לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2005, 10:56
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אהה..."

אני מצטרף לשאלה בנוגע לנאוטילוס.

כבר מזמן שאני עוכב אחר פיתוח המערכת (או כרגע הפסקת הפיתוח) וגם לאחר שביררתי עם הגורמים המוסמכים ביותר בנושא (לא אפרט מטעמים מובנים) עדיין אין לי תשובה משביעת רצון מדוע ישראל לא לוקחת את הנאוטילוס במצבו הנוכחי (מערכת הניסויי המגושמת והקבועה) ולפחות מנסה אותו כנגד קאסמים.

טענתי היא שאין לנו מה להפסיד - האמריקאים - ככל שאני יודע - לא מתנגדים להבאת המערכת לארץ - וכרגע אין לנו שום מערכת אחרת. אפילו אם המערכת תצליח ליירט אחוז קטן מאד מהרקטות המגיעות עדיין יהיה רווח (רכשנו ניסיון בתפעול מערכת לייזר נגד טילים שכיום אין לאף מדינה בעולם). שלא לדבר על העובדה שכל הפלה של קאסם יכולה לחסוך חיי אדם ורכוש.

בשורה התחתונה (וזה לא שאני כזה חובב קונספירציות) יש לי הרגשה שיש כאן משהו לא כשר (אני סתם זורק כאן אפשרויות) אבל למשל שגורם בעל אינטרס וכוח באחת התעשיות הבטחוניות מעדיף שפרוייקט שלו יקודם על פני הבאת הנאוטילוס מחו"ל. אם אכן אלו הם פני הדברים אזי מצבה של מדינתנו עגום במיוחד.

עידו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2005, 20:52
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
לא מדוייק...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "גם אני מצטרף לשאלתך. לאור ההצלחה בניסויים לא מובן לי מדוע לא"

תפיסת הפיתוח של נושא נשק הלייזר נמצא בצומת דרכים.
ההתלבטות היא בין 2 סוגי טכנולוגיות שלכל אחת היתרונות והחסרונות שלה - לייזר מצב מוצק מול לייזר כימי (כולם רוצים לייזר מצב מוצק עם יכולות של הכימי).
בין היתר מדובר במערכת אב טיפוס שלא כ"כ ששים להוציא אותה משדה הניסויים (המערכת לא מוקשחת , לא MIL STD וכו').
מעבר לכך לאמריקאים עצמם עניין במערכת ונגזרותיה והעניין רק הולך וגובר לאור הפופולריות של האיומים העקיפים באפגניסטן ועיראק.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 06-10-2005, 21:56
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
לא אמרתי שלא...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "סלח לי אבל אני לא מבין את..."

ואני לא אמון על נציגי הפרוייקט מטעם מפא"ת (וישנם כאלה) , אבל מנסיוני בפיתוח אמל"ח הדברים לא פשוטים כפי שזה נראה - סביר להניח שהצבת המערכת בשדרות במצבה הנוכחי לא תועיל כלל ותזלול משאבים חיוניים לדברים אחרים (ולא להתחיל להתלהם על כך שתמיד יש כסף, שחיתויות וכו' - אני גם לא ממנה"ר/משרד האוצר או כל גוף תקציבי אחר).
מערכות במצב אב טיפוס המוכנסות לפיילוט/ניסוי אג"מי הן אתגר לא פשוט - ובמערכת מורכבת שכזו... כנראה שלא פרקטי וזה מבלי להתייחס כלל לסוגיות בטיחות , שבמערכת הנ"ל יש בשפע (החל מחומרים כימיים וכלה בבטיחות בלייזר).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר