לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2005, 13:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע חשיפה: מטוס הנחשון - עוד לא נכנס לשרות וכבר מושבת

היום היה אמור מטוס הנחשון לצאת לטיסת ניסוי. לצורך כך הוכנס המטוס לטיפול בתעשייה האווירית. במסגרת הטיפול הורם המטוס על שלושה מגבהים (ג'ק), כנראה לצורך שקילה. אולם, אחד מהמגבהים החליק, המטוס נפל והמגבהה שהחליק פגע בכנפו והסב לה נזק. בשלב זה המטוס מושבת אך עדיין אין הערכה של היקף הנזק.
הנחשון נחת בארץ רק בסוף חודש יוני האחרון לאחר סידרת ניסויי טיסה בארה"ב ועתיד לשמש כראש חזית הטכנולוגיה של מטוסי המודיעין והאתרעה של חיל-האוויר.
מטוס הנחשון עתיד להיות קפיצת מדרגה למערך איסוף המודיעין והבקרה. המטוס מתוצרת חברת "גאלפסטרים" בארה"ב. העסקה למכירת המטוס נחתמה בנובמבר 2001 בין חברת "אלתא" הישראלית לבין חברת "גאלפסטרים", וכללה רכישת מטוסים שיאיישו את טייסת הנחשון בבסיס לוד. מוטת כנפיו של המטוס כ-30 מטרים, והוא מתנשא לגובה 8 מטרים. מהירותו המירבית היא כ-0.8 מאך- מהירות הרחוקה רק מעט ממהירות הקול.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^הנחשון במסדר כנפיים האחרון. צילום xnir
דגם המטוס הוא אמריקאי, ובעל מערכות ישראליות תוצרת חברת "אלתא" ומערכות ייעודיות שפותחו בחיל האוויר הישראלי וייחודיות רק לו. עובדה זו מעניקה לישראל יתרון טכנולוגי גדול.

המטוס בעל נתוני טיסה מרשימים ביותר בדגש על טווחי טיסה וזמני שהייה באוויר. המערכות הייעודיות במטוסים החדשים הינן תוצאה של שיתוף פעולה הדוק בין חיל האויר לתעשיות הביטחוניות הישראליות.

במסגרת פרוייקט הנחשון שני סוגי מטוסים:
סיס - למשימות איסוף מודיעין סיגינטי (אלקטרוני).
עיטם - למשימות בקרה אווירית.
המטוס הראשון שהגיע לארץ ושנפגע בתאונה אתמול הוא מדגם סיס.
המטוסים החדשים מהווים קפיצת מדרגה ותגבור משמעותי למערך איסוף המודיעין והבקרה בחיל האוויר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.iai.co.il/pict/G5SEMA_1M.jpg]

^טכס קבלת הנחשון 26.6.05
מידע נוסף:
סירטון פלאש על המטוס מאתר חי"א
אשכול 1

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2005, 13:34
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
התפקיד בעצם משתכלל עם כל שאר אמצעי איסוף המודיעין
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Asaf X שמתחילה ב "מהו בעצם התפקיד הראשון, והאם הוא עד כדי כך חשוב"

מודיעין אלקטרוני בעצם מייתחס לאיסוף וקליטה של כל מידע אלקטרוני.
מידע שנאסף לדוגמא מקליטת תשדורת המכ"מ של האויב יכול להוביל לשיפור אמצעי ההתגוננות נגדו.
מידע שנאסף על מערכות התקשורת של האויב יכול להוביל לפריצה אל המערכת וניטור המידע בזמן אמת.

אפשר להיכנס לחלוקה של מודיעין אותות (EMINT) ומודיעין תקשורת (COMIINT) אבל אם אני זוכר נכון שניהם יכולים ליפול תחת ההגדרה של של מודיעין אלקטרוני (ELINT), כל עוד המידע הוא אלקטרוני כמובן.

בקשר לעלות- יש מה שנקרא שכלול עלות/תועלת. כלומר גם מערכת מעולה תהיה בסופו של דבר לא כדאית אם העלות שלה גבוהה מדי. אתה שואל האם בסופו של דבר מטוס הנחשון כדאי?
אני לא חושב שאפשר לענות על זה חד משמעית עם המידע הזמין. אם קנו אותו- אז כנראה שמספיק אנשים מביני עניין חשבו שהוא כדאי, ונסתפק בזה.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 30-09-2005 בשעה 13:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:44

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר