לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2005, 23:53
  UriSh UriSh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
רק שמור אותי מאוהביי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הסוף לח"ע?"

חברים יקרים,

בואו נשים קץ לפיקציה שנקראת ח"ע (חסם עורקים) מציל חיים.

ח"ע טוב לשימוש אך ורק במקרה של קטיעה, וגם אז, ברגעים הראשונים לא נגרם דימום מסיבי, בעיקר בגלל כיווץ של כלי דם ושרירים במקום הקטיעה.

בכל שאר המקרים, הנחה של ח"ע היא פעולה הירואית בלבד, מיותרת מבחינה רפואית ורק מסכנת את חיי הפצוע בטווח הרחוק, לכשיוסר חסם העורקים.

מרגע שמונח ח"ע, מתחילים להצטבר באזור החסום רעלים שונים (לא ניכנס לפזיולוגיה המדוייקת), וברגע שמוסר החסם, כל הגועל נפש זורם ישר לגוף וגורם לצרות צרורות. מצד שני, אם לא מסירים את החסם, יש סכנה אמיתית לגף עליה הוא הונח. אמנם במקרה זה מדובר על טווח של שעות, אבל הסכנה מהרעלים מתחילה קיימת כבר תוך דקות ספורות.

הטיפול היעיל ביותר לדימום הוא לחץ ישיר. שמעתי על התחבושת שבלינק, ונראה שהיא יעילה, בעיקר לאור הסירבול הנורא של התחבושת האישיות שאנחנו מכירים היום. מצד שני, נראה לי שיחס עלות-תועלת ימנע ממנה להיכנס ל"שירות פעיל".

אגב,
אם למישהו יש קשרים עם קרפ"ר, תבקשו ממנו שיוציאו את השיעור המיתולוגי "7 מקרים להנחת ח"ע..." מקורס חובשים.

חג שמייח ושנה טובה
UriSh
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2005, 09:06
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי UriSh שמתחילה ב "עידו ידידי"

אה, אז כנראה שלא הבנתי אותך - סליחה.

העלות - מכיוון שהמוצר לא מסחרי (כפי שכתבתי) אלא נמצא בניסויים בצה"ל ובמגן דוד אין לי תמחור מדוייק אבל היא צפויה להיות זולה - סדר גודל של דולרים/שקלים בודדים.

בסך הכל מדובר במשהו שדומה מאד לנייר נצמד (אגב מי שמייצר אותו כרגע - בכמויות קטנות - היא חברה שעושה נייר נצמד ). על פי סודי - המפתח - הדבר הזה כבר הציל לא מעט חיים ברצועה - גם של חיילים בהם הוא טיפל וגם של פצועים אחרים. הוא שלח לנו תמונה לכתבה אבל היא הייתה מזעזעת מידי ולא יכולנו לשים אותה (זה היה משהו של פצוע ראש שדימם בצורה מסיבית ורק התחבושת הזאת יכלה להציל אותו - בסוף הוא חי ואפילו לא נגרם לו נזק מוחי...).

בקיצור - כרגע הבחור מחכה שצה"ל ובמד"א יגיעו להחלטה ובכל מקרה הוא זקוק למשקיע (אגב פינו אותו מהבית - הוא היה ברצועה - ככה שאין לי כל כך מושג מה נסגר איתו היום).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר