לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2005, 12:04
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
חוזה שבע"פ תקף כמו חוזה שבכתב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי limor881 שמתחילה ב "שכירות דירה ללא חתימה על חוזה"

התנהגותכם מלמדת על כוונות הצדדים לקיים חוזה שכירות.

במקרים של הפרת חוזה, באופן תיאורטי ניתן לבקש סעד מבית המשפט לאכוף אותו (כלומר שתשלמו שכר דירה מלא) אבל בנסיבות המקרה שלכם הסבירות לכך נמוכה.

לפי דברייך אני מבין שהייתם אמורים להיכנס עוד חודש וחצי.

לדעתי עדיף לנסות להתפשר על פיצוי הוגן לבעל הדירה, בתור הצעה ראשונית הייתי מציע לו לממן עבורו מודעת שכירות בעיתון נפוץ. כך אתם עוזרים לו למזער למינימום את הנזק שנגרם לו, מוציאים ממנו את הרצון לתבוע ובונים לכם רקע משפטי של תום לב ונסיון לעזור...

שני החוקים הרלוונטיים למקרה הנ"ל:

חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג - 1973
http://www.moit.gov.il/NR/exeres/24...8D6C7B7D9ED.htm

חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970
http://www.moit.gov.il/NR/exeres/FF...95A001D9AC3.htm

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2005, 22:30
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
עקרונית, אכן הסכם שבע"פ בד"כ תופס
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי limor881 שמתחילה ב "א. תודה רבה על העזרה!!!!! ..."

למעט בהסכמים הנוגעים למקרקעין.

אני בדעה, כי כל עוד לא נחתם חוזה שכירות ולא הועברה תמורה - הצדדים לא הביעו את הסכמתם הסופית לשכירות המדוברת. באותה מידה בעל הדירה יכול היה למצוא שוכר אחר תחתכם.

איני יודע מה היה טיב ההסכמות בינכם במסגרת המו"מ. איני יודע אם סכמתם את תנאי השכירות או האם היו בינכם חילוקי דעות כלשהם.
מכל מקום, נשאלת השאלה מדוע לא חתמתם על חוזה שכירות (אולי המצב היה נוח לבעל הדירה).

מבחינה חוזית, יהיה קשה לאכוף עליכם שכירות שפרטיה לא סוכמו בכתב, קל וחומר כאשר גרסותיהם של שני הצדדים עשויות להיות שונות לעניין זה. מצד אחד, הכנסתם חפצים לדירה - דבר המעיד על רצון להיכנס לדירה, אולם מצד שני לא שילמתם תמורה ומבחינתכם הדבר היה מותנה בכך שייחתם חוזה ושהדברים יסתדרו..

אני סבור במקרה הזה, כי הואיל וכניסתכם המושערת היתה צריכה להיות רק בעוד חודש וחצי - לבעל הדירה יש די זמן למצוא דייר חלופי. לפיכך, ככל שתרצו להיות הוגנים ולהשקיט את מצפונכם - תוכלו להסכים לממן מודעה על חשבונכם.

מכל מקום, אין בפנינו את כל העובודות. יכול להיות שדווקא התנהגות בעל הדירה מחזקת את העובדה שהשכירות שלכם היתה על תנאי.. אם כך הוא, אולי בכלל לא מגיע לו פיצוי..

ישן 05-10-2005, 10:49
  limor881 limor881 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.05
שאלה נוספת להבהרה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי limor881 שמתחילה ב "שכירות דירה ללא חתימה על חוזה"

אוקיי,

אז קודם כל תודה רבה לכולם, אין לכם מושג עד כמה זה עוזר.
אני אדבר עם בעל הדירה מחר. באופן עקרוני, יהיה לי מאוד קל למצוא מחליפים כיוון שאלו סטודנטים והדירה היא כ-10 דקות הליכה מהלימודים.
שאלה: אם בעל הדירה נזכר עכשיו שמגיע לו פיצוי, אז כנראה שגם אם היינו נכנסים אז החוזה היה נחתם עכשיו. אני מאמינה שהוא ביטח את עצמו עם דיירים נוספים- הרי זו מציאה וכל מה שהוא בתחתית השורה רוצה זה כסף נוסף.
בכדי להבהיר את העניין, שכ"ד נקבע מראש, זמן השכירות היה משוער.
במידה והוא מצא כבר דייר חדש (מה שסביר להניח שקרה) מה עליי להציע לו כפיצוי?
לדעתי אין צורך בפיצוי, אך במידה והוא טוען שהיה יכול להכניס דיירים לפנ י- מה אז עליי להציע לו?
ישן 05-10-2005, 11:12
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
אם הוא כבר מצא דיירים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי limor881 שמתחילה ב "שאלה נוספת להבהרה..."

אז עדיף להימנע מדיון משפטי-אקדמי בנושא הפיצוי.
בואו אליו עם סלסלת שי לראש השנה או עציץ חביב, תגידו שאתם מתנצלים אם נגרמה לו עוגמת נפש ולכו לדרככם.

אם בכל זאת תעלה מצידו דרישה לפיצוי מוגזם, תמיד אפשר לאמר לו (בעדינות) כי לא ממש הסכמתם לשכור את הדירה, לא סוכמו כל התנאים ולא היתה "גמירות דעת". אומנם העברת החפצים על ידכם מלמדת על כוונה לשכור, אבל כוונתכם המקורית היתה שבזכות צעד זה הוא יוריד במחיר, יסכים כי הארנונה המים, החשמל והטלפון יהיו על חשבונו, יחליף את הרצפה לפרקט איטלקי וישים ג'קוזי באמבטיה. בהנחה שהוא לא מתכוון לבוא לקראתכם בדברים אלו, אתם נאלצים לחפש דירה אחרת...
או במילים אחרות- אומנם חוזה בעל פה מחייב, אבל קשה להוכיח כי הוא נכרת בין הצדדים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר