לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2005, 11:14
צלמית המשתמש של Mgefen
  Mgefen Mgefen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Mgefen שלח הודעה דרך MSN אל Mgefen
לגבי צילום במועדונים - ה-ISO לא יוצא טוב

1) רועי, ניר, משה
קראתי את התגובות שלכם באשכולות קדומים למדי
הבנתי שבמועדונים טוב לצלם עם ISO גבוה, ניסיתי לצלם ב-ISO 200 ומה אני יגיגד לכם, פשוט קטסטרופה מה שיצא. וזה כאשר היתה חשיפה של של 1/5 ופלאש שעושה הבזק אחד, ועוד אבזק, כאשר המצלמה בתכלס מצלמת בהבזק השני ויצא ממש ממש נורא!!!

עכשיו, אני שואל אותכם, אולי היתה בעיה מסויימת אצלי?
אני רוצה להעיר הערה: צילמתי לפני חמש דקות בחדר כאשר היה אור ממש ממש מזערי... ללא חצובה.
תמונות שצולמו עם ISO 50 יצאו יותר טובה.

2) רועי - רשמת באחת התגובות שלך, שיש מצלמות שיכולות לעשות פלאש ראשון לפני הצילום האמיתי ובצילום האמיתי עוד הבזק אחד וזה בעצם משפר את הפוקוס.
ניסיתי לצלם כמו שהצעת, ואז ניסיתי לצלם עם הבזק אחד - והתוצאה היתה זהה לחלוטין... מה אני צריך לעשות בשביל לשפר את החדות?

השאלות מופנות למסויימים כיוון שהם אלו שהציעו זאת,
אך כל אחד יכול להשיב לשאלות הנ"ל, תודה רבה!!!

ואגב - לא מזמן קראתי מדריך שאח מכם הביא לגבי הצמצם, כאשר הצמצם במספר נמוך,
כל מה שמאחור יצא יותר מטושטש מאשר צמצם במספר גבוה (במקרה שלי 2.8 ו-8.0).
אז אני שואל אותכם, באיזה מספר צריך להיות הצמצם בצילומי מועדון?

אני במאת צריך את העזרה הזאת כיוון שמחר אני רוצה לצאת למועודן ולהתחיל לצלם...!

3) מה דעתכם, סוללות של GP 2500 יספיקו ליותר מ-100 תמונות עם פלאש, אפילו צילום של שני הבזקים, משמע אם יש 100 תמונות אזי יש 200 הבזקים... יספיק או שכדאי להתייצב עם עוד 4 סוללות של 2200?

נערך לאחרונה ע"י Mgefen בתאריך 06-10-2005 בשעה 11:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2005, 13:00
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mgefen שמתחילה ב "לגבי צילום במועדונים - ה-ISO לא יוצא טוב"

צלם על איזו נמוך בשביל להמנע מרעש.
צילום מועדון הוא צילום קשה מאוד בגלל שלמצלמה קשה להתפקס בחושך.
אני זוכר שצילמתי עם ה D70 שלי פעם עם פלאש ידני, ובתקופה האחרונה עם ה SB800 - הבדל של יום ולילה (לפלאש החדש יש אפשרות פיקוס טובה יותר מאשר של המצלמה).
אתה יכול לשחק עם החשיפה בשביל להשיג תאורה מלאה יותר, או רדודה יותר.
חשיפה קצרה (1/100 למשל) תחשוף רק את הפלאש, וכל מה שמאחורה יהיה שחור (תלוי במרחק הרקע מהנושא). אם תצלם עם מהירות נמוכה כמו 1/5 תקבל הקפאה של הנושא ע"י הפלאש, ומריחה של התאורה מאחורה. זה די מגניב - נסה לשחק עם זה.
בנוגע לצמצם - צלם תמיד על 2.8. זה גם יחסוך לפלאש להפליק חזק (חוסך בבטריות) וגם מבודד את הנושא מהרקע בצורה טובה יותר (עומק שדה נמוך / רדוד).

בגדול - צילמוי מועדונים זה דבר קשה מכמה סיבות.
תאורה גרועה ודלה
צילומי אווירה דינאמית. אנשים זזים ורוקדים... תמונות לא מבויימות (במידה ואתה מתיימר לצלם צילומי אווירה, ולא סתם אנשים שבאים ואומרים לך "צלם אותי!! - איפה אני יכול לראות את התמונות?" "לאן אתה מצלם?" וכו'... ואז כל מה שאתה משיג זה סתם תמונות של חברה' שאין לך מושג מי הם ואין לך מה לעשות עם התמונות.

אם תצליח לאלתר חצובה למצלמה במקום מגניב (למשל עמדת ה DJ), בצע חשיפה ארוכה ותראה את כל הבלאגן של התאורה במועדון... יש לי כמה תמונות ממש מגניבות שצילמתי בשיטה הזו... חשיפה תלויה בתאורה... בד"כ משהו כמו שניה-שניה וחצי עד שתי שניות.

ישן 06-10-2005, 13:03
צלמית המשתמש של Mgefen
  Mgefen Mgefen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Mgefen שלח הודעה דרך MSN אל Mgefen
שאלת יאם אני צריך להביא חצובה אבל...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "צלם על איזו נמוך בשביל להמנע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
צלם על איזו נמוך בשביל להמנע מרעש.
צילום מועדון הוא צילום קשה מאוד בגלל שלמצלמה קשה להתפקס בחושך.
אני זוכר שצילמתי עם ה D70 שלי פעם עם פלאש ידני, ובתקופה האחרונה עם ה SB800 - הבדל של יום ולילה (לפלאש החדש יש אפשרות פיקוס טובה יותר מאשר של המצלמה).
אתה יכול לשחק עם החשיפה בשביל להשיג תאורה מלאה יותר, או רדודה יותר.
חשיפה קצרה (1/100 למשל) תחשוף רק את הפלאש, וכל מה שמאחורה יהיה שחור (תלוי במרחק הרקע מהנושא). אם תצלם עם מהירות נמוכה כמו 1/5 תקבל הקפאה של הנושא ע"י הפלאש, ומריחה של התאורה מאחורה. זה די מגניב - נסה לשחק עם זה.
בנוגע לצמצם - צלם תמיד על 2.8. זה גם יחסוך לפלאש להפליק חזק (חוסך בבטריות) וגם מבודד את הנושא מהרקע בצורה טובה יותר (עומק שדה נמוך / רדוד).

בגדול - צילמוי מועדונים זה דבר קשה מכמה סיבות.
תאורה גרועה ודלה
צילומי אווירה דינאמית. אנשים זזים ורוקדים... תמונות לא מבויימות (במידה ואתה מתיימר לצלם צילומי אווירה, ולא סתם אנשים שבאים ואומרים לך "צלם אותי!! - איפה אני יכול לראות את התמונות?" "לאן אתה מצלם?" וכו'... ואז כל מה שאתה משיג זה סתם תמונות של חברה' שאין לך מושג מי הם ואין לך מה לעשות עם התמונות.

אם תצליח לאלתר חצובה למצלמה במקום מגניב (למשל עמדת ה DJ), בצע חשיפה ארוכה ותראה את כל הבלאגן של התאורה במועדון... יש לי כמה תמונות ממש מגניבות שצילמתי בשיטה הזו... חשיפה תלויה בתאורה... בד"כ משהו כמו שניה-שניה וחצי עד שתי שניות.

התגובות היו שליליות לחלוטין..!

ישן 06-10-2005, 13:35
צלמית המשתמש של urukhai
  urukhai urukhai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mgefen שמתחילה ב "לגבי צילום במועדונים - ה-ISO לא יוצא טוב"

בשעות הפנאי שלי אני מצלם קבוע במועדונים ירושלמים עבור האתר לילה www.layla.co.il

בעקרון זה סוד כמוס בין צלמי "לילה" אבל שיהיה...

הציוד שיש ברשותי: Canon 20D להלן המצלמה, פלאש Canon 580EX להלן הפלאש:

את המצלמה אני מכוון ל 1600 ISO, מצב Manuel: צמצם הכי נמוך 2.8 או 4 תלוי עם איזה עדשה אני נמצא,מהירות תריס תלויה בכמות האור שיש במקום ועם מהירות הסגר אני משחק כל הזמן.
פלאש מכוון כלפי מעלה עם רפלקטור מובנה בחוץ, הפלאש מכוון לתת 2/3+ סטופים בעוצמת ההארה,
והתוצאות מדהימות בעני.

אתה מוזמן לעיין בגלריות האחרונות שלי באתר לילה

אסטרל פרג'קשיין באומן http://layla.ynet.co.il/newLayla/gallery.asp?galID=12802&galPage=1&lnkID=243&galType=1&galArea=32

חמישי TB באומן http://layla.ynet.co.il/newLayla/gallery.asp?galID=12645&galPage=1&lnkID=243&galType=1&galArea=32

חמישי חוזר באומן http://layla.ynet.co.il/newLayla/gallery.asp?galID=12483&galPage=1&lnkID=243&galType=1&galArea=32

אביעד

ישן 06-10-2005, 15:30
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

צלמתי כמה פעמים במועדון, אז אני אגיד את מה שיש לי מנסיון,
תמיד תיקח איתך עוד סוללות, לא משנה אם סט אחד מספיק לך או לא, א- יכול להיות שתרצה הרבה יותר מ 100 תמונות,כדי שתוכל למחוק תמונות שלא מוצאות חן בעיניך,ודבר שני, אתה לא רוצה לצאת למועדון והפסיק לצלם ב 2 וחצי בלילה עם 37 תמונות, בגלל שבטעות שכחת להטעין את הסוללות עד הסוף, אני לא יודע אם אתה מצלם לאתר מסויים, אבל אם כן,הם לא יסתפק בזה, ותירוצים של "נגמרה לי הסוללה" לא יעזרו.
הבעיה העיקרית של צילום במועדון זה לא התאורה,אלא העשן, תנסה לצלם במקומות שהעשן מגיע אליהם פחות (אם יש רחבה חיצונית פתוחה למשל) ובנוסף תצלם את האובייקטים מקרוב (בדיוק כמו שדרך ערפל אתה רואה רק את מה שקרוב).
והדבר הכי חשוב, אל תשכח שזה רק מועדון, גם ככה אם תרצה להעלות את התמונות לאתר,יקטינו לך אותם, ואתה לא תריך לנסות להשיג תמונות שיכנסו למגזין, אין לך את התנאים לזה,וגם אין לך סיבה, אתה מצלם בשביל לתפוס אנשים נהנים, ולא לעשות תמונות דוגמנות או כל דבר אחר, הרבה יותר חשוב למשל לתפוס את האנשים המשפיעים בסצנה של המועדונים, את הבחורות שמתנשקות אחת עם השנייה, ואת הקעקוע החדש של לא יודע מי,
בגלל זה ככל שתתעסק פחות בצד הטכני ופשוט תתן למצלמה לעשות את העבודה, עם הטאצ' האישי שלך בכל צילום,התמונות יהיו אותנטיות ומוצלחות הרבה יותר.

בכל מקרה,בהצלחה, ואל תשכח להעלות את התמונות של הבחורות המתנשקות

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 06-10-2005 בשעה 15:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר