לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 06-10-2005, 03:22
  yubar yubar אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.09.05
הודעות: 36
בראונינג 0.5

טוב כמו שאמרתי ....טיפה מידע על הבראונינג 0.5 ,

הבראונינג הוא מקלע כבד בקוטר 0.5 אינטש (12.7 מ"מ). זהו אחד המקלעים הותיקים והנפוצים בעולם שעדיין נמצאים בשימוש. הבראונינג הוא עדיין המק"כ הראשי של צה"ל והכוחות המזוינים של ארה"ב, וידוע בזכות האמינות והדיוק המצוינים וכוח האש הגדול שלו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבראונינג, שבארה"ב זכה לכינוי Ma Deuce ובצה"ל נקרא פשוט מק"כ (ראשי תיבות של "מקלע כבד") תוכנן בידי ג'ון בראונינג עוד בשנות ה-20 של המאה ה-20 (1921). בעיקרון הוא היה אמור לשמש כנשק נגד טנקים, אבל בגלל השיפור בשריון שלהם במהלך התקופה שלפני מלחמת העולם השנייה ייעודו הוסב למקלע כבד. במהלך השונים הוכנסו מספר שיפורים לבראונינג שהעיקרית שבהן היא התקנת קנה מעובה הניתן להחלפה מהירה. מלבד שיפורים אלה, התכנון המקורי של בראונינג לא השתנה באופן משמעותי.

הקליבר של הבראונינג הוא 12.7 מ"מ והתחמושת שהוא יורה נקראת 0.50 BMG ותוכננה במיוחד עבורו (BMG מציין "מכונת ירייה בראונינג"). כיום, נעשה שימוש בתחמושת הזאת גם ברובי צלפים כבדים דוגמת ה M82A1 בארט.

הבראונינג מקורר באמצעות אוויר ומוזן ע"י שרשיר. עקרון הפעולה שלו מבוסס על רתע קצר. מנגנון זה עובד באופן הבא:
  1. בהתחלה, הבריח והקנה נעולים ביחד ונרתעים אחורה בירי הראשון. (אחרי שהקליע יוצא מהקנה הגזים "מכים" כל קצה הקנה ואז הקנה נירתע אחורה....לפעמים מתקינים מגביר רתע על הקנה שגורם לכמות גזים גדולה יותר להכות על הקנה ואז קצב האש במק"כ גדל).
  2. אחרי מרחק קצר, הבריח והקנה נפרדים והבריח ממשיך לנוע ביחס לקנה.
  3. פעולה זו פותחת את הבריח ומושכת את שרשיר התחמושת לתוך הנשק.
  4. הבריח חוזר, גורף עוד קליע וטוען אותו לבית הבליעה.
  5. אם ההדק עדיין לחוץ, הקליע נורה ומחזור הירי מתחיל מהתחלה.
קצב הירי של פעולה זו היא 550 קליעים לדקה. בפועל, אי-אפשר לירות 550 קליעים בדקה בקצב הזה בגלל מגבלות של התחממות הקנה. כדי למנוע התחממות קנה רצינית, הירי נעשה בדרך כלל במטחים קצרים, כאשר בין מטח למטח נותנים מספר שניות לקנה להתקרר.בנוסף בצה"ל חייבת להיות מותקנת לפחות על קנה אחד של המק"כ ידית שבעזרתה קל יותר לפרק את הקנה ולהחליף אותו בקנה רזרבי משום שהידית כמעט ולא מתחממת בעוד שהקנה מאוד מאוד חם.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילההבראונינג מסוגל הן לירי בבודדות והן לירי אוטומטי מלא. (על מנת לירות בודדת יש לדרוך את הנשק ואז מתחת להדק ישנו מן "וו" או "קרס" שאיתו תופסים את הכפתור שאחראי לשיחרור הבריח של הנשק ואז כל פעם שלוחצים על ההדק הנשק יורה ירייה אחת) כאשר הוא מיוצב על חצובה נייחת, טווח הירי המקסימלי של הבראונינג הוא 7 ק"מ ואילו הטווח האפקטיבי הוא בערך 2 ק"מ. המקלע עצמו שוקל 38 ק"ג והחצובה שלו שוקלת 20 ק"ג.

הבראונינג משומש במגוון תפקידים:
  • נשק תמיכה בינוני-כבד לחי"ר.
  • תותח נ"מ בספינות הצי האמריקני (ואז הוא מופיע בקונפיגורציה הכוללת מקלע כפול - הדק אחד המפעיל שני קנים מקבילים). ואם אני לא טועה גם בצה"ל הוא מתקן על ספינות חיל הים(אם מישהו יכול לבדוק את הנושא זה יהיה סבבה).
  • נשק ראשי או משני ברכב קרבי משוריין.
  • מקלע מקביל (coaxial gun) בטנק.

ואם אני זוכר נכון בארה"ב מקלע כזה עולה בערך $14,002

עוד חשוב להגיד שכל פעם שמרכיבים את הקנה של המק"כ יש לעשות לו "תיאום קנה" ו"תיאום נקירה"
כלומר:
תיאום קנה: בודק שהמרחק בין הקנה לבריח לא גדול מדי....כדי שלא יווצר מצב של ה.ר.ת גדול (הרחק ראש תחמיש). במצב כזה אם יירו בנשק הנשק יתפוצץ(הגזים יברחו לאחורה ולכל מיני כיוונים ויהיה פיצוץ).
תיאום נקירה: כלומר בודקים אם אחרי בדרכנו את הנשק ושיחררנו את הבריח הנשק באמת יירה(במידה והנשק לא נוקר פותחים את העורפן שלו מסובבים איזשהו כפתור ואז בודקים עוד הפעם).
חשוב לציין שלפי הוראות קחש"ר תיאום קנה חייב להיות מבוצע רק ע"י קצין מוסמך.
תיאום הקנה ותיאום נקירה מבוצעים ע"י מדידים מסויימים.

בנוסף, ישנו שו"ש (כלומר שינויים ושיפורים) מסויים שהוחלט עליו אחרי "חומת מגן"
בעיקרון אפשר להזין את שרשיר הכדורים או משמאל או מימין
בגלל שהרבה מילואימניקים הסתבכו והתבלבלו והרסו כמה מק"כים הוחלט לבטל את ההזנה מצד ימין כלומר שיוכלו רק מצד שמאל להזין בכדורים(אני כמעט בטוח שמצד ימין זה בוטל)
אבל כמובן במקרה חירום או בקרב אפשר לבטל את השינוי הזה אבל צריך ידע של נשק.

עוד משהו מעניין:
במידה ובמהלך קרב ניתנת הוראה לינטוש את המק"כ ,כלומר לסגת ואין אפשרות לקחת את כל המק"כ (אחרי הכל זה כלי מאוד כבד) או במידה והולכים להפסיד ולא רוצים שהנשק ייפול לידי האוייב ושהוא ישתמש בו נגדנו ישנו פין מסויים שממוקם בצד שמאל למעלה בנשק וכאשר מושכים אותו החוצה כל הנשק מושבת ,כלומר אי אפשר להשתמש בנשק (בעיקרון מה שמשיכת הפין גורמת הוא שכל המנגנון של הנשק בפנים קורס ומתפרק). אז במקום לברוח עם מק"כ ששוקל כ-40 ק"ג פשוט אפשר לברוח עם פין מסכן ששוקל כמה גרמים. במידה והאוייב תופס גם את הפין....זה לא כ"כ פשוט להשמיש את הנשק בחזרה...אי אפשר פשוט לשים את הפין בנשק והוא יפעל (צריך להיות נשק ולדעת איך לסדר את החלקים שבפנים).

אם יש למישהו עוד מה להוסיף או לשאול הוא מוזמן בכיף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 06-10-2005, 03:27
  yubar yubar אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.09.05
הודעות: 36
זה משהו שרשמתי באשכול אחר אבל זה גם קשור למק"כ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yubar שמתחילה ב "בראונינג 0.5"

רציתי גם להוסיף משהו....

הרבה אנשים חושבים שבבראונינג 0.5 מה שמורכב על הקנה זה סתרשף שתפקדיו הם כמו למשל באם - 16 וכו'.

האמת היא שזהו מגביר רתע,כלומר ישנם קנים של 0.5 שלא מורכב עליהם מגביר רתע (צריך לכל 0.5 קנה אחד עם מגביר רתע וקנה אחד בלי - אפשר גם ששני הקנים יהיו עם...ככה זה לפי פקודות הצבא אם אני לא טועה).

תפקידו של מגביר הרתע הוא לתת לבראונינג קצב אש גדול יותר.
כלומר אחרי שהקליע יוצא מהקנה והגזים דוחפים את הקנה של הנשק אחורה וככה גורמים לירייה מחודשת ,
(בהזדמנות אני אכתוב פה איך בראונינג עובד)
ע"י הרכבת מגביר הרתע יותר גזים דוחפים את הקנה לאחרונה ביותר מהירות...וכך קצב האש גובר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 06-10-2005, 20:17
  Elad E Elad E אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.05
הודעות: 2,074
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "המקלע בתמונה של אלעד הוא 0.3"

אכן טל צודק, העלתי תמונה מטעה.

זה הכלי הנכון.
חוץ ממקלע קבוע במטוסי קרב הותקן גם בעמדות המקלענים על המפציצים הבינוניים (B-25, A26) ועל המפציצים הכבדים (B-17,B-24) מתוצרת ארה"ב במלחמה"ע ה-2:


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://tri.army.mil/LC/CS/csa/xm14m3.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://blindkat.hegewisch.net/lrdg/LRDG_images/m2_AP50.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://blindkat.hegewisch.net/lrdg/LRDG_images/50calm2.jpg]ועל שרמן צה"לי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 06-10-2005 בשעה 20:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 06-10-2005, 19:16
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.11.04
הודעות: 6,986
xm-312 המחליף העתידי של M2
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yubar שמתחילה ב "בראונינג 0.5"

ציטוט:U.S. Army Soldiers Test New Weapons in Germany
By U.S. Army Sgt. W. Wayne Marlow / 1st Infantry Division Public Affairs
GRAFENWÖHR, Germany, Oct. 4, 2005 – Soldiers with the 1st Infantry Division got a sneak peek at the Army’s future when they fired three experimental weapons at Grafenwöhr Training Area here.

The new weapons are upgraded versions of a grenade launcher, a machine gun and a semi-automatic rifle. The systems are produced at Picatinny Arsenal, an Army installation in New Jersey.

Army Lt. Col. Kevin Stoddard, project manager for crew-served weapons at Picatinny, said soldiers were getting a chance to fire “the next generation of soldier weapons.” He said the weapons were built from the ground up with feedback from soldiers after each step. The final result was the weapons that were fired Sept. 24.

" These weapons allow soldiers to get their first round on target, quickly engage the enemy and move to the next targe."
U.S. Army Lt. Col. Kevin Stoddard

With optical and thermal sights and little kickback, the weapons proved easy to fire, and most soldiers hit the targets on their first attempts.

“These weapons allow soldiers to get their first round on target, quickly engage the enemy and move to the next target,” Stoddard said....

....Also tested was the XM312 machine gun, which shoots, handles and maintains like a light machine gun. Army Spec. Jay Teller and others were amazed at both the accuracy and steadiness of the XM312.

“It has a site, and it doesn’t move much because there isn’t much kick, so you can keep your eye right on the crosshairs,” said Teller, who serves as a scout with C Troop, 1st Bn., 4th U.S. Cav. Rgt. “It’s a very easy weapon to shoot.”

The ability to lay the first round on target is what impressed Teller the most.

“It would have been very beneficial downrange. There’s zero time for the bad guy to see what’s going on,” he said.

That also means a more optimal use of ammunition, noted Army Spec. Jonathan Calvin, a fueler with Headquarters and Headquarters Company, 121st Signal Battalion.

“It conserves a lot of rounds because of the accuracy. You would be able to hit your target every time,” Calvin said.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globalsecurity.org/military/systems/ground/images/m312-4.jpg]

עוד מידע ותמונות על ה- xm-312:
http://www.globalsecurity.org/milit...ground/m312.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 07-10-2005, 12:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,838
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod] ...הבעיה שלא..."

גם לי לא זכור שהתקשתי לחבר שירשורים, להפך... בבוחן צוות הייתה לנו הקצאה של שישה כדורים וירנו כמאה .

הכדורים הלללו כנראה באמת מסוכנים, בחד הטיפולים על הטנקים אחד הטענים אצלנו זרק שירשור קצר לחבר שעמד מתחת לטנק. הכדורים פגעו בסטופר (גוש בטון שנמצא מאחורי חניון הטנקים) והתפוצצו, חוץ ממטף כב"ש אחד לא נפגע איש.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 02-01-2017, 22:52
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.10.03
הודעות: 10,416
מק"ח = מקלע קליבר חמישים ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yubar שמתחילה ב "בראונינג 0.5"

בספר של הוצאת אוספרי נכתב שה-M2 בראונינג נקרא בצה"ל מק"ח = מקלע קליבר חמישים.
האם מישהו יודע האם זה נכון או שמדובר בשגיאה שהשתרשה דוגמת המא"ג?

אגב, בספר דנים בעיקר בשימוש של ארה"ב במקלע, אבל מציינים שצה"ל משתמש ב-M2 כמקלע מקביל לתותח המותקן על טנקי המרכבה ושהירי בו נעשה מתוך הטנק ולא "על ידי חייל ששוכב על הצריח כפי שטוענות השמועות".

וכדי לתרום עוד משהו לשרשור זה הנה תמונה חדשה יחסית (~2012) של חיילי גולני יורים ב-M2:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מקור התמונה: אביר סולטן מיחידת דובר צה"ל, הועלה בפליקר תחת רישיון CC-BY-SA ומשם לוויקיפדיה. https://commons.wikimedia.org/wiki/...Makach-0016.jpg
_____________________________________
ArmouredDov_D9
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ארץ ישראל לעם ישראל - הציונות תנצח!
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 04-01-2017, 21:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.12.08
הודעות: 13,987
מקלע ה-0.5 על הטנקים היה גם בשימוש במגחים
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "המרכבה קיבלה מקלע מקביל 0.5..."

הוא לא נועד לשימוש בלוחמה, אלא לאימונים כהדמיה לירי תותח (נקרא מט"ז - "מטווח זעיר") לטווחים קצרים.
בקווים בשטחים היו משאירים אותו, בגלל השיעבוד שלו לתותח והיכולת של הקליע שלו לחדור קירות, וכל זאת מבלי שיהיה צורך "לדרדר אמצעים" ולירות בתותח.
בלבנון לא היינו משתמשים בו בגלל תירוץ קלוש שזה גורם לטנק להיראות מרחוק כמו טנק T סורי ולכן עלול לגרום לדו"צ, אבל בפועל המודולים למיגון חלקו העליון של הצריח פשוט הפריעו להרכבה של המקלע.
לאחר שצה"ל התקבע ב"מוד" בט"ש, המקלע הפך להיות קבוע על הצריח. במרכבות 2 ו-3 היו "משקפיים" שהיו מורכבים על ההדקים של המקלע, והטען היה מתפעל אותם מהצריח עם כבלים שנמשכו אליו פנימה (כבל אחד שמפעיל מנוף לדריכה של המקלע, כבל שני למנוף ללחיצה על ההדק). לאחר מכן הוכנסו לשימוש "משקפיים" פניאומטיות (אאז"נ), שלא הצריכו כבלים מסורבלים.
_____________________________________
"אילו שמוכנים לוותר על חירות חיונית כדי להרוויח ביטחון זמני, לא ראויים לא לחירות ולא לביטחון - ומהר מאוד חסרים את שניהם."
-בנג'מין פרנקלין

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 03-01-2017, 18:00
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 20,930
גם בחיל הים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yubar שמתחילה ב "בראונינג 0.5"

בשנים האחרונות השימוש במק"כ במסגרת חיל הים רק גובר, לאחר הוצאתו משימוש של התותח היספנו-סואיזה 20 מ"מ אשר שימש את ספינות הבט"ש במשך כמעט 50 שנה. מאחר ותנאי הפעילות בים יכולים להיות מאתגרים בכל רגע נתון, לפחות חלק מהכלים קיבלו חבילת שדרוג QCB המאפשרת החלפת קנה מהירה ללא צורך בתיאום נקירה - לפי סרט השוואתי שהועלה בעבר לרשת, .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מקלען אחורי על ספינת דבורה, עם מק"כ דגם רגיל. צילום: שי לוי, מאקו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מק"כ צד ע"ג סטי"ל. זהו דגם QCB הניתן לזיהוי לפי ידית הנשיאה השונה של הקנה, המאפשרת אחיזה והחלפה בנוחות ובמהירות. צילום: לא ידוע
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 04-01-2017, 22:48
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.10.03
הודעות: 10,416
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "מה היתה הבעיה עם המיניגאן?"

מיניגאן הוא למעשה מכונת ירייה חשמלית מסוג "מקלע גאטלינג", רק שהיא בקליבר קטן יחסית - 7.62 מ"מ. יש למיניגאן קצב אש מטורף אבל מגבלות של טווח וחדירה כמו כל מקלע 7.62 מ"מ.

למק"כ 0.5, שיורה תחמושת 12.7 מ"מ יש טווח ירי ארוך יותר, יכולת חדירה גבוהה יותר (באופן ניכר יותר גדולה מה-7.62 מ"מ), ואף יכולת לחדור שריון קל - דבר שימושי כאשר הירי הוא נגד כלי שיט קטנים.

זו הייתה הסיבה למה במלחמת העולם השנייה החליפו חיל האוויר האמריקאי ומערך הנ"מ את המקלעים שלהם מה-0.3 לבראונינג 0.5, אחרי שהצליחו לפתור את הבעיות שהיו בו ולסדר שיהיה לו קצב אש של למעלה מ-500 כדורים לדקה.
_____________________________________
ArmouredDov_D9
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ארץ ישראל לעם ישראל - הציונות תנצח!
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.66 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר