לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2005, 17:31
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
נ"מ-תשובות אחת ולתמיד...!

שלום,אני מתגייס בנובמבר ואמור להתגייס לנ"מ
החלטתי לפתוח אשכול על מערך הנ"מ,שהינו מערך די אנונימי ומערך בעל ביקוש נמוך בצה"ל.
המטרה היא אחת ולתמיד להבין את מהותו של מערך הנ"מ,הפעילות שמתבצעת בנ"מ וכו...
ראשית,אני אפתח בכך שלפי הידוע לי לוחם נ"מ עובר טירונות רובאי 03 שמשכה כחודשיים בביסנ"מ{אזור באר-שבע,קיבוץ טללים}
לאחר מכן מתבצע עוד חודשיים קורס{יש שיגידו אימון מתקדם} על טיל הסטינגר{דבר תמוה הוא ששמעתי לא פעם שלוחמי סטינגר מקבלים רק כאלה שהם מעל 1.75...האם זה נכון?!},ועל הטק"א-טילי קרקע-אויר{פטריוט,הוק,החץ זה כבר סיפור אחר}.
לוחמי הנ"מ לא זוכים יש לומר בכנות לכבוד רב.
לא מעט סטיגמות יש על מערך הנ"מ,לדוגמא-"נ"מ-קשה באימונים-אין קרב"
אז הרי אם לוחמי הנ"מ לא נלחמים,מדוע הם נחשבים ללוחמים?!
לוחמי הסטינגר-כביכול הלוחמים המובחרים ביותר בנ"מ שעושים קו בעיקר בגבול הצפוני ובאיו"ש.
השאלה הגדולה היא בקשר לנ"מ היא קודם כל מהי בכלל הפעילות המבצעית שמבצעים לוחמי הסטינגר או לוחמי הטק"א?
רבים אומרים ורבים בוודאי עוד יאמרו{בניגוד לאלה שטוענים שנ"מ לא נלחמים} שלוחמי הנ"מ מבצעים פעילות חי"ר רגילה,ממש כמו גולני,גבעתי,צנחנים וכו...אני ממש לא מסכים עם הקביעה הזאת שהרי לוחמי הנ"מ{כולל לוחמי הסטינגר} עושים רובאי 03,בניגוד לחטיבות שציינתי שעושות רובאי 07 ויותר...לכן,אין לומר כי מערך הנ"מ מבצע את אותן פעולות שמבצעות החטיבות הקרביות,זה פשוט לא הגיוני ולא נכון לומר זאת...!אך שוב,אם כך,מהי בעצם הפעילות המבצעית של לוחמי הנ"מ?!שוב אני שואל...
בזמן האחרון ניתן לראות כי מערך הנ"מ מקבל לפחות קצת את הכבוד הראוי לו וזה מתבטא בזה שרוב לוחמי הנ"מ מקבלים M-16 מקוצר או מקוצרר בניגוד לזמנים עברו כאשר רוב לוחמי הנ"מ הסתובבו עם M-16 ארוך...
אשמח אם חיילים שמשרתים כעת בנ"מ,או חיילים ששירתו בנ"מ,במערך הטקטי{סטינגר} או במערך הטק"א{פטריוט,הוק,חץ{אחת הטענות היא "שלא שווה" להיות חלק ממערך הטק"א שהרי יש קרינה מהטילים}} או כל מי שרק חפץ בכך,ייתן את דעתו על הנאמר כאן ויענה על השאלות שאני שאלתי ויביע את דעתו על המערך...

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 06-10-2005 בשעה 20:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2005, 18:52
צלמית המשתמש של QUANTUM
  QUANTUM QUANTUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.04
קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "נ"מ-תשובות אחת ולתמיד...!"

מאיפה אתה יודע שאתה הולך לנ"מ? אין תאריכים בכלל...
נ"מ לא אנונימי ואין לו ביקוש נמוך.... אין לו ביקוש בשמים, אבל בטוח יותר מתותחנים ושריון.
סטינגר הלוחמים המובחרים ביותר בנ"מ? המממ... יש אותם ואת טק"א... ככה שזה משאיר אותם כלוחמים היחידים, מובחרים או לא.
נ"מ לא מתפקדים כחי"ר, מערך הנ"מ הוא יחידת שדה וזה מה שהוא עושה... בט"ש.
הסוללות שבצפון הן הכי רדומות ואין פעולות כמו בדרום (ואני לא אציין מיקום), אבל אני אגיד לך שיש שם גם מעצרים, סיורים וכו'.
אין שימוש בטילים גרעיניים ולכן אין מהם קרינה, הקרינה נגרמת מהמכ"מים השונים.

ישן 06-10-2005, 21:23
  סטינגר!! סטינגר!! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
נו צעירים מתים שכמוכם
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי godaq שמתחילה ב "אני גם מתגייס בנובמבר ואמור..."

נימאס לי כבר להגיב לשטויות שלכם....אני לוחם סטינגר...זה בדיוק כמו חיר ועושים קוום עם מגב גולני ומה שאתם רוצים....הסטינגרים עושים יותר מ-03 אבל יש כזה דבר שאומר שחיל האוויר מכיר את כל היחידות שלו בתור 03 כי חיל האוויר לא צריך שיחידה שלו תיהיה מומחה בחי"ר כי משום מה זה חיל האוויר...אז מה שרשום במשוכרת זה 03 ומה שכולם מזייניםן תשכל זה 03...אבל עושים הכל בדיוק כמו 05..בקשר לקווים....יש קו בשטחים שהוא כמו חיר לכל כמו שרשמתי ממקודם אני עכשיו שמה ואנחנו טוחנים אחו שרמוטה ויש מעצרים ויש הכל ואנחנו עובדים עם מגב ועם גולני..אבל יש גם קווים בצפון ששם אתה שומר כמו כלב ולא עושה כלום כי לעולם לא באמת יבוא משהו...שמה אתה אחו שרמוטה עוסק בקקה...קיצר זה תלוי בקו...ובקשר לטקא..אני בכלל לא מדבר על זה...אם אתם אפסים ממש אפסים ורוצים להיות ג'ובניקים עם יציאות של קרביים אז לכו לשם...אה ויציאות.ץ..בשטחים 15 6 או 16 5 ובצפון 11 3

ישן 07-10-2005, 11:43
  Havoc19 Havoc19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
לגבי רמת הרובאי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "נ"מ-תשובות אחת ולתמיד...!"

רמת רובאי זה משהו שמודדת את הכשרת החי"ר שלך בחילות ירוקים, חיל האוויר לא יכול לקבל מעל הכשרה של 03 ובחיל הים בכלל אי אפשר לעבור את ה 02.. לוחמי סטי"ל נקראים כל השירות שלהם 02 למרות שהם עושים תכנים שתותחנים למשל יכולים רק לחלום עליהם (לש"ב ברמה מטורפת למשל) וכנ"ל לגבי שייטת שהם רובאי 02 אבל מקצועי 012 או משהו.
עוד דוגמא טובה לזה היא שבקורס קצינים בבה"ד 1 קציני נ"מ עושים בדיוק את מה שעושים קצינים בגולני למשל ואחרי בה"ד 1 בגולני אתה נחשב ל 012 בערך ובנ"מ אנשים שעשו בדיוק אותו דבר עדיין נחשבים 03 אבל הרמה המקצועית שלהם היא כמו רמת הרובאי של אותו קצין מגולני.. מה שאומר שרמת רובאי היא בולשיט.
ישן 07-10-2005, 14:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
אתם חבורה של קשקשנים.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "הנה עוד פעור..."

012 זוהי השלמת קציני חי"ר. קציני נ"מ (או תותחנים וכו'....) לא מבצעים השלמת חי"ר אלא רק קק"צ יבשה עם השלמה חילית, משמע - הם לא 012. אין השלמות רובאי בגדוד/אימון וכיו"ב אלא רק בקורסים - טירונויות, קורסים מקצועיים ופיקודיים.
סטינגר ( או כל נ"מ אחר) הם 03 בגלל שהם פשוט לא צריכים, לא מתאמנים ולא מבצעים לחימת חי"ר ברמה של גדודי חי"ר.
לפני שאתה מתעצבן על כך שאנשים אחרים רושמים "בלי לדעת" - טול קורה מבין עיניך.
רובאי זה פשוט דירוג הרובאי - רמת החי"ר של היחידה, כמו שפלס מדבר על רמת המקצועיות בהנדסה. אין קשר לבט"ש (אם כי יחידות עם רובאי נמוך לא יקבלו משימות סבוכות כמו של חי"ר).

וממתי לוחמי סטי"ל עושים לש"ב? (איזו מין הנפצה מטומטמת זו?)
ישן 07-10-2005, 17:14
  tomllica tomllica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בחור, אתה באמת קשקשן.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "הנה עוד פעור..."

סטינגר!!, זה שאתה ארבעה חודשים או שמונה חודשים בנ"מ לא הופך אותך לשליש או מדרג מקצועות. זה רק הופך אותך לקצת יותר ותיק מהמלש"בים, אבל אתה עדיין לח ודביק כמעט כמוהם. התגובה הנכונה היחידה כאן היא התגובה שביטיס כתב. ברגע שתחזור ליחידה גש לשליש או לפק"ר ובקש נגררת שירות. תבדוק שם את הרובאי שלך ולא מהנפצות ששמעת ממפקדים/חברים שמה שהם מנסים לעשות זה להרעיל אותך. ואם אתה חושב שבטירונות סטינגר עשית יותר מרובאי 03, אז אתה באמת סתם צעיר. הפק"ל אומנם כבד אבל זה לא מה שהופך את זה לרובאי 05. כנ"ל לגבי "מסע עלייה לסוללה", או העובדה שלמדת לתפעל מצפין, או ביצעת אל"ל לפני קו שטחים או כל דבר אחר שאתה לא למדת בטירונות אבל למדת בקו/בסוללה. אם אתה לא יודע תשב, תקשיב ותלמד. אל תבלבל את המוח. יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י tomllica בתאריך 07-10-2005 בשעה 17:19.
ישן 07-10-2005, 18:41

האבוק19, גם אתה קשקשן לא קטן.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Havoc19 שמתחילה ב "בעיקרון"

המש"ק שלך לא 03, והמפ"ל שלך בטח לא 03, וזה בכלל לא ככה בחה"א או בחה"י ואתה סתם מבלבל את המוח. זה מאוד קל לכתוב מאחורי המסך שטויות ודברים שאתה לא בטוח בהם או חושב שאתה יודע כי אז אתה לא צריך לתת דין ודברים לאנשים שאשכרה לוקחים את המידע הלא נכון הזה שאתם נותנים פה לאנשים, ומחליטים החלטות חשובות בהסתמך על השטויות האלה ששמעתם או שנראה לכם. זה לא חוכמה להיכנס לוויכוחים כאלה באינטרנט, כי במציאות הייתי עושה אתכם כאלה קטנים. אין לי שום דרך להוכיח לכם את זה כאן ואני גם לא מרגיש צורך. תשימו את הביצים והכבוד שלכם איפה שהפה שלכם ולכו ביום ראשון לבדוק בנגררת. ותגיד למש"ק ולמפ"ל שלך שיבואו איתך, ככה תוכל באמת לראות כמה שטויות כתבתם כאן.
ישן 07-10-2005, 19:34

ואז אתם יודעים מה יקרה ?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי aaron 18 שמתחילה ב "^^^^^^^^^^^^^"

יגיעו חיילים וירצו להתגייס לחה"י ולהיות בסטילים. ואז הם יגיעו לבסיס וישאלו "איפה הלש"ביה ? אמרו לנו שבסטילים עושים לש"ב...?"

ועוד דבר. אין שום סעיף בתלוש המשכורת שכתוב בו רמת הרובאי של החייל.
אבל היי, אולי אנחנו לא באותו צבא...

....

מלש"בים, היזהרו!
היזהרו מחיילים צעירים ומהתשובות שלהם. הם מגיעים הביתה בשבת ומיד אחרי שהם מורחים את החברים שלהם ומתלהבים עליהם ("כן, אני בשטחים, נכנסו עם הטנק, יריות, כמעט לקחתי את הקלאץ' שלו...") הם ממגיעים לפורומים ועונים לכם על השאלות, בהינף יד, בלי לחשוב שאולי זה באמת חשוב לכם. בד"כ כלל מאוד פשוט לזהות לפי התגובה ("אני כמעט בטוח", "חבר שלי אמר לי", "נראה לי שהם עושים ככה" ועוד ועוד). לפעמים הם מסתירים כמה הם צעירים. תשתדלו לבדוק עם הבנאדם שעונה לכם על השאלות מה האסמכתות שהוא נותן על התשובות האלה לפני שתקחו החלטו שגויות.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י tomllica בתאריך 07-10-2005 בשעה 19:37.
ישן 07-10-2005, 19:43

בוא לא נתחיל לטפוח לעצמנו על השכם....
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "מילים כדורבנות tomllica ...!!!הגיע הזמן שמישהו יאמר את האמת ויפסיקו לזיין סתם בשכל.!"

הדרך עוד רחוקה. האנשים האלה ימשיכו במה שהם עושים. אני קורא למנהלי הפורומים השונים לאכוף את הדברים האלה, ואני קורא לכל מי שיש לו טיפת כבוד עצמי, חבר'ה, ברגע שנראה לכם כבר שאתם מתחילים לחרטט, תפסיקו עם זה! אתם הורסים פה לאנשים את העתיד! לענות למישהו שאלה מונפצת בפורום זה בדיוק כמו שמורה בכיתה א' ילמד את התלמידים שלו ש1+1=3! אתם חייבים להבין שמלש"ב אוכל כל דבר שנותנים לו בלי לחשוב! תנסו להיזכר איך זה היה בשבילכם לפני שהתגייסתם, איך הייתם צמאים למידע! וזה שאתם כותבים בהודעות "אני ביחידה כבר חודש" או "בדיוק סיימתי טירונות",אני אולי יודע שזה לא שווה כלום אבל בשביל המלש"ב זה בדיוק מה שהוא צריך.
ישן 07-10-2005, 20:56

אתה מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי tomllica שמתחילה ב "בוא לא נתחיל לטפוח לעצמנו על השכם...."

אני בכלל לא מנסה להרעיל אנשים על סטינגר או על נ"מ...אני כבר ממזמן אמרתי פה בפורום כמה פעמים לאנשים שלא יעשו את הטעות הזאת ושלא יעיזו להגיע לנ"מ...שזה מקום שברגע שהגעת אתה בקושי יוצא..אני בעצמי כבר עובד הרבה זמן על חמישים וחמש ומת לעוף משם ליחידה הרבה יותר רצינית...אבל זה עדין לא מכחיש את העובדה שהרובאי שלנו של הסטינגרים הוא 05 לכל דבר ואין לי מושג מאיפה באת אבל אתה לא יודע מה עשינו ועשינו בדיוק את כל מה שצריך בשביל רובאי 05 אז אל תבלבל פה לאנשים בשכל...אם היינו עושים את כל הקווים שלנו בשטחים היינו בדיוק כמו כל יחידה רגילה בחי"ר יעודי או כל חיר רגיל אחר ואני מדבר על הגדודים לא על המובחרות...כי אנחנו עובדים עכשיו עם מגב שהם 05 07 ועם גולני שהם 07 ואנחנו עושים בדיוק כמוהם...ההבדל היחיד שגם מפריע לי אישית זה שרוב הקווים של הסטינגרים הם בצון ששם אתה לא עושה כלום ומתעסק בחרא..

ישן 08-10-2005, 12:07

חברון אתה אומר ? שם עשית את ההשלמה ל 05 ?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "חברון"

אז את הכיבוש יעד מבוצר בטח עשית בלש"ביה בנחל פעמונית... את התרפ"ל אין ספק שעשית בין הר שולחן למיוערת, זה בטוח הרי... אין ספק שאת הירי בRPG או במק"כ או בלאו עשית ברכס רמים, מקסימום בקלע... יש עוד הכשרות שעשית במהלך השירות שלך ? אולי אתה כבר רובאי 600 ?? אבל אתה לעולם לא תוכל לדעת הרי, כי בתלוש המשכורת תמיד יהיה לך כתוב רובאי 03, נכון ? ככה זה בחה"א... אבל פעם הבאה שיהיה מבצע של גולני בקזבה יקראו לך במיוחד, כי הם יודעים באמת איזה הכשרות עברת, והם חייבים אותך בצוות פריצה, כי אתה בא עם קבלות! אתה עושה מחסום גל"ב בחברון! אתה עושה גם פעילות יזומה (ובטח מתלונן כל הזמן למפ"ל ובוכה לטילן 1)! הם חייבים אותך שתחפה עליהם עם המנוסר העלוב שלך (שאוליייייייייייייייי יש עליו טריג'יקון ריפלקס עם מתאם, במקרה הטוב..) שהסבירות שאני השתמשתי בו עוד בתקופה שהוא היה ארוך היא כל כך גבוהה שאין לך מושג.

אתה צעיר. אתה חצוף. אתה מרעיל כאן את הנוער.
ישן 08-10-2005, 19:40

לא חבוב, אני לא ממורמר מהברקן...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "חוצפן?"

עוד לא הבנת ?
אתה בקושי חצי שנה בצבא ואתה חושב שזה נותן לך את הזכות לשקר כאן לאנשים על ימין ועל שמאל.
עזוב עכשיו מה שאתה חושב על המערך עצמו. אתה אמרת פה לאנשים שלוחמי ברקן עושים הכשרת רובאי 05. בשבילך זה כלום לכתוב את זה. אף אחד לא יכול לתפוס אותך על השקר. אתה לא צריך להסתכל אחרי זה לאנשים בעיניים. חשבת שניה שאולי מלש"ב שהבין ממך שההכשרה היא 05 וחושב לעצמו, "אני לא מספיק בכושר לזה" ? "כנראה שזה לא מתאים לי" ? "אולי כדאי שאני אלך לתותחנים כי שם זה 03 "? וגם אם זה לא מה שהוא חשב, אתה יודע איך זה מערער אותו שהוא שומע עשר דברים שונים ולא יודע מה לעשות או מה הולך להיות ? בשביל זה יש את הפורומים האלה, בשביל המידע. בשביל שלאנשים יהיה קל כי הם ידעו לאן הם הולכים. תעצור לחשוב איך זה היה לך לפני שאתה התגייסת. הלוואי שכשאני הייתי מלש"ב היו כאלה דברים, אנשים שאפשר להתייעץ איתם, לקבל מידע מעודכן ונכון. זאת באמת דוגמא קטנה אבל אם לא הייתי עוצר אותך היית ממשיך עם כל מיני הנפצות שאני לא יודע מאיפה חשבת עליהן בכלל או מי סיפר לך את השטויות האלה. ואתה עוד מנסה לקטול ולתקוף אנשים אחרים, עם יותר ניסיון או יותר וותק ממך, שאשכרה יודעים על מה הם מדברים. אתה הפעור. לא הם. אתה הרי יודע טוב מאוד שמבחינת הפז"מניקים בסוללה שלך אתה צעיר בדיוק, אבל בדיוק, כמה החבר'ה האלה כאן. אז אתה מגיע לפה עם אינטריגות שליליות ומרגיש שיש לך כוח עליהם ?
אני לא ממורמר על הברקן. אני ממורמר מחיילים כמוך.
אני באמת מקווה שתתטמיע את מה שאני מנסה להסביר לך פה ותחכים קצת. אולי עד כמה חודשים, שתבין שלא מדובר במה אתה חושב על הנ"מ אלא בעובדות, אולי אז תוכל לעזור לאנשים. עכשיו אתה סתם הורס.
ישן 08-10-2005, 20:01

אני בכלל מקווה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי tomllica שמתחילה ב "לא חבוב, אני לא ממורמר מהברקן..."

שבעוד כמה חודשים אני כבר אהיה ביחידה הרבה יותר רצינית...ובקשר לשאר הדברים שאמרת...אני לא הרעלתי אף אחיד על נ"מ..אני לא אמרתי שזה טוב ואני לא קראתי לנאשים לבוא לברקן אני בעצמי מצטער על הטעות שעשיתי שהתפנתי בבקום ושהייתי צריך לעמוד על זה שייתנו לי יחידה הרבה יותר קרבית...אבל זה עדיין לא מכחיש את העובדה שבקו חיר עושים דברים בדיוק כמו חיילות אחרים...ואני אומר את זה ממה שאני רואה לא סתם מנפיץ...זה עדין לא שווה את שאר השירות שאמורים לעשות בצפון שלא עושים בו שום דבר ובגלל זה אני לא מרעיל אנשים על היחידה הזו...ברור שלא ישלחו אותנו לעשות דברים ראשונים אם יש יחידת חי"ר שעשתה הכשרה של 07...אבל ביום יום אנחנו עושים דברים בדיוק כמו שלוחמים של גולני שאני אישית דיברתי יאתם בקו והם עושים בדיוק אותו הדבר...ואני חוזר על זה שאני לא מרעיל אף אחד...אני בעמצי מצטער על זה שהגעתי לשם...

ישן 08-10-2005, 23:21
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "אני בכלל מקווה"

קודם כל סטינגר,אתה לא מרוצה בנ"מ?להתראות...באמת,לא מתאים לך,כמו שאמרת תבקש העברה,תעבור למקום אחר שם תוכל למצות עצמך בצורה הטובה ביותר{אם בכלל תצליח לעבור...}
יש הרבה לוחמי נ"מ שמרוצים ומהשירות שלהם ומלשבי"ם שיהיו גאים להיום לוחמי נ"מ,ואני אחד מהם וזה לא משנה אם זה לוחם במערך הטק"א או במערך הטקטי,בסופו של דבר כולם חיילים וכולם עושים את אותו הדבר,פחות או יותר
ושנית וזה שאני צעיר{ואתה סך הכל מספר חודשים ספורים במערך,בגיל שלי,פחות או יותר}אתה צעיר בדיוק כמוני וההתנשאות שלך לא מתאימה,לא ראויה וחבל שכך מתנהלים הדברים.
אני לא נכנס עכשיו לפרטים הקטנים,אבל יש צורת דיבור,יש דרך להסביר ולא לדבר שטויות,אם אתה לוחם כמה חודשים זה לא אומר שאתה מומחה גדול..!

בכל מקרה,לא ראיתי כאן יותר מדי מלשבי"ם שמועמדים/אמורים/רוצים להתגייס במחזור הקרוב של נ"מ...תביעו את דעתם,זה יעזור...!
בכל מקרה,שיהיה לכל אחד בהצלחה בדרך בה הוא יבחר...!!!
ישן 09-10-2005, 00:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
טוב, אני מרשה לעצמי לדחף, בתקווה שאפשר יהיה לחזור לעניינים מעכשיו
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סטינגר!! שמתחילה ב "אני בכלל מקווה"

אז ככה, ידידי סטינגר.
לצערי אתה מהווה דוגמה טובה למה שאמרתי באשכול שפתחתי - אתה קובע עובדה לגבי מערכת על מסך פגישה שלך בגזרה בודדת עם לוחמי גולני, ומכאן אתה מכליל לגבי כלל המערכת.
ואתה טועה. אתה לא יודע אם החבר'ה האלה הם מפלוגת מסלול צעירה, שרק משתפשפים בשטח, או מגדוד שעבר לקו מנוחה (כמו אותו יחס"ר נחל שהוחלף ע"י גדוד תותחנים) אחרי טחינה רצינית של חצי שנה או יותר בקו קשה יותר. אתה פשוט לקחת עובדה אחת, בלי להכיר את הדרך בה המערכת פועלת, או להכיר לעומק את כל נושא הבט"ש וקבעת עובדה. אז אתה צעיר - עובדה. ואתה לא מכיר - גם עובדה. ובמקום להקשיב אתה מתעקש על בדל המידע שיש לך, שאף אחד לא אמר שהוא מוטעה. אומרים לך שהפירוש שלך הוא מוטעה, וזה, כבר מרגיז.
אז תקשיב. וככל שתעבור יותר זמן בצבא, אז גם תדע יותר, ועדיין יהיו אנשים שידעו יותר ממך, כמו קצינים, או אנשי קבע או כל מיני אנשים שהתחככו ביחידות אחרות יותר מאשר "שלום, שלום" ועם בעלי דרגות יותר בכירות מחפ"ש. אז אם אתה חושב שאתה יודע תגיד, ואם מתקנים אותך אנשים שמבינים יותר, אז תקשיב. לא בושה.

שבוע טוב.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 09-10-2005 בשעה 00:47.
ישן 14-10-2005, 16:19
  orrg7 orrg7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.05

אני יסביר לכם הכל עכשיו:
אני עכשיו בקן צפון עושה 16-5 (יש אפשרות שתעשו 11-3 תלוי בסוללה) ואני כרגע לא עושה כלום טוחן מים וזה סתם מסריח לא שווה להיות לא מקפד ולא קצין כי נשארים אותם יציאות אותה טחינה פשוט יש יותר סמכות.
קו שטחים לא הייתי אבל שם גם נמצאים 4 חודשים בשנה וטוחנים שמירות וסיורים יש גם מעצרים אבל גם זה סתם לא כזה רציני כמו שאמרו נ"מ זה בעיקר בט"ש
הטירונות עכשיו של אוגוסט 5 כבר רק עם טקא רמית וסטינגר וגם שם הטירונות נהיית יותר קלה משנים עברו והמסע מסכם שלהם אמור להיות בערך 12 קמ.
כל מה שאמרו על 05 או 03 לא יודע בדיוק עושים טירונות 03 אבל בתכלס כמעט אותו דבר כמו 05 בסוללה אולי יוצא לעשות כמה דברים שלא יצא בטירונות וזהו.
בעיקרון נ"מ זה לשעת מלחמה בעיקר ולבטש לא יותר מזה.
זהו זהו ויום טוב לכווווולם

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 14-10-2005 בשעה 16:46. סיבה: צנזורה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:25

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר