לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2005, 10:47
  _el _el אינו מחובר  
היסטוריה צבאית, בדגש על ישראלית

חבר מתאריך: 30.03.04
איך נולד הנועלן
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פין נועלן. הנועלן מיועד..."

האבא של ה- M16, ה- AR15, לא כלל את החלק המוזר והלא ממש שימושי הזה, אשר בדגמיו הישנים, לפני שהפכו את קצהו לעגול, גרם בעיקר נזק בכך שנתפס באפוד.

ההגיון שמאחורי החלק הוא בכך שבניגוד למרבית הרובים עד אז, את ידית הדריכה של ה- M16 אפשר רק למשוך ולא לדחוף, וכך לכאורה אי אפשר להכניס כדור לקנה אם הוא לא רוצה (למרות שלמעשה אפשר פשוט לנסות לדרוך שוב ולתת לקפיץ המחזיר לעשות את שלו, ואם זה לא עוזר, אז כנראה שרצוי שלא יכנס כדור לקנה).

לפי הספר National Defense שנכתב בידי James Fallows. ההחלטה על הוספת החלק התקבלה לא על ידי איש מקצוע אלא על ידי הגנרל ארל וילר, שהיה רמטכ"ל הצבא האמריקאי ואחר כך ראש המטות המשולבים. אם אפשר לסמוך על המחבר (ואני נוטה שלא לקבל כל מה שהוא אומר, משום שהוא קודם החליט שהצבא האמריקאי מטומטם ורק אחר כך התחיל לאסוף הוכחות לכך), אז הצבא הצליח להפוך נשק מצויין (AR15) לנשק נורא (M16) באמצעות כפיית שורה של שינויים לא נחוצים, שהנועלן הוא אחד מהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2005, 11:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מכלול לא נעול
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "אבל,"

סיבות הקשורות לתנועת המכלול: יכול להיווצר גם מליכלוך ופיח וכשטבעות המרווח של השושנה עלו אחת על השניה עקב טעות בניקיון הנשק (דבר שמוביל, בהכרח, לפיוח). זאת בנוסף לדריכה איטית, לא מלאה מבוקרת או החזרת הידית לפנים.
הסיבות הנ"ל מונעות מהמכלול לחזור עד הסוף לפנים.

סיבות הקשורות לכניסת הכדור לבית הבליעה: כדור עקום/מעוות/מלוכלך או מצב נדיר מאד של שרוול (כדור, בד"כ מעוות , שרק הכרכוב שלו נחלץ אך מעטפת התרמיל נקרעה ונשארה תקועה בתוך בית הבליעה.

אם רק המכלול לא חזר לפנים (מהסיבות הראשונות) כדאי לנעול אותו ע"י הנועלן.

אם הכדור לא נכנס היטב לבית הבליעה עדיף לא לנעול ולא לירות (כשהיה לי שרוול לפני חצי שנה, נעלתי והנשק התפוצץ).

הבעיה היא שלא יודעים מה הסיבה, לכן אין שום תפעול מעצור ע"י לחיצה על הנועלן (כמו במעצור "אין הזנה" - מעצור ראשון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:55

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר