לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2005, 05:42
  longbo longbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
לפני יומיים ראיתי תכנית

בערוץ 42 ושם הופיע שחקן תיאטרון ערבי ישראלי בשם מוחמד בכרי ולאור דבריו ירד לי האסימון.
הבנתי מיד שלסכסוך הישראלי ערבי במזרח התיכון ובמיוחד במדינת ישראל אין סוף טוב ולעולם לא יהייה סוף טוב.
דבריו של השחקן שבאו מעומק ליבו שיכנעו אותי שמבחינתו הוא צודק וכאן טמונה הטרגדיה הנוראית של העם היהודי והעם הפלשתיני הנאבקים בעצם על אותה פיסת אדמה.

ואלה היו עיקרי דבריו של בכרי.
הוא אמר שבשבילו ההזדהות עם מדינת ישראל אינה אפשרית כי יום העצמאות של מדינת ישראל כלומר יום ההכרזה על הקמת מדינת ישראל הוא יום אבל בשבילו כי סבו נהרג במלחמה וחלק גדול ממשפחתו ברחו בידיעה שהם חוזרים ולא חזרו.

השאלה הנשאלת מה עושים ?
איך אפשר בכל אופן לפתור את הסכסוך הזה?
לדעתי ישנן שתי אופציות.
אם מדינת ישראל רוצה לשמור על ציביונה היהודי לא יהייה מנוס במסגרת הסדר מקומי ובינלאומי לנייד את הפלשתינים החיים במדינת ישראל למדינת פלשתין תוך מתן פיצויים הולמים על הרכוש שלהם.
אופציה שנייה לבטל את ההמנון ולהוציא את הפרק במגילת העצמאות הקובע שמדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי ולהחליף את דגל הכחול לבן לדגל נייטראלי ובכך להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה כמו ארה"ב למשל.
כל עוד ולא יוכלו ערביי ישראל להזדהות עם מדינת ישראל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2005, 23:02
צלמית המשתמש של bLAzeN
  bLAzeN bLAzeN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל bLAzeN
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "לפני יומיים ראיתי תכנית"

אני בכלל לא מבין ולא מאמין, איך ישראלי ויהודי רוצה להוציא ממגילת העצמאות את החלק של "מדינה יהודית ודמוקרטית".
תגיד לי רגע,
אתה רוצה שפשוט כולנו נזרוק את עצמנו לים ונגמר הסיפור?
אתה לא מבין שאם באמת נלך ככה בסוף באמת הערבים יזרקו אותנו לים?
זה פשוט נורא.. איך שהפלשתינים "האומללים והמסכנים שחיים תחת כיבוש נוראי" נוגעים ללב של כולם.
לך תראה איך שהם מביימים פגיעות של צה"ל בילדים, ולאחר מכן מראים בכל העולם עד כמה שהילד הפלסטיני ילד טהור ערבוש ומסכן שישראל מתאכזרת אליו "כמו אל כל הפלשתינים".

אתה עוד אחד מהאלה שיגידו שהם עושים פיגועים "בגלל התנאים הנוראיים שהם חיים בהם", וכמובן "בגלל הכיבוש הישראלי האכזרי והנורא שרוצה רק לחסל את כל הפלשתינים ולמרר להם את החיים.

אז כן, אני חושב שאתה צריך להבין שאנחנו צריכים לשמור על עצמנו, ולהגן על עצמנו מפני שאהידים ומפני קסאמים ומפני מלחמה עם שכנינו.
ההגנה הזאת לא תבוא בהוצאת "מדינה יהודית ודמוקרטית" ממגילת העצמאות.
אתה חושב שאז הם יפסיקו? שאז הם ירגישו שבעצם זהו הסכסוך נפתר ומעכשיו הכל טוב?
לא.
הם יבינו שבאותו הרגע הם ימשיכו לפגוע בנו עוד יותר ובסוף נזרק לים.

תחשוב קצת לפני שאתה מדבר, ולפני שאתה מקשיב לאיזה פלצן פלשתיני בטלוויזיה.
יום טוב לך

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=12%2F03%2F2007&end_date=11%2F03%2F2010&-=.jpg]

"מי שלא עושה לא טועה, ומי שלא טועה אינו יודע דבר".

ישן 03-10-2005, 17:05
  longbo longbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
מה שאני רוצה לא נכלל בקונצנזוס הישראלי היום.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי bLAzeN שמתחילה ב "אני בכלל לא מבין ולא מאמין,..."

למה לטמון את הראש בחול?
אם אתם רוצים דו קיום אתם תתפשרו על זכות השיבה החלקית על שינוי הדגל וההימנון כי אתם בחרתם לאזרח פלשתינים שיום העצמאות שלכם הוא יום אבל בשבילם.
זה או או.
או שמעיפים אותם מכאן ושומרים על הזהות היהודית במדינת ישראל או שמאזרחים את מדינת ישראל והופעים אותה למדינת כל אזרחיה ולאומיה עם הימנון אחר ודגל אחר.

מי שאומר לכם שניתן לעשות מהלך של דו קיום וחיים בשלום עם פלשתינאי ישראל ולשמור על הדגל ההמנון וציביונה היהודי של מדינת ישראל משקר לכם.
יש סתירה עצומה במגילת העצמאות של מדינה יהודית דמוקרטית ליבראלית עם שיוויון זכויות מלא לעם אחר שאינו מכיר במדינת ישראל כמדינת הלאון היהודי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר