקווה שעזרתי
ישן 28-11-2004, 00:57
  The Jolly Roger The Jolly Roger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.03
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "תודה חבר'ס"

.....

סיקור?

החברה פה צודקים לגבי הרוב. לגבי הבארט והM24.... אפשר לומר שM24 מקבל יותר "משימות איכות", אתה לא תצא למארב או לאלמנה עם בארט ששוקל 12.5 קילו (פלוס תחמושת, אמר"ל... ציוד שלא ממש צריך, וכו). אבל כבודו במקומו מונח - בקו האחרון בראטיסטים מהגדוד הורידו מחבלים, והרבה.

רוצה להיות צלף?

תהיה רציני, תבקש, אל תעשה שטויות במבחן הכניסה (לא קשה מידי, מתמטיקה של חטיבת ביניים - רק המספרים מכוערים - אני מדבר על המבחן של הM24, שמעתי שהמבחן של הבארט לא יותר קשה).

לגבי הסיכון... אתה תסתכן בדיוק כמו כל חייל אחר, כי אתה תעשה את בדיוק אותן המשימות. מה שכן, סביר מאוד להניח שתהרוג מחבלים, לי עוד לא יצא למה אני עוד צעיר, אבל בפלוגה שלי יש צלף עם 7 איקסים (וגם הוא לא ממש פזמניק).

חוצמזה - אין שום סיבה להיות לחוץ, תתגייס, תסיים טירונות, אימון....

זהו לא? לגבי החישובים... שוב, לא צריך להיות איינשטיין, שום דבר רציני מידי.

ונ.ב.

אין שום דבר "זוהר" או "מדהים" בלהיות צלף, ממש לא כמו בסרטים. ואל תתן למשקים במתקן אדם לזיין לך את השכל ש"צלף זה לא פקל, זה מקצוע" - עם גישה כזאת עוד תסיים את הצבא עם סריטה רצינית .

-רא"ל חיים בר לב.

נערך לאחרונה ע"י The Jolly Roger בתאריך 28-11-2004 בשעה 01:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר