לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2005, 21:47
  ofersa ofersa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי kiomer שמתחילה ב "הודעה מעניינת"

נכון שבשביל לחסוך הולכים על מה שזול אבל לעבור לגז גם עולה כסף אז אם ההמרה לגז מחזירה את עצמה אחרי שנה או שנה וחצי לפי המחירים של היום אבל בגלל שינויי מיסוי מחירי הגז יהיו דומים למחירי הדלק כבר בעוד שלושה חודשים יצא שכרנו בהפסדנו.
אז מה נעשה?
בכיף הייתי עובר לתחבורה ציבורית. אם היתה מספיק מפותחת. מי שגר בפריפריה (ואני לא מדבר על עיר רחוקה. מספיק שכונה שהיא לא מרכזית מספיק) לא מקבל גמישות מספקת של תחבורה ציבורית. מי שאינו שומר שבת לא יכול להינות מתחבורה ציבורית בשבת.
אז מה? לקנות רכב רק לסוף שבוע?
גם זה לא כדאי כי עלויות אחזקת הרכב הקבועות (טסט+סיטוח חובה+צד שלישי/מקיף) לא משתלמות אם אני בנוסף לכך גם "מבזבז" על תחבורה ציבורית (כן, אם נוסעים שני אנשים ברכה זה כבר יותר זול מתחבורה ציבורית).

ומי שחושב שזה משפיע רק על בעלי רכבים ועל כמה עולה לי לסוע מפה לשם טועה ובגדול:
חלק לא מבוטל מהעלות שלנו ברכישת מוצרי צריכה טמון בעלויות ההובלה. כך שעליה במחירי הדלק (ובעיקר אני מכוון עכשיו למיסוי על הסולר) פוגעת ישירות בעלויות המוצר. וכל מי שלמד מבוא לתורת המחירים יודע שחוץ מלפגוע ברווחיות היצרנים/יבואנים/מפיצים זה גם פוגע בכיס הצרכנים.

אז מה המדינה עושה לנו עם שינויי המיסוי?
אני משלם על כל מוצר מע"מ כאחוז ממחיר הבסיס שלו. היצרן שמרוויח פחות מעלה את מחיר המוצר אז אני משלם יותר מע"מ.
המדינה בנוסף לכך מקבלת גם את המיסוי על הדלק שמשתמש בו היצרן/מפיץ.
הדבר היחיד שעשוי לרדת זה מס החברות אבל זה בטל בשישים כי הירידה ברווחיות נובעת מגידול המיסוי בדלק שהוא 100% ומס החברות 30%. ובנוסף עלו המחירים כך שהפגיעה ברווחיות עוד קטנה יותר.
בקיצור, עובדים על כולנו בעיניים. ובסופו של דבר זה גם פוגע ביכולת של המשק לצמוח.
אבל, עם קשה עורף אנחנו לא? איפה אינדונזיה ואיפה אנחנו......
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר