לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2005, 21:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מפגש הפורום

בהמשך לאשכול הזה.

אנחנו מתכוונים לטייל ברמת הגולן בעקבות לוחמים.
הטיול ייתקיים ב20.109.05 יום חמישי חול-המועד סוכות.
מתווה כללי מאד של הטיול (הפרטים יסוכמו בימים הקרובים) :
9:30 מפגש בצומת מחניים.
עלייה לדרום הרמה לתל-סאקי (ייתכן עצירה באנדרטאת חטיבה 7 בצומת קצבייה).
מור"ק וסיור בתל-סאקי, תצפית כללית על דרום הרמה.
מור"ק בתל-פארס ו/או בחושנייה.
נסיעה צפונה למור"ק/סיור בחרמונית או בוסטר, אזור כללי עמק הבכא.
מור"ק וסיור תל פאחר
ביקור בגדוד טנקים פעיל (כבר תואם).
ביקור באתר שיש בו מים (לרחצה) ומקום לעשות מנגל רב משתתפים.
לילה טוב.

כל מי שמעוניין להשתתף מתבקש בדחיפות להודיע לת.ד. של יסעור מהיכן הוא מגיע. אם יש לו רכב. כמה אנשים מגיעים. ודרכי התקשרות (מס' פלאפון).

אנחנו זקוקים בדחיפות לאנשים שיעבירו את המור"קים. אנא הודיעו אם תוכלו לעשות זאת.

עיצות לשיפור וכו' וכו' נא לשרשר תחתי.

הודעות ועדכונים ישלחו באמצעות מיילים ופה בימים הקרובים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2005, 21:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

העסק מתחיל להתחמם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מפגש הפורום"

יש מישהו שמתכוון להגיע ועוד לא הודיע?

אם כן אז נא לשלוח במיידית הודעה לי או ליסעור.
אנא הקפידו לתת את הפרטים הבאים:
  • מהיכן אתם באים
  • האם אתם זקוקים להסעה/יש לכם רכב ותוכלו לסייע
  • כמה מגיעים
  • מספר פלאפון שבו ניתן להשיג אתכם
(גם מי שכבר הודיע שהוא בא ולא מסר משהו מהפרטים הנ"ל מתבקש לעשות זאת).

בנתיים רשומים אצלנו עשרים ושישה אנשים שמגיעים לטיול. ישנם עוד כמה שצריכים לתת אישור סופי. אם מישהו מאלו שהודיעו עד עכשיו על השתתפותם לא בטוח שהוא מגיע שיודיע לי בהקדם האפשרי.

לטיול עצמו יש לנו רק כשבע שעות אור (10:00-17:30). לכן חשוב לבנות תוכנית מסודרת. כנראה שנפגוש וותיקי קרבות באתרי הקרבות עצמם, ואולי גם תהיה לנו תצוגת אש ע"י טנק/מחלקת טנקים.
פרטים, מעניינים מאד, על התוכנית מחר....

מאחר ונהיה יותר מעשר מכוניות, אנחנו רוצים לסמן את הרכבים. לכן אנחנו רוצים לארגן דיגלון/סרט לקשירה על האנטנה. סרט כתום או כחול לא יכולו לעזור. אנחנו צריכים עזרה בעניין. מישהו יכול להפיק חמישה-עשר דיגלונים/סירטונים בצבע בולט שניתן יהיה לחבר לאנטנות?
מאחר וחלק מהמגיעים לא מכירים זה את זה אנחנו רוצים לארגן תגיות שם. התגיות צריכות להיות מדבקה שעליה הלוגו של הפורום ומקום לכתוב את השם ושם המשתמש בפורום. מי לוקח את התגיות תחת אחריותו?

בחלק מהאתרים שבהם נבקר (רשימה מדוייקת מחר) לא נקבל הדרכה, לכן, אתם מתבקשים להערך להדריך. אנא הודיעו לי מי רוצה להדריך והיכן.
באופן כללי כדאי להתחיל לקרוא, לקראת הטיול, ספרים רלוונטיים על מור"ק באזור (החל מהקרב על המים וההפגזות של הסורים וכלה במלחמת יו"כ). ספרים כמו עז 77, תאום כוונות, ועוד.

כיוון שהחושך יורד מוקדם נתמקד בטיול עצמו ופחות בעצירות ובארוחות. בתום הטיול נעצור בחניון מסודר ונקיים ארוחה משמעותית (מישהו מתנגד למנגל?).
לארוחה כזו יש עלויות מסויימות ויש ציוד שנדרש להביא מראש (יש להערך עם מזון וכלים כשרים). מישהו מוכן לקחת את האירגון על עצמו?

ישן 12-10-2005, 06:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי tomsami שמתחילה ב "שאלה"

כולם מוזמנים (אפילו מי שלא כותב בפורום).
לגבי מזון:
  • במשך היום - כל אחד לעצמו
  • בערב, לפני הארוחה הכללית - נקנה ביחד את כל המצרכים. ין צורך ביותר מידי הכנות (לצורך חיתוך ירקות והכנת הבשר אני יכול להביא כלים כשרים).
אני אביא מנגל כשר אחד. אנחנו זקוקים לאחד נוסף.

ישן 12-10-2005, 07:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

עידכונים

אני קצת חולה כך שאתמול היה לי מאד קשה להתעסק באירגון.
כעיקרון המסלול שלנו נודד צפונה יותר מהתיכנון המקורי לצפון הרמה, ומתקצר, כלומר יהיו פחות עצירות.
אני יכול לספק בנתיים מתווה מאד כללי. לצערי, כמו ישראלים הפרטים המדוייקים יסגרו רק יום לפני הטיול:
9:30 מפגש כבר באתר מור"ק במרכז הרמה. ולא בצומת מחניים, חבל שנמתין חצי שעה או יותר ולא נעשה כלום בזמן הזה. אנחנו לא מתרחקים אך חוסכים בזמן. מי שיאחר יגיע לאתר הזה. אשמח לקבל הצעות לאתר שכזה.
10:00 ביקור באתר נוסף, בשאיפה לאנדטרת חטיבה 7 בצומת קצביה. באנדטרה נוכל לקבל הדרכה ולצפות בסרטים/מצגות על חשיבות הרמה, קרבות ברמה, מלחמת ששת הימים או מלחמת יו"כ (נבחר סרט אחד בתיאום עם הק' חינוך חטיבה (כנראה שייסגרק כבר היום).
עובדה - באותו יום מקיימים כל גדודי החטיבה יום משפחות שכולות. ביום הזה ישנם טקסים באנדרטאות החטיבה (הגדודים, הפלס"ר, ובקצביה) ובמפקדות הגדודים עצמם. בגדוד 77 יש אלמנט נוסף (לא חשובים הפרטים כרגע) ולא נוכל להצטרף אליו. באותו יום מתקיים גם טיול של ועד עובדי נמל חיפה המאמץ את חטיבה 7.
החיסרון: גורמי מפקדת החטיבה והגדודים בהם חשבתי להסתייע עסוקים מאד.
היתרון: הרבה מוותיקי הקרבות מגיעים באותו יום לרמה וישנם ארועים והדרכות שכבר מתקיימים ואפשר להסתפח אליהם.
אני מנסה לארגן לנו, בסיוע אביגדור קהלני, הדרכה של מישהו מהלוחמים בעמק הבכא.
בכל מקרה, אני רוצה להכניס כחלק מהלו"ז את:
11:15 טכס זיכרון, גדוד עז 77 באנדרטת הגדוד בחרמונית. הטכס בנוכחות סגל הגדוד הנוכחי, המשפחות השכולות וותיקי הגדוד. הרעיון הוא לתפוס את הותיקים במקום ולקבל מהם הדרכה.
הנסיעה מצומת קצביה לחרמונית תהיה דרך מושב קשת (הכביש השחור הקרוב לגבול) בהתאם לעמידה בזמנים יכול להיות שנעצור בדרך לתצפית או מור"ק באחת האנדרטאות/נקודות מור"E באזור).
בצהרים אתר מור"ק נוסף: בקשר לקרב על המים או לחטיבת גולני (תל-עזיזיאת, פאחר, ORI ידריך אם הוא יגיע).
אחר הצהרים - ביקור בגדוד שיריון פעיל. אנחנו נבקר בגדוד של חטיבה 188 באחת הפלוגות. נשוחח עם המ"פ והחיילים ונבקר במשטח הטנקים הפרטים כבר סגורים ולא אוכל לפרטם כאן.
לקראת ערב- ירידה מהרמה לאתר עם מים - כנראה עין טינה. האמיצים יוכלו להיכנס לשחות. ארוחת ערב חגיגית ופרידה.

ציוד מומלץ:

• ספרים בנושא מור"ק ברמת הגולן.
  • מזון למשך היום שאין צורך להתעסק בהכנתו (כריכים).
  • כובע
  • מים
  • נעלי הליכה נוחות (למרות שלא מתוכננות הליכות רציניות)
  • מצלמה
  • מפה (בקרוב תהיה כאן מפה להדפסה עם נקודות העצירה המתוכנות, רצוי להביא אותה, אך לא להסתפק בה).
  • פנס
אנחנו זקוקים לאנשים שמוכנים לקחת אחריות :
  1. תגיות שם - מאחר וחלק מהמגיעים לא מכירים זה את זה אנחנו רוצים לארגן תגיות שם. התגיות צריכות להיות מדבקה שעליה הלוגו של הפורום ומקום לכתוב את השם ושם המשתמש בפורום. האחריות היא על עיצוב המדבקה, הדפסה, הבאת המדבקות וטושים לטיול וחלוקת המדבקות לכולם.
  2. דיגלונים למכוניות - מאחר ונהיה יותר מעשר מכוניות, אנחנו רוצים לסמן את הרכבים. לכן אנחנו רוצים לארגן דיגלון/סרט לקשירה על האנטנה. סרט כתום או כחול לא יכולו לעזור. אנחנו צריכים עזרה בעניין. מישהו יכול להפיק חמישה-עשר דיגלונים/סירטונים בצבע בולט שניתן יהיה לחבר לאנטנות?
  3. איסוף הכסף לטובת הקניה של ארוחת הערב. עוד לא ברור מה יהיה הסכום, סביר שהוא לא יגיע ל50 ש"ח לאדם. צריכה להיות פה אחריות של איסוף הכסף ורישום.
  4. הצעות לאתרים לביקור ולהדרכה.
  5. הכנת מפה - לפני הטיול נצרף כאן מפה להדפסה עם סימון של האתרים בהם נבקר. אנחנו צריכים סיוע גראפיי בהכנת המפה.
  6. אחראי עזרה ראשונה. יש לי אפשרות להביא תיק ע"ר לא מושלם ואני מע""ר. אם יש מישהו מוסמך יותר או תיק מסודר יותר זה עדיף.
יש כמה אנשים נוספים שמגיעים, יש כאלו שלא בטוחים לגבי ההגעה ויחליטו רק בערב שלפני הטיול (את האנשים הללו אני לא לוקח כרגע בחשבון).
שימו לב, כשאתם מודיעים לי על הגעה פרטו בבקשה: את נקודת היציאה שלכם, אם יש לכם איך להגיע או שאתם צריכים עזרה בהסעה. את מספר הטלפון שבו ניתן לתפוס אתכם וכתובת דוא"ל פעילה.

הערות והארות יתקבלו בברכה,
יוסי

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 12-10-2005 בשעה 07:18.
ישן 12-10-2005, 07:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עידכונים"

רעיון לעצירה הראשונה- מקום המפגש ב9:30 - מצפה גדות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.bet-alon.co.il/var/img/maps/site/thumb/map157]

ליחצו להגדלה

מצפה גדות אתר-הנצחה ומקום תצפית ברמת-הגולן, כק"מ צפונית מזרחית לגשר בנות יעקב, מעל קיבוץ גדות. עד מלחמת ששת הימים היה מוצב סורי שנקרא מורתפע (בעברית "הנישא"), אחד מהמוצבים המבוצרים ביותר בגולן, בשטחו שרדו תעלות קשר ושדות מוקשים.
בפסגת המוצב אנדרטת זכרון לחטיבת "הגולן", לחיילים שנפלו ממלחמת ששת הימים עד מבצע שלום הגליל. האנדרטה מצויה ברחבת זיכרון, ובמרכזה מבנה משולש מבטון חשוף, הפונה באלכסון מזרחה, אל עבר הגולן. כיוונו מסמל את צאתה של החטיבה לקרבות ההבקעה בגולן במלחמת ששת הימים. בצד האנדרטה ניצב סלע ועליו חקוקים דברים שאמר מפקד החטיבה במלחמה לחברי קיבוץ גדות:
"מכאן אתם נראים גדולים שבעתיים".
האמן עזרא אוריון, שהיה מפקד סיירת החטיבה בששת הימים, הוא שעיצב את האנדרטה והאתר, שנחנכו ב-10 ביוני 1972.
מקורות מדריך ישראל החדש כרך 2: החרמון והגולן / מנחם מרכוס, כתר, ע' 152

ישן 12-10-2005, 08:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "תגדיר בבקשה למה הכוונה -"מפה""

ייצור מפה, עדיף שתהיה להדפסה גם בשחור לבן וגם בצבעוני (אם מישהו יוכל להדפיס 15 עותקים צבעוטניים זה יהיה מעולה!).
על המפה צריך שלא יהיו סימונים מיותרים ומבלבלים, אלא רקהסימונים של הטיול שלנו: נקודות העצירה והכבישים לנסיעה.
אם בא לך גם לצרף בצד המפה הסברים ותמונות (שאפשר למצוא באתרים ברשת) זה יהיה בכלל גדול.

ישן 12-10-2005, 08:22
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
למה מפה?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ייצור מפה, עדיף שתהיה להדפסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
ייצור מפה, עדיף שתהיה להדפסה גם בשחור לבן וגם בצבעוני (אם מישהו יוכל להדפיס 15 עותקים צבעוטניים זה יהיה מעולה!).
על המפה צריך שלא יהיו סימונים מיותרים ומבלבלים, אלא רקהסימונים של הטיול שלנו: נקודות העצירה והכבישים לנסיעה.
אם בא לך גם לצרף בצד המפה הסברים ותמונות (שאפשר למצוא באתרים ברשת) זה יהיה בכלל גדול.

זה נשמע כאילו אתה רוצה להפיק ספר....

לסמן במפה גם את הר יוסיפון?

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 12-10-2005 בשעה 08:25.
ישן 12-10-2005, 08:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום מפות לסיוע להכנת המפה להדפסה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עידכונים"

צפון הרמה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מרכז הרמה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ליחצו על המפות להגדלה. המפות באדיבות עמותת התיירות גולן.

תחנות לסימון:
  1. צומת מחניים. אין מפגש במקום אבל כדאי לסמן את העליה לרמה - הכביש מזרחה עד למצפה גדות.
  2. מצפה גדות - הכביש דרך צומת בית המכס- צומת נשוט ועד צומת קצרין.
  3. צומת קצביה (מופיעה כצומת קצרין) הכביש מזרחה וצפונה דרך צומת קשת, צפונה בצומת הבשן, צפונה (ימינה) בצומת זיוון, ישר בצומת בראון ופניה ימינה (מזרחה) מול מושב אל-רום לכניסה ללאנדרטת עז 77.
  4. אנדרטת עז 77-עמק הבכא.
  5. מכאן הטיול עדיין לא סגור
    • תיתכן חזרה לנפח. תלוי באישור כניסה למקום א' או בהדרכה במקום ב' הסמוך (יש פה חברים של מיכי רצון או אפי איתם?).
    • אפשרות אחרת היא נסיעה לתל פאחר ו/או תל עזיזאת.
  6. מכאן נמשיך לכביש היורד מצומת ווסט (האמיר) דרך מחנות רוויה אל גדוד 74 (מחנה יונתן) ברוויה ב. אם מגיעים מנפח נוסעים צפונה בצומת נפח ופונים שמאלה (מערבה) בכיכר של ווסט. אם מגיעים מתל פאחר נוסעים דרומה בציר הנפט, חוויה בפני עצמה, עד למחנה רוויה.
  7. אחרי הביקור בגדוד 74 נרד מהרמה עד צומת גונן, שם נפנה דרומה עד לעין תינה. בעין תינה תתקיים ארוחת הערב.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 12-10-2005 בשעה 13:16.
ישן 12-10-2005, 09:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

צילום
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]אפשרות נוספת..."

אני מבין שאתה מתכוון במקום עין תינה?
עד כמה הגישה נוחה לכל רכב?
כמה מקום יהיה שם ל15 מכוניות?
צריך לזכור שהתנועה הזאת כבר תהיה בחשיכה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.mototracks.co.il/maps/mas_maps/Golan.jpg]

ישן 12-10-2005, 12:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

סגרתי עם קהלני שהוא ידבר איתנו באנדרטת הגדוד אחרי הטכס. הוא יוכל להקדיש לנו כרבע שעה.
אנחנו נצטרך יותר מכך ואני מנסה לארגמן מישהו נוסף מוותיקי הגדוד שיצטרף אלינו.

לגבי עומסי תנועה - בכוונה בחרתי צירים פחות מוכרים ופחות עמוסים. מה גם שאנחנו מתחילים את היום לפני כולם. ממה שהצלחתי לברר אף קבוצה לא מגיעה לרמה לפני 10:00.

יש עדיין קצת בעיות עם אנדרטת החטיבה. אני מקווה שבכל זאת נצליח לארגן את זה. בעיקר את הסרטים.
בכל מקרה יש אפשרות לצפות בסרט מרגש מאד על עמק הבכא באולם של קיבוץ אל רום.

הסרט מומלץ מאד. יש עלות של כמה שקלים ואני עוד צריך לתאם אותו.

מישהו יכול לסרוק את הכתבה של עוזי טאובר על הקרב בעמק הבכא מהגליון האחרון של טבע הדברים?

ישן 12-10-2005, 12:52
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סגרתי עם קהלני שהוא ידבר..."

באנדרטת הגדוד יפגוש אותנו גם נח טימיאנקר שפיקד על צוות הטנק שמופיע במצגת שהרומני העלה קודם. למי שלא צפה כדאי לעשות זאת עכשיו.
נח השתחרר מצה"ל בשנת 1996 בדרגת אל"ם אחרי שהספיק למלא תפקידים שונים, ובינהם: מג"ד 53 וקצין אג"ם של חטיבה 7.
הוא מוכן להקדיש לנו ככל שידרש.
לו"ז סופי לצורך העניין ייסגר רק בתחילת שבוע הבא.

ישן 12-10-2005, 13:05
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
ממליץ בחום על הסרט בקיבוץ אלרום
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סגרתי עם קהלני שהוא ידבר..."

צפיתי בו ביחד עם הסוללה שלי בתרבות יום א' שהיתה לנו. פשוט מרתק. (כמובן שאשמח לצפות בו שוב).
יוסי, מה הסיכוי שנוכל להיכנס למחנה עוצבת געש בנפח ולהתכנס באולם השו"ח שנמצא שם? יש שם שו"ח ענק של כל רמת הגולן, עם יציע ישיבה לצופים+תערוכה של אמל"ח סורי במקום.

אנדרטת חטיבה 7 נמצאת לא רחוק ממתקן גולן נכון? אז למה שלא ניפגש באזור צומת יהודיה? זה קצת יותר קרוב לאלה שמגיעים מרחוק.

עוד משהו קטן- ציינת שכדי להגיע מנפח למחנות רוויה יש לפנות ימינה בצומת ווסט, אם תפנה ימינה אתה תגיע למרום גולן ולאל פורן. כדי להגיע מצומת ווסט למחנות רוויה יש לפנות שמאלה בצומת.

ישן 12-10-2005, 13:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ממליץ בחום על הסרט בקיבוץ אלרום"

1. סרט באלרום - אם נצליח לראות את הסרטים באנדרטת החטיבה ייתכן שהוא יהיה מיותר. בכל מקרה אנחנו ננסה להכניס גם אותו.
  2. שו"ח ותצוגת רק"ם במחנה נפח - אנחנו מנסים לארגן את הכניסה לשם. זה לא פשוט.
  3. אנדרטת החטיבה קרובה למתקן גולן, אבל אני לא ראוה סיבה לעלות לרמה דרך צומת יהודיה (אלא אם כן מישהו מגיע מכיוון טבריה ואין לי מישהו כזה ברשימות. מכיוון שאנחנו עולים דרך מחניים, נראה לי מתאים שנעצור וניפגש בגדות, המקדימים יהנו מביקור במקום בזמן שהם מחכים למאחרים.
  4. אכן טעיתי, כשכתבתי ימינה (אבל גם נתתי כיוון מערב) אני אערוך. תודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר