לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2004, 16:24
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מועצת יש"ע מוכנה לסולחה עם מנכ"ל תנובה...

מועצת יש"ע מוכנה להיפגש עם מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, כדי להביא לסיום המשבר בין הצדדים, בעקבות חרם הצרכנים שהטילה המועצה על החברה. החרם הוכרז אתמול, בעקבות דברי רייכמן כי השליטה בשטחים היא כמו סרטן בלב המדינה. בקול ישראל דווח, כי גורמים במועצה אומרים, שאם יקרא להם המנכ"ל לפגישה, הם ישמחו לבוא ולמצוא דרך ליישר את ההדורים. לדברי המזכיר המדיני של המועצה, יהושע מור יוסף, רק לאחר הפגישה יקראו במועצת יש"ע להפסיק את החרם.

כתבי "הארץ" אלי אשכנזי ואיילה צורף מוסיפים:

ראשי התנועה הקיבוצית יצאו היום בהתקפה על מועצת יש"ע, בעקבות החרם. ראשי יש"ע הודיעו על החרם, בעקבות דבריו של רייכמן בראיון לפני שבועיים, כי "לא תהיה פה כלכלה בריאה בלי יציאה מהשטחים. השליטה שלנו בשטחים היא כמו סרטן ממאיר בלב המדינה. לא תהיה חברה בריאה בלי התנתקות מסרטן הכיבוש".

ראשי התנועה הקיבוצית, שתהיה הנפגעת העיקרית מחרם צרכנים על תנובה, הוציאו הודעת גינוי ובה כתבו, כי "במאבקם בתנובה החליטו המתנחלים להתחיל בתהליך ההתנתקות ממדינת ישראל". עוד נכתב בהצהרה כי "מי שרוצה להטיל חרם על כל מי שלא חושב כמותו, יגלה במהרה שהרוב במדינת ישראל מטיל עליו חרם בחזרה".

מועצת יש"ע החליטה לפרסם את ההחלטה היום בעיתונים שונים - "בשבע", "הצופה" ו"מקור ראשון". בעיתונים תתפרסם מודעה שבה מתפרסם לוגו מטושטש של תנובה. על הלוגו מתנוסס הכיתוב "חרם צרכנים על תוצרת תנובה".
בכירי מועצת יש"ע ניסו לגייס למאבקם את הציבור החרדי, אך העיתונים החרדים סירבו לפרסם את מודעת החרם. הערכות בענף גורסות כי משרד הפרסום גל BSD - משרד בעל כוח רב יחסית בענף, המטפל בתקציב תנובה במגזר החרדי - הפעיל את השפעתו כדי שהמודעות לא יתפרסמו בעיתוני המגזר החרדי. "אנו נפיץ את המידע אודות החרם בקרב הקהל החרדי גם ללא העיתונים שלהם. נדביק כרזות ברחובות, ליד הכניסות של המכולות ונחלק פשקווילים", אמר מור-יוסף.

מתנובה נמסר בתגובה, כי "הדברים נאמרו על ידי אריק רייכמן במסגרת הדיון הציבורי הנוקב המתנהל בימים אלה בנוגע להתנתקות. תנובה מצרה על כך שנעשה שימוש בדברים אלה כאילו הם מייצגים את עמדת החברה. תנובה היא חברה כלכלית, נטולת עמדה פוליטית".

http://news.walla.co.il/?w=/0/631246
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2004, 17:20
  חוהל'ה חוהל'ה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.04
מי שמתחיל עם חרם מטופש, ינמצא עצמו מוחרם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מועצת יש"ע מוכנה לסולחה עם מנכ"ל תנובה..."

עם כל הסימפטיה לתושבי הסו-קולד התנחלויות, הם עושים הכל כדי להמאיס עצמם על החברה כאן.
עכשיו הם "מחרימים" את תנובה, לא פחות.
כאילו שרייכמן דנן, והפה שלו, הוא בעל תנובה, והיא שלו, והוא אחראי ישירות על הקוטג' והחלב.
אני שמחה שהם התחילו להבין שהם מחרימים את עצמם מאתנו, ובכך מקדמים את ההבלתי נמנע -
פינוי והתנתקות של ישובים רבים לטובת חיים קצת יותר שפויים.
נו, ומחפשים סולם לרדת.
תרדו מהעץ שטיפסתם, מחרימים יקרים.
ממילא אתם ממאיסים עצמכם על החברה כאן בכל השטיקים וההתלהמויות שלכם.
תנו לנו לחוש סימפתיה אמיתית אליכם, ואל תתנו לנו סיבות לרצות שתעופו לנו מהעיניים מהר ככל האפשר.
אבל, הרי כבר אמר מי שאמר שהאויב הגדול ביותר של האדם הוא עצמו.
אתם, מתנחלים יקרים, מממשים זאת בגדול.
חבל.
ישן 25-11-2004, 23:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "תנובה אינה העסק הפרטי של רייכמן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
לכן הדגשתי את המשמעות של חרם - אובדן פרנסה של עשרות או מאות עובדים. רייכמן הביע את דעתו הפוליטית. מותר למתיישבים להתווכח אתו, להשמיצו ולא להזמינו הבייתה אליהם. אבל לא להחרים את מקום העבודה שלו.

האם במודל הצלחה של החרם הוא יפוטר? האם אתה טוען שיש לפטר אדם בגלל דיעותיו הפוליטיות?

א. רייכמן הביע את דעתו הפוליטית במסגרת כתבה על תנובה . רייכמן הוא לא סתם איזה אלמוני .
ב. הדברים שהוא אמר חרגו ממסגרת של דעה פוליטית אפשר להיות בעד פינוי גם בלי לכנות את מעשה ההתנחלות סרטן
ג. תנובה לא התנערה מדבריו של רייכמן במסגרת כתבה על החברה ולכן החרם הוא על תנובה
ד. מטרת החרם היא לגרום לתנובה להביע דעה מפורשת נגד שיסוי שכזה , היא יכולה לפטר את המנכ"ל , או לגנות את דבריו . המתנחלים לא קובעים עבור תנובה מה תעשה ואינם יכולים לקבוע זאת , הם יכולים רק להחליט איזה לבן לקנות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-11-2004, 00:12
צלמית המשתמש של looklook

אם אין לה עמדה באשר ל"סרטן"
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אבל זהו בדיוק שהם לא מחרימים את רייכמן"

שתתנער מדברעי הסרטן של מנכ"לה בכתבה העוסקת בה( בחברה)

יש הבדל בין 2 סוגי פיטורין
א. תנובה מפטרת את רייכמן בגלל דעתו הפוליטית בנושא ההתנתקות
ב. דברי השיסוי של רייכמן נגד המתנחלים גורמים להפסקת קניית מוצרי תנובה , תנובה מפטרת את רייכמן משום שהוא פגע במכירות במגזר . בדיוק כפי שמנהל אחר היה מפוטר אם לא היה משכיל לפרסם במגזר החרדי . בכל מקרה המפטר הישיר היא תנובה , שפועלת משיקולים כספיים נטו , לכן להאשים את המתנחלים בפיטוריו זה מגוחך . מותר לו לשסות , מותר להם לא לקנות , מותר לתנובה לפטר . זאת כל התורה על רגל אחת .

אגב , המתנחלים רק רוצים את התנצלותו של רייכמן ולא את התפטרותו - כך שאתה הוא המתמם .

ישן 25-11-2004, 23:42
צלמית המשתמש של looklook

קטע אחד אחורה....
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "כן, וליתר בטחון קראתיו עכשיו שוב"

ההתנתקות שווה כל מחיר כלכלי", אומר רייכמן, "הבעיות של המדינה הן גדולות יותר מהתקציב שלה, וצריך לפתור אותן. בהחלט ייתכן שהמצב הפוליטי הנוכחי יגרור אחריו ברדק כלכלי, אבל בטווח הארוך אני יכול להגיד בביטחון שהוא שווה את חוסר היציבות, וזה שווה כל חוסר יציבות וכל מחיר".

"לא תהיה פה כלכלה בריאה בלי יציאה מהשטחים. השליטה שלנו בשטחים היא כמו סרטן ממאיר בלב המדינה. לא תהיה חברה בריאה בלי התנתקות מסרטן הכיבוש' ובטווח הארוך לא תהיה חברה ולא תהיה כלכלה בכלל".

הוא מדבר על תוכנית ההתנתקות זו "ההתנתקות מסרטן הכיבוש" - כלומר פינוי המתנחלים . לומר שהוא התכוון למאפיינים אחרים של הכיבוש נראה ממש תלוש .

לגבי התגובות שהצגת , מבלי לקרוא אותם , אני מבטיח לך שהם לא היו היחידות שהופיעו . אני במו אוזניי שמעתי את ליברמן מדבר על עניין הסרטן

ישן 26-11-2004, 14:16
  משתמש זכר אלי זכרון יעקב אלי זכרון יעקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.02
המלצה אני מחרים ועוד איך מחרים..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יופלה לא קונים מסיבה אחרת..."

את תוצרת תנובה ,ולא יעזור כל תיקתקוי השפתיים ,וכל הגימגומים "זה לא אני ,לא הבנתם אותי נכון ,זה לא מה שאמרתי "....
"למנכ"ל תנובה יש מספר אפשרויות שעומדות לרשותו :
1.להתפטר
2.להתנצל בבושת פנים.
3.שיפטרו אותו מחר .

ועוד אומרים שלנו אין "אהבה",יש לנו ים של אהבה לתנובה ,לא למנכ"ל שלה,אריק רייכמן .

למי שלא יודע או העדיף לשתוק :
"מנכ"ל תנובה המהולל יצא בהצרה בומבסטית על המתנחלים ועל תוכנית ההתנתקות ,נניח לכל אחד מה הם דעותיו ,אבל אדם שמחזיק במשרה רמה (לא לאורך זמן אני מקווה ) ויוצא בהצהרה כל כך הרסנית על יהודים (כאילו לא מספיק לנו אנטישמיות מבחוץ) ראוי היה שיבלום את פיו שלא הפיק מרגליות בתקופה האחרונה".

מהיום שום מוצר של תנובה לא נכנס לבית שלי ,לא רק שלי ,בטוח שלא למשרד ,ויהי מה ,עד לפעולה חד משמעית ונחרצת של הנהלת תנובה ,כל ניסיון פאטתי וגמגום "שהוא לא מייצג אותנו " יתקלו בבוז רב ,לפני תנובה 3 אפשרויות .רק שיבחרו.

אולי זאת הייתה קיצה מצידו של "המנכ"ל (לא לאורך זמן )למגזר הערבי ? אני שמעתי כי ירידות דרסטיות במכירות היו במגזר בחודשים האחרונים ,אוליי זה לרענן ....? לך תדע .
אבל מה שכן ,אני בטוח שהוא כוסס ציפורנים טוב טוב היום בערב בבית וקורא כל תגובה בכל אתר אינטרנט.

החרמת מוצרי תנובה , חובה בכל בית בישראל ,כל עוד "המהולל יושב בתנובה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://leopard.50megs.com/SIGN.gif]

ישן 26-11-2004, 14:58
  משתמש זכר אלי זכרון יעקב אלי זכרון יעקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.02
המלצה מי שלא מפסיק
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה ממשיך בבריונות האלימה שלך"

את הבריונות המילולית שלו כלפי גולשים זה אתה .

ועכשיו תקשיב ,מי יודע " אוליי תלמש משהו ...למרות שבגילך המתקדם אני בספק רב מאוד ....

כאשר מנכ"ל של חברה מרשה לעצמו לומר "שהמתנחלים הם סרטן בגןף האומה " לא זכותי בתור אזרח ,וצרכן להגיב ,אלא חובתי.
רכיימן עשה שישומש לא נאות בתפקידו כמנכ"ל תנובה" באם רצה לומר את דעתו ...נהדר ,אבל שידע גם לספוג את התגובות (ורצוי שגם אתה ).

אריק רייכמן בשיחה עם ynet: "גם אם ההתנתקות תגרום לחוסר יציבות בכלכלה, גם אם לא יהיה שר אוצר ולא יהיה תקציב, בטווח הארוך ההתנתקות מסרטן הכיבוש טובה לכלכלה.

עכשיו על אותו מטבע ....
אלי זכרון יעקב אומר : גם אם אני אפסיק לקנות את מוצרי תנובה ,זה לא יגרום לחוסר יציבות בישראל ,אבל לפחות זה יעורר מחשבה ,האם ראוי היה כי בעל תפקיד כה בכיר יצא בהצהרה שפוגעת באזרחים בכל המדינה.
בטווח הארוך אני בטוח כי רייכמן ויתר חברי הנהלת תנובה יעשו חושבים טוב טוב ,אני רק מקווה (ומאמין ) כי רייכמן יפוטר או יתנצל כמו טט'אלה....רק עניין של זמן .

ואם כבר מדברים על סרטן ...יש סרטן יותר גרוע מגוש שלום ,שעושה ימים ולילות בחו"ל כדיי להחרים מוצרים של מתנחלים ?
ולא ראיתך מקונן מרה שחורה על כך ....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://leopard.50megs.com/SIGN.gif]

ישן 26-11-2004, 14:14
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לא טענתי לרגע שזה לא חוקי.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה סתם מקשקש לאורך כל האשכול ."

ואחד האסונות של החיים בארץ, הוא מה שמתבטא בהערתך האווילית. החיים אינם מתחלקים רק לחוקי ולא-חוקי. זאת אחת הבעיות של קנה המידה הציבורי והמוסרי של התנהגות נבחרים ופקידים בכירים. מרגע שמעשיהם אינם "בלתי חוקיים", מיד הם מתכסים בתומתם.

החרם של יש"ע הוא חוקי. אז מה? כל מה שחוקי צריך לעשות? יש דברים רבים שהם חוקיים אבל לא חכמים, לא יפים ולא הוגנים. החרם שהם עושים הוא כזה. לא פחות ואולי יותר מאשר החרם שנוקטים נגדם באיחוד האירופי, או בחלקים שונים של הארץ. ומדוע יותר? כי הם מפעילים את החרם לא נגד מי שפגע בהם אלא, נגד מי שיכול לפגוע במי שפגע בהם - וזאת סחטנות.

השאלות המתממות שלך, רק מראות את עיוות מחשבתך. אני לא רוצה להכריח אף אחד לקנות כלום. אבל אני לא רוצע גם למנוע מאף אחד לקנות כלום. אתה רוצה שכתוצאה מלחץ הנהגת יש"ע בעל הצרכניה בגוש עציון לא יקח סחורה מתנובה? אתה רוצה שרבקה לוי לא תתן יוגורט לבנה שאוהב רק יופלה, בגלל שבעל הצרכניה נכנע ללחץ המנהיגים? וכל זה כאשר תנובה היא חברה תעשייתית, אבל כמו כל אישיות משפטית שאינה יחיד, נטולת "דיעה פוליטית" כלשהי.

ולבסוף: מה היית אומר עם אנשי מרץ בירושלים היו יוצאים בקמפיין להחרים את "יד שרה" בגלל שמייסדה אורי לופוליאנסקי לא משתתף בטקס יום העצמאות? זה לא חוקי? אתה יכול להכריח מישהו לתרום ליד שרה?

ישן 27-11-2004, 21:19
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לא טענתי לרגע שזה לא חוקי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
ואחד האסונות של החיים בארץ, הוא מה שמתבטא בהערתך האווילית. החיים אינם מתחלקים רק לחוקי ולא-חוקי. זאת אחת הבעיות של קנה המידה הציבורי והמוסרי של התנהגות נבחרים ופקידים בכירים. מרגע שמעשיהם אינם "בלתי חוקיים", מיד הם מתכסים בתומתם.

החרם של יש"ע הוא חוקי. אז מה? כל מה שחוקי צריך לעשות? יש דברים רבים שהם חוקיים אבל לא חכמים, לא יפים ולא הוגנים. החרם שהם עושים הוא כזה. לא פחות ואולי יותר מאשר החרם שנוקטים נגדם באיחוד האירופי, או בחלקים שונים של הארץ. ומדוע יותר? כי הם מפעילים את החרם לא נגד מי שפגע בהם אלא, נגד מי שיכול לפגוע במי שפגע בהם - וזאת סחטנות.

השאלות המתממות שלך, רק מראות את עיוות מחשבתך. אני לא רוצה להכריח אף אחד לקנות כלום. אבל אני לא רוצע גם למנוע מאף אחד לקנות כלום. אתה רוצה שכתוצאה מלחץ הנהגת יש"ע בעל הצרכניה בגוש עציון לא יקח סחורה מתנובה? אתה רוצה שרבקה לוי לא תתן יוגורט לבנה שאוהב רק יופלה, בגלל שבעל הצרכניה נכנע ללחץ המנהיגים? וכל זה כאשר תנובה היא חברה תעשייתית, אבל כמו כל אישיות משפטית שאינה יחיד, נטולת "דיעה פוליטית" כלשהי.

ולבסוף: מה היית אומר עם אנשי מרץ בירושלים היו יוצאים בקמפיין להחרים את "יד שרה" בגלל שמייסדה אורי לופוליאנסקי לא משתתף בטקס יום העצמאות? זה לא חוקי? אתה יכול להכריח מישהו לתרום ליד שרה?

קודם כל , שנינו מסכימים שהחרם אותו מעודדת מועצת יש"ע הוא חוקי (החרם לא "שלה" היא לא התחילה בו וגם לא יזמה אותו)

אז אנחנו מתווכחים אם זה "יפה " , לדעתי זה מאוד "יפה" שמגזר של האוכלוסיה שעובר דמוניזציה ע"י נציגות של חברה מסוימת לא ירכוש מוצרים של אותה חברה ולא יפרנס אותה .

כל חרם כלכלי , מטרתו לשנות את מדיניות היצרן זה לגיטימי לדרוש שמישהו יפוטר במסגרת חרם כלכלי , למרות שבמקרה זה המתנחלים אפילו לא דרשו זאת

ההצגה שלך את החרם על תנובה כחרם שמועצת יש"ע יזמה נגד תנובה , קמעונאים נאלצו להמנע מרכישת מוצריה והמוני המתנחלים המסכנים נאלצו להמנע מאכילת מעדניה היא מגוחכת .
ההפך הוא הנכון , מדובר בחרם עממי , ספונטני , שצמח מלמטה , ע"י המתיישבים עצמם , בצורה טבעית . אם אני הולך לקנות פרחים ובעל החנות אומר לי שאני חתיכת דרעק נבלה ושגם הילדים של בת דודתי מנוולים ושכל המשפחה שלי מקומה בכלא . אני לא אקנה אצלו יותר וגם אספר למשפחה שלי שלא תקנה אצלו יותר . החרם על תנובה הוא אותו הדבר , רק בקנה מידה יותר גדול.

ממילא לא ניתן בכל הארץ להשיג כל מוצר , אם גברת ספיציפית ביש"ע רוצה להמשיך ולקנות תנובה היא יכולה לעשות זאת בירושלים או בת"א . וגם אם לא , זכותם של הקמעונאים לא למכור לה תנובה , היא לא יכולה להכריח אותם לרכוש מוצרי תנובה .

אם יו"ר יד שרה היה משמיץ את אנשי מר"ץ בראיון עיתונאי וטוען שהם סרטן , אני הייתי מצדיק לחלוטין את זכותם לא לתרום יותר ליד שרה (למרות שכאן הם פוגעים בגוף וולנטרי שמסייע למסכנים ולא בחברה מסחרית שמסייעת לעצמה ולכן הדוגמא לא חופפת)

תנובה היא נטולת דעה פוליטית אם היא מחליטה להיות נטולת דעה פוליטית , כך צריך להיות .
הראיון המדובר , היה בנושא תנובה , על תנובה ולא ראיון אישי של רייכמן . רייכמן בחר לנצל את מעמדו כמנכ"ל תנובה כדי להשתלח במתנחלים ולהתשמש בדימוים זוועתיים . רייכמן הוא הדובר הבכיר ביותר של תנובה וככזה הוא מייצג את תנובה בראיונותיו . רייכמן האיש הפרטי לא היה זוכה בכזה ראיון לולא היה מנכ"ל תנובה . משבחרה החברה לא להתנגד לדבריו (וחברות כן מביעות עמדות בנושאים מגוונים כמו זכות השביתה , ההסתדרות , התוכנית הכלכלית וכו') רואים המתנחלים עמדה זו כעמדה רשמית של החברה . אני לא אקנה לא ממי שמשמיץ אותי ולא ממי שמשמיץ את החברים שלי . זכותי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר